Jump to content
Sign in to follow this  
nexusco6

Kolej Generasi Suck

Recommended Posts

apa yg sucks nyer?cite la sket?dr segi management ke?kalau dari segi management rasanye sume ipta lebih kuang sama jer..mesti ada gak yang tak puas hati ngan HEP etc..

so bole bagi detail sket tak?kalau bole nak elakkan post yang degrading to others..tapi kalau betui takpela sebagai peringatan pada org2 yang bercadang nk masuk generasi nie.. smile.gif

hi members

Aku angin  sebab korang kata UTM freshies ynag ajar kat aaaaEDI

ok bagi aku Nama student UTM tu and kat EDI mana

UTM r university the class, towards the first class,korang patut bangga coz malaysia ader UTm

aku cakap btl

Sebab aku adalah Pelajr UTM SKUDAI

Maybee yg jd lecture tu Space UTm, i mean Separuh masa, Francais

Graduan UTm adalah yang berkualiti

Bercakap tu bia pakai akal fikiran

hallo

UTM adalah World class universuty

Maybe yang jd lectuere adalah Bukan grauan UTm

kalo btl bagi aku sama nama Graduan UTm and EDI branch mana

UTM menjamin Graduan yang berkualiti untuk Negara pada masa akan datang

UTM skudai biggrin.gif

aku nak tanya members yang UTm student tau2 dapat diploma, tak der praktikal and apa2 entah yang merepek yang utm skudai

kalo u berani u bg nama and no matriks

n thun biler u graduate

jgn ckp ikut sedap mulut

setahu aku diploma kat utmkl

u r lier

maybe u take space, pengajian separuh masa

untuk u all space tak diiktiraf

hanya certain kursus spce yang di iktiraf

im waring u jgn nak fitnah2

i berani cbr sapa2 kata utm adalah kelas reandah

jgn menghina anak bangsa

UTM adalah World class Universty

Im the utm student

scudai campus

Assalamualaikum smile.gif

world class university produces this type of student?wow im impressed... biggrin.gif

Edited by polyfuze_0411

sumer U ok aper sbb dgn degree mane2 U (Malaysia) pun kite leh apply mane2 U lain yg top2 kat dunia ni kalu nak sambung belaja ke ape...sama gak kalu nak mintak keje ke ape..

Edited by BraDeRz

yup memang sama pun mana2 U kat malaysia..its not whether the U you are studying is world class or low class but whether u have world class attitutue and mentality...kalau ko ade world class mentality and attitude...tak perlu risau mmg bole survive nyer...

tapi aku paham la yang mamat atas tue dok angin..sapa tak marah U die blajar kena fire (kena fire ke?aku rasa tak pun..elok2 cite pasai EDI)...tapi tunjukkan la sket yg ko nie grad or under grad UTM..masa nak reply tue tapis la dulu...

honestly ni antara post english+melayu yang paling lawak aku pernah baca..selain dari kat forum cari pasai budak praktikal nyer english tue

no offense biggrin.gif

hmmm....

apa pendapat korang mengenai UNITAR... komen la sikit... aku dengan cari tempat untuk further degree....

UNITAR tu University Umno. Hampir kesemua sijil, diploma, degree, master degree dia diiktiraf oleh LAN dan JPA. Bukan setakat malaysia, dia world wide recognition.

4 University swasta yg mendpt pengiktirafan kuat dari kerajaan

Multimedia University (MMU)

Universiti Teknologi Petronas (UTP)

Universiti Tenaga Nasional (UNITEN)

Universiti Tun Abdul Razak (UNITAR)

Nak check IPTS mana yg diiktiraf kerajaan leh check kat www.lan.gov.my dgn www.jpa.gov.my

tahlaa aku tak heran sangat pasal pengajian or pengiktirafan kat university AWAM skang ni...sebab skang ni college or polytechnic pon jauh lagi bagus dari university skang ni ..maksud aku bukan setakat tempat belajar cara pembelajaran atau kelengkapan pembelajaran....time grad nanti senang ke tak dapat kerja?tu yg kita perlu fikirkan biggrin.gif mostly people yg choose nak pergi university awam ni target dia mudah je ....senang dapat kerja dgn goverment satu lagi senang dapat loan:lol:(tak semua)..bagi aku.... masuk je mana2 institusi yg menjamin kerjaya untuk masa depan anda...then pilih course yg tepat itu penting(tapi kalau masuk college ongkosnya mahal laa skit)

p/s:dlm paper banyak cerita pasai siswazah2 IPTA yg menggagur

UNITAR tu University Umno. Hampir kesemua sijil, diploma, degree, master degree dia diiktiraf oleh LAN dan JPA. Bukan setakat malaysia, dia world wide recognition.

4 University swasta yg mendpt pengiktirafan kuat dari kerajaan

Multimedia University (MMU)

Universiti Teknologi Petronas (UTP)

Universiti Tenaga Nasional (UNITEN)

Universiti Tun Abdul Razak (UNITAR)

Nak check IPTS mana yg diiktiraf kerajaan leh check kat www.lan.gov.my dgn www.jpa.gov.my

UNITAR tu bukan officialy universiti UMNO....tapi ada sebuah badan anak melayu iaitu KUB yang bertanggungjawab pada UNITAR ni.....KUB ni pula adalah di bawah UMNO...bilangan pelajar melayu 48% manakala pelajar lain adalah 52%....dan sekarang ni UNITAR dan ITTAR dah merge tahun lepas.....dan dalam masa 2 tahun, UNITAR ni akan berpindah ke kawasan yang lebih besar sebabnya tempatnya di kelana jaya tu terhad....

UNITAR ni ada cawangan di seluruh malaysia dan juga cawangan di luar malaysia.... klik di SINI untuk cawangan di malaysia dan klik di SINI pula untuk cawangan di luar malaysia... selain itu UNITAR juga diberi status MSC, ISO quality dan juga pengiktirafan dari LAN.... lecturer pun ramai yang berpengalaman.... dan ada untuk beberapa subject tu guna lecturer dari luar seperti subject statistic, computer system and organization dan juga beberapa subject lain... klik di SINI untuk baca lebih lanjut tentang UNITAR

Edited by civ3

skrg nak pilih kolej tu,kene hati2..sbb ade kolej skang yg berada dlm keadaan tak stabil..bile2 jek leh tutup kalu student tak dpt loan sbb bebaru nie ade rule baru yg loan ptptn hanya utk kursus yg diiktiraf sahaja..byk "kolek-kolej kecik" ni hanya ade kursus2 yg sekadar tarafnya "diluluskan' leh LAN tp belum dpt "pengiktirafan penuh"...

kolej2 besar yg dah establish tu mmg ok la rase dah cukup sumer..

Bagi aku Kolej Generasi nie takder lerr suck ...sangat...

tapi dalam pelajaran tertentu ..jerrr dier suck...

cam kursus networking... sobabnyer pelajar dier kureng....

cam aku masuk dulu 5 org jer dalam satu kelas 3 india ,1 cina dan 1 melayu aku lerr tu...

kalu macam kursus membaiki komputer lak...

peralatan dier kureng tapi pelajar dier ramai giler.. tapi sekarang nie tak tau lerr... camner... he he he

TAPI dalam kusus lain plak fulll giler... tiap2 pengambilan...

awek pon ramai...

kebanyakkan diorang yang masuk tu... semuanyaa... dah ader sedikit pengetahuan tentang... dunia IT nie lerrr termasuk aku... he he he

Antara kursus yang aku maksudkan tuuu adelah...

Kursus multimedia komputer

kursus perkeranian

kursus microsoft office

Tapi bagi aku lerrr kan kat mane2 kolej swasta atau awan yg pernah aku masuk lerrr kann ader jerrr yg tak baguis ...nyer....

tu biasa lerrrr....

aper2 pon terserahlah kat korang nak pilih yg maner... he he he laugh.gif

so dah 2 tahun,kolej generasi ni acam ne? dah jd elok ke ape???

yang gua tau la....idup lagi kolej nie/...cuma ade beberapa kos dah berkubur...mcm kos network.....sebab gua buat aduan ngan KDN...kekkekekekkekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk :D

hi hi hi

idup memang idup lagi..... aku selalu jalan-jalan kat ctue.. pasal aku nie kaki rayau.. ha ha

aku tgk... papan iklan kolej tue dulu kocik dan buruk...

skrg nie dah besar.... dah skit... kih kih kih...... :P

biler nak tutup aku pon tak tau...

mungkin pasal iklan dier... best dan sedap didengar kot.... mudah .. dan simple jerr... ikla dier tue yg ramai bebudak spm terpikat tue... kih kih kih

Edited by mykomuniti

Aku tak pernah masuk mana2 kolej.. aku belaja stakat SPM jer.. tapi alhamdulillah... boleh gak berjaya..

alhamdulillah.. sekalung tahniah buat ko..

ako bace skit je thread ni.. hmm..camtu rupenye kolej ni ek..

aku pon dah blaja dot kat saner!...ader ar benda yg aku x abeh blaja network tak abih!...pastu bukan sume dier bg tau nak blaja masalah2 tuh...bengang gak aku kekadang tuh..aku amik teknikal kat saner..kdg2 tu ader prob kat PC pon aku x tau nak wat..padahal dah ader sijil..tak ker benjol tuh? :angry:

hello kengkawan .... aku nak bagi tau...jgn ambil ape2 sijil IT kat kolej generasi( dekat masjid jamek KL)....suck punya kolej...tak caya try la mbik

Exclusive: Bostonweb College.

Studies + Job Guarantee

* Diploma Teknologi Maklumat + CISCO Certified Network Associate (CCNA)

- Untuk Networking

* Diploma Teknologi Maklumat + SUN Certified Java Programmer [sCJP] & SUN Certified Web Component Developer (SCWD)

- Untuk Programming

Yuran:

Daftar : RM 500.00

Pengajian : RM 14,872.00**

Bantuan Pinjaman Pengajian.

** Syarat Pinjaman MARA, pelajar mesti memenuhi kriteria berikut:

i. Warganegara Malaysia

ii. Bumiputra DAN

iii. a. (Bagi SPM)

KREDIT dalam subjek-subjek berikut:

1. Bahasa Melayu

2. Matematik Moden

3. Sains/Biologi/Kimia/Fizik/Lukisan Kejuruteraan/Pengajian Kejuruteraan Awam

4. Mana-mana 2 subjek lain

DAN

LULUS Bahasa Inggeris

b. (Bagi STPM)

2 Prinsipal termasuk Pengajian Am

DAN

KREDIT Bahasa Melayu di peringkat SPM

** Syarat Pinjaman PTPTN, pelajar mesti memenuhi kriteria berikut:

i. Warganegara Malaysia

ii. KREDIT dalam mana-mana 3 subjek di peringkat SPM.

Sila hubungi En Firdaus di talian 017-5620528/[email protected]

hello kengkawan .... aku nak bagi tau...jgn ambil ape2 sijil IT kat kolej generasi( dekat masjid jamek KL)....suck punya kolej...tak caya try la mbik

Brother kasi le skit reason knape? Coz kalo ade rzk iaku dah nak register kat kolej ni....

salam...

Nak tanya ttg SPACE UTM.. ingat nk amek part time. Executive Diploma In office & Admin Management!!!

OK KE?? nk register sabtu ni.. tp nk dapat kan kepastian dulu...

Pengajian setahun je.. yuran RM8,430...

OK ke geng??

Please help me ...

panas hati nampak.........aku pun salah seorg yg pernah amik kursus kat situ.......tapi mmg aku tak puas hati sbb sukatan pelajaran yg diajar terlalu ringkas. ramai kawan2 yg ambik kursus tu sama dgn aku.....tinggal kenangan jer! tak dpt nak aplikasikan apa yg diajar. tapi aku bernasib baik sikit sbb aku minat. Lps kursus kat kolej tu, aku belajar sendiri sambil2 tgk nota2 yg diberikan dulu....pastu tanya pendapat otai2 ict kat sini....skrg oklah....adalah sedikit kemahiran. bolehlah buat beli nasi bungkus. limau ais dan sekotak rokok.

tapi kalau tanya aku...belajar kat kolej tu berbaloi atau tidak.......jawapannya tidak......

salam...

nk tanya le... aritu ade pg MINES. da tu ade jumpe satu booth education ni... dier offer blaja under space UTM. executive diploma in office & admin mgmt.. mmg ingat nk amek course tu sbb skang ni keje pun admin dept. Dipl. tu part time punye.

TP blaja nnti bukan kat space UTM sbb tu kat skudai.. saya ni kat serdang je.. tp nama learning centre tu tak ingat la pulak.. ade kat pj n jln rj chulan kl. ade sape2 tau pasal ni tak? mmg ade denga space utm ni diiktiraf.. tp aritu tanye dgn org kat booth tu dier ckp kursus dgn tempat drg ni tak diiktiraf LAN.. tp dier ade tunjuk sample diploma.. diploma tu mmg UTM yg keluarkan... dorang ckp, utk yg diiktiraf LAN tu hanya perlu bile kiter nk keje dgn gomen je.. otherwise, tutak penting. betul ke? tu yg kompius tuh..

Sabtu ni ingat nk pg daftar.. so boleh tak kalau sape2 yg penah study kat sana, ataupun ade ape2 info.. tolong la bg tau sy...

tak nk kene tipu la... by the way, executive diploma tu, tempoh dier 12-15 bulan je...

bole ke terus sambung degree lepas tu??

thanks in advance utk reply dr korang....

ryanie83,

Kalau rujuk brochure SPACE , Twinning Centre untuk Exec. Dip in Office & Admin Mgmt. (SPACE UTM) adalah Knowledge Universe Sdn Bhd (Raffles Group).

Jawapan paling meyakinkan adalah dengan menghubungi SPACE UTM sendiri. Tentang LAN tu lebih baik confirmkan dengan diorang (SPACE)...tak berani nak bagi fatwa sendiri :)