Jump to content
bizjujur

Pakar Forex

Recommended Posts

assalamualaikumm...

aku btul2 newbie kat dalam dunia forex nie. So aku nak tanya kat mana yang bleh aku blajar forex nie, sebagai contoh:

1. apa itu pips

2. indicator

3. pair

4. macam mana nk kuarkan duit tu

dan macam2 lagi. terima kasih kerana mengajar. korang semua dulu blajar senderi ke atau gi taklimat.

Cuba gi kat sini http://nuqleoresources.blogspot.com/ ....downloadlah e-book ttg forex,semuanya percuma...mcm2 ada...EA & Indicator free pun ade..hehe..tak rugilah

Salam semua,..

pertama sekali saya mengucapkan SELAMAT MENYAMBUT TAHUN BARU 2008!

mesti ramai dikalangan anda yg pasang azam baru dan tak mustahil ada yg berazam utk berjaya dlm bidang forex utk tahun 2008.

kpd swing trader, saya ucapkan selamat berjaya. kerana ada beberapa pair currency yg sesuai utk trade utk jangka masa yg panjang. di samping menikmati kadar rollover interest yg agak tinggi :blink:

Sila study dan buat research keadaan ekonomi sesuatu negara yg kita nak trade utk jangka masa panjang. terutamanya US!

Keadaan ekonomi US pd masa ini agak lembap dan drpd bbrp sumber yg boleh dipercayai senario ini akan berterusan sehingga suku pertama tahun 2008 dan boleh juga sehingga berlaku sehingga pertengahan 2008. Ini cuma ramalan bbrp sumber :unsure:

Jangan lupe improve kemahiran analisis teknikal cuba belajar sebanyak mungkin indicator dan mungkin ada yg terbaru. Who knows! :P

so, sape2 ade indicator terbaru nak share kt sini sgt la di alu2kan,.. :wub:

kpd sdra forex, thanx coz share ebook percuma kpd pembaca topik ni. So, kpd pembaca semua ada bbrp ebook yg boleh anda download secara percuma drpd blog sdra forex.

akhir sekali,

SEMOGA MAJU JAYA TAHUN 2008! B)

assalamualaikumm...

aku btul2 newbie kat dalam dunia forex nie. So aku nak tanya kat mana yang bleh aku blajar forex nie, sebagai contoh:

1. apa itu pips

2. indicator

3. pair

4. macam mana nk kuarkan duit tu

dan macam2 lagi. terima kasih kerana mengajar. korang semua dulu blajar senderi ke atau gi taklimat.

Pips itu pergerakkan dalam point, atas atau bawah. Contoh, 215.95 --> 215.99 = up 4 pips.

Indicator tu penunjuk untuk graf sesuatu matawang tu.

Pair = pasangan. Kalau GBP/JPY tu = GBP pasangan pada JPY.

macam mana nk kuarkan duit tu tu bergantung pada platform. Biasanya kluar pakai Wire Transfer.

Nak blajo, tekan sini

Edited by TemanX

TemanX,

bukan 2.5USD, tp dapat free 5USD dlm account marketiva. lps daftar buka akaun marketiva, 2.5usd ada dlm live forex, 2.5usd lg ada dlm live fund. transfer kan je 2.5usd drpd live fund ke live forex. so, lps transfer akan nampak 5usd la,.. lps tu dah bleh start trade dgn 5 usd ni,..

Sila click utk buka account dgn marketiva http://www.marketiva.com/index.ncre?gid=17152

Selamat maju jaya kpd temanX :P

TemanX,

bukan 2.5USD, tp dapat free 5USD dlm account marketiva. lps daftar buka akaun marketiva, 2.5usd ada dlm live forex, 2.5usd lg ada dlm live fund. transfer kan je 2.5usd drpd live fund ke live forex. so, lps transfer akan nampak 5usd la,.. lps tu dah bleh start trade dgn 5 usd ni,..

Sila click utk buka account dgn marketiva http://www.marketiva.com/index.ncre?gid=17152

Selamat maju jaya kpd temanX :P

Yo Bro, untuk pengetahuan ko, aku rasa bukan aku yang tanya soalan tu kot. Tapi takpe, ko bagi tu info gak...... :D

Yo Bro, untuk pengetahuan ko, aku rasa bukan aku yang tanya soalan tu kot. Tapi takpe, ko bagi tu info gak...... :D

heheheeee,... sory! lobak masin ropanya yg tanye soalan tu :lol:

TQ temanX :D

aku nak tanya skit tapi kepada trader jangan le marah..

kenapa bila korang leh wat untung dalam memorex tapi sesetenganh korg akan kenakan bayaran dan jual ebook kepda org yang nak blajar memorex. aku rasa bayaran utk blajar forex skit jer berbanding korang dapat untung dalam memorex.

erm..pada pandangan aku la..diorg amik charge tu sebagai service la...xkan penat2 diorg blaja slame nih cari pengalaman dan skill dalam forex,pastu senang2 je kasi org free..btol x?ala..kasi duit upah..menghargai ilmu...hehe...pada pandangan aku la..tp hrge tu biar la berpatutan...kan? :rolleyes:

salam,.. maybe sdra yg bertanya ni mash baru,..

xpe,... mmg org akan senitiasa ambik peluang utk bt duit atas apa pun,..

tp klau sdra bijak n rajin,.. sila cari ebook free mcm link kt atas yg sdra forex sebutkan.

kt blog dia tu bnyk ebook berguna utk korang B)

Bg yg baru nak belajar forex, ada skit nasihat utk anda,..

1) Dapatkan sebanyak mungkin ILMU berkenaan forex.

> Istilah2 penting>> Teknikal analisis, fundamental analisis, Margin, Leverage, Spread, Economic Calendar, Indicator, Margin Call, stop loss, take profit/ target dan banyak lagi......

2) Jangan laburkan duit anda kepada pemain forex.

3) Belajar utk memorex dan jalankan trade sendiri.

4) Belajar kt Demo account dlu sblm buka real account selama 2 bulan.

Selepas 2 bulan, kalu boleh buat untung baru teruskan buka real account. kalu x jangan ambik risiko.

5) Dapatkan maklumat sebanyak mungkin berkenaan Indicator yg sesuai (mudah membaca arah trend).

6) Cari broker yg sesuai yg mempunyai lesen drpd nfa dan cfc.

Jangan buka account dgn broker yg x berlesen. Bukan senang nak dpt lesen.

7) Cari broker yg boleh menyediakan Expert Advisor / boleh bg tips.

8) Belajar sebanyak mungkin dan kenali chart yg anda gunakan utk bt teknikal analisis.

"Reversal Trend Cheat" / "Tips2 berkenaan chart bila breakout" dan banyak lagi,..

9) Dapatkan pengalaman sebanyak yg mungkin. Sbb pengalaman yg akan mengajar real situation.

10) Forex bukannya skim cepat kaya / perjudian. Forex adalah Bisnes.

Jangan trade ikut hati / apa yg kita fikirkan. Trade ikut Trend. Make Trend as ur Friend.

11) Sentiasa teruskan usaha belajar dr masa ke semasa.

12) Forex tidak semudah yg dijangkakan atau spt yg digembar-gemburkan.

13) Forex adalah pelaburan yg sgt berisiko tinggi.

14) Laburlah duit titik peluh anda sebaiknya dan labur hanya duit yg tdk mengganggu perbelanjaan anda.

15) Dapatkan maklumat berkenaan Trading Plan, Money Management, Risk Management.

16) Bina Trading Plan anda dan trade ikut plan yg telah anda bina.

Dan,,..... ada banyak lg berkenaan forex. Sblm memasuki alam forex, fikir2kan lah,...

SEMOGA MAJU JAYA DALAM BIDANG FOREX.

mcmn klw zero?..ad sape2 nk ajar x?

erm..pada pandangan aku la..diorg amik charge tu sebagai service la...xkan penat2 diorg blaja slame nih cari pengalaman dan skill dalam forex,pastu senang2 je kasi org free..btol x?ala..kasi duit upah..menghargai ilmu...hehe...pada pandangan aku la..tp hrge tu biar la berpatutan...kan? :rolleyes:

memang btul tapi orang kata klu kita ada ilmu dan kemudian ajar orang ilmu itu, ilmu kita akan bertambah Dan memang btul klu nak blajar kena sanggup kuarkan segala wang ringgit dan tenaga untuk dapatkan ilmu itu. Tapi kan dalam forex ini ada yang bagitau aku yang diorang bleh dapat dalam USD500.00 sebulan. kendian diorang jual ebook dalam harge RM100.00, bagi aku untung memorex lagi banyak dari jual ebook. Bila dipikirkan balik btul ker diorang leh dapat USD 500.00 sebulan.Entah lah dunia-dunia.

Pijo...

btul ker ko nak ajar. nak mula dari mana. dari memahami chart ke atau nak guna tool forex tu. masalahnya aku ada donload tool dari marketiva tapi tak tau mcmna nak gunakannya. bleh ajar tak?

Marketiva Masters of 2008

Virtual Desks

Rank Trader Profit

6 hoesni $168848.71817

btul ker ni.... :mellow:

klu $168,848.71 x 3.64 = RM 614,609.30.

Caya la..... macam ni ko tak yah keje pun takpe. klu ko caj aku untuk blajar pun aku sanggup tapi jangan le mahal sangat huhuhuhu :blush:

Edited by five_z

ok ok, aku sekarang ni ada masalah nak up balik website aku e-ringgit.com ni, dulu dalam tu ada banyak tutorial pasal marketiva. tapi takpelah, aku boleh ajar step by step melalui ym. nanti aku ajar skill skill yang ada. sebelum tu kita mula dengan money management, yang ni paling penting. 90% org rugi sebab takde asas ni.

aku tak berniaga ilmu, kalau aku nak caj pun berapa sangat le aku dapat berbanding untung dalam forex.

ranking kat marketiva tu virtual, duit tu jadi banyak sebab duit tu tak boleh diwithdraw, duit yang betul aku selalu withdraw setiap minggu.

pasal kerja, mesti kerja, kalau tak boring hidup. aku ni kerja sebagai trader tetap di sebuah firma forex di kota bharu.

id ym aku: mr_acis

ok ok, aku sekarang ni ada masalah nak up balik website aku e-ringgit.com ni, dulu dalam tu ada banyak tutorial pasal marketiva. tapi takpelah, aku boleh ajar step by step melalui ym. nanti aku ajar skill skill yang ada. sebelum tu kita mula dengan money management, yang ni paling penting. 90% org rugi sebab takde asas ni.

aku tak berniaga ilmu, kalau aku nak caj pun berapa sangat le aku dapat berbanding untung dalam forex.

ranking kat marketiva tu virtual, duit tu jadi banyak sebab duit tu tak boleh diwithdraw, duit yang betul aku selalu withdraw setiap minggu.

pasal kerja, mesti kerja, kalau tak boring hidup. aku ni kerja sebagai trader tetap di sebuah firma forex di kota bharu.

id ym aku: mr_acis

Yo Bro, slalu online bukul brape. Teman nak tanya banyak benda ni, boleh ke. :mellow:

kay bleh tak wat satu thread untuk belajat forex ni and sapa2 sifu yng nak tunjuk ajar sila lah berikan..

kay pijo... kita start bab 1 iaitu money management...

sila terangkan..

ok untuk trader baru dan long term trader. contract size seelok-eloknya jangan melebihi 3% setiap position. dan kalau boleh, ambil cuma 1 position je sehari. kalau ada duit $1000, cari broker yang provide micro lot dan trade $30 setiap position. jika nak naikkan contact size, jangan kira berdasarkan pada nilai balance sebaliknya kira berdasarkan free margin.

untuk trader short term, pastikan sentiasa ada stop loss. jarak stop loss tu bergantung pada strategi masing masing. dan pastikan jarak take profit sama atau lebih tinggi dari stop loss. kat bawah ni satu contoh kerugian yang selalu kena pada trader.

contoh:

target: 10 pips

stop loss: 100

Anda win 10 kali dan dapat mengumpul 100 pips. jika ada satu position touch stop loss, anda terpaksa memberi balik semua keuntungan!!!

dijamin anda akan rugi dalam jangkamasa panjang!

itu je ringkasan yang sempat aku karang.

bagi trader lama dan pro, tak kisah nak guna banyak mana margin sebab dah pro.

:D betul ke ni?

target: 10 pips

stop loss: 100

anyway, masing2 ader system trading n plan tersendiri.

bagi saya dan kebanyakan trader tak set stop loss sebanyak ni. Nisbah utk rugi lbh tinggi drpd untung.

kebanyakan trader akan set stop loss 20-30pips dan target 30-50pips kalu jenis trader daily la,..

tapi kalu swing trader mmg tak heran la letak smpi 100pips tapi target bleh smpi 300-500pips.

Nisbah plg kurang rugi:untung = 1:2 / 2:5.

kalu sdra2 ade basic math senang jer nak kira ;)

saya msh belajar, kalu salah tolong betulkan :D

bro pijo,

saya baru belajar tentang forex ni...banyak juga nota forex yang saya baca...

tapi penerangan bro tentang money management amat mudah dan senang paham...

diharap bro dapat memberi panduan kat sini terutamanya orang baru macam saya...

keep the good job bro :rolleyes:

p/s: kalau ikut style money management bro pijo...tak der ler cepat habis duit.....

bro pijo

bila nak up balik website bro. aku nak tengok ebook bro pijo tentang marketiva. aku klu dapat untuk bayar duit kete bulan2 jadi ler, tapi masih newbie lagi. huhuhu. so next tajuk apa yea, tak sabar-sabar nak blajar nie

MINI SUN POWER SAVER!

HARGA JUALAN: RM145

KOS PENGANGKUTAN: PERCUMA / FREE!!! SELURUH MALAYSIA.

SEBAB NAK JUAL: DAPAT MURAH (MODAL RM100)

AVAILABLE UNIT: 10 UNIT

AVAILABLE MODEL: MS188 & MS388

NAMA PENJUAL (BOS): JEMAN NORDIN

NO. HP: 0128250237

SIAPA CEPAT DIA DAPAT!!!

sbnrnye bnyk web yg jual alat ni,..

tp member yg jual ni takde web sbb tak reti nak buka,. sy ni tlg promo jer. dpt komisen ckt.

salah satu web yg jual www.alatpenjimatan.com. web ni jual dgn harga rm199 utk 1 unit.

member aku jual 1 unit rm145 jer. kalu tak puas hati selama 6 bulan pakai, duit anda akan dikembalikan.

so, ade peluang utk mencuba la alat ni,,..

tak rugi mencuba utk menjimat belanja :D