Jump to content
aduka kias utama

Juruteknik Komputer Ft17

Recommended Posts

salam geng. aku baru je dapat result hari ni. sedih gak.. calon simpanan. leh tak aku tau chances aku nak dapat Juruteknik ni? baper lama nak kena tunggu yer?

sedih la.. aku harap sangat dapat...

Edited by che_wong

camne che_wong tau calon simpanan? dia ada tulis ke?

yup. dia tulis kat situ calon simpanan untuk setahun. ada yang kata wat surat rayuan. kalau wat surat rayuan, nak hantar pada sapa? ada tak mana2 geng kat sini yang calon simpanan tapi dah dapat masuk?

Salam semua teman2 FT17..

Kawan pun FT17

zol.smkm@gmail

Lapor diri 6/5/2008

Asal Pantai timur and posting pun pantai timur.

Kawan kena sek men..Tapi oklah.semua warga sekolah spoting2 belaka.

Setau kawan,dulu x ada calon simpanan,mungkin pasal ekonomi sekarang kot jadi jawatan dibekukan.

masa kawan lapor diri putrajaya dulu pegawai 2 cakap nak penuhkan semua sekolah.x taulah pilak sekarang

cam mana.

Tapi,pada teman2 yang nak cuba pohon,cuba pergi Yayasan terengganu.dengarnya nak pakai 2000 juruteknik

n pagawai IT tapi bawah kerejaan terngganu KONTRAK.cubalah,dah open ke belum x taulah.

Waa... ramai gak ahli FT17 kat cni ek..

Aku pon baru check result smlm.. 2 kali interview baru dapat yahoo!!..

susah gak nak dpt jawatan ni yer.. pakai DIP. pn susah nak dapat.. dah tua bru dpt huhu.. skang 25 yrsold daa..

So, selepas tgk result smlm macam2 lar persoalan di kepala otak nih...

1) Sama gak cam d atas tu.. Kem/Jab: Jab. Perkhidmatan Awam.. Ingatkan aku kena kat c tu.. hehe

2) Dah dapat result kat internet (Tahniah! Anda berjaya.) <--- confirm dpt keje ker?? Takut plk durg berubah fikiran ahaha

3) Bila surat tawaran tersebut akan sampai ek??

4) Dah dapat surat tawaran then antar + medic. checkup <---- nak kena tunggu surat lapor diri jg ker?? berapa lama ek??

** yg aku dgr2 dari khabar2 angin ni, blh sampai 3 bln nak tunggu untuk proses2 d atas...

** lama gak ek, cam tak sabar2 pulak..

THANKS 4 DA INFO... trimas trimass

Tahniah Bro Paragasu12....

Kawan pun 2 kali interv. baru lepas....he2

Lama jugak bro nak tunggu surat.first surat SPA8 mengatakan kita ditawarkan jawatan beserta tangga gaji and surat jawapan dan juga surat tuk wat medic.Lepas 2 tunggu lagi baru dapat surat dari JPA mengatakan kita lapor diri PUTRAJAYA bila2 untuk taklimat.

Kat sana nanti (kalau ikut yang temanlah) 1 hari taklimat JPA dan penempatan di kementerian mana2,esoknya pulak kena lapordiri kat kementerian yang kita dapat dan surat penempatan kat mana2 negeri kita kena.tapi ynag bestnya gaji dah dikira bermula hari pertama lapor diri.

kawan dapat surat JPA bulan 2 akhir dan dapat surat JPA bulan 4 dan lapor diri bulan 5.

ok bro... selamat jadi orang gomen.

kena cam sekolah teman ok.spoting abis.

Tahniah Bro Paragasu12....

Kawan pun 2 kali interv. baru lepas....he2

Lama jugak bro nak tunggu surat.first surat SPA8 mengatakan kita ditawarkan jawatan beserta tangga gaji and surat jawapan dan juga surat tuk wat medic.Lepas 2 tunggu lagi baru dapat surat dari JPA mengatakan kita lapor diri PUTRAJAYA bila2 untuk taklimat.

Kat sana nanti (kalau ikut yang temanlah) 1 hari taklimat JPA dan penempatan di kementerian mana2,esoknya pulak kena lapordiri kat kementerian yang kita dapat dan surat penempatan kat mana2 negeri kita kena.tapi ynag bestnya gaji dah dikira bermula hari pertama lapor diri.

kawan dapat surat JPA bulan 2 akhir dan dapat surat JPA bulan 4 dan lapor diri bulan 5.

ok bro... selamat jadi orang gomen.

kena cam sekolah teman ok.spoting abis.

Trimass bro Mouse_macang..

Mudah2an dpt kat tpt sendiri... hehe

tapi yang bestnya gaji dah dikira bermula hari pertama lapor diri.

ye ke? ada orng 2 bulan keje x dpt gaji lg? klu betul .... yahoooooooooooooooooooooo!!!!! :lol:

BRO Ardy....

Gaji kita dikira start hari pertama g taklimat putrajaya.....tapi gaji dapt bergantung pada kerani tempat kita posting n kelengkapan borang yang kita sediakan contohnya medical.ada yang satu bulan dah dapat.x tentu.

tapi lambatpun x pe,dapt sekali gus bro........heeeeee POKCIK KAYO....

..Salam teman2 FT 17...

..Sy pn FT17 gk..br join je ni, ahli br kt cni...

email: [email protected]

trikh lpordiri: 29/4/2008

asal : johor

posting : 6/5/2008, johor...(blik kmpg wei..) :rolleyes:

..emm kawan pn dpt kt sek menengh gk, tp sek asrma gurl..

ok la stkt ni kije FT 17 kt cni...

staf2 n gru leh bgi kjesme pe2 hal yg b'kenaan yg kwn xtau...

tp kan xsmue ler ok,mgknkwn br lg kt cni...

... anywy kwn nk mintk tlg kt sape2 yg de N tau psl fail meja FT 17 leh x bg kwn maklumt coz kwn nk wt tp xtau cmne la...leh ye tlg kwn... :huh:

plz...mohn kjesme kwn2 sklian, lau leh tlg emel kt emel kwn k....

salam... sya perak kat taiping...

emmm btul 2 mcm2 kna suruh...

cam kita ni PT lak kan????...

mmg keje menaip 2 dibawah bidang kite ker??? tanya jer???

bro tak kan ko buat kerja seorng juru taip plak, bahagian pentadbiran dah ada jawatan jurutaip n11 ft-17 kerja selenggara komputer jak

assalamualaikum.. huhuh lame tak masuk putera.com nih.. dah makin byk dah ft skrg nih... ok pada yang baru korang bleh g ke web bawah nih untuk dapat lebih maklumat, perbincangan dan penyelesaian masalah

komuniti juruteknik komputer ft17 (kjkm.org)

portal juruteknik komputer perak (jtkpk)

kelab juruteknik komputer kedah (myKJKK)

Waa... ramai gak ahli FT17 kat cni ek..

Aku pon baru check result smlm.. 2 kali interview baru dapat yahoo!!..

susah gak nak dpt jawatan ni yer.. pakai DIP. pn susah nak dapat.. dah tua bru dpt huhu.. skang 25 yrsold daa..

So, selepas tgk result smlm macam2 lar persoalan di kepala otak nih...

1) Sama gak cam d atas tu.. Kem/Jab: Jab. Perkhidmatan Awam.. Ingatkan aku kena kat c tu.. hehe

2) Dah dapat result kat internet (Tahniah! Anda berjaya.) <--- confirm dpt keje ker?? Takut plk durg berubah fikiran ahaha

3) Bila surat tawaran tersebut akan sampai ek??

4) Dah dapat surat tawaran then antar + medic. checkup <---- nak kena tunggu surat lapor diri jg ker?? berapa lama ek??

** yg aku dgr2 dari khabar2 angin ni, blh sampai 3 bln nak tunggu untuk proses2 d atas...

** lama gak ek, cam tak sabar2 pulak..

THANKS 4 DA INFO... trimas trimass

tahniah.......bila lapor diri kt putrajaya??selamat bekerjasama sebagai juruteknik komputer FT17

salammm..

hahaha..lama sgguh tak masuk sini..kepada bakal2 FT17 yg akan melapor diri tak lama lagi kat putrajaya tahniah diucapkan dan selamat datang..bertambah lagi umat FT17 ni..hehe :D

Kepada sesiapa yang bakal lapor diri di Putrajaya 28.8.08 ni... Terutama dari Perak... Ipoh ke... Jom la kite kenal2 dulu... ade kwn nanti kat sana. huhuhu. pm aku ke... msj aku dlm ym ke... add aku ek. [email protected]. senang nak kontek nak bwk ape, nak itu, nak ini, mcm2.

jap2... akunye medic checkup klinik amik la... die simpan. die bg slip resit je. korang yg bakal2 ni dah wat medic? result die simpan x? x-ray tak yah bwk kan? dengar cite penempatan kite berkemungkinan mengikut alamat tetap kite kan? klu aku kat Perak, so aku keje kat perak la kan? ade ckp nasib.

pada senior2.. tulun... masa anda lapor diri, anda ditanya siapa yg msih belajar lg kan? akan dpt tangguh keje kan?

aku sijil poli skng ni. ckiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitttt je lg nak tamat. adoyaiiii.... kss, pjj aku sjl ma... x leh wat...

sayang gler nak brenti poli. ade sijil basic up ckit...

Edited by aMdX2

Assalamualaikum sume....

aku dak bru kt cnie..

tp xbru sgt ar...

aku nk tnye kowg sume ar...

ekceli...gov pgel g intebiu ft17 nie ade tareh2 tetentu ke..??

aku nk tau ar tareh2 dye pgel...

aku mmg da apply job nie..

klo xsalah aku awl bln 6 ke 7 lpas...

aku mmg nk job kt gov..

lg2 klo part comp nie...

aku skunk kje teknisyen comp kt kdai comp jek..

da staon lbey...

tp gaji ciput ar...

xckop beb...

arap2 kowg ley tlg aku.

lg 1 b4 aku tlupe....

aku dgr cte dr mber aku...

gov da rejek sume borang y aply bln 6/7..

sbb pncen da nek...

btol ke...??

nk kne aply lg ke..??

Kepada bakal FT17 yang akan melaporkan diri 28hb Ogos ni, diucapkan Selamat Datang....

Sesiapa yang ada masalah semasa datang melaporkan diri, macam tak tau jalan ke.... hape ke....

Korang leh tanya kat sini... atau PM aku pun leh gak...

Pasal tarikh panggilan temuduga tu, aku tak pasti sebab itu bergantung kepada JPA, kalo nak pakai ramai maka akan segera dipanggil. Jika dalam simpanan, maka berbulan atau bertahun la tunggu...

Tapi FT17 ni masih diperlukan lagi... Sebab byk lg sekolah-2 belum ada FT17...

Jadi sesiapa berminat, segeralah isi borang SPA8, make sure korang ada kelulusan minima SPM(V) dalam bidang elektronik atau Sijil dalam bidang elektronik (tak kira apa pun) dari Politeknik atau IPT yag diiktiraf oleh kerajaan... Yang ada experience lbh setahun tu ada peluang naik tgga gaji....

Sebelum terlupa, bg yang nak lapor diri 28hb ni, tlg pakai kemas sket... pakai tali leher... make sure dokumen lengkap termasuk medical check-up dah selesai dibuat. Tak payah korang heret slaid x-ray korang ke putrajaya... x payah bwk. JPA bukannye ada alat nak tgk slaid x-ray korang tu. Apa yg perlu korang bawak, diri korang sendiri dengan dokumen berkaitan... gambar pasport jgn lupa bawak lebih sket... tolong tinggalkan zaman remaja korangmah... apabila korang dah menjawat di dalam sektor kerajaan, maka korang perlu bersikap seperti orang dewasa.... Penempatan lak, jgn lah korang harap dapat dekat dgn rumah korang... Belum tentu lagi.... Mana tahu kot-kot korang terpaksa diterbangkan ke Sabah atau Sarawak...??

Bagi yang nak mintak tangguh lapor diri, tlg hantar surat rayuan penanguhan awal-2 sebelum lapor diri... Jgn le korang tanya kat member-2 korang kat area itu atau area ini ada kosong FT17 ke tak... Bukan member korang bukan korang sendiri yang tentukan mana korang bertugas nanti. JPA akan tentukan nanti. So korang bersiap sedialah.... Satu lagi lepas lapor diri nanti, itu bukan penamat... Korang akan dihantar dulu ke Kementerian... Kalo Kementerian Pelajaran, terpaksalah korang tggu kat sana 4-5 hari lagi utk diorg tentukan mana korang posting nanti...

Kepada sesiapa yang bakal lapor diri di Putrajaya 28.8.08 ni... Terutama dari Perak... Ipoh ke... Jom la kite kenal2 dulu... ade kwn nanti kat sana. huhuhu. pm aku ke... msj aku dlm ym ke... add aku ek. [email protected]. senang nak kontek nak bwk ape, nak itu, nak ini, mcm2.

jap2... akunye medic checkup klinik amik la... die simpan. die bg slip resit je. korang yg bakal2 ni dah wat medic? result die simpan x? x-ray tak yah bwk kan? dengar cite penempatan kite berkemungkinan mengikut alamat tetap kite kan? klu aku kat Perak, so aku keje kat perak la kan? ade ckp nasib.

pada senior2.. tulun... masa anda lapor diri, anda ditanya siapa yg msih belajar lg kan? akan dpt tangguh keje kan?

aku sijil poli skng ni. ckiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitttt je lg nak tamat. adoyaiiii.... kss, pjj aku sjl ma... x leh wat...

sayang gler nak brenti poli. ade sijil basic up ckit...

gang,kite skali ne lpor diri...eh,betui ke medic checkup klinik amik??abih spa kan nk benda tuh???aku lak bru dlm proses nk bt...

uih baguih jgk tu klu pnempatan kita kut alamat,,tp xsemestinyakan beb..kut nsib jg tu..berdoa je la kita bbyk dpt dkat2 ngan tmpt kite..

hang ghamai membe tak skali lpor diri nnti??aku lak sorg2 jak,dtg dr jau lak tu...ape2mende pn taktau sal putrajaya nie..bro2 snior,tem lpor dri,dgr tklimat pa sume mkn msa bbrpa hri jg kan,pnempatan ade tak dsdiakan???tau kena cri sndrik???

Kepada bakal FT17 yang akan melaporkan diri 28hb Ogos ni, diucapkan Selamat Datang....

yea gang trima kseh,teruja gak dpt join ngan kmorang nie...hrap dpt bri tnjuk ajar pd kmi yg bru..

trma kseh jg dgn info2sbg psdiaan tuk lpor dri...

meriah siut FT-17 kat sini,

kalau sapa dapat sekolah menengah masak keja banyak,

dpt sekolah rendah best wo makan free kat PRA kekalau korang baik dgn tukang masak la. haha, aku dpt sekolah menengah, fuh byk pc dan lab, kerenah cikgu smer, tapi 2 bulan pertama jer aku jadi sakit nak sattle segala masalah, lepas tu yeeeeeeeeeeehaaaa bekerja dgn tenang dan aman :0

kawan kena sekolah menengah....2 bulan pertama aman je...masuk bulan 3 dah mari pening.

budak-budak sekolah dah peningkan kawan.boleh katakan tiap2 hari pc problem.hari ni ok tup-tup esok dah kondem.

pening2.....

skarang kawan dah buat jadual tetap.x benarkan pelajar tukar2 pc.pc kena tetap.kalau rosak atau hilang barang,kawan akan tuju pada pelajar n guru kelas terus.ajar skit.

mujur baru dapat gaji bulan lepas....kayolah skit he2.

cuma nak ingatkan pada yang baru posting....

Jangan layan sangat kerenah guru2,buat keja kita jelah....kalau x bersangkutan dengan keja kita.ABAIKAN.

X bleh ikut sangat nanti naik kepala.suruh yang bukan2.Janji keja kita ok.

Nak tanyalah bro2 FT17.....kata sekolah teman ada tak dibekalkan software2 cam Microsoft ke driver ke?

Kata sekolah teman satu pun x de.tanya vendor,kata ada ngan cikgu,tanya cikgu dia kata ngan vendor.

last2 kawan burn dalam CD je...senang.ni nak format pun susah.

asslmaulaikum smua rakan FT17 n warga putera....

dh lama xon putera.com....ini aku pnya....

slamt berkenanan untuk yg dpt FT17...

spa2 nnti add aku kat YM korang bleh smbng2 kongsi masaah komputer...

lagi pn aku xde la terrer smua hal pasl komputer....

nickname (ym, msn dll):jeni

email :[email protected]

jabatan :peajaran malaysia

tempat posting :bahau,negeri sembilan

tarikh lapor diri :13.12.2007

hai semua forumer,ni org baru nk introduce diri ni...

nickname (ym, msn dll):eween87

email :[email protected]

jabatan :pelajaran malaysia

tempat posting :kuching,sarawak

tarikh lapor diri :6.5.2008

Edited by eween