Jump to content
Sign in to follow this  
aina_sara

Cerita Seram

Recommended Posts

laa asal lak kne ban? noob tol la jabatan tapis2 ni! :lol:

dasar penakot haha

haha nak buat camna dah dasar manusia suka sangat bagi TERLALU BANYAK syarat-syarat menerbitkan sesuatu filem.. tuh lom tengok syarat-syarat kalau nak terbitkan animasi... ada la aku terbaca kat satu artikel mengenai syarat daripada RTM kat pergh.com tuh... menurut kenyataan dalam artikel tu... RTM katanya... cheleng (tonyok ler) tak dibenarkan dilukis dalam animasi malaysia.. aku rasa macam kelakar pun ada.. apa kena mengena? sensitif tak bertempat.. apa ntah la salah siceleng tuh sampai kena ban camtu sekali... kelakar kan? sama la kes dgn nasib filem-filem tempatan... banyak sangat syarat sampai filem tak boleh nak develop dari segi perkembangan watak ke.. jalan cerita ke... leceh la kalau kreativiti disekat... suma tak boleh... kadang-kadang sikap terlalu protective terhadap sesuatu isu.. contoh kata macam isu kurafat... macam la kalau tak tunjuk benda-benda cam tu masyarakat sekarang takde yang kurafat... ini realiti masyarakat... benda-benda macam nilah yang kita kena tonjolkan dan beri kesedaran kepada umum tentang penyakit dalam masyarakat... cuba la carik approach lain selain menghalang kreativiti...

Tu pasal la cuma Pontianak Harum Sundal Malam je yang lepas,sebab movie tu cuma menonjolkan hantu dalam alam khayalan@mimpi aje.Kalau buat movie hantu2 dalam alam nyata ni,memang tak lepas tapisan la.Alasannya,tahyul la atau mempengaruhi akidah la ape la...macam2..

Sekali kuar lak Jangan Pandang Belakang,baru la nampak hidup skit movie hantu kat malaysia ni.Kalau tak,layan ajelah Nana Tanjung tu sampai pitam... :P

Edited by Supersirap

mmg pon..ending citer2 hantu mane buleh real..mesti mimpi, khayalan dan sebagainyer..lagipon jgn pandang belakang tuh pon ala2 mcm khayalan jer...

sape2 dah gk The House?citer Thai?based on real story..seram x?aku ingt weekend nih nk gi tgk..

p/s: aku tabik citer JPB ni dari segi promo dia..peh..5 bulan sblm citer nih kuar dia dah tnjk preview..itu yg wat org nak gi tgk..antara citer melayu yg promo nyer gempak..huhu..

elle... nak kata kurafat dan terpesong akidah.. ko pecaya hantu boleh mencederakan pun dah kira kurafat... sebab hanya Allah yang Maha Kuasa atas segala-galanya... kalau nak sangat kita nih jangan terpesong dan mempercayai kurafat.. baik jangan tayangkan langsung filem-filem seram lain produksi luar negara.. kenapa? sebab filem tu bukan filem tempatan? jadi boleh ditayang? cenggitu lak.. apa bezanya dengan menayangkan filem seram tahap gaban terbitan filem sendiri... hekelleh... jangan la bersikap berat sebelah... filem luar sokong boleh kutip sampai box office... filem tempatan dianak-tirikan... tak payah cakap besar la dengan dorang punye andaian bodo tu... eh! aku ni.. BUKAN PEMINAT FILEM MELAYU tau?!! tapi aku cukup bengang kalau orang kita sendiri menghekellehkan bakat-bakat orang kita sendiri... aku memang jarang tengok filem atau drama melayu bukan sebab keluaran tempatan tak bagus... dan bukanlah langsung aku tak tengok... drama melayu yang aku suka ada juga macam "KALIS CINTA", filem-filem Afdlin Shauki, "Spa-Q" pun kadang-kadang aku layan...

berbalik pada persoalan tadi... sebenarnya ini semua tanggapan dan persepsi masyarakat yang tak boleh fikir melampaui imaginasi (THINK OUT OF BOX)... lepas tuh memang suka memperlekehkan dan melemahkan semangat orang len... suka menyekat kreativiti orang... apesal ha? bukan tak boleh ianya dikawal atau ada rules yang perlu difollow... tapi kadang-kadang reason tak approved tuh macam nonsense je... ingat orang malaysia kodi sangat ke tahap pemikiran sampai takut akidah terpesong? kita boleh fikir la mana yang baik dan buruk... er... dah lari topik pulak... ^_^

kt jabatan tapis tu sume org2 tue kot...

citer antu kne ade tag baru "18H (hantu)"

kt jabatan tapis tu sume org2 tue kot...

citer antu kne ade tag baru "18H (hantu)"

tak payah kut... yang 18PL tuh nak wat mende? bukan rate yang berkaitan unsur keagamaan atau kepercayaan termasuk dalam rate tuh? letak 18H ke 18S ke... takde gunanya kalau yang 18PL tuh tak digunakan secara menyeluruh.... lebih baik guna rate UMUM je... ntah hape-hape ntah....

SILA TGK CITE

Haunted house on haunted hills

Dead silence

lagi seram

:)

yeahh..lepas di recall2 blk bru aku ingat.. dead silence ni citer patung 'saw' tu kan?? haha leh la seramm..

tp part yg bes mmg x suspect langsung sape mastermind nye :P kagum aku hoho

yeahh..lepas di recall2 blk bru aku ingat.. dead silence ni citer patung 'saw' tu kan?? haha leh la seramm..

tp part yg bes mmg x suspect langsung sape mastermind nye :P kagum aku hoho

bagi aku citer ni tak seram langsung, lebih kpd ngeri.. tp mmg best citer ni.

huhu..dead silence tuh yg besh waktu patung tuh pusing kepala..agak seram..dan part waktu bini dia dah mati dan diletakkan kat katil..ngeri?part mane yg ngeri?

heheh aku xpnah mengikuti forum cinta hantu nie..

cuma aku nak beri komen skit.. aku sindiri kalu pg tgk wayang .. kalu dah abis cerita lain aku tgk.. aku sanggup tgk 2x dr tgk cita melayu.. ntah laa bg aku rasa mcm mmbazir...

sbnarnya apa yg aku nak tekan kan kat sini ... sbnarnya kita terlalu di dedahkan dgn cerita2 dr luar negara yg begitu maju dlm dr segi teknologi perfileman dr side lakonan sampai ke audit perfileman.. smuanya menggunakan teknologi yg maju di tambah lg dgn jln cerita yg kreatif dan details. jadi bygkan laa keadaan negara kita di dlm industries perfileman dgn teknologi yg jauh kebelakang sudah tentu xdpt menyaingi mutu perfileman negara luar. di sbb pendedahan yg terlampau ini maka satu anjakan paradigma telah berlaku oleh rakyat malaysia terhadap mutu & kualiti industries perfileman. di sebbkan teknologi yg jauh ketinggalan terhadap perfileman malaysia dgn negara luar maka lahirla org² spt aku dan juga korang yg kurang gemar terhadapt local perfileman.. hehehe..

heheh aku xpnah mengikuti forum cinta hantu nie..

cuma aku nak beri komen skit.. aku sindiri kalu pg tgk wayang .. kalu dah abis cerita lain aku tgk.. aku sanggup tgk 2x dr tgk cita melayu.. ntah laa bg aku rasa mcm mmbazir...

sbnarnya apa yg aku nak tekan kan kat sini ... sbnarnya kita terlalu di dedahkan dgn cerita2 dr luar negara yg begitu maju dlm dr segi teknologi perfileman dr side lakonan sampai ke audit perfileman.. smuanya menggunakan teknologi yg maju di tambah lg dgn jln cerita yg kreatif dan details. jadi bygkan laa keadaan negara kita di dlm industries perfileman dgn teknologi yg jauh kebelakang sudah tentu xdpt menyaingi mutu perfileman negara luar. di sbb pendedahan yg terlampau ini maka satu anjakan paradigma telah berlaku oleh rakyat malaysia terhadap mutu & kualiti industries perfileman. di sebbkan teknologi yg jauh ketinggalan terhadap perfileman malaysia dgn negara luar maka lahirla org² spt aku dan juga korang yg kurang gemar terhadapt local perfileman.. hehehe..

walaupom off topic..... tp saya stuju ngan incik!!! :lol: mmg mesia kebanjiran citer luar..... tp takleh la nak halang dier masuk.... sepatutnya ia jadi persaingan sihat....

pembikin filem di malaysia tidak pentingkan details..... tak kira la filem atau drama...... itu pon drama ok sket la.... filem mmg hancus.... teater jer yg ok sket... cam puteri gunung ledang, tp baper kerat yg tgk teater?? saya pom tak g.... ader penah tgk skali sbb diorang dtg wat pementasan kat skolah saye dedolu..... mmg best.....

kalau nk kasi contoh...... grey's anatomy ngan cinta medic....... mmg cam unfair la kalau nak banding.... tp konsep dua2 citer cam sama..... grey's anat tuh asik becintee jugak tp, dier tak tinggalkan details..... dier cakap segala jenis jargon yg org tapaham pon.... details la tuh...

cinta medic?? jgn harapla.... ahahahah

so basically... penonton makin bijak, selera makin tinggi.... pembikin filem pon kene jadi bijak la, kene tahu selera penonton....

*tp rasanya dah ada topic utk yg gini sblm nih....... :unsure: p

dead silence?? owh.... belum lihat lagi..... kalau mahu lihat 'the shutter' ader kat crunchyroll.com(kalau ader yg teringin nk tgk la)..... mungkin masih ader lagi di situ....

Edited by paritbuntaq

huhu..dead silence tuh yg besh waktu patung tuh pusing kepala..agak seram..dan part waktu bini dia dah mati dan diletakkan kat katil..ngeri?part mane yg ngeri?

aina tu ade fobia ngan anak patong kot? :lol:

aaa apa nama citer seram yang ada mikel j fox belakon tuh ha? aku nak carik itu movie tapi tak tau tajuk la... ini filem tahun 1990an nih...

dead silent tu.. sape pelakon dia?

aaa apa nama citer seram yang ada mikel j fox belakon tuh ha? aku nak carik itu movie tapi tak tau tajuk la... ini filem tahun 1990an nih...

michael j fox blakon lam citer The Frighteners...... rasanya inila tajuk citer yg dicari tuh....

aku ada tgk the frighteners dulu, tapi dh lupa la.. pasal masa tu aku kecik lagi.. yg aku ingat ada babak2 the death ngan scythe.. bunuh antu2 biru.. n... kuar dari dinding tak silap... huhu.. kalu ada torrent teringin gak nk kasi donlod tgk lagi.. besh!

Cite dead silence paling klimaks skali mase last2..yg die dpt tau sume kerja tu isteri bapak dier yg buat

hahahah

gile best

http://www.imdb.com/title/tt0455760/

Director

http://en.wikipedia.org/wiki/James_Wan

James Wan was born in Kuching, Malaysia and is of Chinese Ethnicity. He was later brought up in Perth, Western Australia from a young age. It was his childhood dream to make films from the age of 11. He followed this dream when he went onto study at the Royal Melbourne Institute of Technology, completing his Bachelor of Arts degree.[1]

Before making it big in the film industry he made his first feature film Stygian with Shannon Young which won Best Guerilla Film at the Melbourne Underground Film Festival in 2000.[2]

wahahah

lahir kat mesia tuu

Edited by DRS

semalam, dalam bizi-bizi menyiapkan kerja sekolah tadika, sempat gak jeling-jeling citer hantu jepun yang abang pasang... FORBIDDEN SIREN.

first impression nampak citer ni macam tak best... tapi terus jugak layan... walaupun cam hampesss tapi ada jugak scene-scene yang buatkan ako tak sabar nak tengok dia nyer klimaks citer nih... yang sebenarnya filem nih bukanlah citer hantu... sebaliknya citer thriller. aku konsider ini thriller w/p dia ada tunjukkan karekter hantu tetapi yang sebenarnya hantu yang dia nampak tu bukanlah hantu sebaliknya disebabkan fikirannya yang sudah tidak waras... hantu itu sebenarnya orang...

cerita jepun nih kebanyakannya akan membuatkan orang yang menonton rasa citer macam tak best. but in my opinion, japanese director punye approach agak berbeza daripada director-director lain.. nak explain macam tak reti.. ntahlah korang pegi la tengok sendiri..

bagi aku dukun lintah crite dari indonesia tak silap aku tahun 80-an

ye ye.. betul tu.. cite indon tahun 80-an... ko pun tengok gak cerita nih ker... disturbing giler kan? aku sampai fobia nak masuk toilet... hahahaha.... nak muntah pun ada... bila menatang tuh lompat masuk kat mulut... jijiks betul... eew!!

ako tak pernah lagi menonton filem ilmu hitam thailand - long khong (err.. betul ke eja nih?) katanya filem nih pun sangat-sangat disturbing... orang yang pernah tengok kata dia jadi tak lalu makan lepas tengok citer nih...

semalam, dalam bizi-bizi menyiapkan kerja sekolah tadika, sempat gak jeling-jeling citer hantu jepun yang abang pasang... FORBIDDEN SIREN.

first impression nampak citer ni macam tak best... tapi terus jugak layan... walaupun cam hampesss tapi ada jugak scene-scene yang buatkan ako tak sabar nak tengok dia nyer klimaks citer nih... yang sebenarnya filem nih bukanlah citer hantu... sebaliknya citer thriller. aku konsider ini thriller w/p dia ada tunjukkan karekter hantu tetapi yang sebenarnya hantu yang dia nampak tu bukanlah hantu sebaliknya disebabkan fikirannya yang sudah tidak waras... hantu itu sebenarnya orang...

cerita jepun nih kebanyakannya akan membuatkan orang yang menonton rasa citer macam tak best. but in my opinion, japanese director punye approach agak berbeza daripada director-director lain.. nak explain macam tak reti.. ntahlah korang pegi la tengok sendiri..

forbidden siren? citer lama ke baru? :blink:

citer 'the maid' pun best gak.. citer singapore.

forbidden siren... boleh la jugak hahaha. citer taun lps x salah aku

try main main dia punya game seram gak...

forbidden siren???????

citer yg x bule blah...ntah aper2..nak kata seram tuh x lah sgt..lebih pada misteri yg xsudah2..misteri yg x terungkai.. :wacko: aku pon x ingt aku phm ke x ending dia..citer jepon nyer seram mmg x besh..ntah aper2..

p/s:off topic..layan citer bring it on (1-4)..hakhak..kelakar.. :lol:

forbidden siren???????

citer yg x bule blah...ntah aper2..nak kata seram tuh x lah sgt..lebih pada misteri yg xsudah2..misteri yg x terungkai.. :wacko: aku pon x ingt aku phm ke x ending dia..citer jepon nyer seram mmg x besh..ntah aper2..

p/s:off topic..layan citer bring it on (1-4)..hakhak..kelakar.. :lol:

hahaha... macam ako cakap la... yang sebenarnya kalau ko tengok memang macam tak besh... ako pun cenggitu.. tapi jepun punyer citer kadang-kadang bukan dia tunjuk sangat keseramannya tapi aku rasa dari segi jalan/plot citer yang pusing-pusing... tapi sebenarnya memang bersebab kenapa dia buat camtuh.. memang banyak orang kata cam baby_garl.. kalau atas dasar panglaman ako la kan... cerita jepun kalau berkeyakinan nak tengok sampai 4@5 kali jer baru boleh nak faham apa sebenarnya terjadi dalam cerita tuh...

ada certain pengarah jepun dia akan buat stail camana tau, biasa kalau dalam filem atau drama cerita bergerak ikut time sequence... kalau ada flash back kita boleh tau itu adalah gambaran flashback tapi kalau cite JU-ON la contoh eh... korang leh perasan atau tidak, time sequence cerita tuh tak tersusun... ada scene dia buat in "past tense", ada scene dia buat in "future tense" (errr.. Past Participle je tak de hehe..) then dia buat scene in present tense... lepas tuh pulak dia pegi balik ke past tense... kalau tengok sekali memang tak faham dan tak best... tapi aku impress la pengarah JU-ON bikin filem tuh.. pada aku memang superb sebab lom ada lagi pengarah wat approach camtuh... masa tengok aku asyik bertanya.. kenapa dia hidup balik... bukan ke dia dah mati dan eh? bukan ke budak nih kecik lagi.. nih dah besar pulak... ha... tak caya aku cakap... try test tengok balik...