Jump to content
Sign in to follow this  
aina_sara

Cerita Seram

Recommended Posts

aku x tau thread ni dah penah org buka ke belum. Aku ni jenis suka tgk citer seram. Kalu ada je citer seram apa2 pun kat wayang, mesti aku g tgk punya lah.. hehehehe.. so korang rasa citer apa ye yang paling menyeramkan korang penah tengok??

setakat ni aku rasa citer yg paling menyeramkan aku penah tengok selain 'ju on' ialah citer 'The Shutter' mmg best.. thai mari, seram giler! jalan citernya pun mmg menarik.

Ju-On...takut betul aku tengok cite ni, rasa nak tumbuk je monitor time antu tu merangkak-rangkak, takut siudt. Lagi satu scene yang rasa jantung nak berhenti:

Cerita "The Eye" pun takut gakk, masa dalam lif tu, isk isk isk....aku tak boleh la tengok cerita macam ni. Kalau tengok cite seram ni, lepas tengok tu rasa macam diri ni sedang diekori je hehehehe.

bagi aku citer the shutter lah..aku pon peminat citer seram..citer ju on tuh x seram sgt, tp gaya jalan dan bunyi dia tuh..pehhh...yg tuh seram...

ader satu lagi citer psl anak patung..aku pon x ingt tajuk dia..yg tuh besh gak..paper pon bagi aku, citer thai gak yg besh..byk lah citer antu yg aku tgk..hakhak..

paling seram aku tengok cerite 'uka-uka'. cerite dari indonesia. :lol:

war of the world + independence day oke ke?

seram sbb bila alien dtg, manusia mmg x bley buat aper2.. :P

Citer seram dari indon la....tapi yang tahun 80an la contoh macam Sundel Bolong,Perawan Malam,Dukun Ilmu Hitam dan macam2 lagi la.hehehe..

sundel bolong ni aku blum tengok lg.. dah lama aku mencari citer nih. sape2 ada mana2 link bleh dpt citer ni, kasitau la kat aku ye.. :ph34r:

cite hantu ak plg seram tgk

House on haunted hills (2007)

dead silence (2007)

stay alive

hokhokhok

cite ganaz yg best

saw 1-4

canibal holocaust

planet terror

'Ilmu Saka' :P

Ada satu filem ni...tahun 80'an....1985 camtu.

Aku tengok tahun 1985 -1986 kot.

Aku ingat finale dia jer tapi tak tahu tajuk filem.

Perempuan ni lawan ngan hantu kerdil atas sampan...last2 hantu kerdil tu mati kena sengat lebah.

cite hantu ak plg seram tgk

House on haunted hills (2007)

dead silence (2007)

stay alive

hokhokhok

cite ganaz yg best

saw 1-4

canibal holocaust

planet terror

dead silence mmg care..tp haunted hills 2007 tu x bape seram la..lebih kpd horror

planet terror aku tgk awat dub france? ke mmg citer ni france? sub plak tade..zzz..tp syok ke? aku tgk citer ni heroin yg kaki snapang tu kan? klako je hahar

See No Evil penah tgk x? Kane berlakon..perghh gler ganas, nk bunuh org main cangkuk2 gune anchor pastu tarik jalan2 :wacko:

filem-filem seram/thriller yang terkesan dalam jiwa riza-chan ialah 3 filem ini...

1. DUKUN LINTAH...

peh! kalau diberi peluang suruh tengok balik pun riza TAK AKAN tengok balik!!!!! benci! benci! benci! bukan sebab cite tu tak best.. tapi selepas menonton cerita nih... riza-chan takut nak masuk jamban untuk buang air... SERIUS.... takut lintah-lintah tu akan melompat dan masuk ke lubang bon*tuuuuuut*.. ianya memang menggelikan sebab riza actually fobia melihat binatang seangkatan dengan lintah termasuk cacing, ulat, bulu roma memang meremang dan badan akan jadik seram sejuk dan kat belakang belikat tuh rasa geli semacam jangan kata tengok, dengar nama pun dah meremang... but i dare to watch that movie... oh GOD!!!

2. FREDDY NIGHTMARE

ini satu lagi cerita seram yang betul-betul buat riza nightmare setiap malam... ada satu kisah tu... baru lepas tengok cerita nih (yang ada johnny deep berlakon). pas tuh nenek datang rumah suruh tidur rumah dia sebab dia duduk sorang.. masa tuh kawasan rumah nenek masih kawasan semak/belukar kecil - very creepy waktu malam. kampung tau jer la.. sunyi giler pukul 8 pun dah macam belakang hospital... so malam tuh.. memang tak boleh tidur.. kejap-kejap terbangun dan memang rasa telinga nih sensitif semacam... (walhal perasaan aku je tuh yang terlampau penakut...)

3. JU-ON

haha!! yang ini memang real punya hantu jepun paling seram... disebabkan approach keseraman cerita nih belum pernah dibuat orang jadi first time tengok... tutup muka tu... nak tengok celah jari pun takuuut... haha gelak! gelak..!

ITU SEMUA DULU PUNYA CERITA DAAA....

riza-chan memang minat giler menonton filem-filem seram... dulu memang penakut tapi nak tengok jugak lepas tuh takut nak tidur sorang-sorang...sekarang nak kata penakut.. 2% jer la.. i managed to overcome the fear sebab kalau takut hantu.. kurafat jadi lebih takut Allah... lagipun mana hantu boleh mencederakan manusia... dalam tv boleh la... hahaha... hanya berpegang pada prinsip ni baru riza boleh tengok cite hantu dengan selambernyer... pernah la.. rumah takde orang boring giler ni... jumpe laks cd JU-ON tuh... saja nak menyeram-nyeramkan diri... g tutup semua lampu pastu tengok sensorang... huhu... seram, seram jugak... ah! what the hell.... iieeeeeeeeeeeee!!! :lol:

dead silence mmg care..tp haunted hills 2007 tu x bape seram la..lebih kpd horror

See No Evil penah tgk x? Kane berlakon..perghh gler ganas, nk bunuh org main cangkuk2 gune anchor pastu tarik jalan2 :wacko:

dead silence kir ok lah seram.. seram & horror = x sama ker?

aku tgk see no evil..yg nih lebih pada ganas..bunuh orang pki cangkuk..plg suspen waktu kat lif tuh..hakhak..

FREDDY NIGHTMARE

yup..yg nih mmg besh..smpi sekarg aku carik citer dia kot2 ader jual..smpi skang gak aku x jumpa lagi..huhu..

Edited by baby_garl21

zombi kampung pisang n perempuan,pontianak dan dot dot dot....mmg seram giler aku rasa ctr ni...sebulan xleh tido malam kalo tgk oooooooooooo

zombi kampung pisang n perempuan,pontianak dan dot dot dot....mmg seram giler aku rasa ctr ni...sebulan xleh tido malam kalo tgk oooooooooooo

bior betoi rinoa?? zombi kampun pisan tu pun takut tahap gaban... :lol:

filem-filem seram/thriller yang terkesan dalam jiwa riza-chan ialah 3 filem ini...

1. DUKUN LINTAH...

peh! kalau diberi peluang suruh tengok balik pun riza TAK AKAN tengok balik!!!!! benci! benci! benci! bukan sebab cite tu tak best.. tapi selepas menonton cerita nih... riza-chan takut nak masuk jamban untuk buang air... SERIUS.... takut lintah-lintah tu akan melompat dan masuk ke lubang bon*tuuuuuut*.. ianya memang menggelikan sebab riza actually fobia melihat binatang seangkatan dengan lintah termasuk cacing, ulat, bulu roma memang meremang dan badan akan jadik seram sejuk dan kat belakang belikat tuh rasa geli semacam jangan kata tengok, dengar nama pun dah meremang... but i dare to watch that movie... oh GOD!!!

wakakaka apsal aku gelak gle2 ble baca ayat aku bold tuh wakakakaka...

gle penip0 zombi kampung pisang seram wakakakaka..agak2 la nak tip0

aku byk gak tgk citer antu..tapi xde pun yg seram seseramnye..cuma yg aku ingat la yg citer buat aku takut masa kecik citer pasal clown psycho + seram gak la..aku x ingat tajuk dia tapi ada la sampai no.3 or no.4 tapi yg episode 4 kut yg dak2 tuh dah besar mcm shallll gle citer ntah pape mengarut lebey but...yg 1st n 2nd mmg buat aku xleh tido masa kecik..mcm shallll laaa

owh ye ada 1 lagi citer antu indon yg famous Mister Mak Lampir wakakakaka...nih citer mcm mana daaaa bole famous tapi xde la seram mengaban pun

Edited by HeaVen X

paling seram..

Jangan Pandang Belakang kot.. tu pon bunyi-bunyian punya pasal.. antu dia kelakar je..

Saw trilogy.. seram tgk sakit2 punya scenes

Ju-On.. rasa seram lak nk tinggal kat Jepun..

cuma yg aku ingat la yg citer buat aku takut masa kecik citer pasal clown psycho + seram gak la..aku x ingat tajuk dia tapi ada la sampai no.3 or no.4 tapi yg episode 4 kut yg dak2 tuh dah besar mcm shallll gle citer ntah pape mengarut lebey but...yg 1st n 2nd mmg buat aku xleh tido masa kecik..mcm shallll laaa

zombi kg pisang tuh klu plg seram aku rase rinoa1812 ader prob lah..hehe.. :lol:

aku mcm pnah nengok citer clown tuh..masa tuh aku kecik lagi..tgk kat umah nenek aku..plg aku ingt scene ader belon kat perpustakaan diaorg, pas2 belon tuh pecah dan kuarkan darah..sama ker citer nih ngan yg ko tgk heaven?hehe..tp x tau lah aku ader siri2..

sebut citer zaman kanak2 nih, ader citer benda yg ala2 mcm ikan pirana..mkn2 org..tp yg nih bukan spesis ikan lah..benda tuh bulat2..klu gabung byk2, nati dia jadik bola besar..klu lenyek org, sekali jln jer dah abes dia mkn..hakhak.. :lol: