Jump to content
Sign in to follow this  
nexusco6

Kolej Generasi Suck

Recommended Posts

hmmm....

apa pendapat korang mengenai UNITAR... komen la sikit... aku dengan cari tempat untuk further degree....

Untuk pengetahuan anda semasa aku pergi ke Jabatan Perkhidmatan Awam Negeri untuk memeriksa pengikhtirafan kerajaan mengenai Universiti/Kolej yang diikhtiraf nama UNITAR termasuk dalam Buku Panduan Perkhidmatan Awam Negeri. Ini bermaksud UNITAR punya Sijil/Diploma/Degree adalah diikhtiraf oleh kerajaan.

kalu nak yg "bagus" ko pg la check kt JPA ataupon LAN (lembaga akreditasi negara).. kalu diorg approved ipt tuh maknenye bagus la... tp aku tatau laa bagus dr segi ape.. sbb setau aku diorg cume approved kalu course subject yg ipt tuh provide ikut diorg nyer standard,bukannye ilmu yg lecturer ipt tuh bole kasik kt student (kalu setakat bace dlm modul, budak PTS pon bole ajar ye x?? laugh.giflaugh.gif )

bagi aku le personally belajar kat maner2 samer je.

Kalau nak jadi pandai, kena banyak belajar sendiri; jangan tunggu lecturer.. kengkadang lecturer yg hampeh, bukannye college atau pun university

betul tu puteranetwork...

macam aku, dah la tak pandai...pastu slalu komplen ngan universiti pulak tu...

last2, dia fire aku balik...kahkahkah...nyesal ph34r.gif

Aku dulu belajar Kat EDI Ipoh. Tapi mengecewakan Diploma dan Sijil dari EDI nie tak kena pengikhtirafan dari Kerajaan. Sedih aku belajar 2 tahun kat EDI.

hai EDI ... EDI... rolleyes.gif

tul tu puteranetwork... xbole nk mengharap... yg penting sindri nk blaja kan... kalu x satu hape pon xjadi...

mcm aku ni plak... terlambat sikit sedau yg ape yg aku belajau selame nih mmg sux big time.. so, skrg nih br nak tehegeh2 blaja balik... mmg rase mcm sual sbb nk pakai sql statement pon haram aku xreti dulu.. sebab mase aku blaja db kt kolej dulu diorg xajar pape pon walau seperkataan "select *".hopefully bile aku keje ni kang dpt la aku cover balik mase2 aku yg dh terbuang utk blajar teori yg sah2 xbole pakai... bole la celen ko time tu ye x? hehehe tongue.giftongue.giftongue.gifcool.gif

nagakecik lu budak kajang ke?

Yup..gua dak kajang..nak carik gua?..turun penjara, kite main ps2..siut tul..bushan aku main WES surang2..hehe

nagakeciks budak planet nameck laa... xtgk ke avatar die tgh power-up tuh ... 

Heheh..asal Nameck..skrg netap kat kajang.. tongue.gif

agak2 kalo dr diploma sambung degree berape tahun haa?aku nak sambung bhgn multimedia..korang rase ipta@ipts yg mana bagus yek dlm bhgn nie(exclude utm n mmu)?selalu kalo ipts berape diorang cas satu sem.?isskk..banyak plak nak tanya...takpela...lain kali tanya lagi blink.gif

sleepsheep,

ko nak sambung utm satu choice yang bagus.. degree dalam 2 tahun aku rase

dulu ade course integrasi..kena buat diploma pastu sambung degree, tapi skarang aku tak tahu..

cuba ko tanye bhgn pendaftaran atau pg kat www.utm.my, masuk fakulti sains komputer dan sumber maklumat..

ko minat bhg ape?sebab majoring banyak..software eng, graphic ade, operating system ade..pasal yuran baik ko check dengan bendahari utm

ganbatte kudasai

[email protected] x-utmla..sape kate utm best? dry.gif aku bukan menyesal masuk situ..cuma aku rase rugi sket..membuang mase..blaja ntah hape2 ..tau2 dah dapat diploma..ko tau x?diploma sains com.kt skudai xde praktikal@latihan industri..tensen aku..

yupp..tue yg aku geram sangat tue..rase macam di 'anak tiri' kan jek.kebanyakan dak yg ambik diploma s.com kt skudai result dahla x bagus sebenarnya termasukla aku tongue.gif .. xde LI,result teruk,camner nak bersaing cari keje ngan dak diploma u lain?kalo nak sambung ke degree punyala susah kalo kt utm nie.dia nak yg power2 jek. dry.gif

hi members

Aku angin sebab korang kata UTM freshies ynag ajar kat aaaaEDI

ok bagi aku Nama student UTM tu and kat EDI mana

UTM r university the class, towards the first class,korang patut bangga coz malaysia ader UTm

aku cakap btl

Sebab aku adalah Pelajr UTM SKUDAI

Maybee yg jd lecture tu Space UTm, i mean Separuh masa, Francais

Graduan UTm adalah yang berkualiti

Bercakap tu bia pakai akal fikiran

hallo

UTM adalah World class universuty

Maybe yang jd lectuere adalah Bukan grauan UTm

kalo btl bagi aku sama nama Graduan UTm and EDI branch mana

UTM menjamin Graduan yang berkualiti untuk Negara pada masa akan datang

UTM skudai biggrin.gif

aku nak tanya members yang UTm student tau2 dapat diploma, tak der praktikal and apa2 entah yang merepek yang utm skudai

kalo u berani u bg nama and no matriks

n thun biler u graduate

jgn ckp ikut sedap mulut

setahu aku diploma kat utmkl

u r lier

maybe u take space, pengajian separuh masa

untuk u all space tak diiktiraf

hanya certain kursus spce yang di iktiraf

im waring u jgn nak fitnah2

i berani cbr sapa2 kata utm adalah kelas reandah

jgn menghina anak bangsa

UTM adalah World class Universty

Im the utm student

scudai campus

Assalamualaikum smile.gif

u r lier

Awak nak eja 'liar' pon salah. Tambahan pula, pada pandangan saya grammar awak lemah. Patutnya ayat itu berbunyi 'you are a liar'. Betul tu, awak tertinggal perkataan 'a'.

Kalau nak tulis ayat tu, biar betul2 sikit. Tulis ikut sedap tangan aja, orang lain pon tak faham. Rephrase your sentence. Yang ni faham tak?

Im the utm student

Alamak, lagi sekali. Patutnya ayat itu berbunyi 'I am a UTM student'. A dipilih, dan bukan AN. Nak tahu kenapa? Tanyalah... Btw, awak lepasan Ijazah ke masih belajar? kalau awak dah graduate, patut ayat: 'I was a UTM student' atau lebih senang 'I'm from UTM'.

Ayah saya lepasan UTM juga. Memang dia cakap UTM tu World-Class Uni, tapi students nya... tak tahu lah. Kalau students nak jadi World-Class, diorang mestilah fasih bertutur, mendengar, menulis dan membaca dalam bahasa Inggeris. MUET awak macam mana, pass tak?

Assalamualaikum

Wa'alaikummusallam.

aku nak tanya members yang UTm student tau2 dapat diploma, tak der praktikal and apa2 entah yang merepek yang utm skudai

kalo u berani u bg nama and no matriks

n thun biler u graduate

jgn ckp ikut sedap mulut

setahu aku diploma kat utmkl

u r lier

hanya certain kursus spce yang di iktiraf

im waring u jgn nak fitnah2

i berani cbr sapa2 kata utm adalah kelas reandah

jgn menghina anak bangsa

UTM adalah World class Universty