Jump to content
ASFIX

Tempat Praktikal

Recommended Posts

Yehaaaa.....salam perkenalan kepada semua.

Nak minta tolong kawan2 semua,ade tak tempat@syarikat yang boleh bagi pelajar jurusan Diploma Kejuruteraan Maklumat untuk buat practical. Kalau ade,bagi tau laaa ye........

Jasamu akan dikenang......... cool.gif

GITN SDN. BHD

31st floor Menara Telekom

Jalan Pantai Baharu

tel : 03-2240 0708

TELEKOM MALAYSIA BERHAD (128740-P)

COINS PROJECT

Aras 25, Zon Utara,

Menara Telekom Malaysia,

Jalan Pantai Baru,

50672 KUALA LUMPUR

Tel : 603-2240 9494

Telefax : 603-7956 0211

E-mail : [email protected]

KEMENTERIAN TENAGA KOMUNIKASI MULTIMEDIA

Level 17, Wisma Masalam

1, Jalan Tengku Ampuan Zabedah C9/C

Section 9

40100 Shah Alam

Selangor Darul Ehsan

Tel: (603) 5518 7701

Fax: (603) 5518 7710

MALAKOFF BERHAD

Level 13, Block 3B,

Plaza Sentral Jalan Stesen Sentral 5,

50470 Kuala Lumpur, Malaysia

Tel: 603-2263 3388 Fax: 603-2633 3333

pesanan aku, kalau nak praktikal, cari kompeni kecik, yang boleh bayar elaun dalam rm300 ke apa ke. jangan amik sektor korporat besar2 macam telekom contohnya, diorang tak bayar elaun bebudak praktikal. kalau ko ada elaun dari kolej ke, dari universiti ke, dari ptptn ke takpa la jugak. dulu bebudak yang datang praktikal kat division aku dulu merungut sebab benda2 macamni la, dah la kena buat keje mengarut2, tak dapat elaun pulak tu. kekadang aku kesian tengok budak tu ajak makan takmo sebab tak ada duit. kena la aku belanja. tupun kalau ada yang nak belanja biggrin.gif

btol tu..

tapi aku dulu mase praktikal pun turun padang survey sendiri ngan member..

gi la carik kat lot shop kat area bussines centre..sebelum tu kena la sedia dokumen2 sokongan ,karang time pegi tanya bleh anto sekali...

tapi kena tengok bos gak la..cam yg aku dpt tu,bos jenis baik..nak tlg orang(tak tau la kalau ade udang sebalik mee) so dia bagi la alaun rm400..kena jadi programmer..tapi slalu gak turun site..bleh claim milage lagi..tapi keja mmg macam orang betul2 koje...bukan tengok orang buat koja ja...

time member2 aku yg dpt big compeni mmg tak dpt alaun..sian diorang..

tiap2 akhir bulan aku gak yg kena belanja diorang makan luar..hehe..

tapi sekarang aku dengar dah ade big compeni yg baik ati..busuk2 pun rm2rat diorang bagi..ikut nasib la..

alamat yg aku bagi tu kebanyakannya customer add. yg ade kat pc ni..

so aku copy paste ja..cuba la..mana tau bleh dpt ..heh..

Kepada kengkawan terima kasih laaaaa,kerana sudi membantu.........tapi kalau ade banyak lagi lagi bagus kekek......ke......aarios,amigos ...... biggrin.gif

aku setuju sgt...kalau nak buat praktikal jgn la gi tempat yg besar2 sgt..

mmg la nampak company tu kukuh, nama besar, terkenal..tapi bile korang masuk nnt mesti kena buat keje tah ape2 tah..paling bangsat pun mesti korang kena jadi technician..hahaha!! betolkan PC staff yg rosak..kesian!!!

aku cadangkan bebudak praktikal, pegi ke kat company yg kecik2, dan paling kurang ader projek..elaun pun dapat. paling kurang RM 300, Rm200, Rm 100.

kira okla tu dari tak dpt lgsg.

aku ader satu company yg sgt memerlukan bebudak praktikal...

company nie ader mcm2 projek...

trainning..development...korang keje mmg bebas. kemudahan ada, korang guna la sebaik mungkin. buku rujukan, internet, network, pc, semua ada.

company nie juga melibatkan dari dlm bidang telekomunikasi... satu bidang yg sedang berkembang pesat dia Malaysia. so, korang berpeluang utk turut serta membangunkan company nie. part time juga digalakkan kepada sesiapa yg sedang mencari kerja...

nama company...

CEPIAS Progresif (M) Sdn Bhd & CEPIAS Technology Venture Sdn Bhd

Tel : 03-41490329 ( Cik Haslinda)

hmm..... aku nak praktikal bln 5 nih.... korang ada pengalaman tmpt2 yg best tak?

aku buat sc komp kt ukm.... kalo ada yg tau... leh kite kongsi2. tq

tempat tempat best..? emm .... susah gak nak cari tempat best nih..

tapi saya nak bg tau awak.. ... perkemaskan diri awak sebest best mungkin..

kalau org tanye programing .. tau .. boleh buat..

kalau org tanye network .. boleh buat..

kalau org tanye database.. orite.. boleh ..

kalau org tanye linux... hujung jari je..

walau kemana awak pergi pun..kalau semuanye dah ready dalam diri awak.. tak nanti tempat best je.. tempat x best pun akan jadi best..

jgn harapkan CGPA je cantik.. 3. 0 and above.. bile suruh buat, tak tau ..

tu la nasihat saya.. jgn amik ati ekkk...

betul tue...kena prepared betul2 sblom pegi praktikal....mental pon kena kuat jugak..sebab sometimes bile ko pegi praktikal...tempat ngan keje yg derang beri tak seperti yg ko gambarkan kan..so kena laa tabahkan ati...jgn cepat melenting..gud luck kat ko..laugh.gif

Edited by zaiyady

aku penah practical 6 bulan di chip pac bersebelahan dgn texas instrument bahagian maintenance department...

depa train aku 3 bulan.3 bulan selepasnyer,aku jadi technician.aku kena bergaul dgn ahli technician,kena berdepan dgn kerenah operator.kekadang kalo tak dapat repair tepat pada masanyer..kena tahan telinga akibat kena sembur dgn depa..jadi kena tahan dari segi mental dan fizikal..depa sound giler punyer..takde sound elok2..antaranya..lembap,bodoh,tak reti buat keje..macam2..sebab depa ingat bila dah ada diploma,kita dah tau semua..padahal tidak..pada yg pegang degree..lagila..

ini atas pengalaman aku jer..

yup, aku setuju ngan korang sume. tulah... kalo buleh.... aku cube nk elak tmpt yg bg keje yg takde kaitan lgsung dgn IT nih... mcm kene buat keje2 fotostat dll ( dh byk kes dlu). hehe.. elaun tu xdela kisah sangat kan.... setakat aku yg serba kekurangan nih...

em betul tu mmg byk tpt skrg nih yang kurang related ngan IT..

tapi tak pe.. kalau awak nak kat KL..

cuba ni.. www.eservices.com.my try mintak praktikal kat ctu..

awak ingat photostat tak perlu blajor ke.. itu pun kene blajor gok...

p/s : teringat masa aku kerja dulu.. waima pasang kipas kat dinding pun pakai penebuk simen yang tak pernah aku sentuh sebelum nih pun kene buat.. tapi dapat gak aku gantung kipas dinding tu .. heheheh..

Edited by psychoX

ko kat aner?

tempat member aku kot² buleh..

kedai PC biasa la.

mungkin ko repair dan lain² la..

kat kedah..

aku kt bangi.... aku saje2 nk survey dlu. lg pun mende ni lmbt lg.kt area cni pun byk.... kalo leh aku nk yg ade kaitan ngan programming.... hehehehe sbb minat aku kt ctu. tp kalo dpt yg x de programming mcm networking pon aku takde masalah.... smile.gif anyway..... sape la saye utk memilih... ye tak. tongue.gif

aku kt bangi.... aku saje2 nk survey dlu. lg pun mende ni lmbt lg.kt area cni pun byk.... kalo leh aku nk yg ade kaitan ngan programming.... hehehehe sbb minat aku kt ctu. tp kalo dpt yg x de programming mcm networking pon aku takde masalah.... smile.gif anyway..... sape la saye utk memilih... ye tak. tongue.gif

tengku nak pergi praktikal juga....lagi 6 bulan.....

tapi tak tau nak pergi kat mana?

kalau boleh memeng nak pergi tempat yang betul2 banyak masalah....

so bolehlah tengku belajar dengan lebih cepat kat situ...

tapi takut juga dapat senior tak ada adab sopan nie....

sia-sia kena maki tak tau buat kerja kan....

yerlah dunia belajar ngan dunia kerja ni kan lain

kat college tengku diajar teori + praktikal sikit2

nanti bila dah kerja.....poyo jer kena maki....

kalau korang ader tempat yang best2 bagitaulah kat tengku.....

a;kum....

aku skang tgh study kat kolej swasta..

tapi aku akan abis dalam bulan 5 ni..

lecture suruh aku cari tempat praktikal..tapi aku xdpt lagi...

aku amik kos juruteknik sistem komputer dalam persijilan SKM(MLVK)...kira macam teknician la....

ada xsape2 yang tau tempat utk aku praktikal dikawasan kl atau lembah klang

tima kasih..............

jasamu dikenang..............

praktikal lar kat opis aku...tapi tadak gaji arr..saguhati ada lar..

tapi biasanya tpt2 praktikal ni kena ada dlm senarai list fakulti ko lar..klu luar dari list tu..ko kena mintak dgn ko nyer fakulti..

witchblade>ko keje kat mane?

lec aku ckp xkisah mana2 comp.

janji dia amik budak praktikal..

leh bagi alamt?

nnti aku try call ko punye comp.

lecture aku nk lima alamt tu....

gilo......

p\s:ada sapa2 lagi yang nk tolong?

klu ko nk keje bhgian progaming... ko try mintak kat cni...

Smartmind Solution Sdn.Bhd,

38-1 jalan wangsa setia 4

wangsa melawati

53300 kuala lumpur

tel:03-41495181,03-41425118

fax:03-41425181

(cik razmah bte mansor)

comp. ni buat smart kad

AKU TGH CR TMPT UTK BUAT LI KAT KAWASAN KOTA BHARU. AKU AMBIK MECHANICAL ENGINEERING. SO, SAPER2 YG PERNAH BUAT LI KAT KB, BLH X INFORM KAT AKU TMPT2 YG BLH AKU APPLY. smile.gif

Edited by zest

HR department aku suruh semua studentsregister di jobspot.com.my untuk carik tempat untuk LI. harap membantu smile.gif

Kat KB?????? mechanical eng. ek....try ko cari bengkel2 n dekat jln hamzah n Wakaf siku....ada banyak kat situ....pandai2 laa g apply sndiri!!!! kawan aku pon pnah buat kat kawasan nie...name syarikat tuh aku x tau laaa..try laa ushar2 dlu...

tp kebanyakan pelajar mechanical eng akan disalurkan ke jabatn2 kerajaan mcm KADA...(bahagian kejuruteraan mechanical...)x try apply kada ke? boleh laa ari2 repair jentolak ...huhuhuh laugh.gif