Jump to content
aduka kias utama

Juruteknik Komputer Ft17

Recommended Posts

betul ke bln depn,,kerani kat sek cakp kena tunggu srt prlntikan dulu.jpa ada call ko x

ade mcm aku dkt sebulan kot baru dia call aku..dia call aku terus tanya kat mane ko lapor diri

pasal gaji tu ikut kerani ko la..ko tanye la banyak kali pun xpe..mcm aku sepatutnya dah dpt bulan 1 itu ari..aku geram aku tanya byk kali heheheh :lol: last2 baru wat..bulan 2 ni dpt la gaji..xsbr rase nye dah kering siot..tgk2 kat akaun kerani wat ade la dlm 5ribu lebih

ade mcm aku dkt sebulan kot baru dia call aku..dia call aku terus tanya kat mane ko lapor diri

pasal gaji tu ikut kerani ko la..ko tanye la banyak kali pun xpe..mcm aku sepatutnya dah dpt bulan 1 itu ari..aku geram aku tanya byk kali heheheh :lol: last2 baru wat..bulan 2 ni dpt la gaji..xsbr rase nye dah kering siot..tgk2 kat akaun kerani wat ade la dlm 5ribu lebih

hehehhe...aku pon kering sekrang nie...nasib bek la dpt geng guru2 yang baik...asyik kena belanja makan jer..heheh...tp nnt lepas gaji,aku plak mau belanja dorang makan.. :)

aku tumpang lalu .. napa sekolah aku tak de Juruteknik komputer ar.. pening aku nak handle banyak makmal komputer... main redah je,, kalau pc rosak aku letak tepi je la selagi ada waranty.. kalau dah abih waranty aku letak stor..nak tunggu pihak interlux ,GItN , Komnas mmg berjanggut....

kalau ada apa2 masalah boleh la hubungi korang yerk.

assalamualaikum.. sori to all aku blk kampung ah 2 hari.. tak dapat online...

thankz pada suma coz bg support n yang baru join.. SELAMAT DATANG..

Aku juruteknik komputer FT17

nickname ym: wankkbda85

nickname skype: along2010

email : [email protected]

jabatan lama: Kementerian Pelajaran Malaysia (KPM)

tempat posting : Majlis Peperiksaan Malaysia

tarikh lapor diri: 04 September 2006

dilepaskan ke jabatan baru:Kementerian Pengajian Tinggi Malaysia (KPTM)

tempat posting :UiTM, Shah Alam.

tarikh lapor diri :19 Disember 2007

sama2 kita kongsi ilmu kat sini supaya juruteknik komputer FT17 lebih advance...

wankkbda85.. hang dulu blaja kat poli sultan azlan shah ker??

wah best arr korang keje gov...setahu aku 80% keje gov mcm korang nie rehat jek...20% je keje kan??huuhuhu...

hmm rasa nyer takde ah 20%.. start dari pagi aku masuk keja ade je benda nak kena buat.. takde ah duduk ajer... mula2 aku masuk dulu lagih ah bz coz byk komputer problem.. printer ngan network..

ade ah dekat 3 minggu aku men ngan habuk.. rasa cam dah nak kena asma dah ari tuh..

ramai nye ft17 kat kpm.....aku pernah mintak dlm spa tapi takpe aku bejaye gak menjawat ft17.tugas aku agak berbeza gak..banyak berdamping dengan server AS400 sistem perbankkan...n lebih kepada troubleshoot printer cawangan bank n customer yg ade masalah.....keje pun agk bz skit laaaa.... :lol:

ye ah.. stakat nih yang byk join ngan putera byk dari KPM.. hope ade ah lagih dari kementerian yang len.. bleh kongsi2 info..

dinnakhoda... hang dok area mane.. bg2 ah info hang sket.. bleh gak kitorang share ape2 klu ade masalah

bagus...pada juruteknik komputer FT17 khasnya....jom daftar putera.com..hehee....

hai, nak join skali bleh....

aku pn ex-technician comp dlu....

mangisz.. hang sblm nih ex-tech kat mane?? n skrg nih wat pe plak..

aku tumpang lalu .. napa sekolah aku tak de Juruteknik komputer ar.. pening aku nak handle banyak makmal komputer... main redah je,, kalau pc rosak aku letak tepi je la selagi ada waranty.. kalau dah abih waranty aku letak stor..nak tunggu pihak interlux ,GItN , Komnas mmg berjanggut....

tumpang lalu je ker?? jom ah join skali..

insyaallah ade nnt tuh comp tech kat sekolah hang.. sbb gov tak renti-renti wat interview.. hang try request kat jpn negeri.. nnt ader ah diorg anto bile ade lantikan baru...

p/s: thankz to all... JOM LAGIH MANE2 BEBUDAK FT17 JOIN SINI.. KITE HANGAT KAN LAGIH TREND NIH...

Edited by aduka kias utama

Jgn risau aku rasa semua sekolah akan ada juruteknik komputer tu...kami tu ari baru group yg kedua dilepaskan...hehe..dengan cerita yg ketiga pun dah ada...nnt lagi ada gak group baru akan dilepaskan....jd ko sabar2 la yer...mungkin kalu ko bincang ngan pengetua suruh urus ngan jabatan korang akan dapat juruteknik komp FT17 nie...skrg nie masih proses untuk menambah juruteknik ke seluruh sekolah.. :)

kepada semua juruteknik Komputer yg baru2 dilantik tu...Welcome...keja bek2 yer...kewkewkekw...

p/s : Memang mula2 tu banyak keja nak kena buat sbb bila masuk jer banyak pc yang terlongok...jadi banyak keja sikit...tapi lama2 memang makin kurang keja ler..tp tetap ada sbb komputer nie tentu saja ada yg x kena dengan masalah virus lagi..tu yg payah..hehhe...tp kalu ada masa free aku selalu tambahkan ilmu aku kat tanya putera.com nie...jadi aku xdalah buang masa jer..hehhe....putera.com Best~!!

hallu semua geng putera, sori x sempat nak online.

utk 'aduka kias utama' aku blajar kat kolej komuniti je..

mik jurusan sistem komputer & sokongan. hehe..

ko ade mmber?

askum.,.,.,

nickname ym: amat_tazly_desperado

tempat posting :Jabatan Tenaga Manusia, Kementerian Tenaga Manusia, Putrajaya

tarikh lapor diri :22 Nov 2007

script_kiddie...lama x tengok ko hantar post...bz nampak..hehehe...

betul ke,,banyak ye ko dapat duit,boleh blnja ye

hehehhe...aku pon kering sekrang nie...nasib bek la dpt geng guru2 yang baik...asyik kena belanja makan jer..heheh...tp nnt lepas gaji,aku plak mau belanja dorang makan.. :)

sama le....aku dah malu bila gng ckgu niee ajak makan

askum.,.,.,

nickname ym: amat_tazly_desperado

tempat posting :Jabatan Tenaga Manusia, Kementerian Sumber Manusia, Putrajaya

tarikh lapor diri :22 Nov 2007

wslm ..................

best le ko ye duk kat kmnterian 2,,kami duk sek boring bangat,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

askom semua.... aper khabar

nama : hamid

nickname ym : leno_e

tempat posting : S.K Bandar Baru Rawang,

tarikh lapor diri 22 Nov 2007.

akhir nyer aku dpt cari korang.... terima kasih kpd aduka kias utama sebab post kan benda ni.so kepada bacth yg lapor diri pada 22 nov 2007 invite lah aku kat ym korang.

lagi satu nak tanyer pada bacth 200 nov 2007. korang dah dpt gaji lum.

Edited by leno_e

wslm ..................

best le ko ye duk kat kmnterian 2,,kami duk sek boring bangat,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

hhehehe...ting 6 kat sini satu umur ngan aku..kewkekw...jadi malar kena ngorat oleh budak2 kat sini...hehe....bengong betol...wakakaka....mentang2 aku ni muda.. :wacko:

Hmmmmm...Aku nak tanya sapa2 ada software Schoolnet tu??Aku nak guna untuk lab nie...software schoolnet kat sek nie xda dah,x tau plak kalu ada cdnya...tp bos aku ckap xda dah..sapa2 ada??

Edited by E_peace6679

a'ah aku kt kompleks D.,,.ko pn kt areaa cni gk ke?.,.,kem mn?.,.

aku kat kompleks D gak.D1 KKDN.lor berjiran rupenya..ko makan kat food court bawah tu la yer..

aku juruteknik Ft17 gak......sekolah area penang......memang pening kepala mula2 keja.

sampai skrg dok pening2 lalat lagi......banyak sangat problem......

so ape lagih bg ah info hang.. :lol:

standard ah tuh pening.. aku dulu bukan lalat jer.. langau, lipas suma ader

sama le....aku dah malu bila gng ckgu niee ajak makan

hehe aku takde malunyer bile diorang nak blanja.. ngah kering da.. tapi yang best nyer yang blanja suma akak2 yang cumei2 hehehe

Hmmmmm...Aku nak tanya sapa2 ada software Schoolnet tu??Aku nak guna untuk lab nie...software schoolnet kat sek nie xda dah,x tau plak kalu ada cdnya...tp bos aku ckap xda dah..sapa2 ada??

schoolnet tuh bukan ke web page ke.. hang masuk nih schoolnet

tapi klu hang nak software NetOP School aku ader

.......................

weh korang suma dah anto ke borang induksi... klu blm korang bleh isi kat sini e-induksi

aku dah dapat induksi.. g 11hb nih.. kat INTAN wilayah tengah KL.. ader sape2 tak yang dapat...

Edited by aduka kias utama

askom semua

aduka kias utama kenaper tak leh invite

aku dah accept kau nyer invite tapi apesal tak ader nick kau pun kat ym aku?

Edited by leno_e

aku juruteknik Ft17 gak......sekolah area penang......memang pening kepala mula2 keja.

sampai skrg dok pening2 lalat lagi......banyak sangat problem......

aslam,......................

best la ko dapat area penang...........aku dapat sarawak

so ape lagih bg ah info hang.. :lol:

standard ah tuh pening.. aku dulu bukan lalat jer.. langau, lipas suma ader

hehe aku takde malunyer bile diorang nak blanja.. ngah kering da.. tapi yang best nyer yang blanja suma akak2 yang cumei2 hehehe

schoolnet tuh bukan ke web page ke.. hang masuk nih schoolnet

tapi klu hang nak software NetOP School aku ader

.......................

weh korang suma dah anto ke borang induksi... klu blm korang bleh isi kat sini e-induksi

aku dah dapat induksi.. g 11hb nih.. kat INTAN wilayah tengah KL.. ader sape2 tak yang dapat...

ko nie kena posting kat ner,ye yg ko minta kursus induksi kat kl 2

la yeke.,.dh lm ke keje kt KKDN?.,.kt sn bhgian mn?,..,ada gk kwn keje ktctu

dah setahun dah kat sini.kt bahagian pejabat ketua akauntan intake tahun 2006.

hhehehe...ting 6 kat sini satu umur ngan aku..kewkekw...jadi malar kena ngorat oleh budak2 kat sini...hehe....bengong betol...wakakaka....mentang2 aku ni muda.. :wacko:

bagus la klau x ada sftware school net 2,,kalau ada pun nyusahkan saja,,dah le lmbab software 2

bkn kemntrian.,.dok jbtan je.,,.korg 2nd intake ke?.,.,

aku intake ke-2,,,,,,,,,,,,,dah la kena posting jauh...............................

apasal aku isi borang e-induksi dia tulis...MAAF!MAKLUMAT ANDA TIADA DALAM SISTEM. ANDA MASIH BELUM MEMBUAT PERMOHONAN. UNTUK MEMOHON KLIK DI SINI.

.....

lepas tu aku buat permohonan dia tulis mcm nie...MAAF!ANDA TELAH MENDAFTAR SEBELUM INI. UNTUK MENYEMAK STATUS PERMOHONAN ANDA KLIK DI SINI.

apa kehe??