Jump to content
Sign in to follow this  
aina_sara

Cerita Seram

Recommended Posts

nak tny ckit lah...arituh aku nengok citer The House..citer thai yg kater based on true story..

aku x tgk kat wyg citer nih..tp aku xphm ar citer dia...ader saper2 yg tgk citer leh terangkan ckit x?ending dia tuh??? :blink:

naper pompuan hantu tuh nak bls dendam kat dia????

ntah aku pun xtau apsal hahahaha...nih cuba ko kasi synopsis skit...maybe aku leh explain ending dia.. :lol:

hakhak..ko nengok ke x citer nih heaven?

ader kes pembunuhan yg melibatkan suami2 nih bunuh isteri diaorg..suami2 nih kira mcm dok sembelih bini diaorg lah..pastu heroin nih nak siasat psl pembunuhan nih..dia gi umah tempat berlaku kejadian nih..

pastuh berlaku lah benda2 pelik, dan dia pon pengsan kat umah tuh..suami dia angkat dia bwk balik umah diaorg..dipendekkan citer, heroin nih ingt suami dia pon dah kena rasuk dan akan bunuh dia..

ending dia, heroin nih gi bunuh suami dia..(sebnarnyer dia yg kena rasuk)agaknyer lah.. :ph34r:

heroin nih mrh lah sgt2 kat hantu tuh..dia ader wat interview ngan hantu tuh..tp aku x phm lah..jap tunjuk mcm pompuan nih gila..jap mcm kena rasuk...

ish..penat lah nk bagi sinopsis klu ko x nengok.. :lol:

p/s: aku nih tulis ayt panjang2 kang ko x phm lak..maklum lah, aku nih fail ckit wat ayt yg xder singkatan ngan campur2..hakhak..

Edited by baby_garl21

hakhak..ko nengok ke x citer nih heaven?

ader kes pembunuhan yg melibatkan suami2 nih bunuh isteri diaorg..suami2 nih kira mcm dok sembelih bini diaorg lah..pastu heroin nih nak siasat psl pembunuhan nih..dia gi umah tempat berlaku kejadian nih..

pastuh berlaku lah benda2 pelik, dan dia pon pengsan kat umah tuh..suami dia angkat dia bwk balik umah diaorg..dipendekkan citer, heroin nih ingt suami dia pon dah kena rasuk dan akan bunuh dia..

ending dia, heroin nih gi bunuh suami dia..(sebnarnyer dia yg kena rasuk)agaknyer lah.. :ph34r:

heroin nih mrh lah sgt2 kat hantu tuh..dia ader wat interview ngan hantu tuh..tp aku x phm lah..jap tunjuk mcm pompuan nih gila..jap mcm kena rasuk...

ish..penat lah nk bagi sinopsis klu ko x nengok.. :lol:

p/s: aku nih tulis ayt panjang2 kang ko x phm lak..maklum lah, aku nih fail ckit wat ayt yg xder singkatan ngan campur2..hakhak..

cam best je citer nih... :rolleyes: ko rasa2 best tak jalan citer the house nih baby walaupun ko x paham sgt? seram x citer dia? aku kalu tgk citer antu, yg penting adalah 'keseraman'nya..

cam best je citer nih... :rolleyes: ko rasa2 best tak jalan citer the house nih baby walaupun ko x paham sgt? seram x citer dia? aku kalu tgk citer antu, yg penting adalah 'keseraman'nya..

aku tgk kat umah..seram tu boleh thn lah..ader lah part2 aku ttp muka ngan bantal.. :ph34r: hakhak..

tp klu tgk kat wyg aku x pnah plak ttp mata..hmm...

aina, aku pon x tau nak klasifikasi kan seram dia thp cmner..tp ok lah rasenyer..hihi..

p/s: nati ko dah nengok, phm kan aku eh? tggu si heaven nih explain, dah terbeliak mata kucing aku tuh..hakhak:lol:

Edited by baby_garl21

baru pas tgk saw 4 tadik..adoi2 camne si john leh ade dlm bilik tmpat die mati lak ha? bkn dier dah kne operate ke amik tape dlm kidney dier tu?

Ju-On tak menakutkan ke?...Sampai sekarang kadang-kadang aku masih dihantuinya :(

Ju-on x dew la menakutkan sgt..tp still ok bg aku

skunk nie byk cite antu gune style Ju-on

do those merangkak stuff..

tp still minat gakz kt Ju-on..sbb die pelopor mende2 nieh..saluto!

Neway,cite indon best la kalau cite antu nieh..

byk yg takut gakz..tp yg meragukan aku,btul ke cite indon dulu,mcm byk2 cite yg suzanna belakon tuh ade unsur ilmu hitam??

coz aku dengar jew la.. bley komen??

cite kite pun x kureng hebat,tp sayang byk jalan cite kena potong..

aku terkilan la pasal cite dukun cm tak kuar jew..coz cm best jew cite die..

(Psst...saLute gakz kt cite kite sendiri,jgn pndang belakang..)

Edited by hannachimie

Wei, korang! Aku nak tanya pendapat korang ni... dah tengok cerita ANAK tak? Bagi la review sikit.. aku tengok trailer cambest dan seram... tapi tak konfiden nak gi tengok kat wayang nih... kang citer tak seram rugi je duit aku ajak awek tengok cerita seram... hahaha...

Wei, korang! Aku nak tanya pendapat korang ni... dah tengok cerita ANAK tak? Bagi la review sikit.. aku tengok trailer cambest dan seram... tapi tak konfiden nak gi tengok kat wayang nih... kang citer tak seram rugi je duit aku ajak awek tengok cerita seram... hahaha...

aku pun asbestos gak nk tngok cite nie..hurmm..

cm best jew..

Aku sebenarnya dah malas nak tengok citer2 hantu baru2 ni...dah kurang menyeramkan.Lagi banyak terkejut dari seram,ehehehe...aku lagi suka citer amalan ilmu hitam atau sihir ke macam tu la...cam dukun as yang bunuh 44 orang pompuan tu..

Aku tunggu citer ni sebenarnya..macam takde harapan nak kuar je..

aku rase cm x kuar jew cite nie..coz nk menghormati ahli keluarga mona fendi..aku x tau la btul ke x..

coz aku pun tunggu gakz cite nie

Citer paling seram yang aku tengok adalah sekeping CD budak kedah yang cari antu...Aku tak tau tajuk pe..

Tapi dalam tu megisahkan budak2 macm bdak sekolah pondok diketuai seorg ustaz menaiki sebuah van

kilang yang dipenuhi dengan ayat quran pd waktu malam mencari puaka2 di beberapa tempat...

Seram habis...sampai aku nak tutup VCD Player pun takut...sapa penah tengok?

Citer paling seram yang aku tengok adalah sekeping CD budak kedah yang cari antu...Aku tak tau tajuk pe..

Tapi dalam tu megisahkan budak2 macm bdak sekolah pondok diketuai seorg ustaz menaiki sebuah van

kilang yang dipenuhi dengan ayat quran pd waktu malam mencari puaka2 di beberapa tempat...

Seram habis...sampai aku nak tutup VCD Player pun takut...sapa penah tengok?

citer apa tu...indon ke? bg la tajuk.. nak nengok gak :D

ye la..kalau ade cite melayu yg btul2 seram...y not?? bagus nie..berminat giler!!

aku rase cm x kuar jew cite nie..coz nk menghormati ahli keluarga mona fendi..aku x tau la btul ke x..

coz aku pun tunggu gakz cite nie

kitaorg dah citer pasal citer DUKUN nih..x kuar lah beb..huhu..tggu lah 3,4 thn lagik.. :lol:

hakhak..pasal aritu aku gi tgk wayang, pastu citer kol 5 sume penuh..red line penuh, flood penuh, sume citer lh penuh..tggl citer ANAK jer..aku terpaksa lah tgk..wa... :( pesal ler aku gi nengok citer melayu nih..aduih....

my komen: ok lah..dari segi seram, xlah sgt..tp boleh lah...dari segi jalan cerita pun ok..menarik gak..tp biasa lah..ending citer melayu..mana boleh real..samada mimpi atau khayalan semata2..so, korang tekalah mana satu ending dia..hakhak..

p/s: ader ker kembar aku gelakkan aku gi nengok citer nih..ish2..siap dia.. :lol:

Aku pun tak tau cite aper tajuk dia..menurut kwn aku la, dia beli drpd penjual ubat kat psr malam..

pelik gak aku... :huh: Tu sebab aku tanya saper lagi penah tengok CD tu...100% citer melayu ala2

dokumentari yang paling real aku penah tengok la..(mungkin hantu real...) Wallahualam..

Aku pun tak tau cite aper tajuk dia..menurut kwn aku la, dia beli drpd penjual ubat kat psr malam..

pelik gak aku... :huh: Tu sebab aku tanya saper lagi penah tengok CD tu...100% citer melayu ala2

dokumentari yang paling real aku penah tengok la..(mungkin hantu real...) Wallahualam..

kalau hantu real nye cd susah la nk dpt..aku pun selalu ade dengar pasal cd mende real cm nie,tapi x berpeluang nk beli la...pasal x jumpe penjual nyew..ade sesape ade cd cite horror yg best2 lagik??

sape kt sini dah tgk cd yg letak camera kt dlm kubur tu??

letak kamera dalam kubur :blink: ?cmner tuh?cuba terangkan dengan lebih detail encik schemie_katana..

letak kamera dalam kubur :blink: ?cmner tuh?cuba terangkan dengan lebih detail encik schemie_katana..

aku pown x taulaa ape tajuk dia....dia mcm cari bende2 pelik kt dunia nie...pakai camera sendiri...ade 2 cd...dia letak camera tu sbb dia nk tgk mcm mane suasana kt dlm kubur tu....3 kali dia try masukkan camera tu baru bleh...2 kali tu camera dia kene petir...dia letak camera tu kt kubur islam dgn kt kubur org yahudi...dia nk bezakan...kt kubur yahudi tu,mayat tu siap terangkat...dia mcm meronta-ronta...(tapi dah matilaa)...pastu ade manusia & binatang pelik,kejadian pelik...semua ade...satu dunia punye...manusia badan anjinglaa...mcm2 lg....aku x sempat tgk cd tu...dorang simpan takut hilang...biasalaa bende rare...kwn2 aku semua dah tgk...tapi kwn2 aku tgk cd tu,semua insaf sekejap...

tapi kwn2 aku tgk cd tu,semua insaf sekejap...

hakhak..insaf sekejap jer ker? :lol:

uih..suka suki jer letak dalam kubur orang ek..silap2 kena saman plak..hehe..ko copy lah CD kawan ko tuh..pastuh leh bagi kitaorg2 tengok...hehe..(^^)

hakhak..insaf sekejap jer ker? :lol:

uih..suka suki jer letak dalam kubur orang ek..silap2 kena saman plak..hehe..ko copy lah CD kawan ko tuh..pastuh leh bagi kitaorg2 tengok...hehe..(^^)

masalahnye bdk yg pegang cd tu ntah gi mane ntah...aku x jumpe dia dah....agaknyerr dia dah insaf betul2 kot...hehehe...tapi mmg kuang ajarlaa...sbb dia letak camera tu kt kubur org islam....

silent hill?

salem lot apa kurangnya....

aih x dapat tidur malam\

ada 2 versi semua tu cerita lama

disyorkan tengok

2) chucky huish sampai lha ni anak2 sedara semua sayw x benarkan main anak patung

QUOTE(sayw @ Oct 31 2008, 10:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
silent hill?

salem lot apa kurangnya....

aih x dapat tidur malam\

ada 2 versi semua tu cerita lama

disyorkan tengok

2) chucky huish sampai lha ni anak2 sedara semua sayw x benarkan main anak patung

laugh.gif smpi begitu skali ko terpengaruh ngan citer chucky ye.. sian anak2 sadara ko...

kalu korang nak citer2 seram yg terkini mai la sini http://www.cakap.net/index.php?showforum=36 cool.gif

aku ske jgak SILENT HILL..
dan MIRROR.. baru jer lpas abeh tgk tadi
sapa ada tajuk2 citer seram tolong list plz