Jump to content
bizjujur

Pakar Forex

Recommended Posts

Ada banyak broker dengan berbeza2 platform. Ko boleh pilih mana2 platform macam metatrader atau lain2. Cuma apabila ko nak trade dengan live account, ko pastikan broker tu tak ambik rollover sebab rollover tu riba (dosa tu). Marketiva tidak mengenakan rollover, tu yang baiknya.

Ok, selamat berjaya.... :)

let's talk about forex again,,..

dah lame sy tak cakap pasal forex kebelakangan ni,.. disbbkan sy bz dgn biz lain,..

lg pn baru2 ni market very2 super slow,.. :lol: so, skrg sy balik fokus utk trading forex,..

bt masa ni,.. apa yg sy dapat perhatikan bbrpa major pair currency menunjukkan satu reversal tren yg kuat yg sgt baik utk trader mengambil peluang utk open position. Tapi tak bleh ckp sbb nnt korang terpengaruh la plk,.. :P

Sbb sy punyer prinsip, sy tak nak pengaruhi org lain utk bt trade. ape lg nak bg tips.,.. SALAH tu,..

so, kt sini sekali lg sy ingatkan, jgn terpengaruh dgn khbr2 angin mengenai sesuatu pair currency,..

dats y, sy suruh korang study bebanyak supaya dpt meramal arah trend sendiri,.. tak la ssh sgt,.. tp perlu ambik masa laa,..

kay la,.. mcm dah lenguh sgt tgn ni nak taip pnjg2,..

sblm tu,...kpd guy4046,

rollover ade diterangkan apada awal topik ni,.. sila bace dr awal,..

semoga berjaya & selamat beramala kpd semua :D

jgn lupe bayar income tax utk tahun 2007 :P

Bro TemanX,

Apa tu "rollover", minta maaf..tak paham...saya newbies...mengapa ianya haram?

Apa itu Rollover ???

Rollover terjadi apabila terdapat urusniaga berstatus buka (open position) yang belum ditutup yang di bawa ke hari yang berikutnya. Bergantung pada sesuatu matawang itu, trader akan memperolehi atau dikenakan rollover (faedah). Oleh kerana forex ini di trade berpasangan, setiap trade tidak bergantung kepada 2 matawang sahaja, tetapi mempunyai 2 nilai rollover. Jika nilai faedah matawang "Buy" lebih besar daripada nilai faedah matawang "Sell", maka korang dapat rollover tu, begitu la sebaliknya. Keterangan lanjut.

Macamtulah sedikit sebanyak yang teman boleh huraikan, sebab teman ni jahil gak bab agama. Kalau ko nak lebih terperinci lagi, ko tanya ustaz bab hukum (faedah) ni.

P/s : Korang beli kereta tu, tengok2 la korang pakai hukum syariah ke tak loan bank tu.

ALERT!!!

sila beri perhatian kpd pair currency USD/JPY!

it shows some reversal trend! em i right?

correct me if i'm wrong! :D

Reference: M30, H1 & Daily Chart.

Edited by bizjujur

for those people yg nak makan riba, of coz this the great opportunity to open a carry trade position for a quiet long position.

sape yg ade basic, mmg faham le ape yg sy maksudkan kt sini,..

bt for muslim trader of cos this is also a great2 chance to collect a few hundred pips. trade with marketiva without interest rollover / overnight interest.

for new trader keep on study and make some research on what i'm talking about,.. :D

see you all soon at the peak of success trader! :D

have a great day! :P

Thx bizjujur..banyak maklumat ko kongsi kat sini.

Aku dah try bukak akaun marketiva..boleh tahan juga aku buat rugi dengan USD5 yg dia bagi FREE tu..fisrt time aku cuba tanpa sebarang asas dan knowledge.

Tapi kalau buat untung memang sedap giler main forex ni..

Aku try guna USD10k virtual fund yg dia bagi demo tu..PergHHH!!! boleh buat untung USD5k tak sampai 1 minggu beb...

Bestler main forex ni..tapi risk sangat tinggii..

Namun aku yakin dah ramai yg kaya kat luar sana..main forex ni..

Bagilah tips nak buat apa dengan USD/JPY?

Atau Eur/Usd? he he..

erm..nk tanye ni..aku bukan la pakar forex ni..tapi baru nk terjun ke bidang ni la katekan..hehe...so,yg graph kat platform tu(tak kire la gune indi ape ke platform pe ke),tu market real time ke?aku x paham r ngan graph tu..ni kan lagi nk kaji...ley xplain x? :mellow:

erm..nk tanye ni..aku bukan la pakar forex ni..tapi baru nk terjun ke bidang ni la katekan..hehe...so,yg graph kat platform tu(tak kire la gune indi ape ke platform pe ke),tu market real time ke?aku x paham r ngan graph tu..ni kan lagi nk kaji...ley xplain x?

graf tu adalah live graf. Maknaya matawang yang bergerak tu adalah matawang sekarang. lihat tepi belah kanan tu ada nilai sesuatu matawang tu.. Contoh 107.42 untuk pair USD/JPY.

Bagilah tips nak buat apa dengan USD/JPY?

USD/JPY skarang ni downtrend (menurun). Lihat weekly chart (platform marketiva). Mungkin sampai 1bulan lebih hingga 2 bulan. Trend is our friend.

:o salam u all trader malaysia....atoi kenapa aku tak tahu putera pun ada topik ni!sebab dulu usha takde....rugi yer!rasa2 yer lom terlambat ni....bise aku dok usha carigold n nogold jer...pas2 tempat aku malaysiafx.com korang ramai2 ler g sana yer...macam2 ada...tiap2 malam ada room malaysiafx dari admin2....masa itu ler nak wat profit bincang sal forex!sape minat join ok....tak pun add jer aku....nanti bila ada open room.aku add korang!broker aku fxopen n mv jer...fokus pada fxopen saje acc micro n mini....so harap otai2 update ler hari2 forex di putera ni...kita meriah kan lagi putera dengan forex ni....sebab tengok tak banyak orang join forex kat putera ni.....kat sini selalu pair apa jadi feveret ni?hihihi aku ni trader 24jam forex....kadang2 tak tido pun...nak cari ilmu...duit pun dah banyak habis...tapi aku tak putus asa.....forex tetap forex!!!sekali gagal tak bermakna terus gagal!!!! :P

kpd temanX tq sbb share kt sini.

kpd shark2008 pn tq gak sbb share ilmu ni support thread ni :D

mcm ni yg kita nak,.. kita tlg menolong satu sama lain,.. bersatu teguh bercerai roboh! ceewah! dok gitu! :D

bro temanX n shark,.. korang trade currency ape? skrg ni sy lbh suka trade usd/jpy la,..mcm kuat ckt alasan nak ramal,..

korang tgk usdjpy ni nk pg mane? atas ke, bawah ke,.. flate ke,.. menjunam ke :D

kalu tgk dkt daily chat mcm nak reverse,.. scra teknikalnyer la,.. tp fundamentalnyer US ekonomi skrg ni mmg lembap,..

resistance>>>>>>>>>>>>>106.00.

kalu salah tlg betulkan :D

Teman trade lebih kepada currency GBP/JPY. Macam GBP/USD ngan USD/JPY tu sebagai pilihan kedua. Currency GBP/JPY ni sangat sensitif dan sangat tinggi pergerakkannya, baik uptrend, downtrend atau retracemnet. Jadi, kita senang untuk memperolehi bilangan pips yang banyak dan sekaligus memperolehi pulangan yang lumayan. Walaupun begitu, floating GBP/JPY pun sangat tinggi. Itulah risikonya forex. Jadi, apabila trade, pastikan margin korang guna cuma 30% atau kurang dari jumlah yang ada kat akaun korang. kalau margin tak cukup, kita trade dalam keadaan berisiko dan broker/platform akan tutup (close position) trade kita apabila margin habis.

Jangan trade mengikut emosi, trade dengan berdisplin. Trader yang berjaya adalah trader yang berdisplin. Lagi satu, pastikan kita ikut trend, jangan lawan trend, kecuali untuk retracement.... :)

terima kasih kpd temanX,..

anyway, stp org ade strategy masing2. "HIGH RISK HIGH RETURN"

mmg sy setuju sgt dgn sdra temanX.

shark2008, apa pndpt ko?

jom kita panaskan putera ni dgn MEMOREX! :D setakat ni masih blm ade forumer kt sini yg serius nak borak psl forex ni,.. harap semua trader forex yg dah expert dpt mencurahkan ilmu dan pengalaman masing2 agar kita sama2 dpt memanfaatkan setiap sudut permasalahan dan cabaran dlm INDUSTRI FOREX ni,,..

sdra temanX,.. terangkan dgn member lain,.. brpa spread bg GBPJPY? dan apakah trend bg GBPJPY bt masa ini?

terima kasih,..

hanya allah swt yg dpt membalas jasa trader2 yg pemurah kt sini. amiinnn. ;)

terima kasih kpd temanX,..

anyway, stp org ade strategy masing2. "HIGH RISK HIGH RETURN"

mmg sy setuju sgt dgn sdra temanX.

shark2008, apa pndpt ko?

jom kita panaskan putera ni dgn MEMOREX! :D setakat ni masih blm ade forumer kt sini yg serius nak borak psl forex ni,.. harap semua trader forex yg dah expert dpt mencurahkan ilmu dan pengalaman masing2 agar kita sama2 dpt memanfaatkan setiap sudut permasalahan dan cabaran dlm INDUSTRI FOREX ni,,..

sdra temanX,.. terangkan dgn member lain,.. brpa spread bg GBPJPY? dan apakah trend bg GBPJPY bt masa ini?

terima kasih,..

hanya allah swt yg dpt membalas jasa trader2 yg pemurah kt sini. amiinnn. ;)

ok jom kita panaskan!!!hihihi tak sabar nak tunggu isnin ni!kat fxopen spread GJ 12pip beb...

Spread GBP/JPY adalah berbeza mengikut sesuatu broker itu. Untuk marketiva, spread bagi GBP/JPY ialah 8 pips. Meskipun spread bagi GBP/JPY dikatakan agak tinggi berbanding lain2 pair currency, akan tetapi pulangannya lumayan. Berbeza dengan EUR/GBP yang hanya 3 pips, namun pair currency ini bergerak agak perlahan berbanding EUR/USD, GBP/USD atau USD/JPY. Biasanya kita boleh lihat pergerakan EUR/GBP bergerak dalam lingkungan 50 - 80 pips atas atau kebawah, berbanding GBP/JPY yang boleh malangkau sehingga 300 - 500 pips atas atau kebawah.

Itulah sebabnya kebanyakkan trader2 lama memilih untuk trade currency GBP/JPY. Walaupun begitu, lain2 currency juga menjadi pilihan trader2 lama. Terpulanglah pada kita memilih mana currency yang kita rasakan sesuai dengan kita.

Lihat perbandingan antara major currency : USD/JPY, GBP/USD, EUR/USD ngan GBP/JPY.

USD/JPY bergerak keatas dan kebawah. Lihat montly chart (marketiva).

GBP/USD bergerak keatas dan kebawah. Lihat montly chart (marketiva).

EUR/USD bergerak seolah2 keatas tanpa pegi kebawah. Lihat montly chart (marketiva).

GBP/JPY bergerak keatas dan kebawah. Lihat montly chart (marketiva).

Jadi, berhati2 jika kita memilih currency EUR/USD kerana currency EUR sangat stabil jika digandikan dengan USD terutamanya dalam position sell sebab kita tak tahu lagi bila pair currency tersebut akan turun.

Indicator hanya sokongan kepada analisis teknikal. Analisis2 yang lain juga perlu dalam menganalisa pergerakkan sesuatu currency tersebut seperti Fundamental termasuk news dan forecast. Apabila currency itu mendapat arah, kita cuma perlu mengikut arahnya sahaja....... :)

tq temanx,..

"high risk high return" >>>> mendalam sgt maknanya ni,..

but,.. kita boleh kurangkan risiko dgn mengamalkan bbrpa tips,..

1) trade ikut trend.

2) trade dgn currency yg kurang spreadnya pn buleh kurangkn risiko.

3) jgn lupa letakkan stop loss.

4) mesti ade trading plan dan trade ikut plan yg telah anda bina,..(mustahak)!!

mmmmmm,.. ape lagi ekk,.. dh lupe da,.. yg lain,..

:D

tq temanx,..

"high risk high return" >>>> mendalam sgt maknanya ni,..

but,.. kita boleh kurangkan risiko dgn mengamalkan bbrpa tips,..

1) trade ikut trend.

2) trade dgn currency yg kurang spreadnya pn buleh kurangkn risiko.

3) jgn lupa letakkan stop loss.

4) mesti ade trading plan dan trade ikut plan yg telah anda bina,..(mustahak)!!

mmmmmm,.. ape lagi ekk,.. dh lupe da,.. yg lain,..

:D

salam..

saya org baru kat sini..newbie..

tapi ada juga yg letak stop loss..

boleh tak terangkan mcmmana nak ikut trend tu.. adakah dgn melihat setiap candlestick atau pergerakan mengikut TF? bulan nie slalu gak bila open buy tiba2 je reversal..kalau lihat pd news( forex factory ) tak ada pula high impact..ada tak cara utk atasinya..

terima kasih.. :blush: