Jump to content
aduka kias utama

Juruteknik Komputer Ft17

Recommended Posts

Sek kat tmpt aku ok jer..tp gaji lom lagi..huhu..bulan depan~!!hehe

betul ke bln depn,,kerani kat sek cakp kena tunggu srt prlntikan dulu.jpa ada call ko x

Sek kat tmpt aku ok jer..tp gaji lom lagi..huhu..bulan depan~!!hehe

betl ke,srt prlntikan dah sampai ke,,jpa ada call ko x lg

weh korang tak nak blk ker.. dah kul 5 dah nih..

jom puch card hehehehe

klu tak silap aku j17 tuh pembantu juruteknik... tak pun pembantu jurutera..

pasal gaji tuh sebenarnyer ikut kerani.. mklu cpt die urus kan cepat ah.. ade yang dua bulan je dah dapat gaji.. aku harituh dekap 5 bulan baru dapat.. tapi ble dapat hohoho byk dekat 6k

Edited by aduka kias utama

Aku juruteknik komputer FT17

nickname ym: wankkbda85

nickname skype: along2010

email : [email protected]

jabatan lama: Kementerian Pelajaran Malaysia (KPM)

tempat posting : Majlis Peperiksaan Malaysia

tarikh lapor diri: 04 September 2006

dilepaskan ke jabatan baru:Kementerian Pengajian Tinggi Malaysia (KPTM)

tempat posting :UiTM, Shah Alam.

tarikh lapor diri :19 Disember 2007

sama2 kita kongsi ilmu kat sini supaya juruteknik komputer FT17 lebih advance...

wah best arr korang keje gov...setahu aku 80% keje gov mcm korang nie rehat jek...20% je keje kan??huuhuhu...

wahhh .. cam ayat aku jer bro .. wakakaka ..

anyway, aku pun FT17 gak ..

YM : fr33mumia

Posting : Kem. Kewangan, then kene campak kat JANM Melaka

Tarikh Posting : 05-06-07 (tarikh bayyeekk punyer)

p/s: sini saper ada fail meja untuk FT17, org admin dah tanyer ler :D

Edited by fr33mumia

wah best arr korang keje gov...setahu aku 80% keje gov mcm korang nie rehat jek...20% je keje kan??huuhuhu...

ni ayat melayu yang bese lah kiter dgr ni.... naper nak tgk yang negatis sdangkan positif ader... aku bukan ft17 tapi biler ader yang menyampuk mca ats ni nyer ayat lain lak aku rase n dgr...

aku u29 aku kira rehat gak ker... kalau aku jumpa orang yang cakap kat atas ni kat tempat aku tau lah mcam maner aku wat... ingat kerajaan jer ingat rehat aper nyer orang dah....tempat aku kejer sumer orang kena datang gak nanti... tak leh tak datang.,.... tau lah

ni ayat melayu yang bese lah kiter dgr ni.... naper nak tgk yang negatis sdangkan positif ader... aku bukan ft17 tapi biler ader yang menyampuk mca ats ni nyer ayat lain lak aku rase n dgr...

aku u29 aku kira rehat gak ker... kalau aku jumpa orang yang cakap kat atas ni kat tempat aku tau lah mcam maner aku wat... ingat kerajaan jer ingat rehat aper nyer orang dah....tempat aku kejer sumer orang kena datang gak nanti... tak leh tak datang.,.... tau lah

eh kenapa nak melenting plak??relax2 apapun aku minta maaf kalo menyinggung..x terniat aku nak menyinggung perasaan korang pun eh...fr33mumia-projek member partnership kita tetap akan berjalan seperti biasa ok...wakakaka.

ramai nye ft17 kat kpm.....aku pernah mintak dlm spa tapi takpe aku bejaye gak menjawat ft17.tugas aku agak berbeza gak..banyak berdamping dengan server AS400 sistem perbankkan...n lebih kepada troubleshoot printer cawangan bank n customer yg ade masalah.....keje pun agk bz skit laaaa.... :lol:

weh korang tak nak blk ker.. dah kul 5 dah nih..

jom puch card hehehehe

klu tak silap aku j17 tuh pembantu juruteknik... tak pun pembantu jurutera..

pasal gaji tuh sebenarnyer ikut kerani.. mklu cpt die urus kan cepat ah.. ade yang dua bulan je dah dapat gaji.. aku harituh dekap 5 bulan baru dapat.. tapi ble dapat hohoho byk dekat 6k

btul tu aduka..

aku daftar 2 jan 08, pastu aku dapt gaji 31 jan 08.. cepat tak... hehehe.. :D

so mem gji ni bergantung pada kerajinan kerani sklh korang la kan.. hehe..

weh aduka makin ramai join nih, satu pkembangn yang baik tuh..

betul ke bln depn,,kerani kat sek cakp kena tunggu srt prlntikan dulu.jpa ada call ko x

betl ke,srt prlntikan dah sampai ke,,jpa ada call ko x lg

ja a, ko tak dapt surat ker? aku daftar kat tgkt 9 JPNS jgk.

takde masalah ape2 pun la, sklh aku dah bg cek dah 31 jan baru ni..

pastu JPA dr putrajaya memag ada cal aku, die tanye pasal daftar kat mane je..

Edited by zBoScH65

klau ada kosong2 keja gomen tu buzz2 la me yeaa tingin nak keja gomen gak nie :D

ok camni, mase aku daftar dulu, pastu dgr ceramah, mase kt ceramah tu, KPM ckap tahun ni nak pakai lbh kurang seribu lg juruteknik com.

so ko try la apply dalam SPA8 kt internet ye..

Semoga Berjaya... :rolleyes:

J17 tu untuk juruteknik kejuruteraan / pembantu bengkel. kalau korang nak rasa kerja dengan mara bolehlah usha2 dalam web site MARA untuk tengok jawatan kosong juruteknik.

eh kenapa nak melenting plak??relax2 apapun aku minta maaf kalo menyinggung..x terniat aku nak menyinggung perasaan korang pun eh...fr33mumia-projek member partnership kita tetap akan berjalan seperti biasa ok...wakakaka.

wakakaka.. smart partnership akan tetap berjalan lancar .. setakat nih ahli amat menggalakkan .. kepada geng putera yg duk melaka tueh .. nak join bolehhhh .. setiap minggu ada aktiviti menarik .. perjumpaan diadakan pada setiap Jumaat, kul 12:15 sampai kul 2:45 ptg :D :D :D

Edited by fr33mumia

kalau tak terniat tak per lah... aku pun cakap jer... yerlah jangan lah kiter berfikiran negatif... cuber pk positif... kerajaan kiter.. kalau bukan kiter nak sokong saper lagi nak sokong.. n push sampai dpat kepuasan bersama....aku mmg akui lah kerajaan sekrang ni mmg ader sikit slack lah... tapi tak sumer orang... so jangan lah kiter menambahkan lagi slack kiter tu... nanti forumer dari negara lain datang ker tgk mcam ni komen kiter kat goverment kiter mcam mane kan... kiter gak yang malu... pk2 kan lah.... aku pun minta maaf lah kalau nampak aku mcam kasar jer... kiter berforum bersama2 kalau aku silap jangan luper tegur,....

surat perlantikan??surat apa tu??aku adalah dapat satu surat tp aku x tau surat apa..hehe...jpa xda kol aku.. :huh:

klau ada kosong2 keja gomen tu buzz2 la me yeaa tingin nak keja gomen gak nie :D

Aku rasa kebanyakannya isi melalui on9 spa...jadi ko pun isila...kalu nak tau ada keja kosong tu mmglah susah sikit...sbb rasanya kami pun x tau...spa yg urus....

erm..

nak tanya sket,

mcmana ngn gaji ft17 ni?

basic berapa eh? :blink:

kalo temasuk elaun2, Ot lak berapa?

a. Jawatan : Juruteknik Komputer

b. Gred : FT17

c. Kod Skim : 3812

Kumpulan : Sokongan

Kem/Jab : Pelbagai Kementerian/Jabatan

Jadual Gaji :

P1T1 RM843.06 - P1T26 RM2325.37

P2T1 RM896.00 - P2T26 RM2452.46

P3T1 RM950.45 - P3T26 RM2583.95

Syarat Lantikan

i) Sijil Pelajaran Malaysia (Vokasional) dalam bidang Elektrik atau Elektronik atau kelayakan yang diiktiraf setaraf dengannya oleh kerajaan; atau

ii) Sijil dalam bidang Kejuruteraan Elektronik (Komputer) yang diiktiraf oleh kerajaan daripada politeknik-politeknik tempatan atau kelulusan yang diiktiraf setaraf dengannya.

[Gaji permulaan ialah pada Gred FT17: P1T9 RM1254.50]; dan

iii) lulus Bahasa Malaysia/Bahasa Melayu (termasuk lulus Ujian Lisan) pada peringkat Sijil Pelajaran Malaysia atau kelulusan yang diiktiraf setaraf dengannya oleh kerajaan.

elaun perkhidmatan = Rm 115

elaun perumahan = Rm 180

elaun sara hidup = ikut tempat

Edited by nie feng

kalo orang semenanjung kena kat sabah @ sarawak tinggi la elaun dorang.

elaun perumahan kat sarawak ni kalau x silap aku mau2 rm400, sabah lak rm700.

Btul tu, cam aku ni dapat la elaun prumhan (EPW) dalm rm400, tp basic aku pakai SPM je. jd basic cuma rm843++ je la.

Kiranye elaun perkhidmatan = rm115

elaun perumahan = rm400

elaun (ape name ntah) = 2.5% x basic

pastu kalo xsilap, sabah n sarawak takde elaun sara hidup la... :blush:

Btul tu, cam aku ni dapat la elaun prumhan (EPW) dalm rm400, tp basic aku pakai SPM je. jd basic cuma rm843++ je la.

Kiranye elaun perkhidmatan = rm115

elaun perumahan = rm400

elaun (ape name ntah) = 2.5% x basic

pastu kalo xsilap, sabah n sarawak takde elaun sara hidup la... :blush:

tapi rasanya tempat ko keje tu kos hidup x tinggi sangat kan?

tapi rasanya tempat ko keje tu kos hidup x tinggi sangat kan?

tpt aku ni kwsn yg terkepung ngn brunei. jd nak g mane2 kna melalui brunei melainkan naik flight. nak kate taraf hidup tak tinggi mgkn jgk, tp makanan agak mahal jgk kt sini. sebab nak dapat bekalan makanan pun susah jgk kn.. hehe. :lol: