Jump to content
Sign in to follow this  
nexusco6

Kolej Generasi Suck

Recommended Posts

aiseh....jgn la camnie wei....aduu....

aku dak UTM gak per...ehhe...UTMKL la...hehe...peace laugh.gif

p/s: aku nak amik network(degree nanti)...best x?

Chow.

silibus terbaru diploma UTM x de praktikal.....mayb masa degree kot....heheh..

Chow.

oooo.. btul2 kolej genrasi mmg cikai... aku pon dah amik.. dah grad pon.. tp aku jenis org yg kalu dah start sesuatu.. biar abis kan tros.. so aku abiskan jele.. dpt la sijil bodo tu.. tp mmg mcm celaka gak ah tmpt tu.. jgn masok wei..

ade website ka generasi ni?

owh, guna macromedia dreamweaver.

kat utm pun ada course security cam uitm gak ke ek,

tanya sikit??? hihi.

Edited by raihan

utm uitm tak sama ke?

lamenye loading web generasi ni....

utm uitm tak sama ke?

C-Fu

utm n uitm mana sama.....

UTM= Universiti Teknologi Malaysia

UiTM=Universiti Teknologi Mara

website Generasi tu mmg lambat loading........ mad.gif

sekadar makluman, skrg ni EDI dah bertukar tangan. (maju holding ambik alih). mungkin tak nama edi dah lepas ni. Harap-harap pengurusan akan bertambah baik dan dapat melahirkan anak-anak bangsa yang terbilang.

Awak nak eja 'liar' pon salah. Tambahan pula, pada pandangan saya grammar awak lemah. Patutnya ayat itu berbunyi 'you are a liar'. Betul tu, awak tertinggal perkataan 'a'.

Kalau nak tulis ayat tu, biar betul2 sikit. Tulis ikut sedap tangan aja, orang lain pon tak faham. Rephrase your sentence. Yang ni faham tak?

Alamak, lagi sekali. Patutnya ayat itu berbunyi 'I am a UTM student'. A dipilih, dan bukan AN. Nak tahu kenapa? Tanyalah... Btw, awak lepasan Ijazah ke masih belajar? kalau awak dah graduate, patut ayat: 'I was a UTM student' atau lebih senang 'I'm from UTM'.

Ayah saya lepasan UTM juga. Memang dia cakap UTM tu World-Class Uni, tapi students nya... tak tahu lah. Kalau students nak jadi World-Class, diorang mestilah fasih bertutur, mendengar, menulis dan membaca dalam bahasa Inggeris. MUET awak macam mana, pass tak?

Wa'alaikummusallam.

kah kah kah...berguling guling aku baca post ni...baaekkk....5 kali aku baca pun lawak lagi...

aku ingat nak sebut jugak mamat ni...betul ke budak ipt bahse camni...kah kah kah...skali wild card dah amik...kah kah kah...best best...

hadui...aku anggap je laa original poster tu buat lawak...kalau bebetula la BI dia camtu...aku tak kisah..tapi kalo dah sampai nak sound org...cermin la diri tu dulu...tak pun 'cermin' lidah tu..betul tak apa yang nak dicakap...

ni aku nak tanyer ni

sebagai kesimpulan nyer pade pandangan korang u or ipt maner yang bagus untuk

blaja it dan yang berkaitan dengan nyer.

sonang jo tu...

aku taknak sebut nama nama...bukan ada share pun..huhu...tapi, nama² yang slalu sampai kat tlinga ko, nama yang grand pasal IT, cuba ko slidik pasal nama nama tersebut. bila course yg diorang offer diiktiraf, proceed. senang je.

Tepuk poket, tanya duit.

haha tongue.giftongue.gif

kah kah kah...berguling guling aku baca post ni...baaekkk....5 kali aku baca pun lawak lagi...

aku ingat nak sebut jugak mamat ni...betul ke budak ipt bahse camni...kah kah kah...skali wild card dah amik...kah kah kah...best best...

hadui...aku anggap je laa original poster tu buat lawak...kalau bebetula la BI dia camtu...aku tak kisah..tapi kalo dah sampai nak sound org...cermin la diri tu dulu...tak pun 'cermin' lidah tu..betul tak apa yang nak dicakap...

Erm.. memule skali, aku rase ape yang mamat post tu buat tu betul. die cube nak pertahankan universiti tempat die belajar. tempat die carik ilmu. tempat die carik pengetahuan. aku rase tak salahkan kalau kite nak pertahankan sesuatu yang pernah kite miliki. pertahankan tempat kite belajar dulu. Universiti tu tempat cari ilmu dan bile ade ade orang cube kutuk universiti tempat kite belajar, mesti la kite hangin kan? yang patut kene kutuk kat sini adalah graduan yang dikeluarkan oleh universiti itu sendiri. universiti tak patut disalahkan untuk semua bende yang berlaku. takkan student dapat CGPA 1.95 pon universiti nak salah? tak patot.. universiti dah sediakan ramai lecturer yang berkualiti dan aku jugak percaya bahawa tapisan yang ketat dah dilakukan untuk memilih lecturer. universiti pilih lecturer berdasarkan paperwork dan jugak research yang telah dibuat oleh candidate dan kalau requirement yang U nak diorang lepas, then baru diorang baru boleh jadik lecturer. kat sini aku tak nampak pon faktor lecturer tak berkualiti sebab tapisan yang ketat dah dibuat untuk pilih calon yang paling baik. harus diingat, universiti bukanlah sekolah menengah ataupun sekolah asrama penuh ataupun MRSM yang mana semua benda cikgu suap. universiti tempat untuk latih diri berdikari. kalau setiap masa nak bergantung kepada orang lain, aku tak hairan kalo keluar nanti, diorang tak dapat keje.

lagi satu, adakah budak budak yang MUET band 5 atau 6 je dapat masuk universiti? budak yang band 2 pon ade masok universiti tau. so, kat sini aku nak tanya, sehebat mane pon kau punye bahase inggeris, engko tetap duduk di Malaysia. kalo nak perbetulkan kesalahan grammar orang lain, tegurlah secara baik dan bukan secara sinis. tegur orang demi ilmu, bukan tegur sebab nak bangga diri. kalo nak tengok pos pos kat lain dalam putera.com ni pon, ko cube cek, adakah semua english phrases yang diorang gune betol. adakah semua grammar yang diorang gunakan menepati penggunaan yang sebenarnya. tidak kan? even moderator pon pakai english yang berterabur. grammar mudah pon salah. aku yang MUET band 6 (bukan nak bangge, cume nak memperingatkan) pon aku rase english aku masih buruk. masih terdapat grammatical error yang tak dapat dielakkan. yang kita tak perasan. sebab apa? sebab aku Malaysian yang dilahirkan di Malaysia bukanlah di Sydney, California ataupun Manchester. oleh itu, tegurlah manusia secara jujur..

Edited by Epoy

hah...iyelah tu...betul...

tapi kene gak ingat...kalau kail panjang sejengkal, jangan la laut nak diduga. ukur baju badan sendiri...kat sini, kalau bukak, orang tengok...nampak slack, takkan sumer nak diam...tegurlah...sinis ke jujur, teguran takkan dibuat melainkan nampak jelas terang dan nyata salah dan silap. ada beza antara salah dan silap. boleh nampak.

nak defend U, tak salah, dalam ni pun, majoriti melayu so apa guna dia reveal english dia sampai seluruh post camtu. dia bagi open check...

ipt yg isu kat sini pun kolej generasi...bukan utm...btullah tu U punyer saringan nak jadi lecturer camtu...tapi tak kata plak generasi nyer camner...lagi pun, even being the best student, doesnt mean you can teach very well. grad lah dari oxford ke harvard skali pun. kalau tak, tak kluar borang kaji selidik utk student isi komen lecturer. takkan motif ISO semata? yee..sebab nak tahu, lecturer yang lepas jadi lecturer tu cukup bagus ke tidak utk melahirkan student yg boleh menaikkan nama ipt tersebut. ye IPT bukan tempat bersuap. reality check. biasanya orang tamatkan dunia belajar sampai degree. katala masuk dip, baru degree. dip 3 tahun, degree 3/4 tahun. sekolah rendah 6 tahun, menengah 5. total masa belajar sumer 17/18 thn. biasanye lepas 3 tahun kat U, utk average student, barula belajar suap sendiri. sebab dah biasa bersuap dari kecik. sebab, memang itu budaya belajar dekat Malaysia. 11 tahun bersuap, 3 tahun blajar suap sendiri. so lecturer yang 'patut' ajar student suap sendiri ni mestilah yang betul betul expert. paperwork dengan research je tak cukup bang. even lecturer aku dlm kelas pun kantoi ngan student salah jawab soalan, bukan skali dua plak tu. mcmana berkesannya saringan yang dibuat tu?

moderator, kalau english berterabur skali pun, itu bukan isu sebab takde dalam prescription nak jadi mod, english kena gempak. lagi pun aku tak nampak lagi apa yg mod ckp dlm broken english yg aku tak paham. at least point tu sampai. so aku terima. sampai ayat "maybe u take space", nasib la aku tahu ada program space kat utm...kalo tak? terbangang gak aku pk apekemende mamat ni ckp?

ckp psl orang malaysia. kita ada istilah "cakap berlapik". sinikal adalah salah satu cara cakap berlapik. dan bila kita sinikal, tak bermaksud tak jujur, cuma tak straight to the point je. malu jugakkan kalau kene penumbuk straight kat depan orang? so, bagi la cubit beralas tapi pedih....

peace... wink.gif

felamak... meleleh aku bace seh.. walau ape pun aku memang respek ape yang ko cakap. aku cakap betol. aku tak tipu. ko telah bukak satu dimension baru dalam hidup aku. terime kasih...

Epoy sekarang dah sedar.. terime kasih bebanyak!

(ikhlas ni!)

sinikal adalah salah satu cara cakap berlapik.

sinis adalah budaya melayu/mesia.

sinis adalah budaya melayu/mesia.

bukan/salah. sinis diambil dari perkataan inggeris, signical. perkataan asal sign. tak paham tengok kamus. bahsa inggeris bukan berasal dari malaysia. jadi, sinis tak layak/sesuai untuk dirangkumkan sebagai salah satu dari budaya atau cara hidup orang melayu/malaysia SAHAJA. semua bangsa/negara ada sikap ni.

tutup la thread ni....takde motif dah...heharap aku org last post... rolleyes.gif

Hai C-FU... assalamualaikum...

Punya jenuh aku carik pos nombor #911 ko... sini rupanya...

Kohkohkohkohkohkohkoh

Tak nak gaduh-gaduh...

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif

*Mod, rasanya elok ditutup sahaja topic nie... tapi klu nak simpan ok gak.