Jump to content
Sign in to follow this  
mucilloz

Haram Di Sebalik Halal?

Recommended Posts

aku takleh,aku kuat makan pulak,sebab utama aku nak jd gemuk sebab badan aku asik slim walaupun aku mkn banyak dan makan di larut malam,sekali sekala makan kfc aku mmg gelojoh...huhuhu lapo plak dah ni yg aku benci citer pasal makan ni... :ph34r:

Dah baca doa ker sebelum makan...kalau tak memang susah nak jadik darah daging..wakakaka

Dah baca doa ker sebelum makan...kalau tak memang susah nak jadik darah daging..wakakaka

aku selalu baca la kalau lupa pun ade doa die,mungkin kena tunggu lepas kawin baru badan naik kot...hehehe semalam lapo balik tu aku check duit dlm atm sekali pakcik dah gaji la...huhuhu ape lagi makan ayamas la balik opis tu hahaha...hari ni aku nak makan kfc plak...huhuhu tgk lapo lagi padahal td baru lepas makan nasi goreng...

aku selalu baca la kalau lupa pun ade doa die,mungkin kena tunggu lepas kawin baru badan naik kot...hehehe semalam lapo balik tu aku check duit dlm atm sekali pakcik dah gaji la...huhuhu ape lagi makan ayamas la balik opis tu hahaha...hari ni aku nak makan kfc plak...huhuhu tgk lapo lagi padahal td baru lepas makan nasi goreng...

metabolisme tnggi...

*sejak bila lak naik pangkat TUN ni :lol:

Kalau JAKIM dah letak halal..maknanya halal la.. sebab dia dah selidik. berapa banyak kes yang jakim terpaksa tarik balik sijil halal..pasal pengeluar makanan ni dah tak menepati piawaian yang ditetapkan oleh jakim..

susah ooo nk dapatkan pengesahan halal oleh jakim..

contoh pengeluar kopi.. dia akan semak dari mana bekalan kopi tu datang..

ahh.. macam2 lah.. payahhhh....

metabolisme tnggi...

*sejak bila lak naik pangkat TUN ni :lol:

hah itu ko kena tanya sul ultimatezez,dia punya ajaran la ni sampai aku jadi ikutan.

Kalau JAKIM dah letak halal..maknanya halal la.. sebab dia dah selidik. berapa banyak kes yang jakim terpaksa tarik balik sijil halal..pasal pengeluar makanan ni dah tak menepati piawaian yang ditetapkan oleh jakim..

susah ooo nk dapatkan pengesahan halal oleh jakim..

contoh pengeluar kopi.. dia akan semak dari mana bekalan kopi tu datang..

ahh.. macam2 lah.. payahhhh....

memang benar pe..memang dari lemak lembu(lemak haiwan halal dimakan) tapi kita tau disembelih dengan cara islam ke tidak..itu lah kelemahan kita mentabir negara yang bergelar negara malaysia

memang benar pe..memang dari lemak lembu(lemak haiwan halal dimakan) tapi kita tau disembelih dengan cara islam ke tidak..itu lah kelemahan kita mentabir negara yang bergelar negara malaysia

kebanyakan orang kita (islam malaysia) yang kija di pusat penyembelihan kat aus & new zelend..

dulu ada syarikat yang buka jawatan sebagai penyembeleh lembu kat australia..

lupa lak sykt mana..tapi mahal la gajinya.. kuar paper dulu2..

hah itu ko kena tanya sul ultimatezez,dia punya ajaran la ni sampai aku jadi ikutan.

Ajaran aku tak pernah sesat la...wakaka,

Ok, aku ada lagi satu usul ni. Ramai diantara kita kat sini tentu suka makan kerang dan kupang...

Aku dapat tahu sekarang ni orang dah sangsi nak makan kerang atau kupang..terutamanya dari muar dan melaka. Ini masih lagi isu berkaitan babi, dimana ada saksi mengatakan pusat ternakkan kupang dan kerang tu terdapat aliran air najis babi untuk bagi zat tambahan kepada kupang dan kerang dari melaka untuk produce kupang dan kerang yang gemok2 belaka!

Ikut logik secara natural kupang dan kerang yoang ditangkap atau diternak tidak dapat menghasilkan saiz yang besar..so jaga2 la kalau nak makan 2 benda ni.

ada juga orang kata sardin yang warna hijau tu ikan tamban yang digunanakan bukan ditangkap, tapi sebenarnya dibela dan diberikan bahan berkaitan babi untuk bagi cepat besar. Sardin ni buatan indonesia...orang kata aku tak tahu la..tapi bila pikir balik,,apsal murah sangat harganya?

Mi kuning juga ada bahan2 kimia terlarang ..kes ni pernah jadik kat johor..orang makan terus kne sakit perut..skang ni aku tak tahu la pasal ni..

so jaga2..

Kekadang terpikir gak mcm makanan berperisa ayam ker lembu mcm mee segera... halal ker.... Mee mgkn halal tp perisa tu camner plak...

Tp kalo product berasakan gelatin mmg meragukan.. dulu2 mentos mmg tak halal sebb guna gelatin bb.

Kalo korang perasan, Pringles takde logo halal... mgkn sbb emulsifier meragukan. Skrg ni tak tau la ade ke belum.. aku rase xde lg.

Satu lg confirm takde logo halal, prune Sunsweet. Tp ramai jer beli sbb iklan kt tv. Huh.. konpius aku huhu... :wacko:

sonang ckp kalo was-was xyah la makan walaupun ada cop halal jakim ke jawi ke jais ke xpun dia tulis besar2 HALAL tapi ko sangsi jgn makan atau beli..

tahukah anda burger Mcd burger A&W 100% diimport dari Australia..jadi adakah halal daging tuh dimakan walaupun kotaknye dia tulis HALAL siap ada perakuan jabatan agama sana ke international...tapi siapa yang tahu janji x was2...

even now ramai je org Islam makan kedai India ( mengaku mamak Muslim ) + kedai cina pun ada orang Islam makan maaa..walaupun xde cop mohor Halal tuh...

adakah pemikiran/pemahaman aku nih salah...kalo salah minta maaf sila bincangkan

serius aku cakap kedai mamak kebanyakan,aku lihat dan kaji.macam ko cakap mengaku tamil muslim(mamak) tapi hindu sebenarnya aku penah borak2 nak cungkil apa yang kawan2 aku cakap..memang betul la mereka nak meraih orang melayu makan di kedai dorang tapi tak semua..inilah kenyataan

sistem kawalan halal jakim amat lemah....bayangkan satu sijil halal bleh pakai beberapa tahun tanpa ada semakan.kalau lepas dpt sijil halal,esoknya tokey kilang makanan halal tu bubuh babi dlm produk mrk,alamat nya jakim akan semak balik bile dier nk baharui siljil halal tu.siapa yg buat sistem kawalan halal camni?ishhh malang sungguh...negara islam contoh...aku nk gelak jerkk...tokey cine dh lame gelak.

isu suntikan ayam yg ada enzim babi tu semua buat derk jerk.ade ker kenyataan rasmi jakim atau gomen yg suntikan/makanan ayam tu halal?

aku tk begitu percaya dgn sistem pengesahan halal yg dipakai sekarng ni sbb teramat lemah.

sistem kawalan halal jakim amat lemah....bayangkan satu sijil halal bleh pakai beberapa tahun tanpa ada semakan.kalau lepas dpt sijil halal,esoknya tokey kilang makanan halal tu bubuh babi dlm produk mrk,alamat nya jakim akan semak balik bile dier nk baharui siljil halal tu.siapa yg buat sistem kawalan halal camni?ishhh malang sungguh...negara islam contoh...aku nk gelak jerkk...tokey cine dh lame gelak.

isu suntikan ayam yg ada enzim babi tu semua buat derk jerk.ade ker kenyataan rasmi jakim atau gomen yg suntikan/makanan ayam tu halal?

aku tk begitu percaya dgn sistem pengesahan halal yg dipakai sekarng ni sbb teramat lemah.

Dah tu, kalu x percaya (was-was).. ni mesti makan ayam organik selama nih .. :lol: . Sedap x bro?

Edited by Mr Ijan

Dah tu, kalu x percaya (was-was).. ni mesti makan ayam organik selama nih .. :lol: . Sedap x bro?

ape nko ingat kat atas planet bumi ni sumber daging ialah ayam bandar bodo(bukan ayam organik) tu jerk?

ayam organik takde kat tempat aku.ayam kampung ade la.

Edited by kembara

ape nko ingat kat atas planet bumi ni sumber daging ialah ayam bandar bodo(bukan ayam organik) tu jerk?

ayam organik takde kat tempat aku.ayam kampung ade la.

Ayam kampung aku takleh makan,..keras la dagig ayam tu...untuk alternatif aku makan ayam daging gak tapi bela sendiri sekarang aku dah ada 25 ekor,..pilih jer bila nak sembelih dan makan..

kalau nak buat cara aku ..tak susah

1st-sediakan kandang/reban 3x2x1.5 meter,..papan+dawai mata punai ..kos pembikinanan rm200

2nd- beli lampu 100 watt (untuk ngelak ayam mati masa kecik.

3rd makanan ayam 10 kilo seminggu, harge dalam RM 13

segala kos aku termasuk eletrik sebulan dalam RM 60 untuk bel 20 ekor ayam makan sendiri..

aku boleh buat kerana aku duduk rumah kat kampung..kalau duk flat memang takleh buat la nampaknyer

jual benda haram dah memanglah haram(bela babi cthnyer)...kalau amik lesen barulah perniagaan haram yg halal...kalau perniagaan haram x ada lesen maksudnyer apa eh?? kata org utara, haram jadah kot B)

hoh?

Guna windows [lanun]

adobe photosyok piret

micorosft office piret

pastu wat kije..then dapat duit/gaji

haram di sebalik halal??

korang penah terfikir tak??

hoh?

Guna windows [lanun]

adobe photosyok piret

micorosft office piret

haram di sebalik halal??

Makruh jer tuu...

ni out off topik kot..tp aku sj nak cita..aku penah repair keta luxury car milik seorang tokey kedai nasi kandar yg leh kata top kat penang.kat malaysia aku tak tau top ke tak...

dalam keta dia,dia lekat sticker ALLAH,MUHAMMAD...pastu sebelah dia,ada sticker "orang duduk bersila"..

mushkil aku...

hoh?

Guna windows [lanun]

adobe photosyok piret

micorosft office piret

haram di sebalik halal??

lek r..dorang da untung bbilion2 da..

x kire ag keuntungan dorang melabur care haram ag..huhu

Saya tak baca,..apa cerita? Kasitau la :unsure:

cube bace ni..

berita harian hari rabu 20 feb 2008 ms 17..

mak aii..sape2 yg pnh beli ayam tesco tu agknye ape prasaan dorang tau psl ni ek..

Edited by mucilloz

cube bace ni..

berita harian hari rabu 20 feb 2008 ms 17..

mak aii..sape2 yg pnh beli ayam tesco tu agknye ape prasaan dorang tau psl ni ek..

Aku rasa derang sengaja taknak semelih untuk profit kot..masa kan duit.. :blush: