Jump to content
aspalela

Pelaburan

Recommended Posts

alop para warga putra,

saya nak tau apa pendapat semua bro - bro yang pakar pasal bisnes ni...

di sabah ada da jenis investment mcm ni.. kira kita sumbang modal la pastu kita dpt untung n dibyar bulan2 selama 5 bulan...

contohnya kita labur rm5000 dan sebulan selepas tu kita dapat rm1800 n rm1800 ni dibayar setiap bulan selama5 bulan...

so saya curiga la dengan investment macm ni... boleh bagi pendapat tak? :wacko:

Salam,

Sangat mencurigakan. Pulangan investment paling tinggi dalam Malaysia pun takat 7.2% (KOTAMAS, TABUNG HAJI, PUBLIC MUTUAL sila betulkan fakta jika salah).

Takkan investment yang kat Sabah tuh boleh dapat 192% pulang kot.

RM 9000 - Rm 5000

---------------------- = 80% untuk 5 bulan. Maka ...

Rm 5000

80% / 5 bulan x 12 bulan = 1.92 = 192% pulangan setahun.

Wau dan wau.

Bank negara Malaysia interest rates pun takat 3.52% setahun

http://www.bnm.gov.my/index.php?ch=12&pg=622

Macam mana company tuh nak bayar pulangan 192% setahun ?

Salam,

salam fivioent,

trimas sbb bagi pendapat...

tapi untuk pengetahuan korang orang yang da masuk ni da dapat keuntungan dorang ...

ada kwn sekerja saya melabur 25000 kat tempat yang sama dan 2 bulan da dia dpat rm7ribu lebih...

Salam,

Boleh tak dia buat macam ni ?

Dia masukkan RM 25,000 .... lepas dapat Rm 7000, dia keluarkan RM 32,000 sekaligus (modal+untung)

Ada juga stail investment jenis macam ni.

1. Suruh si "A" invest RM 50K

2. Bulan kedua, dia kasi RM 5000 (padahal duit tuh dari RM 50K)

3. Bila dah dapat untuk RM 5000 (kononya), yang si A ni lak, akan ajak kawan kawan.

4. Maka jadi la, RM 50K x 10 = RM 500K contohnya.

Orang yang handle benda ni, hanya perlu distribute funds tersebut agar orang akan FIKIR bahawa dia dapat keuntungan RM 5000.

Kalau mutual investment (CIMB Wealth atau Public Mutual), kita boleh keluarkan MODAL + KEUNTUNGAN immedietely.

Salam,

wah masuk akal juga ko ckp tu fivioent... cuma aku difahamkan dia tak pakai downline dan bukan juga MLM... sendiri2 jak ni... lagi satu modal yang kita labur tu kira hangus da contohnya:

labur rm5000...untung rm1800 (rm1000=modal , rm800=duit poket atau untung)

jadi lepas 5 bulan kita dapat rm9000 and kita tolak modal rm5000 = untung rm4000

bos perniagaan ni kata duit yang dia ambil dari kita tu adalah untuk modal pusingan dia... untuk pengetahuan fivioent dia jalan kan bisnes berasaskan produk kesihatan, kosmetik dan tradisional. :huh:

salam,boleh..ko tengok la statement dia macam mana..sijil2 perniagaan dan guarentee untuk wang untuk kita dapat balik jika company gagal..coz sekarang memang banyak pelaburan yang datangkan keuntungan..ko survey la...aku dah letih maa.ngantuk pun ada...tapi aku punya koop pun ada investment..tapi ko akan dapat b100% l;epas 3 bulan..pm me

Salam.

skarang ni mmg banyak investment stail cam ni. yg pasti individu atau syarikat tak dibenarkan ambil wang investment dr orang ramai kecuali syarikat tu adalah syarikat koperasi BHD atau syarikat BHD yg tersenarai dengan Bursa Malaysia. nk confirm boleh call BNM. nk masuk jugak masuk la tapi risiko tinggi. fakta yg mengatakan mmg dah ada org yg dapat duit untung tu tak cukup kuat aku rase utk dijadikan sandaran utk kite buat kesimpulan yg skim ni genuine dan legal. biase nye pon skim2 yg scam pon mmg die bayar dulu, kekadang sampai bertahun2 die bayar cantik je tapi sampai mase bom jangka die meletup. habis ranap. aku ni bercakap dr pengalaman... bukan giler scam tapi atas dasar percaya pd kawan. akhir nye kawan aku tu kene tipu sampai aku2 skali..huhuhu...

alop para warga putra,

saya nak tau apa pendapat semua bro - bro yang pakar pasal bisnes ni...

di sabah ada da jenis investment mcm ni.. kira kita sumbang modal la pastu kita dpt untung n dibyar bulan2 selama 5 bulan...

contohnya kita labur rm5000 dan sebulan selepas tu kita dapat rm1800 n rm1800 ni dibayar setiap bulan selama5 bulan...

so saya curiga la dengan investment macm ni... boleh bagi pendapat tak? :wacko:

ahaks... curi... curi... curiga...

bisnes kelabu... ponzi... piramid...

saya join bisnes rm50 je... dapat PRODUK ajaib yang menjimatkan wang saya sebanyak RM322

dan boleh dapat RM23,535 dalam masa 6 bulan... lebih cepat dapat keuntungan kalau anda rajin...

saya dah iklankan di www.balang.com

entah la lebai aku pun tak tau boleh percaya ka tidak ni tapi sekarang company ni dah ada menyediakan surat perjanjian yang mengatakan kalau berlakunya kerugian kepada pelabur maka pihak syarikat akan membayar gantirugi kepada pelabur tadi... so pendapat u all kalau da ni company dah buat perjanjian macam ni u all rasa boleh percaya ka ? :mellow:

hi..

ape name kompeni? no lesen perniagaan? lesen kutipan deposit awam? bank negara dah tau pasal ni? kalau tak sia-sia je kena sangkut bawah AKTA PENGGUBAHAN WANG HARAM DAN PEMBIAYAAN PENGGANAS nanti..

dulu aku pnah kena.. sebab tu aku tanye.. sori jangan marah

kalau kau tanya security commission, dia banned terus je company tu...

menyusahkan orang ramai. Pelaburan HARAM...

Baru lepas kena sekat, dah nak start baru pulak...isk isk isk.. kesian pada yang terlibat...

Yang penting aspalela, kau jangan terlibat sama.. nanti kena tangkap, ko yang susah...

kalau kau rajin, sila lah selak thread "JNSSB" dlm putera.com ni. Dah cerita panjang lebar dah. kat situ, kau boleh tgk manusia2 yg betapa sombongnya masa tgh terima duit dan melenting bila orang nasihat bahawa pelaburan tu memeng berisiko tinggi dan boleh merugikan.

Dan kau jugak boleh tgk orang yg sama, bila syarikat mula di siasat oleh BNM, mereka semua menghilangkan diri, dan menukar nick name yg lain. malah, ada juga yg tak angkat2 telepon.

Tu bukan lagi pakai agreement dah tu, siap aqad islam lagi kunun nya. punya nak menunjukan yg dia tak menipu.

risiko yg sama yg kau bakal hadapi.

p/s: orang melayu memang suka bisnes style gini, dan yg heran nya melayu jugak yg rajin join bisnes style gini.

Saya pernah terkena, pioneer yg join bisnes camni dpt payment cantik je (marketing strategi).

Biase la, lepas dpt payment cun melecun mesti pioneer ni uar2kan kat kekawan dan sedara mara.

Sy sempat return modal (siap untung dlm 2K) last2 parent sy join, masing2 sempat dpt 2 kali payment je

last2 founder programme tu bagi cam2 alasan, dia kena rompak la, notebook dia kena rampas so takleh nak

buat trade, no akaun ade dlm notebook. Dari apa yg sy dgr, modal yg dia dpt kumpul hampir 1.8 juta, sebab

sebelum dia lesap dia buat satu plan gila2, masuk USD2k setiap sorang dpt return 2 kali sebulan (3 bulan target modal).

Tup2, plan gila2 nih langsung takde pulangan!

Tu la pengalaman pertama dan terakhir saya dlm pelaburan camni. Tobat dah tak nak caya lagi dah.

Edited by idasalim

kencing yang amat sangat

Setakat kencing duit orang tu boleh kira dik, yg kami ni (members2 lain) paling sakit hati dia pergunakan agama.

Cam akak ni, memang tak suka join mende2 cenggini, tp masuk gak bila berkenalan ngan mamat ni seumpama

seorang ustaz, dia ngaku anak yatim piatu, buat program ni sebab nak bantu org2 melayu, nak cari pahala buat

ibubapa dia yg dah meninggal, siap sumpah2 lagi..

Yang join pun ramai org veteran, sbb dia pandai berlakon baik dan satu lagi org veteran ni banyak duit, yg invest RM350k pun ada.

Kesian kat derang, cam parent kak plak join sbb tgk payment kak cantik je, skali dia buat gathering, mama kak siap jumpa. mamat tu..

dia percaya la.. (kak tak pomote pun kat parent sruh join).

em atas nasihat kawan- kawan semua... maka saya akan mengambil sikap tunggu dan lihat tentang company ni... terima kasih atas nasihat korang semua yer... nama company yang saya dapat tau ialah MIRZA ENTERPRISE

em atas nasihat kawan- kawan semua... maka saya akan mengambil sikap tunggu dan lihat tentang company ni... terima kasih atas nasihat korang semua yer... nama company yang saya dapat tau ialah MIRZA ENTERPRISE

Nasihat akak, tgk bila company tu established (klu tak lebih drp 3 tahun baik tak usah), kadang2 mereka akan cuba bertahan lebih setahun.

Lepas tu cam biase la, kena siasat ngan BNM la ape la. Pastu tutup!!

Nasihat akak, tgk bila company tu established (klu tak lebih drp 3 tahun baik tak usah), kadang2 mereka akan cuba bertahan lebih setahun.

Lepas tu cam biase la, kena siasat ngan BNM la ape la. Pastu tutup!!

kompeni dah lama aktif dalam 5 tahun mcm tu tapi baru aktif ambil duit orang awam untuk tujuan pelaburan melalui syarikatnya... em setakat ni payment tak penah sangkut, still on time...

itu la,kita kena kaji,jangan dah kena baru nak nyesal...kita sendiri yang follow up..jangan harap orang lain...

maksud ko koei aku ni bole ikut ni pelaburan lah kan? tapi mau kaji dulu lah kan

boleh...sebab kita pun boleh jadi tauke investment kalau kita tahu caranya..orang yang buat pelaburan yang kantoi 2 sebab ada yang xpuas hati..yela orang kita xboleh lihat orang lain lebih daripada dia..sure akan jatuhkan...sama2 fikirkan ayat ni

kalau kau rajin, sila lah selak thread "JNSSB" dlm putera.com ni. Dah cerita panjang lebar dah. kat situ, kau boleh tgk manusia2 yg betapa sombongnya masa tgh terima duit dan melenting bila orang nasihat bahawa pelaburan tu memeng berisiko tinggi dan boleh merugikan.

Dan kau jugak boleh tgk orang yg sama, bila syarikat mula di siasat oleh BNM, mereka semua menghilangkan diri, dan menukar nick name yg lain. malah, ada juga yg tak angkat2 telepon.

Tu bukan lagi pakai agreement dah tu, siap aqad islam lagi kunun nya. punya nak menunjukan yg dia tak menipu.

risiko yg sama yg kau bakal hadapi.

p/s: orang melayu memang suka bisnes style gini, dan yg heran nya melayu jugak yg rajin join bisnes style gini.

biasa la .. sikap tamak .. tau nak kaya cepat .. sikap malas nak berusaha ... sebb tu ramai yg terjerat

berbalik kepada soalan owner topic ... klu dah senag nak kasi balik bayaran pelaburan .. kenape dia x nak buat pinjaman bank je .

p/s : maaf la ye klu ada sape2 yg terasa