Jump to content
aspalela

Pelaburan

Recommended Posts

dia tak baca abis kot website BNM tuh...takper...fahamkan pelan2...klu nak defend juga...tak taulaa...

bila saya tanya member2 yg join....ramai yg x puas hati psl apa BNM buat mcm tuh...sedangkan mirza nih siap masuk tv...masuk majalah...jemput radio muzik pi Papar...mcm2 lg laa...tp bila saya tanya balik...dalam tv tuh ada dia mention pasal investment nih ker...diorg pun x tau nak cakap apa...

takperlaa...harap2 ok ler tuh...cian jugak ngan kazen aku satu tuh...buat personal loan 60k then invest kat sana...

p.s : tungkulhelper....cam kenal...ada jual 'bot' ker???bukan sampan yer...

korang memang akan cakap mirza ni tak betul lah dan macam2 lagi kan... maklumlah ada dalam berita dalam laman web BNM kan... nasib aku belum kepejabat mirza untuk ambil screenshot lesen dia dari BNM... tunggulah hujung bulan ni aku pegi sana ambil duit aku... oh aku tak mention lagi yang operasi mirza dah kembali buka start kemarin lagi...

sebenarnya BNM lembab dan 'palui'... kalau benda ni salah kenapa dorang bagi lesen BNM kat mirza... cuba korang bagitau aku? korang ingat aku tipu yer... terpulang tapi korang tanya yang ada sedara2 yang join mirza ni...ada tak dorang nampak lesen BNM kat pejabat dia? kalau dia cakap tak nampak memang butalah dia atau dia tak penah pg sendiri kepejabat mirza...

lesen bnm? biar betul. hanya compay mcm bank sahaja dpt kelulusan utk ambik deposit. check laman web bnm ntk ketahui company² yg dpt lesen bnm. syarikat Mirza x mungkin dpt.kalau dpt, banyak syarikat sdn bhd, enterprise pun nak juga lesen ni. kalau lesen ajl boleh la rasanya n lesen ssm. itu std aja. apa pun tunjukkan lesen bnm, scan n post kat sini, coz saya nak juga tengok lesen yg dikeluarkan oleh bnm ni, mcm mana rupanya. Edited by amirnor

Salam,

Quote :
sebenarnya BNM lembab dan 'palui'.

Wow, takkan la mirza ni lagi hebat dari Bank Negara kot.
Syarikat Sdn Bhd mana boleh kutip dana dari orang luar.

Aspalela boleh check Company Act, yang boleh kutip dana dari orang ramai ialah Berhad.

Salam,

Dasat gak ekk dpt lesen dri BNM.. klu x silap nak dpt lesen kena byar dkat 500juta kat BNM.. sbb tu bank2 jer yg dpt.. klu leh dpt ni kira dasat la.. bleh kita org kat sni tgk lesen dri BNM tu?

nanti aku snap gambar lesen bnm tu tapi kalau aku kasi tunjuk pun kat cni apa yang aku dapat? paling2 yang aku dapat korang akan cakap lesen tu bole buat sendiri lah, lesen tu mana2 company dah dapat lah... sebab dalam pala otak korang sykt ni sykt penipu...

kalau ni sykt menipu orang kenapa mau tunggu 8 thn untuk menipu duit org sabah???? nak tunggu apa sampai begitu lama? setau aku skim capat kaya tak lah sebegini lama... paling lama pun 3 bulan jer...

PS : Sykt Gemilang Mirza telah beroperasi semula dan pembayaran akan kembali seperti sedia kala pada bulan febuari... sila rujuk utusan borneo pada 16 januari 2009...

QUOTE (aspalela @ Jan 18 2009, 02:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
nanti aku snap gambar lesen bnm tu tapi kalau aku kasi tunjuk pun kat cni apa yang aku dapat? paling2 yang aku dapat korang akan cakap lesen tu bole buat sendiri lah, lesen tu mana2 company dah dapat lah... sebab dalam pala otak korang sykt ni sykt penipu...

kalau ni sykt menipu orang kenapa mau tunggu 8 thn untuk menipu duit org sabah???? nak tunggu apa sampai begitu lama? setau aku skim capat kaya tak lah sebegini lama... paling lama pun 3 bulan jer...

PS : Sykt Gemilang Mirza telah beroperasi semula dan pembayaran akan kembali seperti sedia kala pada bulan febuari... sila rujuk utusan borneo pada 16 januari 2009...

woow 8thn berthn .... mungkin sebb x capai puluh2 juta kot....

kan BNM dah kasi tau ape2 hal boleh tanye kt BNM mengenai company2 yg halal dan haram ..

berita terbaru ;

mirza akan menyaman pihak BNM kerana menyerbu mirza tanpa waran dan sebab yang sah...

mirza akan membuka semula konsep perniagaan ni... dengan pakej 4 bulan hingga 10bulan dalam bulan febuari... harap para rakan kongsi jangan terpedaya dengan cakap2 negatif orang ramai... untuk maklumat lanjut anda boleh menghubungi sykt ni di papar ok...

QUOTE(aspalela @ Jan 19 2009, 08:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
berita terbaru ;

mirza akan menyaman pihak BNM kerana menyerbu mirza tanpa waran dan sebab yang sah...

mirza akan membuka semula konsep perniagaan ni... dengan pakej 4 bulan hingga 10bulan dalam bulan febuari... harap para rakan kongsi jangan terpedaya dengan cakap2 negatif orang ramai... untuk maklumat lanjut anda boleh menghubungi sykt ni di papar ok...

kisah yg hampir sama seperti yg ditulis di web ni:

http://jnssb.blogspot.com/2007/11/update-dari-kuantan.html

setelah diserbu BNM, kes saman menyaman heboh dikalangan ahli2... seperti yg aku pernah cakap di post yg sebelum ni, banyak sejarah kes2 pelaburan camni yg boleh kita pelajari jika kita rajin untuk berfikir....

QUOTE(nexusco6 @ Jan 17 2009, 03:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
siap ko promote plakkk...takleh blah lah ko nie

salam,
tu bukan promote, kalau promote aku dah pm TS and semua org kat forum ni.
harap maaf kalau encik nexusco6 x puas hati dengan cara aku reply.

wah tima kasi lah kat dato' awang binting sebab dah bayar saya punya income untuk bulan ni ok... harap pelabur2 yang lain bole ke pejabat mirza sekarang yer...aku dah dapat tadi petang duit pelaburan... semoga berterusan GM... saya tetap sokong GM untuk terus membantu rakyat sabah....

Salam2... rina just menyampuk sedikit. buat saudara2 yang muslim tu,sebelum join mana2 pelaburan, pastikan betul2 sumber2 pelaburan itu disalurkan supaya tiada unsur2 riba yang berlaku. soal mirza ni dh lama wujud, hope yang join dan bakal join tu...selidik betul2 sumber kewangannya supaya kita sama2 dapat hasil dari duit yang halal... Rina forwardkn kpd korang persoalan yg diajukan kepada pihak jakim :

Emel kemusykilan Gemilang Mirza kepada JAKIM..
Nama :Jefri Abd Rahman.
E-Mel :[email protected].
Kategori :SYARIAH
Tarikh Hantar Soalan :14/07/2008 10:13 AM

Soalan :
Assalamualaikum wbt, saya ada persoalan tentang satu pelaburan MIRZA atau Gemilang Mirza yang menawarkan keuntungan tetap 35 peratus sebulan selama 6 bulan. Pada mulanya saya memang tertarik dengan pelaburan tersebut yang memang menguntungkan pelabur tetapi apabila seorang ustaz mengatakan pada saya bahawa pelaburan tersebut mempunyai unsur-unsur riba dan saya keliru tentangh unsur riba.. boleh jelaskan.Terima kasih..

Jawapan :
Pelaburan adalah satu elemen dalam perniagaan. Mana-mana pelaburan yang hendak disertai mestilah berasaskan kepada syarat-syarat seperti berikut: i. Ada akad yang jelas. ii. Tempat pelaburan yang tidak bercanggah dengan hukum syarak. iii.Tiada unsur-unsur riba. iv. Tiada unsur-unsur penipuan. v. Tiada unsur-unsur penindasan. vi. Tiada unsur-unsur penyelewengan. Apabila pelaburan memenuhi syarat-syarat seperti yang ditetapkan di atas maka ia diharuskan.
Jawatankuasa Fatwa Majlis Kebangsaan Bagi Hal Ehwal Ugama Islam Malaysia kali ke -77 pada 10-12 April 2007 telah memutuskan bahawa sebarang bentuk pelaburan yang menjamin keuntungan secara tetap seperti yang ditawarkan oleh beberapa syarikat pelaburan dalam dan luar negara adalah haram kerana ia mengandungi unsur-unsur tersebut seperti tempat pelaburan dan perjanjian keuntungan kerana keuntungan yang diperolehi oleh pelabur mesti mengikut naik turun keuntungan perniagaan dan kerugian syarikat.

Sumber dari : Klik Here

what ever korang cakap pun mirza telah membantu golongan berpendapatan rendah semenjak 8 thn dahulu... dari yang hanya berumah kecil kepada rumah yang boleh didiami dengan selesa, dari yang takda tanah kepada yang sekarang ini ada tanah, yang sebelum ini tak dapat menghantar anak ke universiti kini bole berbuat demikian...

aku hairan plak kenapa sykt nombor ekor boleh diberi lesen sedangkan itu terang2 judidan ambil deposit jg daro org ramai... memang haram bagi org islam tapi dapatkah kerajaan melarang org islam dari tidak membeli nombor? sebab sykt judi ni diberi lesen kerana dorg membayar cukai kepada kerajaan... sebab tu bnm serbu mirza kerana bnm tak dapat cukai dari mirza... kami semua tidak berjudi, dan jauh sekali mencuri apatah lagi menindas... tidak pernah ahli2 kongsi mirza kena tindas...

jadi korang org melayu ketawa lah puas2 kerana berjaya menjatuhkan mirza buat masa sekarang tapi untuk kami rakyat sabah akan tetap menyokong mirza...

QUOTE(aspalela @ Jan 21 2009, 07:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
what ever korang cakap pun mirza telah membantu golongan berpendapatan rendah semenjak 8 thn dahulu... dari yang hanya berumah kecil kepada rumah yang boleh didiami dengan selesa, dari yang takda tanah kepada yang sekarang ini ada tanah, yang sebelum ini tak dapat menghantar anak ke universiti kini bole berbuat demikian...

aku hairan plak kenapa sykt nombor ekor boleh diberi lesen sedangkan itu terang2 judidan ambil deposit jg daro org ramai... memang haram bagi org islam tapi dapatkah kerajaan melarang org islam dari tidak membeli nombor? sebab sykt judi ni diberi lesen kerana dorg membayar cukai kepada kerajaan... sebab tu bnm serbu mirza kerana bnm tak dapat cukai dari mirza... kami semua tidak berjudi, dan jauh sekali mencuri apatah lagi menindas... tidak pernah ahli2 kongsi mirza kena tindas...

jadi korang org melayu ketawa lah puas2 kerana berjaya menjatuhkan mirza buat masa sekarang tapi untuk kami rakyat sabah akan tetap menyokong mirza...

aspalela...jgn salah faham...bkn nak menjatuhkan sesapa.tu rinanye niatla..xtahulah dlm hati yg lenlain..kalau nak sokong tu,terusknla..cuma rina just bg pandangan kepada yg muslim je..kalau nak join mana2 program mcmni,selidik la sumbernye supaya bila duit yg kita dpt n bg mkn kt keluarga kita duit yg halal...
soal org islam yg pegi beli number tu, tu personally dorangla..apapun,rina berdoa semoga dorang berubah...gud luck gak wat aspalela..hope biz yg anda sertai akan selamanya bermanfaat wat anda.