Jump to content
Sign in to follow this  
reseller

Display Asyik 'shrinking' Je Kalu Monitor Di On.....

Recommended Posts

ehem.....

Semekom........

aku newbie kat cni... :blush: ...baru jak daftar......ni aku ad masalah ngan pc aku.......pc aku ni memang dah lama dah.....seingat aku dah 3-4 tahun gtu la.....masalah pada pc aku ni, masa aku on kan pc ni kan, dia punya display pandai mengecil | ) ( |.....dia tetiba je jadi ramping.....dia macam melengkung ke dalam la kat bahagian tepinya 2......tapi dia pandai balik ke keadaan asal lepas 10-15 minit......aku dah try dah adjust guna butang2 kat monitor 2, tak leh gak.......takde perubahan langsung......dulu time aku tambah RAM, dia elok je.......pas2 tak lama, dia jadi balik........benda ni dah jadi lebih kurang dalam setahun lebih la........ni aku punya pc spec....

windows XP, 256 MB RAM, ada 2 HDD masing2 40 GB, monitor plak CRT.........

kalu ada sape2 yang leh tolong, tolong la ek.........

aku mengharap sangat ni........ :huh:

salam~

urm aku rasa monitor tu rosak kot..

try tukar monitor xpon lcd ke. test tengok jadi lagi ke x benda tu.

monitor 2..ko try pinjam yang kawan2 ke,test..xpun ko mintak kawan2 test monitor ko kat pc diorang

eheks........TQ la coz sudi tolong...... :lol: nampaknya macam takde pilihan len jak......terpaksa la aku beli baru........tp kalu yang LCD monitor tu kan, agak2nya la.....berapa ongkos nak beli baru......aku check2 kat kedai kat sarawak ni semua dalam lingkngan RM300 ke atas.......kalu ada sapa2 yang tinggal area BINTULU, boleh tak bagitau kedai2 yang jual LCD monitor dalam lingkungan RM150-RM250.......yang UNDERWATER pun boleh gak.......k......2 jak........TQ 4 all..... :lol:

eheks........TQ la coz sudi tolong...... :lol: nampaknya macam takde pilihan len jak......terpaksa la aku beli baru........tp kalu yang LCD monitor tu kan, agak2nya la.....berapa ongkos nak beli baru......aku check2 kat kedai kat sarawak ni semua dalam lingkngan RM300 ke atas.......kalu ada sapa2 yang tinggal area BINTULU, boleh tak bagitau kedai2 yang jual LCD monitor dalam lingkungan RM150-RM250.......yang UNDERWATER pun boleh gak.......k......2 jak........TQ 4 all..... :lol:

kalau betul lcd kat sarawak bleh dapat rm300.aku beli kat sana jer hantar sini pakai maskargo

kalau betul lcd kat sarawak bleh dapat rm300.aku beli kat sana jer hantar sini pakai maskargo

bukan kat sarawak.....tapi mmg ada brand dari taiwan@China cap ayam......rm 350 je baru saiz 14`LCD type aku dah nengok....so far ok gak la ....sedap mata memandang

Edited by I am The Angel Of Dead

LCD 17" dlm lingkungan 600++ or 500++<--plg murah........beli cap ayam/itik/buaya nanti tak pasal2 tak abis wranti setaun dah kong.............koman2 pun ambik lah Acer........