Jump to content
aduka kias utama

Juruteknik Komputer Ft17

Recommended Posts

klu camtuh hang junior aku ah.. hohoho aku budak first batch kat situ.. amik DKE

ha.. aku dah agak pun. aku second batch. tp smpt gak la kan kt blaja diwaktu yang same. hehe :lol:

weh ko tak rindu ke kt poli tuh?? ahaks :D

wei zbosch mcm mane nk apply induksi tu pkai online ke brg.stgh ckp brang stgh ckp online :rolleyes:

Aku nak apply pkai online je la. senang skit. lgpun kalo nak pos surat kt sini susah la beb. pakai pos laju pun plg cepat sampai 2 mgu. adoi.. hehe :lol:

itu bkn pos laju tap pos lembap. :lol: semalam mase blik aku tnye kt krani die ckp induksi kene tggu srt pelantikan.tap die srh online ujian perhidmatan awam.yg psl pekeliling ape sume tu.yg tu wajib.pas2 bile dah sah wat ptk tuk nek gaji.jem pale aku pk.ade sape2 leh tlg bg tau :rolleyes:

Aku ada dpt satu surat dari jabatan...kira mcm pengesahan aku kat tmpt aku keja la skrg nie....jawatan aku...surat gitu ker??hehe..

itu bkn pos laju tap pos lembap. :lol: semalam mase blik aku tnye kt krani die ckp induksi kene tggu srt pelantikan.tap die srh online ujian perhidmatan awam.yg psl pekeliling ape sume tu.yg tu wajib.pas2 bile dah sah wat ptk tuk nek gaji.jem pale aku pk.ade sape2 leh tlg bg tau :rolleyes:

tau takpe. ko byg la kalo pki pos biasa lak?

ntah la, aku sbnrnya masih confius ngn surat pelantikan tuh. Ada sape2 tak leh tlg postkan dalam nih rupa surat pelantikan tuh. Bg sesape yang dah dapt la ye.. Pliz.. :wacko:

Ujian perkhimatan awam?? Nti aku cba cari2 dalam web kalo ada pape pasal ujian tuh.. Kalo ko ada ape2 pkmbangan bgtau la ye.. :blush:

Aku ada dpt satu surat dari jabatan...kira mcm pengesahan aku kat tmpt aku keja la skrg nie....jawatan aku...surat gitu ker??hehe..

E_peace, leh tak ko tlg citekan skit pasal surat tu leh? surat tu dari putrajaya ke?

ha.. aku dah agak pun. aku second batch. tp smpt gak la kan kt blaja diwaktu yang same. hehe :lol:

weh ko tak rindu ke kt poli tuh?? ahaks :D

rindu poli?? hak3.. seminggu 3 kali aku g sana...hohoho.. so takde ah nak rindu2..

hohoho nnt enjoy ah hang dapat gaji...

rindu poli?? hak3.. seminggu 3 kali aku g sana...hohoho.. so takde ah nak rindu2..

Aah yerk, dah tentu ko dkt ngn poli kan. hehe. :lol: kirim salm aku kt poli tuh yer. hehe. weh nti dah hbs induksi, cerite la skit pnglaman yer.. :rolleyes:

Aah yerk, dah tentu ko dkt ngn poli kan. hehe. kirim salm aku kt poli tuh yer. hehe. weh nti dah hbs induksi, cerite la skit pnglaman yer..

dekat..?? sejam aku drive nak g sana huhuhhu :wacko: ... aku tiap2 hari g sana.. 3hari kat poli, 3 hari kat upsi.. huhuhhu

nnt aku cite ah ble blk induksi nnt..

Edited by aduka kias utama

dekat..?? sejam aku drive nak g sana huhuhhu :wacko: ... aku tiap2 hari g sana.. 3hari kat poli, 3 hari kat upsi.. huhuhhu

ASLMKM ADUKA AKU NK TMPG TNYE.ang induksi tu isi online ke?ko dah sah perkhidmatan ke?aku krg phm sket maklum la bru msk gomen :rolleyes:

Nape ko kena g poli n Upsi lak? ko bkn ke posting kat Tapah? ke ko kna jg com kat poli ngn upsi tuh? :wacko:

ASLMKM ADUKA AKU NK TMPG TNYE.ang induksi tu isi online ke?ko dah sah perkhidmatan ke?aku krg phm sket maklum la bru msk gomen :rolleyes:

kan ke kiter ade isi borang tuh time mula2 lopar diri kat putrajaya... klu tak caya mintak kat kerani fail peribadi korang.. tuh penting.. setiap staff ade fail peribadi.. dalam tuh suma ader.. ic, sijil, borang induksi, surat sah jawatan, surat wat pinjaman, surat bayo loan.. suma ah ader..

aku tak isi online.. ari tuh aku dah isi borang, dah sain guru besor, elok nak anto je bro posmen datang anto surat suruh g induksi... hahaha tak yah anto dah...

kan ke kiter ade isi borang tuh time mula2 lopar diri kat putrajaya... klu tak caya mintak kat kerani fail peribadi korang.. tuh penting.. setiap staff ade fail peribadi.. dalam tuh suma ader.. ic, sijil, borang induksi, surat sah jawatan, surat wat pinjaman, surat bayo loan.. suma ah ader..

aku tak isi online.. ari tuh aku dah isi borang, dah sain guru besor, elok nak anto je bro posmen datang anto surat suruh g induksi... hahaha tak yah anto dah...

trkh ko d posting bile aduka

opsssss......satu lg aku lupe tnye aduka die nak wat induksi ni kene tggu srt lantikan ke?sbb smlam aku tnye krani aku die ckp kene tggu srt lantikan pas 2 bru bleh induksi.klu exam pekhidmatan awam bile2 pn bleh die kate x pyh tggu srt lantikan :wacko:

E_peace, leh tak ko tlg citekan skit pasal surat tu leh? surat tu dari putrajaya ke?

Aku rasa bukan la...surat dari jabatan...bukan dari putrajaya...huhu...nnt aku try tanya kerani la...karang kalu lambat2...gaji pon lambat la juga...

Nape ko kena g poli n Upsi lak? ko bkn ke posting kat Tapah? ke ko kna jg com kat poli ngn upsi tuh? :wacko:

aku g sana sbb aku ader join diorang nyer kokurikulum.. aku jdik pembantu jurulatih diorg secara sukarela hahaha.. saje buat hoby

opsssss......satu lg aku lupe tnye aduka die nak wat induksi ni kene tggu srt lantikan ke?sbb smlam aku tnye krani aku die ckp kene tggu srt lantikan pas 2 bru bleh induksi.klu exam pekhidmatan awam bile2 pn bleh die kate x pyh tggu srt lantikan :wacko:

aku lapor diri kat putra 05-06-07

Aku rasa bukan la...surat dari jabatan...bukan dari putrajaya...huhu...nnt aku try tanya kerani la...karang kalu lambat2...gaji pon lambat la juga...

klu pengesahan tuh dari jabatan lah...

hueheuhe..tu surat dari jabtan la aku dah tanya td..tu bukan surat perlantikan..huhu...nak kena tunggu le nie sabar jer la...hehehe.....

ko dh g indusi ke e peace.ko lapo diri kt skool bile.srt tu tls pe :unsure:

ko dh g indusi ke e peace.ko lapo diri kt skool bile.srt tu tls pe :unsure:

lom lagi...kena ada surat perlantikan tu la....baru leh pergi...maybe hujung bulan nie sampai la surat tu...aku lapor diri 13 disember...

aku pn x dapat gaji lagi

3 bln sangap...

wet aku lam bank tggl rm 100 ja

hwaaaa.

tp hanpa nak tau member aku pnya stail tau....

kerani dia pnya cekap leh wat dia terima gaji bulan pertama tempoh perkhidmatan

hanpa knai dia

dia 2 geng kta jgk FT17 yg dposting 13.12 ritu

Zairi.....

aku pn x dapat gaji lagi

3 bln sangap...

wet aku lam bank tggl rm 100 ja

hwaaaa.

tp hanpa nak tau member aku pnya stail tau....

kerani dia pnya cekap leh wat dia terima gaji bulan pertama tempoh perkhidmatan

hanpa knai dia

dia 2 geng kta jgk FT17 yg dposting 13.12 ritu

Zairi.....

hehehe...yg ada merokok kat tandas tu ari ker??kewkewkwe...bnyk gak yer yg merokok kat tandas tu ari..hehehe...

duit tinggal seratus???hehe...tahan2 ler...kalu terpaksa makan meggie apa bleh buat hehehhe....

Edited by E_peace6679

lom lagi...kena ada surat perlantikan tu la....baru leh pergi...maybe hujung bulan nie sampai la surat tu...aku lapor diri 13 disember...

same la aku pn 13dsember.kalo ko dah dpt g tau aku erk...........ok gua nak caw dulu slamt ari qaye.ha............ :lol:

Ni pasal MHS..kat tempat aku perkhidmatan MHS telah ditamatkan serta merta so ade sesiape info pasal MHS ni x..ni cikgu aku bertahu la tpi surat xsampai lagi kat sekolah..coz bru2 ni ade mesyuarat kat sekolah lain pasal MHS ni

aku nih kerja ngan bawah orang tapi swawsta la.......juz nak tanya

1)macam mana ngan gaya pemakain korang?....cincai atau kena pakai tali leher?......mat smart?......pasal aku kerja kat sini cincai asal hari jumaat aku pakai baju melayu.....walaupun majkoriti sini semua cina so far ok lagi

2)korang kerja tunggu orang ke atau sampai2 mmg ada kerja tgh tunggu? pasal kerja aku tunggu orang kekadang satu minggu xde orang so aku relax la makan gaji buta

3)macam hantar barang korang ada buat ke?....ke kerja kat ofis je? aku semua kena buat hantar brang@troubleshoot@jawab telefon

4)kalau korang amik cuti gaji ada kena potong?.....pastu paling penting ada orang ganti x?.......aku kerja kat sini xde orang ganti pasal aku seorang je

5)ada buat home servis@pergi rumah ke rumah?................aku ada buat pastu duit tuh masuk poket sendiri

6)leh x tapau barang kat ofis? ^_^ ram+HDD+CPU bla bla ....................heheh aku leh tapau sama ada aku jual atau aku gunakan utk diri aku sendiri.....banyak beb

7)masuk kerja leh lewat x?......ada punch kad????......pasal aku kerja mula pukul 3 petang pastu balik pukul 9 malam............pagi xde orang jaga

8)dan last sekali soalan paling penting......rumah korang dekat ke ngan tmpat korang kerja tuh????....................rumah aku sangat dekat jalan kaki pun leh sampai keakdag kalau aku xde bende buat aku balik rumah aku tido atau makan atau main games kejap pastu balik ofis balik.....hehehehe :D

>I am the angel of dead :

Jawapan untuk soalan ko tu (aku punye la, tak tau lak org lain :rolleyes: )

1. Cara pemakaian : Aku pakai baju kemeja hari2, tp tali leher ikut suka hati la nak pakai atau tak. Pastu hari khamis kna pakai baju batik.

2. Kerja : kdg2 ada keja tgu aku, kdg2 aku saje2 cari keja n kdg2 aku duduk2 aje.. hehe :lol:

3. Hantar brg : Aku takde pun kena htr brg. dah memg takde brg yg nk kna htr pun... :wacko:

4. Cuti : cuti kitorang ada untuk setahun 20 hari. PAstu stkt ni setiap sekolah hnya ada satu tech com, so mmg takde la org ganti..

5. Home service : kdg2 ada gak cikgu suruh cek com persendirian diornag. so aku wt je. upah ikut diorang la nk bg atau tak. kdg2 ada bg duit n kdg2 just belanja makan. takpe cukup dah tu.. hehe :lol:

6. Tapau barang : Kt opis aku barang2 pun takde. suma dipakai. camne nak tapau..heheh

7. Time kerja : Waktu pejabat, masuk 8pg, kuar kul 5ptg. Punch card ada jgk.

8. Jarak tpt kerja : umah sewa aku ke tmpt kerja, 5mnt pakai moto, tp umah btul aku 2 atau 3 jam pun tak sampai lg.. Sebab aku orng perak tp keja kt sarawak... :ph34r:

aku nih kerja ngan bawah orang tapi swawsta la.......juz nak tanya

1)macam mana ngan gaya pemakain korang?....cincai atau kena pakai tali leher?......mat smart?......pasal aku kerja kat sini cincai asal hari jumaat aku pakai baju melayu.....walaupun majkoriti sini semua cina so far ok lagi

2)korang kerja tunggu orang ke atau sampai2 mmg ada kerja tgh tunggu? pasal kerja aku tunggu orang kekadang satu minggu xde orang so aku relax la makan gaji buta

3)macam hantar barang korang ada buat ke?....ke kerja kat ofis je? aku semua kena buat hantar brang@troubleshoot@jawab telefon

4)kalau korang amik cuti gaji ada kena potong?.....pastu paling penting ada orang ganti x?.......aku kerja kat sini xde orang ganti pasal aku seorang je

5)ada buat home servis@pergi rumah ke rumah?................aku ada buat pastu duit tuh masuk poket sendiri

6)leh x tapau barang kat ofis? ^_^ ram+HDD+CPU bla bla ....................heheh aku leh tapau sama ada aku jual atau aku gunakan utk diri aku sendiri.....banyak beb

7)masuk kerja leh lewat x?......ada punch kad????......pasal aku kerja mula pukul 3 petang pastu balik pukul 9 malam............pagi xde orang jaga

8)dan last sekali soalan paling penting......rumah korang dekat ke ngan tmpat korang kerja tuh????....................rumah aku sangat dekat jalan kaki pun leh sampai keakdag kalau aku xde bende buat aku balik rumah aku tido atau makan atau main games kejap pastu balik ofis balik.....hehehehe :D

ini plak pendapat akuu...

1)macam mana ngan gaya pemakain korang?....cincai atau kena pakai tali leher?......mat smart?......Gaya pemakaian??aku pakai kemeja jer....tali leher malas nak pakai...haha...

2)korang kerja tunggu orang ke atau sampai2 mmg ada kerja tgh tunggu? Keja aku sini lek jer....hahhaa....dlm seminggu belom tentu ada keja,jadi aku lek ler....kekadang aku p repair komp guru2...tmbh ler duit poket...heuheuhue

3)macam hantar barang korang ada buat ke?....ke kerja kat ofis je? Xda plak nak hantar2 barang....

4)kalau korang amik cuti gaji ada kena potong?.....pastu paling penting ada orang ganti x?.......Erkkk.....napa plak gaji kena potong....ambik ler cuti rehat heuheuhuhe...dan x payah risau ler nak ada org ganti..bukan juga banyak kerja...

5)ada buat home servis@pergi rumah ke rumah?................Aku memang dari dulu lg buat kerja nie...aku repair kat umah...sekarang bertambah la lagi sbb bnyk guru kat sini....campur saudara mara guru2 kat sini lagi hantar kat tmpt aku...x ler payah nak p rumah ke rumah penat ler...haha

6)leh x tapau barang kat ofis? ^_^ ram+HDD+CPU bla bla ....................X plak sampai hati nak buat benda jahat nie...duit haram tu...

7)masuk kerja leh lewat x?......ada punch kad????......Keja mcm biasa ler....dari jam 8 masuk 5 kuar...mcm biasa ler..tp kalu ada hal mcm nak urus Hal gitu boleh minta kuar setengah hari,jadi ada masa nak urus hal penting

8)dan last sekali soalan paling penting......rumah korang dekat ke ngan tmpat korang kerja tuh????....................Kat tmpt keja aku pun dekat ler....heuheuhuee....dah kena negeri sendiri... :D

Tambahan :)

1) Jaminan Hidup kalu keja ngan kedai nie...jaminan hidup lom tentu...kalu kedai tu bankrap mcmana??ataupun kena buang keja sbb mencuri barangan kedai mcmana???sia2 jer...senang jer kena buang...esok2 sapa tau..Kalu org kerajaan nie,susah nak kena buang...x percaya tanya le org len...pastu kerajaan bankrup??kalu bankrup ko pun ikut bankrup ler sbb satu negara gak

2 ) Cuti Hahahaha...perkara paling best....mcm biasa sabtu & Ahad cuti ler....kalu ada cuti am lagi ler best...terutamanya tme perayaan pun cuti..kekadang kalu keja swasta nie..Org beraya ko jaga kedai....haha(kalu time bujang nie mungkin cuti tu xda pun xpa,tp kalu dah berkeluarga...bila nak letak masa untuk anak2???

3) =_-"

4) Ko tahan ke jadi kuli selama2nya???dah beranak pinak nanti xkan masih nak jadi kuli...

5 ) Pencen ......pencen kerajaan memang best sbb semua kebajikan dia jaga....malasla nak cerita..

6) Menggalakkan Sambung Belajar...Mcm aku aku dapat keja lepas jer aku abis spm...aku lahir tahun 1989...jadi dalam hidup yang masih muda nie tentula aku nak sambung belajar...kalu boleh nak ambik sampai master...aku boleh ambik pjj jer...aku boleh ambik pjj,sabtu & ahad p belajar...Dan aku x takut untuk kehilangan kerja..(kalu swasta belom tentu ko p sambung belajar,tauke tu sanggup tunggu ko abis belajar....sbb manada tauke mau rugi...BISNES~~heuheue..)jadi aku bleh ler sambung belajar tanpa takut nnt dimasa hadapan lepas dpt dip,ijazah or master kuar2 jer aku xda keja....lagipun aku ambik Berkerja sambil belajar..

7) Aku pernah kerja sementara kat kedai komputer dulu...jadi aku tau cara2 dorang berkerja....mungkin ko ok ler dapat bos baik,tp bukan semua bos kedai tu ok jer...kekadang ada gak yg x fikirkan kebajikan perkerja yg penting duit masuk...dan kekadang kalu keja kat swasta nie keja ko bnyk sikit..terutama kalu stok baru sampai..Angkat Kotak~!hehe..Kalu kerajaan plak..

Anyway...~Keja kat maner2 pun best...tp tengk ler mana peluang tu cerah di masa hadapan...jangan fikir masa sekarang jer...nnt anak bini nak makan aper...Aku biarpn dah jadi Org kerajaan ada gak nak bukak plan kedai Komp tp aku ler jadi bos,tp nama letak nama org len lu la,bila da stabil duit masuk bulan2..test ambik cuti selama setahun dulu....Sampai bila nak merasa jadi kuli...xkan xnak terfikir ada kedai komp sendiri..yg ampunya sendiri....

Sekian...fikir2kan la dan selamat beramal..heuheue..

Edited by E_peace6679

askom semua.... aper khabar

nama : azrul elias

nickname ym : pronoise

email : [email protected]

tempat posting : S.K sg isap kuantan,pahang

tarikh lapor diri 22 Nov 2007.

akhir nyer aku dpt cari korang.... terima kasih kpd aduka kias utama sebab post kan benda ni.so kepada bacth yg lapor diri pada 22 nov 2007 invite lah aku kat ym korang