Jump to content
bizjujur

Pakar Forex

Recommended Posts

boleh jer...jemput2...aku pun pakai mt4 gak.mv ni beza takde indi2 best ler...mt4 ni detail ckit...

sape2 kat sini pakai makertiv...boleh tunjuk aja x untuk tengok indicator ni....

aku pun baru nak belajar forex ni. Platform aku marketiva, sekarang ni guna virtual trade je. Harap2 sifu2 lh guide newbie ni

nampaknye kite newbie sampai bile2 la jawapnye...

a'salam semua,,skrg nie saya tgh wat programming ngan mengunakan mq4 (MT4) dengan mengunakan script.

Script yg saya cipta ni khas untuk membuka "pending order" untuk news NFP dan news2 yg lain2..

Jadi saya ingin meminta tolong kepada anda2 semua untuk menguji script ini dalam akaun DEMO

download fail tersebut di sini http://fx.kreko.org/PendingOrder.Mq4

sebarang improvement dari script ini amat di alu2 kan :)

owwh ya,tlg letakan script tersebut dalam folder script dalam Metatrader4

maklumat yg best pasal elliot wave,n fibonnaci

http://fx.kreko.org/FiboRetracement.pdf

http://fx.kreko.org/ElliottWave2.pdf

Edited by 2hack

ala ini bukan EA,tapi script..sebelum nak guna.copy fail tue ke folder "experts\scripts" dalam MT4 n then restart Mt4

wow dah ada orang ubahsuai ye?bagus ler nanti aku test tengok

ala ini bukan EA,tapi script..sebelum nak guna.copy fail tue ke folder "experts\scripts" dalam MT4 n then restart Mt4

macam mana aku nak copy n paste dalam itu.tak boleh ler.ko tak buat satu file pun.hmmm

nie contoh script yg terbaru telah di develop semula,walau mcm mane pon still tetap ada pejijat yg menjadi masalah mcm TP dan set utk stoploss

http://fx.kreko.org/BuySellPendingV1.mq4

awas!! tlg wat backtest kat demo account,saya x akan bertanggungjawab sekiranya berlaku kerugian pada akaun real..teknik n teknologi ini di bina khas utk news2 yg besar mcm NFP (leh gerak 100 pips+) dan untuk intraday trader..

anyway saya mencuba,sedaya upaya supaya kita semua dapat merasa profit dari fx. :) jadi tlong cube n sebarang masalah sila adukan kat forum ini.. mengenai BuySellPendingV1.mq4

Beza versi yg terbaru ialah.pembetulan semasa set kan lot dan pengiraan TF yg tepat utuk mengira pivot..

PAIR yg terbaik adalah spread yg kecil mcm EU or UJ

hmmm macam mana nak buat ni?link je?file ye mana?nak copy apa ye?betul2 tak faham ni?nak try juga tengok kan....kalau takat ea pandai ler ni lain.hihihi ajar cikit boleh?

Salam semua kepada trader dan bakal trader,

Baiklah, saya rasa terpanggil untuk memberi beberapa pandangan disini, untuk tatapan anda semua. Nak cakap apa ye... oh ye ramai orang sebut pasal robot, macam menarik je bunyi robot2 ni kn... Saya tidak suka guna robot, pernah guna dan tak guna lagi dah sekarang ni.

Kepada trader yang baru belajar forex ni, cubalah latihan secara manual dahulu kerana ia boleh memahirkan anda. Anda tidak akan faham sehinggalah lalui real situation. Percayalah, anda tidak akan jadi forex trader yang berjaya jika tiada usaha dari diri sendiri untuk berjaya, setakat ini kalau sesiapa minta nota untuk bacaan / study, saya rekemen mereka layari site www.babypips.com

Ada lagi nak cerita ni ... nanti ada kesempatan saya sambung balik.

p/s: Selepas sudah faham berkenaan forex, mudah sahaja saya buat paling kurang 150 pips sehari.

a'salam,sebelum tue saya nak ucapkan tahniah cz fazudin berjaya ambik 150 pips sehari ,ehehe kira hebat tue..saya pon kalau boleh nak berguru ngan org yg lebih berpengalaman seperti fazudin..

owwh ye berkenaan ngan pasal robot,,banyak saya dgr cerita pasal robot..dan pandangan saya sama sahaja dgn fazudin iaitu belajar trade manual dulu..

lagi satu kebanyakan robot2 ini kadang kala ianya di reka dgn menggunakan modal yg besar.dari pengamatan sya,tidak dapat di nafikan banyak trader win dalam demo,tp hancus bile wat kat real acct.cz dalam demo modal besr then dalam real modal terhad ..huhu ~

jd oleh kerana saya telah losse banyak kali,saya cube mencari cara utk trade dgn selamat dan mengurangkan risiko dgn mencipta script ini..

fungsi script ini ialah supaya kita tidak kelam kabut apabila utk membuat sell n buy dengan menggunakan pending order..n ini bukan robot,selagi kita tidak aktif kan ianya tidak akan berfungsi..

majoriti saya setuju dgn pendapat faiz,tp script yg saya bina ini bukanlah complete 100%,masih terdapat ralat2 dalam pengiraan script tersebut..kepada sesiapa yg lebih arif dalam MQ4 programming,boleh la kiranya berkongsi ilmu dgn saya...

ini url untuk ex4 : http://fx.kreko.org/BuySellPendingV1.ex4

p.s ; still trade lagi dalam demo acct,asah bakat cukup2 dalam forex :)

yeah betul baik manual dari robot.saya pun manual je tak penah pakai robot ni.kalau manual 300us pun boleh dapay slow2....hihihi saya dah pakai script ni.saje nak test kat demo je.time ni memang dah set untuk daily ke?apa2 takyah ubah ke?

kenapa tak buat SL?TS?misal kata post buy dah kena.tinggal sell.so sell ni nak cancel ke biar je?tak mesti ye dia akan post sell n buy kan?kadang2 satu post je tol tak?

Seelok2nye pair yg kecil cz pair yg kecil boleh bukak banyak post,walaubagaimana pun bergantung kpd spread dan leverage...

script yg terbaru telah saya siapkan,ianya termasuk stoploss,simulasi trade dan mcm2 lagi..ianya akan di terangkan dalam 1 fail guide line utk cara pangunaanya

Seelok2nye pair yg kecil cz pair yg kecil boleh bukak banyak post,walaubagaimana pun bergantung kpd spread dan leverage...

script yg terbaru telah saya siapkan,ianya termasuk stoploss,simulasi trade dan mcm2 lagi..ianya akan di terangkan dalam 1 fail guide line utk cara pangunaanya

bagus ler!trailing stop tak sedia sekali ke?bila nak releasekan?

buat masa ini,traling stop x buat lagi kat script kerana :

order yang di buat adalah pending order,jika pending order tersebut dah di trigger.n ada profit,baru trailling stop boleh di gunakan..

dalam penggunakan script saya nie,saya x rekemen guna stop loss,cz kita sbnrnya cuba nak "catch trend" dengan menggunakan pending order..anyway,kalau nak sure letak stoploss pastikan dalam tanggungan kerugian yang boleh kita tanggung dengan profit yg besar..

and paling penting sekali,script ini amat-amat..berguna bagi meraka yg suke trade times news release ,mcm Non-farm payroll(NFP),Housing Index n news yg boleh membuat candle pergi panjang2..

sbg contoh : time news Non-farm payroll(NFP):hari jumaat,minggu pertama,setiap awal bulan

NFP boleh bergerak at least sekurang2nya 100+ pips dalam berberapa saat sahaja,oleh itu jika hendak menggunakan script ini,tolong rancang awal2..seelok2nye deploy@aktifkan script ini berberapa mini sebelum bar NFP nak keluar...

kepada mereka2 yang telah menguji script saya,t.q di ucapkan..akan tetapi versi yg terbaru akan saya release kan dalam bentuk Zip file..dan url untuk download akan saya beritahu kemudian

p.s: bile time NFP,goyang lutut tgk huhu seram giler :ph34r:

Aku nak tya skit la pd sapa2 yg mahir ttg pengiraan pip ni.. Mcmni katakanlah modal aku usd1000, aku main laverage 1:1. Trade plak 10% shj dari modal (usd100). Katakan aku trade hari ni untung 100 pip, So mcmana aku nak kira berapa usd setiap pip yg aku dpt. Sapa yg tau tu minta tlg tunjuk ajar k

Aku nak tya skit la pd sapa2 yg mahir ttg pengiraan pip ni.. Mcmni katakanlah modal aku usd1000, aku main laverage 1:1. Trade plak 10% shj dari modal (usd100). Katakan aku trade hari ni untung 100 pip, So mcmana aku nak kira berapa usd setiap pip yg aku dpt. Sapa yg tau tu minta tlg tunjuk ajar k

ada software kira pip,nt saya anta url

Sori nak tanya kpd 2hack..

sistem yg u buat tu fungsinya camne?? macamne nak guna ketika news?

download fail script tue dulu then double-klik utk aktifkan script tue..

nie URL patch yg terbaru http://fx.kreko.org/BuySellPendingV4.ex4

nie pulak user guide http://fx.kreko.org/BuySell_Tutor.pdf

screenshoot

apa2 hal tlg hantar komen atau kutukan ke [email protected]

:)