Jump to content
HazZ HertZ

Bdk Dip Kene Keje Dlu Bru Leh Smbg Degree?

Recommended Posts

wait a minute. ade sedikit kesalahan. diploma poli sama standard dgn diploma U. jangan hina diploma poli. dorang sama taraf.

ko kene faham, pre-U(stpm, matric, a-leve) dan diploma mmg lain kumpulan.

ko boleh guna sijil diploma utk keje.

tp ko xbley guna sjil stpm utk keje.

erkk...destroyer...aku rse,ko yg trslh phm kt sni...aku x hina pown dip poli...aku tau dip poli tuh same standart ngn dip U...name pown da dip...

aku cume kte dip poli nih leh wat degree cepat..x yah nk keje...klu x silap arr..cam dak dip U, kene keje dlu..

lg1..apsal lakk ko kte aku nk hina2 dip poli nih..?? x berasas arr aku nk wat camtuh coz aku kn da sokong kenyataan ZEX yg dip poli tuh bgs...dan akn menjadi lebih bgs klu combine ngn dip U!!...so kat sni aku hrp ko phmkn arr mksod aku yg sbnrnye...

sorry2. ad sdikit misunderstanding tadi. ak mintak maaf sesangat.

camni, diploma U, ngan diploma poli sama. tempoh blaja pun sama. nk dpt degree pun sama panjang.

sorry2. ad sdikit misunderstanding tadi. ak mintak maaf sesangat.

camni, diploma U, ngan diploma poli sama. tempoh blaja pun sama. nk dpt degree pun sama panjang.

yer..x pe2...base arr kesilapan ade d mne2...aku pown ade wat mistake kt ats tuh...

hmm...mmg dip tempoh blaja yg pnjg tok graduate...dan akn brtmbh pnjg klu keje dlu bru smbg wat degree...

sapa kata stpm tak bole guna utk kerja? stpm ada sijil dan boleh digunakan utk kerja sama mcm spm. matriks & asasi je yg tak bole guna utk kerja

hmmmmm...betul..betul..heeheee...

tulah parahnya kalo masuk matriks...

ye .. kebanyakkan yg aku jumpa kena rehat dlm 6 bulan atau satu tahun dulu,

baru lah dpt smbung degree..

tp ada gak yga aku jumpa lepas habis dip ,

terus dpat sambung buat degree ..

tp yg kes ni tak banyak laaa..

jarang2 ada...

jarang2 ada...

tu yg direcommendkan oleh lecturer tu sendiri..psl tu dpt naek plus 3.7.....bole la lepas...biase cam2 ar...x leh men

"cabel"gak

ade misunderstood pasal diploma kat sini. reqiurement degree for diploma holders depend on their courses.

cam course aku dip 3 tahun + degree 2 tahun. requirement ntuk degree: 3 pointer + penah duduk MUET. sebab x ramai amik art dari stpm. plus budak2 matrix xleh amik degree art.

cam uitm, byk dip diorang advance dip. cam ko amik dip business 3 years, ko hanye sambung 2 tahun je. lompat ke second year. compare ngan yang amik stpm 2 tahun + degree 3 tahun, same je.

dip holder lagi strong basic diorang. coz cam klo ko amik business dari stpm, ko still blaja fizik, pengajian am, bm, bi. tapi dip dah blaja managements, financial, economics ape sume. so basic diorang dah strong + dah lali kerenah universiti. sekolah, kolej matrix, poli ngan universiti, sume lain enviroment.

so kepada mereka2 yg cakap banyak tapi x nak amik dip, jgn nak judge budak dip cam bodo + bazir mase 3 tahun. OK? no offense. :)

ade misunderstood pasal diploma kat sini. reqiurement degree for diploma holders depend on their courses.

cam course aku dip 3 tahun + degree 2 tahun. requirement ntuk degree: 3 pointer + penah duduk MUET. sebab x ramai amik art dari stpm. plus budak2 matrix xleh amik degree art.

cam uitm, byk dip diorang advance dip. cam ko amik dip business 3 years, ko hanye sambung 2 tahun je. lompat ke second year. compare ngan yang amik stpm 2 tahun + degree 3 tahun, same je.

dip holder lagi strong basic diorang. coz cam klo ko amik business dari stpm, ko still blaja fizik, pengajian am, bm, bi. tapi dip dah blaja managements, financial, economics ape sume. so basic diorang dah strong + dah lali kerenah universiti. sekolah, kolej matrix, poli ngan universiti, sume lain enviroment.

so kepada mereka2 yg cakap banyak tapi x nak amik dip, jgn nak judge budak dip cam bodo + bazir mase 3 tahun. OK? no offense. :)

ko amik diploma apa??

degree skrg apa??

ader ker orang yang cakap membazir amik dip sebab masa 3 tahun tu kat sini?.... hmm bagi aku samer jer f6 ker aper ker yang penting blajar... untuk tempoh masa naper nak cepat2... bukan blaja sampai ker liang lahad ker.... dah tua pun leh jer blaja pokok pangkal diri sendiri...

aku pun amik dip gak.aku kena panggil amik dip ni masa aku kat uper 6.. aku gi jer dip ni...

sebab dip aku buat ni free... tak payah pinjaman... pastu dapat elaun lak tu bulan2.saper tak nak kan....

ader ker orang yang cakap membazir amik dip sebab masa 3 tahun tu kat sini?.... hmm bagi aku samer jer f6 ker aper ker yang penting blajar... untuk tempoh masa naper nak cepat2... bukan blaja sampai ker liang lahad ker.... dah tua pun leh jer blaja pokok pangkal diri sendiri...

aku pun amik dip gak.aku kena panggil amik dip ni masa aku kat uper 6.. aku gi jer dip ni...

sebab dip aku buat ni free... tak payah pinjaman... pastu dapat elaun lak tu bulan2.saper tak nak kan....

awk amik dip kat mana?

ditaja ker pengajian awk ni...

Sbb aku nk amik dip la aku timbulkn topic nih…nk dptkn kesahihan..

Dan aku x plak pndg dak dip cam bodo, coz aku sndri pown nk amik dip plakkk….insyaAllah…Amin..

Bout bazir mase tuh..stelh aku bce statement athlon x2.,yg blaja tuh biarlah smpai ke liang lahad….aku rse mmg x dnafikn!...tp kene arr gak smpai ke thp yg lebih tinggi..sbb peribhs blaja smpai ke liang lahad nih, bg aku mknenye..kte kene blaja sebyk mne ilmu yg ade d dunia nih…btol x?Mknenye,kte kene ade target lps wat dip, mesty nk cont ke degree, n so on.... so, dgn trget tuh..kte akn automatic blaja betol2 tok dpt pointer yg hebat ke degree… itu pown klu korg nk cont arr..

Erkk…sblom2 nih ktorg bincg dip secara umum la.....

Anywy,Yes!..requirment degree depends on courses mse dip…..

Tp papepown, nih sume ats indvdu n rezeki kte sume sndri…..cam yg aku da mention sblom nih…

P/S Papepown, thanks ats penergn ko tntg perbezaan Dip ngn STPM tuh…aku skg da dpt tgkp d mne bezanye kedua-dua nih...

jarang2 ada...

owh yeke?? abg aku tros smbg dgree lps abes diploma...

xde pon keje2 nie...

kazen aku pon cen2 gk..

mmbe2 abg aku pon cen2 gk...

kire rmy gk aku tgk yg tros smbg dgree...

Edited by cool_gurl_beb!

kalau dip uitm, peluang lebih cerah sambung degree ke uitm gak...dgn syarat lepas pointer minima...kalu tak kena tunggu setahun dua :)

dan bila campur ngan budak2 matrik n stpm...

aku skrg tgh ngaji dgn budak dip gak.. dari matrik... perghhh.. pengalaman sebenar universiti.... umur tadak hal la... ada yang da kawin keja dan ada anak.... perhhh

betapa kecilnya diri ni.. hehehee... tp janji ble kaw tim la....... cara study je berbeza...

owh yeke?? abg aku tros smbg dgree lps abes diploma...

xde pon keje2 nie...

kazen aku pon cen2 gk..

mmbe2 abg aku pon cen2 gk...

kire rmy gk aku tgk yg tros smbg dgree...

tu kos apa?

study kat mana??

Salam..

Alhamdulillah, kita masih lagi berhasrat nak menelaah ilmu yang ada didunia ini.

Niatkanlah menuntut ilmu kerana Allah.

Bukan kerana nak kereta besar,

Rumah besar,

Dan segalanya yang besar.

Ok lah berbalik.

Kalau diploma memang sesuai kerja dahulu.

Tapi untuk jimatkan kos, Buat part time degree ok.

Ok, kenapa aku kata jimat kos.

Sebab PJJ(pengajian jarak jauh) ni kau tanggung sendiri.

Jadi bila kau da abes belajar, takde la fikir hutang keliling pinggang.

Dapat gaji syok jer bersih bersinar.

Boleh buat sedekah amal jariah yer tak..

Tapi tak salah kalau nak sambung fulltime.

Ikut keselesaan dan juga kemampuan.

Macam aku tak leh.

Bapak aku da pencen. Mak aku pula suri rumah ajer.

Adik aku 2 orang lagi sekolah.

Jadi aku kena ambil step PJJ.

STPM, Matrik dan asasi adalah sesuatu program yang am.

Tiada pengkhususan yang tepat.

Kena faham kenapa golongan ini tak mendapat pekerjaan yang baik berbanding pemegang diploma.

Diploma telah dikhususkan seperti, Sains computer, multimedia, pengajian Al-Quran dan sunnah dan sebagainya.

Diploma juga adalah suatu rentetan dari pelajaran am.

Ini disebut sebagai keperluan industri.

STPM, Matrik dan asasi - bukan keperluan industri. Ia hanya pelonjak untuk menembusi bidang keperluan industri.

Edited by dellantre

naik smangt ak

nk mbik dip

lps bce korg nye citer nie

hua hua hua...

sbb slame ni kwn2 ak...

pndg serong kos

diorg kte

dip buang mse..

ak amik dip farmasi...

ok x farmasi?

salamuakaikum...

ak nk mintak pendapat ckit...ak lulusan dip poli dlm elctrical engneering...so,ak plan smbg dgree,then kelmarin ak cek result upu ak dpt kos mekanikal pembuatan kat UITM. Terkejut beruk ak..padahal ak xmintak langsung kos mcm2..Nway ak xtau la pihak KPT pilih mcmne..sbb member ak pointer bwah ak 3.65 pn dapt wat degree electrical kt UPM.muet pn die xambik mase apply.. pointer ak 3.88 n ade muet pn kne lelong pe cite? ni ke yang diorang cakap meritokrasi? xlayak ke pointer ak nk bersaing ngn bdk2 lain? ak xksh la kalo dak matrik kne lelong sbb diorg xde major ag...ak dh de major pn xkn kne lelong ..sia2 jela dip ak..

1 ag soalan ak nk tnye..bley ke penukaran kos dibuat di UITM sblm ak dftar?

1 ag soalan,pada sape2 yg tau...brape tempoh pengajian ak untuk sambung degree kat UITM dalam kursus electrical eng dengan lepasan dip poli ak? dapat ke ak wat 3thn je degree?

Plzz...sesiape yg tau tlg bg pendapat...ak sangat2 memerlukannya...Asslamualaikum.

salamuakaikum...

ak nk mintak pendapat ckit...ak lulusan dip poli dlm elctrical engneering...so,ak plan smbg dgree,then kelmarin ak cek result upu ak dpt kos mekanikal pembuatan kat UITM. Terkejut beruk ak..padahal ak xmintak langsung kos mcm2..Nway ak xtau la pihak KPT pilih mcmne..sbb member ak pointer bwah ak 3.65 pn dapt wat degree electrical kt UPM.muet pn die xambik mase apply.. pointer ak 3.88 n ade muet pn kne lelong pe cite? ni ke yang diorang cakap meritokrasi? xlayak ke pointer ak nk bersaing ngn bdk2 lain? ak xksh la kalo dak matrik kne lelong sbb diorg xde major ag...ak dh de major pn xkn kne lelong ..sia2 jela dip ak..

congrate. Bleh la combine ilmu electrical + mechanical. must "Thinking outside the box and be positive' .Actually quite demand gak kos mechanical in market now. but I x student UiTM but in technology maklumat and sain kuantitatif fakulti. dapat kat kampus mana?? Hopefully sambung la sampai master. lebih bagus sampai phd. Just to give opinion..

1 ag soalan ak nk tnye..bley ke penukaran kos dibuat di UITM sblm ak dftar?

sebelum daftar , mana boleh tukar kos la!! Selalunya hal ehwal pelajar susah nak layan penukaran kos ni. But klu ko ada power channel, bleh rasanya. another option: Kena masuk la dulu, then second semester baru leh tukar. Rjuk nagn course coordinator. Klu sebelom masuk dah bleh tukar , semua applicant nak tukar.. kacau bilau la universiti ....

1 ag soalan,pada sape2 yg tau...brape tempoh pengajian ak untuk sambung degree kat UITM dalam kursus electrical eng dengan lepasan dip poli ak? dapat ke ak wat 3thn je degree?

biasanya utk degree just 3 years. klu mmg bekas student itm sendiri, byk la dapat exemption paper,.... klu awk punya poli, itu kena check dgn course coordinator. Selalunya utk X student itm, kitorang bleh settle in 2 years becoz of this exemption...

Edited by samila

x ada ruginya.. kalo dah ada dip, kantoi masa degre pon dah ade backup..(harap2 x kantoi la)

kalo start dari siji, dip, degre lagi bagus... tapi rugi sket la... grad nnti umor dah 25~26....

aku studen diploma politeknik jer.. syukur la leh gak degree... kat UniMAP@kukum...??

ada sesapa tak kat sini yg dapat sambung atau dah mmg study kat citu??

ok ker ha??

tak sempat nak cari keja ngn lvling cabal...dah kena masuk ngaji balik...XD

Edited by pokyah

x ada ruginya.. kalo dah ada dip, kantoi masa degre pon dah ade backup..(harap2 x kantoi la)

kalo start dari siji, dip, degre lagi bagus... tapi rugi sket la... grad nnti umor dah 25~26....

aku studen diploma politeknik jer.. syukur la leh gak degree... kat UniMAP@kukum...??

ada sesapa tak kat sini yg dapat sambung atau dah mmg study kat citu??

ok ker ha??

tak sempat nak cari keja ngn lvling cabal...dah kena masuk ngaji balik...XD

apa yg bagusnya jika mula dari sijil>diploma>ijazah???saya dpt sijil kejuruteraan awam di politeknik merlimau,melaka~~~~geram betullah x dpt diploma~~~ <_<

Edited by Athrun Zala 02

tak semestinya kerja dulu. aku dulu apply degree masa sem last diploma poli. habis sem cuti 2 minggu terus masuk ipta.

apa yg bagusnya jika mula dari sijil>diploma>ijazah???saya dpt sijil kejuruteraan awam di politeknik merlimau,melaka~~~~geram betullah x dpt ijazah~~~ <_<

bagus la ada kelulusan tinggi. kalau dpt kerja dgn kerajaan akan jadi pegawai dengan basic rm2300 kalau tak silap.

ade bekas lecturer aku, belajar dari sijil,dip(poli),degree,master(utm)

sedap la dia mengajar sbb byk knowledge.