Jump to content
Sign in to follow this  
longhorn

Putera.com Wap Site

Recommended Posts

Admin saya bercadang supaya wap site putera.com dapat diwujudkan. Tujuan supaya user tak payah susah- susah pergi cyber cafe or anywhere. Mereka boleh akses site ni daripada pda,handphone dan lain-lain.

Boleh dipertimbangkan.

Tapi.. apa kandungan yang sesuai untuk wap?

Adakah nak bolehkan user berforum melalui wap? cukup ke memori wap tu? kena browse banyak page la pulak kut.

apa kandungan yang anda semua fikir sesuai untuk putera wap site?

aku rasa putera.com versi wap tu nanti bolehlah masukan apa2 stuff untuk handphone yang bleh download free ... cam wallpaper, polyphonic, tips atau apa2 yang dirasakan boleh ...

aku rasa putera.com versi wap tu nanti bolehlah masukan apa2 stuff untuk handphone yang bleh download free ... cam wallpaper, polyphonic, tips atau apa2 yang dirasakan boleh ...

saya rasa apa yang dicadangkan oleh alternator memang sesuai.

-mungkin pengumuman-pengumuman penting macam yg ada kt frontpage misalnya, bleh baca PM (tak boleh balas pun takper), dan media-media utk HP cam wallpaper etc: (sama cam alternator ckp)..

kalau nak buat wap utk forum x de org buat lagi kot. hhehhehe

Boleh dipertimbangkan.

Tapi.. apa kandungan yang sesuai untuk wap?

Adakah nak bolehkan user berforum melalui wap? cukup ke memori wap tu? kena browse banyak page la pulak kut.

apa kandungan yang anda semua fikir sesuai untuk putera wap site?

untuk browse forum gune WAP forum kene ade tambah extra kod untuk check browser or OS

kalo pda/hp, maka forum ni bukan just kene tukar layout, malah coding pon kene tukar dari html/php kepada wml. hp mesia takde lagi yang support xhtml ako rase, baru je telepon sharp/vodaphone yang announce yang diorang support xhtml kat UK. not worth the trouble untuk sekor dua yang sayang sangat putera sampai kat mana2 pon kene ade putera ohmy.gifohmy.gifohmy.gif

and tak salah ako invisionboard takde plugin untuk wml kan. although ade lite version for tiap2 page, eh maybe yangtu just untuk vBulletin kot.

edit: eh ade la tapi name die bukan lite

Edited by C-Fu

C-Fu,

yg itu nama dia "lo-fi" version, atau saya translate jadi versi teks.

Actually, kalu nak buat boleh, tapi kena create la plugin sendiri untuk IPB ni.

Sapa yang ada hp WAP kat sini, dan sudi jadi beta tester jika cadangan ini dipertimbangkan?

ramai sini ade tapi tu la..aku pon penah gak men wap masuk putera.memang buleh tapi tak lengkap..nak login pun tak bleh..pendek kata tak cukup sifat..

so kebnykkan puteraian ade yg pakai hp support wap..

tq

Sapa yang ada hp WAP kat sini, dan sudi jadi beta tester jika cadangan ini dipertimbangkan?

ako boleh

and ako still rasa tak feasible untuk buat satu projek cam gini untuk forum putera. lain la kalo waputera ni nak dibuat sebagai testbed untuk projek2 cam PDP ke, then at least ade la jugak something beneficial.

Edited by C-Fu

Kalau cadangan diterima, kalau boleh version wap ni buat lain dari putera.com yg sebenar. Just kasi sinopsis tentang topik yg ada jer rasanya cukup jugak untuk sessi percubaan nih.

Semoga menjadi realiti.

saya rasa lak apa kata kalau Inbox putera.com yalah sekarang ni kan member putera suka PM .

Lagi elok buat macam tu senang aja kalau emergency tetiba tak tahu guna aplikasi ker dan pelbagai lagi mengenai komputerler boleh direct tanya kat team putera ...

okay tak idea saya ini ..

addtional: kita leh check inbox baru dari team putera juga ...

harap okay aja idea gila aku ...

user posted image

and ako still rasa tak feasible untuk buat satuĀ  projek cam gini untuk forum putera. lain la kalo waputera ni nak dibuat sebagai testbed untuk projek2 cam PDP ke, then at least ade la jugak something beneficial.

Kalau cadangan diterima, kalau boleh version wap ni buat lain dari putera.com yg sebenar. Just kasi sinopsis tentang topik yg ada jer rasanya cukup jugak untuk sessi percubaan nih.

Semoga menjadi realiti.

saya rasa lak apa kata kalau Inbox putera.com yalah sekarang ni kan member putera suka PM .

Lagi elok buat macam tu senang aja kalau emergency tetiba tak tahu guna aplikasi ker dan pelbagai lagi mengenai komputerler boleh direct tanya kat team puteraĀ  ...

okay tak idea saya ini ..

addtional: kita leh check inbox baru dari team putera juga ...

Ketiga-tiga idea ni nampak menarik dan feasible.

dan mungkin satu lagi ialah kita boleh masukkan satu lagi iaitu ruangan baru: "Kamus IT" secara online & wap.

Yalah, bukan semua orang tahu, "feasiblity study" dalam melayu diterjemahkan kepada "kajian ketersauran"!

Basically saya terima idea2 ini dan akan cuba cari masa untuk develop.

Jadi, sapa-sapa yang ada hp wap tu, jangan lupa bookmark http://wap.putera.com/

* pastikan ada tanda slash (/) pada akhir URL!

p/s boleh saya tahu, berapa standard/maksimum memori wap sekarang untuk sekali display kat hp?

kalo kamus tu leh boh kat dalam PDP ako rase, pasal PDP tu secara asasnye adalah search engine untuk ape2 bende berkaitan putera dan IT. cam kalo orang search C-Fu leh la bace ape2 "definisi" yang sesape leh boh untuk name ako. and kalo cam terma2 cam feasibility study tu leh la orang2 kuat PDP "lock" kan definisi dia so takde sesape leh memandai pi ubah jadi definisi merepek.

standard memori? jurang memori hp besa gile la berbanding ngan pc. kalo nokia bebaru dah start support xHTML (dah tak support WAP dah). Sharp baru pon cam gitu. basically, WAP dah mula mati. so kalo kita pindahkan dari nak buat WAP ke nak buat xHTML, keje dah jadi senang gile (leh kate just modify CSS je untuk view putera dari phone).

actually, kalau sapa-sapa ada hp wap yg support WML dah boleh tengok dah http://wap.putera.com

xHTML tu aku tak biasa lagi, nanti aku tengokkan.

Satu lagi, yg biasa aku tengok ialah versi yg disesuaikan untuk PDA, atau yg download guna AvantGo, iaitu page biasa tapi resolusi di kecilkan (dikuruskan) dan strip-off semua imej yang tak diperlukan.

Yg macam tu takleh run kat hp biasa zaman skrg ke? Tu senang je tu kalu nak buat camtu.

actually, kalau sapa-sapa ada hp wap yg support WML dah boleh tengok dah http://wap.putera.com

xHTML tu aku tak biasa lagi, nanti aku tengokkan.

Satu lagi, yg biasa aku tengok ialah versi yg disesuaikan untuk PDA, atau yg download guna AvantGo, iaitu page biasa tapi resolusi di kecilkan (dikuruskan) dan strip-off semua imej yang tak diperlukan.

Yg macam tu takleh run kat hp biasa zaman skrg ke? Tu senang je tu kalu nak buat camtu.

buat mr.admin

bagus ler dah buat ...

nanti ler saya kalau ada PDA senang sikit ....

saya akan layari guna pda aja ...

sekian sahaja ...

Hemm, menarik!

Aku cadangkan versi WAPUTERA ni kita lebihkan pada sudut infomasi sahaja... sediakan juga bahagian TIPSĀ² terkini, dan tak lupa mcm yg depa kata, sediakan juga the most best stuff which is downloadable and absolutely FREE! Amacam?

Versi yg ada skrg ni boleh dipertingkatkan lagi supaya nampak lebih simple tetapi isinya padat! smile.gif