Jump to content
aduka kias utama

Juruteknik Komputer Ft17

Recommended Posts

A'kum...

Aku rasa sepatutnyer JPA bayar gaji ikut kelayakan kitelah kan? Cam aku sijil IT dapat P1T6. So...mmg diorang tak adil ataupun bahagian gaji tu pemalas sebab dalam kelayakan FT17 diorang cuma nak SPM n sijil Poli jek. Rasanyer kiter kena ada Union lah. Skang nie mesti 80% dari kiter yg kena suruh itu ini ngan kerani atau CC. Kiter tolong diorang wat keje tapi bile kiter wat keje tolong tengok pun tak nak. Ini tidak adil!

Betul tu!! Sepatutnya kita ada union mcm CUEPACS...

CUEPACS bersuara sket je... Kerajaan dah panas buntut....

salam... sya perak kat taiping...

emmm btul 2 mcm2 kna suruh...

cam kita ni PT lak kan????...

mmg keje menaip 2 dibawah bidang kite ker??? tanya jer???

Nak wat camner? mula-mula masa aku masuk pun wat keje kerani ajer.kalau kerani tak cukup tak perlah jugak. masalahnyer kat sekolah aku nie sumer nyer cukup. tengah wat kejer kerani kena panggil wat trouble shoot plak.pas2 sambung balik. seminggu dua kena cam2 aku naik anginlah. pas2 aku minta kat pengetua satu bilik untuk aku wat bilik teknikal. Alhamdulillah dapat jer bilik tu, aku wat kejer yg termaktub kat dalam matlamat tugas aku jer.lain aku tak amik tau lagi dah. Diorang pun kecoh pasal gaji aku tinggi dari diorang. nak wat camnerkan ?rezeki. JPA bayar kiter tinggi sebab skil n knowledge yg kiter praktikkan.

bulan lepas aku amik cuti seminggu pi Kelantan. tepon aku tak berenti bunyi time office hour.sakit ati aku. time aku ada perli bukan main lagi.

sapa2 yang keje kat area kl or selangor jwtn juruteknik kompter ft17 under kpm berminat nak tukar perak gtau r..aku memag berharap sgt nih...........pape emel kat aku...........tlonggg

[email protected]

kut2 ada yang nak tukar suka sama suka

sek ko kt ne randah ke menengah?

ohh.. ye ker??? x boleh la sekolah aku.... sume kna block ... ko la ajar aku boleh x??? hehehe..

boring giler duk cni...

keje dh la bnyk...

nk gak lepaskan tension yang serabut ni...

ko posting kat ner?? n ko asl org mner???

claim ko dh msuk ker???

ohh.. ye ker??? x boleh la sekolah aku.... sume kna block ... ko la ajar aku boleh x??? hehehe..

boring giler duk cni...

keje dh la bnyk...

nk gak lepaskan tension yang serabut ni...

ko posting kat ner?? n ko asl org mner???

claim ko dh msuk ker???

aku posting kt selangor.asal kedah.hg org kedah ka perak?

assalamualaikum..

memandangkan GOV dah mewujudkan satu jawatan khas iaitu juruteknik komputer.. so kat sini aku nak lah mengumpulkan info semua juruteknik2 FT17 yg ade join dalam putera.com nih

tujuan:

untuk memudahkan perbincangan antara juruteknik FT17.

menyelesaikan masalah bersama disamping berkongsi bersama semua ahli putera.

untuk menjalinkan hubungan yang lebih akrab

so postkan korang nyer

nickname (ym, msn dll):sueCrazyBoo

email :[email protected]

jabatan :kementerian pelajaran

tempat posting :sk rendah.. kat ganu!~

tarikh lapor diri :29 april 2008

sekian, terima kasih

Kalau setakat lulus spm dan pengalaman kerja 3 tahun dlm bidang troubleshoot komputer nih. ada sijil kemahiran daripada MLVK tahap 3 tak dapat ke minta jawatan ni?

:blush: dah manyak kali ku reply PPTM tu.masuk ni dah 3 kali ku update kat SPA8 tu.

samapi sekarang,xdapt2..ape la nasib..huu..busan aku nk apply lagi! :angry:

nak buat apa fail meja ni...

hu3...

xder saper pn nak jawab:(

fail meja tue untuk panduan kite as tech pc la nak buat keja sehari2...

pastu cukup bulan,kena anta kat guru besar kasi dia audit....

kalau kat ofis,kasi kat cc ke bos ke auditkan...

tapi fail meja yang Nur Daliyah forwardkan tue tak berapa jelas...

aku betulkan sendiri jer....huhu...

nak hidup ni,kena pandai cari makan...

tak gitu ker??

p/s:betulkan kalau aku salah....

Kalau setakat lulus spm dan pengalaman kerja 3 tahun dlm bidang troubleshoot komputer nih. ada sijil kemahiran daripada MLVK tahap 3 tak dapat ke minta jawatan ni?

bro,kite hidup ni kena yakin pada Allah...sebab Dia yang berikan kita rezeki kat dunia ni...so bro,cuba YAKINKAN DIRI utk apply jawatan mane2 yang sesuai dengan kelayakan akademik tue...taklah nanti masa interview kau tergagap2,terketar2 lutut nak jawab soalan dari diorang...izin restu dari mak ayah pun kena amik kira jugak tau....

p/s: tolong betulkan kalau aku salah...

bro,kite hidup ni kena yakin pada Allah...sebab Dia yang berikan kita rezeki kat dunia ni...so bro,cuba YAKINKAN DIRI utk apply jawatan mane2 yang sesuai dengan kelayakan akademik tue...taklah nanti masa interview kau tergagap2,terketar2 lutut nak jawab soalan dari diorang...izin restu dari mak ayah pun kena amik kira jugak tau....

p/s: tolong betulkan kalau aku salah...

Dah kerja dekat govn pun tapi bukan permanent staff. Pangkat lain kerja lain (fuhh.. nasib baik la tak lari dari bidang it). Dah jenuh dah isi borang spa dan entah sebagainya. Asyik kene reject jer.. <_< . Tapi aku rasa, aku bersyukur juga la bila kerja sebagai 'tukang sebarang tukang' jadi orang bawahan walaupun asyik kena dengan orang yang :excl: . Mmg kena usaha lebih dan mencari peluang yang ada untuk menaiktarafkan diri sendiri.

Yang penting pengalaman, keazaman dan kekuatan diri sendiri untuk 'FIGHT' dengan semua nih. Alah.. Bill Gates pun bukannya pandai sekolah.. dapat juga kawin awek cun... :ph34r:

fail meja tue untuk panduan kite as tech pc la nak buat keja sehari2...

pastu cukup bulan,kena anta kat guru besar kasi dia audit....

kalau kat ofis,kasi kat cc ke bos ke auditkan...

tapi fail meja yang Nur Daliyah forwardkan tue tak berapa jelas...

aku betulkan sendiri jer....huhu...

nak hidup ni,kena pandai cari makan...

tak gitu ker??

p/s:betulkan kalau aku salah....

ye ke kna wat fail meja tu?

aku xtau cter pape pn kna wat fail2 meja ni...

hu3....

masa aku first time masuk keje kat sekolah ni, ade Guru Besar(GB) mintak aku buatkan fail meja sendiri, tapi aku tak buat pun lagi...sekarang ni tengah sibuk duk selenggara internet kat sekolah kami yang dah hampir dua tahun takleh nak browse internet...

Edited by hureen alleya

aku pn juruteknik gak ni..aku juruteknik dari sabah...

so postkan korang nyer

nickname (ym, msn dll):[email protected](nick aku ypeace02)

email :[email protected]

jabatan :Kementerian Pelajaran Negeri Sabah

tempat posting :Sk.Pasir Puteh

tarikh lapor diri :12/05/2008

sekian, terima kasih

Yang penting pengalaman, keazaman dan kekuatan diri sendiri untuk 'FIGHT' dengan semua nih. Alah.. Bill Gates pun bukannya pandai sekolah.. dapat juga kawin awek cun... :ph34r:

a ah...aku dh berazam nak kerja sungguh2...aku nak bina hidup aku..aku nak jd orang yg berjaya...biar orang respek skit kat kita....aku bersyukur sgt bab dpt keja sbgai juruteknik ni...

Salam kwn2... Jurukteknik... aku baru cek keputusan temuduga kat spa. aku dpt. alhamdulillah...

die tulis : Kementerian/Jabatan : JABATAN PERKHIDMATAN AWAM, BHG. PERKHIDMATAN, ARAS 6, BLOK C2, PUSAT PENTADB. KERAJAAN PERSEKUTUAN 62510 PUTRAJAYA.

kat citu ke kerja aku? atau lapor diri dulu? bro2... senior2... tlng ajar n tunjukkan budak baru ni... aku ngah belajar lg. last sem. dak poli. ujung taun ni aku abs. ada orang ckp, masa ngah lapor diri ada pegawai yg akan tanya sape yg ngah belajar lg kan? so, leh mintak tangguhkan? aku nak mintak tangguh smpi ujung taun ni je. sampai abs belajar poli. diorng mesti consider kan? rugi klu berenti mcm 2 je. huhuhuhu

Kerjasama amat dihargai...

thanks...

yahooooooooooooooo!!!!!!!!

Salam kwn2... Jurukteknik... aku baru cek keputusan temuduga kat spa. aku dpt. alhamdulillah...

die tulis : Kementerian/Jabatan : JABATAN PERKHIDMATAN AWAM, BHG. PERKHIDMATAN, ARAS 6, BLOK C2, PUSAT PENTADB. KERAJAAN PERSEKUTUAN 62510 PUTRAJAYA.

kat citu ke kerja aku? atau lapor diri dulu? bro2... senior2... tlng ajar n tunjukkan budak baru ni... aku ngah belajar lg. last sem. dak poli. ujung taun ni aku abs. ada orang ckp, masa ngah lapor diri ada pegawai yg akan tanya sape yg ngah belajar lg kan? so, leh mintak tangguhkan? aku nak mintak tangguh smpi ujung taun ni je. sampai abs belajar poli. diorng mesti consider kan? rugi klu berenti mcm 2 je. huhuhuhu

Kerjasama amat dihargai...

thanks...

yahooooooooooooooo!!!!!!!!

Tahniah ardy...

Ko bkn keje kat ctu la.just lapor dr je..time aku lapor dr dlu pgawai tu ade tny sape yg still study lg n diorg ble tangguh.

Terima kasih Nur Daliyah...

klu mntk tangguh, bpe tempoh plng lama dia bg? so, aku lapor diri kat putrajaya pas2 br dpt tau keje kat mana ek? slalu bdk perak dpt jauh2 ke? aku dari Perak...

ada tak kawan2 yg 1 temuduga ngan aku kat Jabatan Imegresen Ipoh 14/5/2008 ari tu kat Putera ni???

Edited by Ardy