Jump to content
aduka kias utama

Juruteknik Komputer Ft17

Recommended Posts

hai semua forumer,ni org baru nk introduce diri ni...

nickname (ym, msn dll):eween87

email :[email protected]

jabatan :peajaran malaysia

tempat posting :kuching,sarawak

tarikh lapor diri :6.5.2008

welkam welkam.... aku pom bru gak ni....dulu ko lapor diri kt ptrajaya ke?? kalo ye laaa, aku rase ko ni intake ke 4 kot.. sbb aku intake last ke5...

saper saper yang kene posting kat area johor, pm laaa aku... leh kiter kenal2.. ade gak geng..

aku posting kt mersing....

welkam welkam.... aku pom bru gak ni....dulu ko lapor diri kt ptrajaya ke?? kalo ye laaa, aku rase ko ni intake ke 4 kot.. sbb aku intake last ke5...

saper saper yang kene posting kat area johor, pm laaa aku... leh kiter kenal2.. ade gak geng..

aku posting kt mersing....

ye,mmg aku lapor diri kat putrajaya,tp aku intake ke3 la..last ker intake ke 5?kwn aku ade gak lapor diri utk juruteknik komputer ni,hujung bulan ni dikehendaki melapor kat sna gak....

(ada sik org swk kat ctok,mun ada pm me,dpt share2 prob@pglman mnjd FT17)

Parcel ape lak xingt sgt la,tp yg pasti pertama 2 kat Jabatan Perdana Menteri,pas2 kat Jabatan Pelajaran...

Selepas selesai urusan kat sana,dah boleh blik swk sbb dpt post kat swk ni...Ko lak dpt jabatan mna?

nape xjmput semua yg lapor kat auditorium JPM 2,habis..haha...gud luck utk semua FT17

Alhamdulillah... selesai sudah majlis taklimat dan lapor diri semua ft17 dari seluruh malaysia. lbh kurang 400 org ft17 ni. ramai gak. aku dapat area pahang la. adoyai... asl perak. rsenye tak de kot yg dari semenanjung ke sbh & srwk. tp yg aku tau ada sabah girl dpt area kelantan. cian dia... selasa ni aku lapor diri kat jabatan pelajaran negeri pahang... tnggu pahang... aku dtg...

Alhamdulillah..aku pon sama gak...aku kene hantar kat shah alam...asal seremban..xpela janji xkuar semenanjung lg..kalo x parah gak la...apa2 pon amdx2 tahniah la...pasni leh la kontek2 kalo aku ada masalah...

boleh je... add aku ym : adi_friendly88

ooo... sapid ko dpt kementerian pelajaran gak ke? mula bila? jpn?

aku ingat mmg nak cari bdk2 putera kat putrajaya ari 2... tp segan plak nak tnya sorang2 "ko budak putera ke" ^_^

pape hal pun... SEMANGAT KEJE ni!

sape2 posting area pahang 2, msj2 la... kenal2 ke... mana tau klu dpt skola.. dekat2... bujang... nak cari umah... x de geng... :wacko:

jap2... leh ke mintak tuka tmpt posting walaupun suka sama suka? tngk ni

Edited by aMdX2

Sebenarnya dah lama aku taw pasal forum pasal ft17 nie ada kat kat forum putera dan kat forum KJKM(kelab juruteknik komputer malaysia http://www.kjkm.org/)lepas aku dapat tawaran dari SPA awal bulan 6 yg lalu aku terus survey pasal jawatan ft17 nie kat internet..dah hampir 2 bulan aku dok baca korang tulis jer..pg nie teringin nak tulis lak...hehehe..sebelum nie pemerhati jer...klau korang nk lagi byk info..pergi kat http://www.kjkm.org/

Aku pun lapor diri 28 Aug 2008 di JPA...

Kementrian :Kewangan

Penempatan akhir masih tak comfirm lg..dengar2 kata diaorang nak letak kat jabatan Akauntan Negara..aku mintak kat shah alam coz kat sana ada satu AG perlukan ft.....lagi seminggu kena lepak di Kementrian Kewangan Putrajaya..6 org jer yg dapat kat sini..kat KKDN(kementrian dlm negeri) lebih kurang 20 org..Kementrian Pelajaran lebih kurang 210 org..itujer lah yg aku taw..yg lain kalu ada info bleh syer.. semua sekali ft yg dipilih pada ialah 381 org..tetapi hanya lebih kurang 350 org je yg dtg...salam..selamat menyambut bulan Ramadhan yg bakal tiba..

Edited by fadli1982

boleh jer.....tapi kena dapat pelepasan dari ketua jabatan ....kita pakai sistem guna sama bebas masuk mana2 jabatan pun..maksudnya..walaupun sebelumni di kementrian pelajaran...kita juga boleh masuk ker kementrian lain untuk perpindahan...itulah yg aku taw daripada yg aku baca kat forum kjkm yg dikongsi oleh kawan..

so, sapa2 yg nak posting pahang n tmpt dia area perak pm la aku k

a`ah aku dpt kementerian pelajaran..selasa ni kene lapor diri kat jpn selangor...tp yg buat aku tertanya2 kat mn la dorang nak hntr aku...aku pening nak cr umah sewa jek ni.so sesapa ahli putera atau ft 17 ni ada dok menetap kat shah alam mtk sgt2 la leh tolong aku..time kaseh

Alhamdulillah... selesai sudah majlis taklimat dan lapor diri semua ft17 dari seluruh malaysia. lbh kurang 400 org ft17 ni. ramai gak. aku dapat area pahang la. adoyai... asl perak. rsenye tak de kot yg dari semenanjung ke sbh & srwk. tp yg aku tau ada sabah girl dpt area kelantan. cian dia... selasa ni aku lapor diri kat jabatan pelajaran negeri pahang... tnggu pahang... aku dtg...

salam teman,

alhamdulillah,selesai dah mslh posting...tnggal esok jak ni nk lpor di kat sekolah...aku dpt psting kat sbh kat daerah sndri gak..mang xde ft dr semnjung n srwk dhntar kat sbh utk batch kli nie..tp girl yg dpt kat klntan tu gurl dr srwk.,cian die sorg2lak tu dpt sna..gurl plak tu,adoyai..kan adi??eh,so ko kat poli mcmna??

kpd sume ft17 yg da dpt posting dgn jayanya bru2 nie,selamat la eh,tahniah.slamat bkhdmat untk ngara.ada pape hal,mslh,info2 ke share le sesama kta ft kat sni eh...slmt bkje same sume.slmt mnunaikan ibadah puasa n slmt bkeje.

slm.. sy br ja dftr.. kali kedua sb pwod dgn id x igt dh lm..... Pun FT17 gak posting 1st skali thn lps, d hntr d sabah bah... slmt bkenln & bkongsi ilmu

hi,,, saya juga org baru FT17 jg.

saya harap kwn smua dpt beri info n bantu jika saya ada masalah dgn keje.

saya x pandai sgt pasai komp ni.. Harap blh bantu..

skrang pun sya rasa blur n xtau keje apa yg saya nak mula...

nickname (ym, msn dll):wc_shazwin

jabatan :pelajaran malaysia

tempat posting :Langkawi, Kedah

tarikh lapor diri :28.08.2008

aku baru je trun keje ni :mellow: masih blur lagi........ aku rndu membe ku yg same tgu lapor dri kt kementrian kewangan 29-08-2008

samat bekeje fadli,megat,azrul,KK & kak melati. bubbye library kementrian kewangan putrajaya.. bubbye PTD2 yg masih tgu penempatan yang blom tahu lagi bla akan dpt.. wuhaaahhha..... -peace-

nickname (ym, msn dll):fadelsouza

jabatan :Jabatan Akauntan Negara

tempat posting :JAN Sri Aman Sarawak

tarikh lapor diri :28-08-2008

sekian, terima kasih

penyu_hijau, mcm knal ko... haha. kite pnah jumpe kat jpn pahang rsenye. aku kene kat skola cina la. ko asl ganu kan? dpt mane? umah camne? ada geng?

aku terpaksa berenti poli la skarud...

aku nak cari sape2 yg nak posting pahang ni (yg tmpt dia skrng perak@kl)... pm aku.

nickname (ym):adi_friendly88

jabatan :Jabatan Pelajaran Negeri Pahang

tempat posting :SJK © Chung Ching, 27600 Raub, Pahang

tarikh lapor diri :28-08-2008

ape2 hal, ada masalah, leh kontek k... kongsi sama2... wasalam

salam sume.. kepada sume juruteknik yg baru lapor diri 28/08/2008 tahniah diucapkan..... kije elok2.. selamat berpuasa. saling tolong menolong la antara satu sama lain. setiap org mempunyai kelebihan masing2... kepada senior2 yg otai tu jgn kedekut ilmu tolong juior2 baru ni.. k tq.