Jump to content
Sign in to follow this  
mucilloz

Haram Di Sebalik Halal?

Recommended Posts

assalamualaikum wbt kwn2...sedar x kita hari ni...semakin lame..semakin kite dipermainkan...kita dihina...adakah tuan2 dan puan2 sedar dan yakin makanan yang tuan makan itu halal??

di dalam al-quran telah diterangkan yg haram kita makan adalah khinzir,anjing dan bangkai...

hehe..meh berceramah..bincangkan topik ni same2..berkongsi maklumat..

ok..kita ckp psl kfc dan mc d dulu...ade kah ayam yg disembelih itu halal??adekah care sembelihan menepati rukun2 dan syarat sah sembelihan??...ade yg kate tdk sah...dan ade yg kate sah..jd..di manakh kebenarannya??

Edited by mucilloz

saya mau tegur sikit cara u tulis.

u cakap pasal hukum agama. tapi u bagi salah pun 'askum'. sorry to say.. that is so pathetic. banyak orang yang macam ini sekarang.

saya mau tegur sikit cara u tulis.

u cakap pasal hukum agama. tapi u bagi salah pun 'askum'. sorry to say.. that is so pathetic. banyak orang yang macam ini sekarang.

hurm..sorry..i need to say that dont judge a book from its cover...and hope dont judge just by the letter..but the meaning???...

aku ade tgk satu slide tu...

ade dlm satu fridge...dlm fridge tu ade babi sekor duk dlm tuh..

da mampus da babi tu...tp kat luar fridge tu ade tulisan halal...

lg satu...tgk ajinomoto yg korang beli..aku xtau arr betul ke x ni..ajinomoto yang diimport dr thai dan vietnam ade lah haram krna mengandungi babi tp ajinomoto kluaran malaysia halal...

Bg aku la.. kalo ada logo halal jakim kat produk tu aku beli jer.. Tawakal je la... Tapi kalo dah tgk ngan matakepala sendiri mende tu meragukan takyah la beli.

Kalo ade logo halal jakim tapi still x halal.. jakim la tanggung dosa. Kita bukannye mmpu nak cek satu2. Yang penting kita tak ragu2.

btul tu..kalo kite mkn scare sgaje nnt ade efek pape x kat keberkatan??...

tp kalo kite da termakan mknan hrm ni dr segi kesihatan mesti la terjejas...

sonang ckp kalo was-was xyah la makan walaupun ada cop halal jakim ke jawi ke jais ke xpun dia tulis besar2 HALAL tapi ko sangsi jgn makan atau beli..

tahukah anda burger Mcd burger A&W 100% diimport dari Australia..jadi adakah halal daging tuh dimakan walaupun kotaknye dia tulis HALAL siap ada perakuan jabatan agama sana ke international...tapi siapa yang tahu janji x was2...

even now ramai je org Islam makan kedai India ( mengaku mamak Muslim ) + kedai cina pun ada orang Islam makan maaa..walaupun xde cop mohor Halal tuh...

adakah pemikiran/pemahaman aku nih salah...kalo salah minta maaf sila bincangkan

Edited by HeaVen X

haa..bile da import dr aus tu..sape yg sembelih??ade kah mereka smbelih dgn cara tersendiri...mgkin halal yg dikeluarkan jakim bermaksud halal no babi??

kepada yg post topic nie.. hati2 bila bincang haram atau halal..

jgn merumitkan keadaan yg tenang.. semua tahu fitnah itu lebih besar dr membunuh..

pasti ke statement yg kita nyatakan itu benar ? atau sekadar baca 1 arteikel kat internet tentang haram nya produk McD atau yg lain atau kita selidik sendiri utk memastikan..? ISLAM itu mudah.. masing2 ada tanggungjawab nya tersendiri.. jika Logo Halal tu di keluarkan tanpa di selidiki oleh pihak Jakim .. tau x yg diaorg x bertanggungjwb menjalankan amanah kerja. di sbbkan x amanah itu jakim atau PIC kena tanggung dosa dan sbg nya utk kita.. kalu was2 seilidik dulu... jgn terus terjah tanpa apa2 bukti.. kalu tidak kita laa sbnarnya pembawa fitnah pada dunia akhir zaman nie ..

jgn laa sbut pasal makanan itu halal ke x.. baik kita cermin rezeki yg kita dpt nie atau gaji yg kita dpt nie.. adakah 100% halal ..? jika kita brniat utk mls wat keje.. atau nak ponteng ke MC ke.. adakah itu halal gaji yg kita terima setiap bulan..?

relak la yg post topic ni nak bincangkan dgn nak tanya pendapat,takde unsur2 fitnah pun dekat sini,korang suma dah cukup matang untuk menilai satu2 perkara tu halal atau tidak,tapi terpulang kepada pemikiran induvidu...

aku minat kfc ape...huhuhu...lapo.. :blush:

kepada yg post topic nie.. hati2 bila bincang haram atau halal..

jgn merumitkan keadaan yg tenang.. semua tahu fitnah itu lebih besar dr membunuh..

pasti ke statement yg kita nyatakan itu benar ? atau sekadar baca 1 arteikel kat internet tentang haram nya produk McD atau yg lain atau kita selidik sendiri utk memastikan..? ISLAM itu mudah.. masing2 ada tanggungjawab nya tersendiri.. jika Logo Halal tu di keluarkan tanpa di selidiki oleh pihak Jakim .. tau x yg diaorg x bertanggungjwb menjalankan amanah kerja. di sbbkan x amanah itu jakim atau PIC kena tanggung dosa dan sbg nya utk kita.. kalu was2 seilidik dulu... jgn terus terjah tanpa apa2 bukti.. kalu tidak kita laa sbnarnya pembawa fitnah pada dunia akhir zaman nie ..

jgn laa sbut pasal makanan itu halal ke x.. baik kita cermin rezeki yg kita dpt nie atau gaji yg kita dpt nie.. adakah 100% halal ..? jika kita brniat utk mls wat keje.. atau nak ponteng ke MC ke.. adakah itu halal gaji yg kita terima setiap bulan..?

chill slymer..bout produk Australia nih mostly org percaya ia Halal even aku pun..aku sendiri masa abis SPM keje kat A&W so aku perasan masa aku keje tuh produk daging burger diorank 100% from Aussie.. tapi berbalik pada tajuk adakah penyembelihan itu ikut cara Islam,kite semua tahu bahawa ramai Indon & Malaysian even Org Islam lain ramai membanjiri Benua Aussie nih even aku penah gak tgk kat tv diorank tunjuk tmpt sembelih daging2 kat Aussie nih..nampak la kilangnye bersih & terpelihara la org ckp pekerja pun claimed Muslim..but dunno la kilang lain kat Aussie mcm mana kan..

even kalo korank ada tgk rancangan 360 beberapa minggu lepas diorank tunjuk kilang sembelih ayam ngan kilang Tauhu x silap aku area Selangor hahahaha..geli seih tgk diorank main campak2 je ayam tuh..ntah betul ke idak sembelih tuh..bersihkan ayam pun mcm x bersih jek..yela kata ayam tuh bertimbun2 n nak cepatkan..

so disini la persoalan TS tentang Haram disebalik Halal yg aku paham la..

tapi mcm aku ckp la aku x was2 utk makan Mcd,kfc,burger king or other fast food restaurant or kedai2 makan lain coz dlm hati aku..aku percaya benda tuh Halal dimakan kalo ada cop mohor Halal Jakim

and ada gak org x suka makan kedai mamak sebab was2 or geli ngan persekitaran & sbgnye..tapi bagi aku selagi ia x memudaratkan aku..aku makan jer la..( x bermaksud kalo kedai tuh serve makanan haram aku tibai je xde la mcm tuh ek harap maklum )

adakah salah pemahaman/pemikiran aku nih..kalo salah minta maaf sekali lagi..betulkan kesilapan aku jika aku silap..

Edited by HeaVen X

bab halal haram ni isu berat... ari tu aku tgk koleksi kisah benar... mamat ni nama dia muthu.. dia bukak warung minum.. customer melayu... yang best dia pakai kopiah... jalan citer tu menunjukkan sah2 dia indian guy. aku tak pasan memula... abah aku tego... dia kata tu yg dia tak sukaa makan kat kedai mamak sangat... nak makan kat kedai mamak pun kena tgk dulu kedai tu jual daging lembu ke tak... kalo tak jual tu maknanyer hindu... bukan india muslim....

jakim tak pantau ke kedai mamak yang tumbuh cam cendawan skang ni??? bukan ke dengan meletakkan ayat2 al quran, pakai kopiah tu da melambangkan derang tu menipu pelanggan???

Edited by eeya_hunny

bab halal haram ni isu berat... ari tu aku tgk koleksi kisah benar... mamat ni nama dia muthu.. dia bukak warung minum.. customer melayu... yang best dia pakai kopiah... jalan citer tu menunjukkan sah2 dia indian guy. aku tak pasan memula... abah aku tego... dia kata tu yg dia tak sukaa makan kat kedai mamak sangat... nak makan kat kedai mamak pun kena tgk dulu kedai tu jual daging lembu ke tak... kalo tak jual tu maknanyer hindu... bukan india muslim....

jakim tak pantau ke kedai mamak yang tumbuh cam cendawan skang ni??? bukan ke dengan meletakkan ayat2 al quran, pakai kopiah tu da melambangkan derang tu menipu pelanggan???

benda ni ade benarnya,sebab ade sesetengah pekerja kedai mamak ni saje letak ayat al-quran pastu bg pekerja dia pakai kopiah,tapi kalau kita tanya nama,ade nama muthu la,guna la,tah mcm2 nama india,pastu time kira dia kire "wenne renne" RM sekian2,aku dgn makcik aku pernah terkena dekatampang,suruh kira dia kira wennarenna2,RM20 tapi makcik aku x puas hati pg kat kaunter tu suruh kire balik cuma RM14,teruk bukan?mcm setan...!!!

sebab tu skrg aku kurang pg kat mamak.kalau pg pun tempat yg aku yakin,kalau tak aku lagi suka masak kat umah... :lol:

hehe lari tajuk aku rasa komen aku ni,eeya_hunny la ni la yg mulakan tehehe... :lol:

Edited by Tun loy_azloy

Halal dan haram kat Malaysia ni di tentukan oleh JAKIM... JAKIM plak di kontrol oleh pelabur2, Pak Menteri dan VIPs... hari ni haram esok dah jadi halal... apa2 pun kena usaha snirik sebab sumber pemakanan halal kat Mesia di kawal oleh orang bukan Islam...

PS: Malaysia nak jadi Pusat Sumber Makanan Halal Dunia...? Last skali aku dengar bahagian yg jaga halal haram ni ada 5 orang je utk kaver Malaysia...skang dah brapa ek...?

mak aih 5 orang je ke jaga 1 Malaysia huhuhu..teruk betul haih~

pasal india menyamar jadi mamak Muslim mmg byk n betul kite kene teliti dulu kedai tuh sebelum masuk utk mejamu selera..

x dinafikan aku penah gak termasuk kedai India menyamar nih tapi sib baik aku order minum jek..

xbleh blah tuh letak ayat Al-Quran semua..pastu cashier pompuan India pakai sari ada tande kat dahi huhuhu..

sonang ckp kalo was-was xyah la makan walaupun ada cop halal jakim ke jawi ke jais ke xpun dia tulis besar2 HALAL tapi ko sangsi jgn makan atau beli..

tahukah anda burger Mcd burger A&W 100% diimport dari Australia..jadi adakah halal daging tuh dimakan walaupun kotaknye dia tulis HALAL siap ada perakuan jabatan agama sana ke international...tapi siapa yang tahu janji x was2...

even now ramai je org Islam makan kedai India ( mengaku mamak Muslim ) + kedai cina pun ada orang Islam makan maaa..walaupun xde cop mohor Halal tuh...

adakah pemikiran/pemahaman aku nih salah...kalo salah minta maaf sila bincangkan

Aku pernah kene kat masjid india, dah order makan tapi tak makan lagi coz rasa nak buang air sangat..tandas kedai ada orang so aku rayu nak guna tandas pekerja..akhirnya dapat..terkejut aku masa nak ke tandas tu nampak patung ngan kalung bunga..sedangkan kat depan banyak ayat quran dalam frame digantung sebagai hiasan..

sjak dari peristiwa tu aku tak pergi kedai mamak yang aku was-was

aku nak tnya kat australia tu xde org islam ker?

Islam?? ada ramai org Islam kenapa..hahaha org Melayu pun ramai...

Melayu yang ramai pun student & org2 kaya dari Malaysia

benda ni ade benarnya,sebab ade sesetengah pekerja kedai mamak ni saje letak ayat al-quran pastu bg pekerja dia pakai kopiah,tapi kalau kita tanya nama,ade nama muthu la,guna la,tah mcm2 nama india,pastu time kira dia kire "wenne renne" RM sekian2,aku dgn makcik aku pernah terkena dekatampang,suruh kira dia kira wennarenna2,RM20 tapi makcik aku x puas hati pg kat kaunter tu suruh kire balik cuma RM14,teruk bukan?mcm setan...!!!

sebab tu skrg aku kurang pg kat mamak.kalau pg pun tempat yg aku yakin,kalau tak aku lagi suka masak kat umah... :lol:

hehe lari tajuk aku rasa komen aku ni,eeya_hunny la ni la yg mulakan tehehe... :lol:

oit aper plak lari tajuk.. sipi sipi ngan tajuk.. heheheheh still ader halal haram kan... :P

Halal dan haram kat Malaysia ni di tentukan oleh JAKIM... JAKIM plak di kontrol oleh pelabur2, Pak Menteri dan VIPs... hari ni haram esok dah jadi halal... apa2 pun kena usaha snirik sebab sumber pemakanan halal kat Mesia di kawal oleh orang bukan Islam...

PS: Malaysia nak jadi Pusat Sumber Makanan Halal Dunia...? Last skali aku dengar bahagian yg jaga halal haram ni ada 5 orang je utk kaver Malaysia...skang dah brapa ek...?

yang ni ader bukti tak? leh tak sertakan mana2 link yang membuktikan kata2 ko ni... kalo betul kita dapat info baru.. tapi kalo tak, dah jadi fitnah plak...

mak aih 5 orang je ke jaga 1 Malaysia huhuhu..teruk betul haih~

pasal india menyamar jadi mamak Muslim mmg byk n betul kite kene teliti dulu kedai tuh sebelum masuk utk mejamu selera..

x dinafikan aku penah gak termasuk kedai India menyamar nih tapi sib baik aku order minum jek..

xbleh blah tuh letak ayat Al-Quran semua..pastu cashier pompuan India pakai sari ada tande kat dahi huhuhu..

sebab tu abah aku cakap, kalo gi kedai mamak, cuba tanya dia ader kari daging lembu tak?? kalo takder tu, maknanyer hindu la tu.. sebab lembu tu kan salah satu tuhan derang... tu salah satu cara kita nak tau kedai tu indian ke indian muslim.... kalo ader cara len share la (walaupun cam lari topik)

aku nak tnya kat australia tu xde org islam ker?

ader islam.. kan ari tu ader kuar kat tv3. aku tak ingat rancangan aper.. ader supplier daging halal, byk gak info rancangan tu.. tapi daging kanggaroo takder lagi yang halal.

Edited by eeya_hunny

sebab tu abah aku cakap, kalo gi kedai mamak, cuba tanya dia ader kari daging lembu tak?? kalo takder tu, maknanyer hindu la tu.. sebab lembu tu kan salah satu tuhan derang... tu salah satu cara kita nak tau kedai tu indian ke indian muslim.... kalo ader cara len share la (walaupun cam lari topik)

Tapi ni tak 100%,..profit punya pasal beb.. :ph34r:

tak tepat.

dipenang banyak kedai mamak yang tak ada daging lembu. tapi they all memang indianmuslim. berdosa kah kalau tak makan daging lembu?

fyi, banyak indianmuslim sendiri yang tak makan daging lembu. serious. pasal they all terlalu ikutkan adat hindu, ini memang betul. coz' im 1 of them. but saya makan lah daging lembu :P

yg pasal KFC tuh mcdonald ke aku mmg x makan....x kira la halal ke haram ke..pasal kalau makan je mesti kenyang....nak [email protected] jadik lembab....perut dah penuh....sedawa akan 3-5 kali nonstop.....

P:S for the sure ada orang MATI kerana lebih makan dan kurang orang mati kerana x makan...jalan terbaik ialah kurangkan makan......supaya perut sentiasa x pnuh dan kerja jadi konsisten ;)

sori aku x suka lepak kat kedai mamak borak2....

yg pasal KFC tuh mcdonald ke aku mmg x makan....x kira la halal ke haram ke..pasal kalau makan je mesti kenyang....nak [email protected] jadik lembab....perut dah penuh....sedawa akan 3-5 kali nonstop.....

P:S for the sure ada orang MATI kerana lebih makan dan kurang orang mati kerana x makan...jalan terbaik ialah kurangkan makan......supaya perut sentiasa x pnuh dan kerja jadi konsisten ;)

sori aku x suka lepak kat kedai mamak borak2....

aku takleh,aku kuat makan pulak,sebab utama aku nak jd gemuk sebab badan aku asik slim walaupun aku mkn banyak dan makan di larut malam,sekali sekala makan kfc aku mmg gelojoh...huhuhu lapo plak dah ni yg aku benci citer pasal makan ni... :ph34r: