Jump to content
fai_wawa

Filem The Kingdom

Recommended Posts

Okey,semalam aku keluar dengan bf aku jalan jalan cari makan dan sambil menjengah ke panggung nak tengok cerita yang sedang hangat ditayangkan di pawagam di seluruh pelosok tanah air pada ketika ini...

Pilih punya pilih,bf aku cakap nak tengok Filem The Kingdom lakonan Jamie Foxx dan Jennifer Garner..

Lepas 5-10 minit filem mula di tayangkan,aku dapati filem ini sebenarnya berkisarkan keganasan yang ditimbulkan oleh pihak yang beragama islam,sebab ade 5 minit pertama filem ini ada sebut pasal Osama Bin Laden dan keganasan yang dia pernah lakukan..

Aku tengok pada jalan cerita,mmg agak melampau jugalah sebab secara terang-terangan pengarah filem The Kingdom seolah-olah cuba memburukkan imej islam di mata dunia dengan menunjukkan segala keganasan yang di lakukan,meletupkan kawasan padang yang dipenuhi org org bukan islam yang tengah leka bermain baseball,cubaan membunuh salah seorang EJEN FBI Amerika and so on.Tetapi pengarah filem ini agak bijak bila dia cuba menyelitkan unsur persahabatan yang terjalin antara EJEN FBI Amerika Ronald Fluery (Jamie Foxx) dan Askar Faris Al-Ghazi (Ali Sulaiman) yang mana mereka berdua ini berlainan agama tapi mempunyai satu motif iaitu menumpaskan penjahat yang melakukan keganasan yang mana secara am-nya keganasan itu dilakukan oleh mereka yang beragama islam...

Pada aku,filem ini tak sepatutnya ditayangkan di Malaysia,FINAS seharusnya tapis atau halang (banned) filem ini ditayangkan sebab ianya ada unsur-unsur keganasan yang secara tak langsung boleh mengguris masyarakat yang beragama islam khususnya kerana filem ini seperti mencemarkan maruah islam dangan menunjukkan islam itu suka dengan keganasan...

Jadi,apa pandangan warga putera tentang filem ini??Terutama bagi mereka yang sudah pun menontonnya??Thread ini hanyalah untuk perbincangan maka aku nak dengar padangan warga putera...MOD,sekiranya thread ini sensitif sila kunci dan kiranya patut diletakan pada ruangan yang lain sila pindahkan...

Terima Kasih...

memula excited jugak nak tgk film nih..

action mmg best tp agak hampeh skit sbb propaganda x gune nih lar..

aku tgk pun x abeh..main skip-skip jer..huhu

tapi kalau nak ban pun x guna jugak rasanya...semua bergantung pada kita sindri nak pikir.. :P

p/s: skarang dlm game pun ada propaganda camni..siut tul!

aku pun dah tengok citer ni memang melampau la cara dia tunjuk kononnya orang islam ni ganas sangat ,memang brainwashing punya movie walaupun ada sikit2 yang baik macam polis tu.yang paling aku ingat scene yang awal2 tu,ada sorang polis arab ni pura2 nak tenangkan orang2 amerika dan suruh diorang ikut dia pastu tiba2 dia keluarkan bom tangan ,mengucap and then BOOMMMM..

Yang sebenarnya fai_wawa ni nak cerita pasal dia dengan boypren dia, tapi dia malu.. hehehe

just kidding.. just kidding..

p/s: belum tengok lagi filem ni, hujung minggu ni memang rancang nak tengok.

Yang sebenarnya fai_wawa ni nak cerita pasal dia dengan boypren dia, tapi dia malu.. hehehe

just kidding.. just kidding..

p/s: belum tengok lagi filem ni, hujung minggu ni memang rancang nak tengok.

eerkk..tak bek tau..mana ade..sapa kata..

heheheh...kalo nk tgk movie tuh just get ready k??takut nnti masa tgk tuh ilang mood sbb terasa seperti di perbodohkan..

boy friend............................................................................................

fai wawa dah ade boy senyap2 tak cakap kat aku..

owh, dah lupakan aku... time ko susah dulu.. ehehhehe...

pendapat aku, memang cerita tu nampak macam menghina sket, tapi aku rasa maybe kita boleh think positif..

sape name tentera tu, yang balik rumah, bangunkan ayah die, duduk atas kerusi untuk sama2 solat..

aku terharu part ini..

so aku rasa cerita ini menceritakan hal sebenar, memang ade ekstrimis dalam islam, dan filem ini tidak secara total mengatakan islam itu ganas, cuma memang ade orang islam yang ganas.. so dalam ceta tu jugak ade mengatakan bahawa islam juga anti keganasan...

hermm..

bagi aku, kita kene think positif..

p/s: mane2 filem pun.. ade part contra die.. malah ade part yang haram langsung kita nengok..

lebey kureng mcm citer 'the contractor' jugak nih..huhu

btw slaughters, betul jugak tu..citer nih ada pro dan contra jugak..mcm american & arab bersama menumpaskan terrorism..

kira cover la tu..kekekeke

tp part tembak-menembak dgn pak arab yg x besh nih..kalu jamie foxx tembak, sekali jer dah kena..siut..

movie nih action dia ok jugak.

tp kan yg tak besh nyer la...

tiap apa yg dorg mula kan tuh ade baca bismillah,mmg ar dlm islam kita digalakkan mula buat sumting dgn baca bismillah tp mcm menunjukkan sgt islam menghalalkan keganasan..

rata rata ptg tuh aku tgk citer nih...dlm panggung tuh sume melayu sbb awek dorg pakai tudung..huhu~~~aku terasa la mcm org bodoh sbb aku pi tgk citer yg memalukan agama aku sendiri..

tapi overall citer dia besh waktu adegan tembak menembak dari part dorg kena langgar,mmber dorg kena colek,dorg kejar,pastu serangan kat kubu dorg..huh...laju gaks jantung aku masa tuh...

Assalamualaikum...

erm... dah baca korg punya penilaian, rasa maleh lak nk tgk citer tu.. tawar hati.. kingdom of heaven lg best.. hahhaha..

Assalamualaikum...

dlm citer yg aku x suka ialah agent FBI 1 pun x cedera teruk or mati aku harapkan sorank mati..

punya la tipu berperang kat area umah orang pakai RPG xde yg injured..atleast org awam mati bersepah2 ke...

xpun masa penembak dari atas bumbung tuh patut percentage nak bunuh fbi dari bawah adalah tinggi tapi xde lak mati..

hahahaha..bagi aku best la citer nih walaupun ada tunjuk unsur2 buruk.. yg x boleh blah tuh lepas citer tuh abis ada lak cine nih selamba je jerit Allahuakhbar..mentang2 dah pagi buta.. :lol:

Pandangan aku filem ni best, sama best dgn blood diamond. Aku bajet aku tertido dah kalau tgk movie ni - sebab aku tgk lepas (one hectic and tiring day of) office hour. Tgk2 movie ni diplot dgn sebegitu baik walaupun banyak dialog percakapan.

Pandangan aku lagi, filem ni adalah filem yg hollywood buat utk pujuk org Islam, especially utk majoriti yg non-extremist, and nak sampaikan mesej yg diorang tau tak semua org Islam tu extremist...malangnya ramai org Islam/melayu yg terlalu emosi menilai hanya kerana prolog movie tu dibuat sedemikian rupa. Walaupun tak perfect, tapi boleh la diterima... syabas la buat hollywood dgn propaganda utk menangkan org muslim di seluruh dunia ni.

Rileks la...semua bangsa ada extrimist, omputeh pun ada extremist, ada yg even pantang tgk org asia. Cuma lately ekstremist asia barat/pak arab menjadi fenomena Islamophobia terhadap omputeh.

Sekian.

Edited by electroboy

Aku ingatkan filem Kingdom of Heaven... aku minat filem nie..

Filem Kingdom nie tak tengok lagi lah.... kalo ada perang2 nie aku minat nak tengok ler nanti... :D

Pandangan aku filem ni best, sama best dgn blood diamond. Aku bajet aku tertido dah kalau tgk movie ni - sebab aku tgk lepas (one hectic and tiring day of) office hour. Tgk2 movie ni diplot dgn sebegitu baik walaupun banyak dialog percakapan.

Pandangan aku lagi, filem ni adalah filem yg hollywood buat utk pujuk org Islam, especially utk majoriti yg non-extremist, and nak sampaikan mesej yg diorang tau tak semua org Islam tu extremist...malangnya ramai org Islam/melayu yg terlalu emosi menilai hanya kerana prolog movie tu dibuat sedemikian rupa. Walaupun tak perfect, tapi boleh la diterima... syabas la buat hollywood dgn propaganda utk menangkan org muslim di seluruh dunia ni.

Rileks la...semua bangsa ada extrimist, omputeh pun ada extremist, ada yg even pantang tgk org asia. Cuma lately ekstremist asia barat/pak arab menjadi fenomena Islamophobia terhadap omputeh.

Sekian.

yup mcm blood diamond layan beb 2x aku tgk seronok..

bagi aku kalo nak compare hitman ngan the kingdom aku pilih the kingdom la...coz aku marathon 2 movie nih arituh..n hitman membuatkan diri ku ngantuk..

the kingdom start dah stylo middle mcm start bosan skit nak ending superb..

yup mcm blood diamond layan beb 2x aku tgk seronok..

bagi aku kalo nak compare hitman ngan the kingdom aku pilih the kingdom la...coz aku marathon 2 movie nih arituh..n hitman membuatkan diri ku ngantuk..

the kingdom start dah stylo middle mcm start bosan skit nak ending superb..

sama best cam blood diamond ek??? best arr cenggitu....... kene lihat arr cenggini.... eheh :P

belum sempat tengok lagik citer the kingdom nih..... kiera knightly nyer The Atonement pon lom sempat tengok..... :P

kalo citer kingdom of heaven tuh plak... dier cam tak bias... :rolleyes:

Guest sdsdxcxcx

*

Edited by azuan
tolong jangan SPAM forum ini dengan iklan TIDAK BERFAEDAH anda

Barat memang banyak guna cara utk kondem Islam.

Dia selit2 gak unsur2 Bible dalam filem diorang.

Aku minat gak Jennifer Garner ni..best lakonan dia...aksi lawan2 dia best dalam 'Alias'.

Islam tak pernah anjurkan keganasan.

Sebab ia jelas bertentangan dengan Islam.

Ok jer tengok filem2 barat ni cuma sekadar hiburan...yang negatif tu biar Barat tu jer yang makan :P

Edited by yusri

Umum mengetahui US dan israel menggunakan media hiburan yang condong ke arah mereka untuk memburuk-burukan imej Islam. Hollywood misalnya telah beberapa kali menggunakan pengaruh filem untuk menunjukkan betapa ganasnya islam dan menggunakan filem juga untuk mempersendakan agama yang dianuti lebih 1.6 billion orang ini. Menggunakan alasan 11 September sebagai tiket untuk meletakkan umat islam sebagai ganas, tidak berperikemanusian(pengebom berani mati), mengancam keamanan dunia(isu nuklear Iran), meracuni pemikiran rakyat(pengaruh Hezbollah di Lebanon) dan sebagainya. Melabel negara-negara Islam yang tidak mahu mengikut arusnya(US) sebagai negara paksi kejahatan (Evil Proxy).. Ini semua permainan Yahudi yang melobi di US.. berani sy katakan tiada seorang pun Presiden US yang akan mengtakan TIDAK!! terhadap Israel..baik dari segi apapun..

Edited by tony_eusoff

ok gak la filem nih aku rasa...mlm tadi aku p tgk. Memula mmg x paham apa yg filem ni nk citer...tp las2 dia nk tunjuk apa itu extremist. Cumer kekadang tu aku rasa offended biler jamie foxx tu tanyer Allah akan menyebelahi siapa masa diaorg nk serbu rumah abu hamza tuh.. Nampak cam jamie foxx nk persendakan iman kiter.

Mcm dia nk test Al-ghazi tu sama ada yakin ngan Allah ataupun tidak...Yg tuh mmg x puas ati la. Walaupun nk baiki imej org islam, tp diaorg masih cuba amik kesempatan utk attack kiter punyer iman

aku dh tgk gak. ^_^

action movie ni agak best gak la.

filem nih mmg nk tunjuk perspektif barat terhadap orang islam kepada dunia.

holywood oh holywood.. diorg mmg bijak bab2 camnie :P

Korang ingat x part pengebom berani mati tu... Siap sbut Allahhuakkbar lgi.. Aku rse cam nak baling je dvd player aku....

kenapa lak ngan part tuh~

mmg tuh ler keadaan sebenarnya setiap pengebom berani mati yg beragama islam bila dia org nak meletupkan diri mereka~

tapi part yg mamat serabai sebut pasal Muhamad tuh mmg tak patut~

Edited by 99FoxDemon

Asal je citer perang,mesti je Islam jadi jahat.

x islam, russia... US musti jadik baek....huh

skang ni aku rasa FINAS dah makin x strict.. citer evan almighty pon lulus..! hish!! damn u FINAS ppl!!!

aku tak penah tgk citer ni lagi.. sbb kutuk islam.. jd aku takmau tgk..

tp dlu aku penah tgk citer executive decision, lakonan kurt russell dan steven seagal (camtu ek eja?).. lg dahsyat kutukan dia.. mmg kt m'sia ban time tu.. tgk vcd [lanun].. hehe..

mmg sakit hati sesgt laa bila tgk.. dia siap pegang quran utk bom diri, tunjuk bos jht tu smyg, jerit2 allahuakbar dlm kapal terbang.. mcm2 lagi.. NGO kt US bernama CAIR buat boikot.. dan citer tu mcm tak menjadi sgt la.. tak silap aku..(ni zaman sblm sept 11)

pada aku la.. kalo seseorg tu tgk citer2 jenis cenggini.. tanpa ada apa2 perasaan.. anggap just for fun dan sebagainya, mungkin dia kene check balik iman dia.. sbb bab2 camni takleh di buat main mcm kristian atau jews.. selamba dorg pemain kan agama sendiri.. mmg lah pd dorg takpa.. sbb agama dorg tu pon dorg modified dari semasa ke semasa..! kalau org kutuk bangsa kita, atau famili atau negara kita ada tak rasa marah? sure ada kan?.. at least sikit.. kenapa? sbb kita syg kan bangsa+famil+negara kita.. tp kalau org kutuk agama kita.. napa x leh rasa pape? x syg agama sendiri ke? cek iman beb.. dkt2 kan la diri dgn ilahi..

aku dh tgk gak. ^_^

action movie ni agak best gak la.

filem nih mmg nk tunjuk perspektif barat terhadap orang islam kepada dunia.

holywood oh holywood.. diorg mmg bijak bab2 camnie :P

yeke perspektif barat? ke propaganda kerajaan sana? sbb kalau buat citer military, mmg director hollywood akan consult dgn MOD dorg.. hollywood nye filem makers majoriti yahudi ma..

x islam, russia... US musti jadik baek....huh

hahahaa~ dah made in US takkan nak tunjuk dia org jahat~

kalau made in Iran or Russia dia org lak akan tunjuk US tuh jahat~