Jump to content
Sign in to follow this  
omputih

Perjalanan Menuju Degree....

Recommended Posts

jgn risau la beb! aku dulu spm dd math tak pernah lulus..bila spm dapat jugak 4B fizik plak tak pernah exeed 60 markah tapi spm leh jugak dapat A2..janji ko buat betul2 insyallah boleh skor punya...

aku dulu lepas spm terus buat degree kat utm (skrang dah takde lagi skim tu..kena masuk matrik dulu) baru je grad bulan 6 aritu...xde susah mana pun degree nie..tapi kena usaha dan jgn main2 la...aku rasa aku study masa spm lagi maut dari study kat u...tapi of coz tahap pelajaran kat u lagi susah la...

anyway gud luck 4 u all..jgn takut..juz do it!!!

Entahlah.Fizik,kimia,dan bio selalunya masa ujian dan peksa dapat antara 30 hingga 50 je maa.Add math lak 10 hingga 30 je,tupun nasib kalau dpt 30++ atau pun 40 markah.Masa percubaan aritu terlampau teruk keempat2 matapelajaran tu maa.

jgn risau la beb! aku dulu spm dd math tak pernah lulus..bila spm dapat jugak 4B fizik plak tak pernah exeed 60 markah tapi spm leh jugak dapat A2..janji ko buat betul2 insyallah boleh skor punya...

aku dulu lepas spm terus buat degree kat utm (skrang dah takde lagi skim tu..kena masuk matrik dulu) baru je grad bulan 6 aritu...xde susah mana pun degree nie..tapi kena usaha dan jgn main2 la...aku rasa aku study masa spm lagi maut dari study kat u...tapi of coz tahap pelajaran kat u lagi susah la...

anyway gud luck 4 u all..jgn takut..juz do it!!!

cikgu aku pun ade ckp U lagik senang dari SPM...tang mana yg senang aku xtau la..hehe :wacko:

cikgu aku pun ade ckp U lagik senang dari SPM...tang mana yg senang aku xtau la..hehe :wacko:

Ikut course la, ada course yg 'nampak' senang dari spm, tp realitinyer susah..seriusly

d

egree tgk kos la kalo nak tgk senang susah..aku amik eng kos memang susah wei..silap2 aku extend nih..adoi..

haha...ko jgn risau laa,kos yg susah ni kalo xtend satu sem,org tak heran,mcm aku,heheheeee... kalo grad on time mmg salute la kan,nak nak upper grade...

anyway...lepas spm,ko apply je semua dulu,belasah mintak semua,pastuh barulaa buat pilihan yang tepat...dan yang penting tidak berhutang ptptn dan yg seangkatan dengannya,amik yg bole apply biasiswa,mcm aku jugak,heheheee...at least kalo ko grad tak power pun,tak yah dok pk pasai bayar hutang yg tiada kesudahannya.....

tp mmg spm tu kene score la lebih2 lagi bahasa melayu mesti dapat A,mcm aku lagi,hehehee...sbb yg itu adalah syarat paaaaaliingg asas....kalo cina/india bole dapat A, takkan kite melayu ni tak bole kot (maaf pada yg terasa :-) ),and then matematik pun kene score A,mcm aku lagi....

kesimpulannya, jadilah pemilih yang bijak utk masa depan anda...

sekian, terima kasih.....

kalo nak pilih kos yg minat..amik ms diploma..sebab bl kat matrix..ko kene score tuk dapat kos yg ko nak..bl tak score matrik atau amik stp..ms degree nanti diorg men campak je ko kat kos mn..byk giler kos lelong skang..tak kisah kalo tak minat..yg penting usaha..mn2 yg dapat kos yg tak expect tu berusaha..tak semestinye bnd yg kite minat tu bleh wat kite score..yg plg penting usaha..

chow..

Sebagai tambahan maklumat apa yang the_stig tulis, masa aku pergi bahagian BKP untuk wat rayuan dulu, ada ramai dak2 STPM dan Matrix yang x puas hati di mana CGPA under 3.6 dicampak ke mana-mana course yang ada dan yang paling popular bahagian management dan sains komputer mestipun dorang x mintak. Dan bagi yang keputusannya teruk, tersangat teruk, atau ada yang tahap bengap, orang BKP tu kata dia akan berikan kos Sains Komputer yang kosong dan banyak ditolak oleh dak2 lain.

Kesimpulannya, belajar lah elok2 dan dapatkan CGPA yang tinggi, nak masuk IPTA cukup senang bagi lulusan STPM dan matrix, tapi nak course yang diminati susah :)