Jump to content
Gruntz_To_The_Core

Pandangan Pertama Lelaki Terhadap Perempuan

Recommended Posts

Berpakaian mengikut islam tu terjamin berahklak mulia ker ? :lol:

berpakaian mengikut Islam tu pon da berakhlak da namanye...klu x berpakaian mengikut Islam, awal2 da nmpak xde akhlak. stuju? x payah pandang jauh2, tgk akhlaq lua dulu baru ckp pasal akhlaq dalam.

aku sokong.. selalunya..ko dapat yang saling melengkapi..

negatif ngan positif

aku ni penyepah orangnye.. saja menyerabutkan meja..

awek plak. pengemas....

makan aku tak tentu hala.. makan ketika lapar.

makan die.. memang macam asrama..

aku ni sedikit pendiam(pendiam)

die plak kuat bebel(bestnyer)

dll.. hua... banyak gak la.. nanti ko dapat nanti ko faham..

hakikat melengkapi...

hahaha betul tuh..mcm ex aku la kaki bebel hahaha ntah best siud ada awek membebel huhuhu...tuh je la kut aku ngan ko sama..aku pun pendiam so..penyepah tuh xde la wakakaka..

sampai sekarang aku confuse....aku nak yang cantik atau yang baik atau kedua duanya...huhuhuhuhu......kalau ikutkan semua pun aku dah kenal...tapi tu la ada lelaki macam aku ni....pelik sungguh ....bila dapat gf cantik...tengok pompuan lain rasa lagi cantik..sedangkan gf sendiri lebih cantik....lepas tu dapat yang baik...tengok perempuan lain rasa perempuan tu baik padahal...awek aku lebih baik...huhuhu last2....sekarang tinggal lah sorang hehehe......baru padan muka aku

p/s ...belajarlah bersyukur dengan apa yang anda ada.....huhuhu

betul tuh hargai apa yg dah dpt...

Assalamualaikum...

Keutamaan aku untuk mencari wanita pilihan,

MESTI PANDAI MEMASAK, tak kisahlah muka rabak mcm mana pun, yg penting pandai masak.. air tangan masakan isteri dpt membuatkan hati suami terikat dengan isterinya.. muahahahahahah.

p/s: JODOH PERTEMUAN DITANGAN ALLAH, MANUSIA MERANCANG, TUHAN MENENTUKAN.. ALLAH dah tetapkan jodoh masing2 awal2 lagi, terima dengan rasa syukur..

Assalamualaikum...

Pandangan Pertama Lelaki Terhadap Perempuan, Btul ke lelaki ni pandang cantik je?atau cantik tu hany pndangan ptam?

ape tu ptam ?

pitam ke ?

atau mata ..

kalau muka cantik, pandai masak dan mengemas

itu yang bagus ...

sejuk perut suami ... ^_^

Edited by hairulfadly

Pandangan Pertama Lelaki Terhadap Perempuan, Btul ke lelaki ni pandang cantik je?atau cantik tu hany pndangan ptam?

ape tu ptam ?

pitam ke ?

atau mata ..

itu yang bagus ...

hahaha aku rasa ptam = pertama kut

berpakaian mengikut Islam tu pon da berakhlak da namanye...klu x berpakaian mengikut Islam, awal2 da nmpak xde akhlak. stuju? x payah pandang jauh2, tgk akhlaq lua dulu baru ckp pasal akhlaq dalam.

Setuju.

ape tu ptam ?

pitam ke ?

atau mata ..

itu yang bagus ...

bukan sejuk..tapi boncit hahah :lol: :lol:

cm biasa laa....lelaki mula2 pandang cantik dulu...lpas tu baru hati budi.tu secara jujurnya.tp kalau pompuan tu tak cntik sekalipun bila da kenal pompuan tu, dah kenal hati budi dia, maka tidak mustahillah timbul bibit cinta aisehh!

(p/s:pengalaman bebb!)

cm biasa laa....lelaki mula2 pandang cantik dulu...lpas tu baru hati budi.tu secara jujurnya.tp kalau pompuan tu tak cntik sekalipun bila da kenal pompuan tu, dah kenal hati budi dia, maka tidak mustahillah timbul bibit cinta aisehh!

(p/s:pengalaman bebb!)

betul tuh...mmg tuh la zahiriah & lahiriah manusia..xleh deny..

bkn takat cinta, masa tu pmpn tu la nmpak cam pmpn tu paling cantik kan.

laki memula dier tgk yg Lawa jerrrr......pastu bru la nk tgk hati.......bile xberkenan di hati tu...dier lepaskn lah pompuan tu..pastu kutuk2 kt mmber2 diorg...huhu... bkn la kutuk..mengumpat je..(btul ka..?)

Mana ada, kalau x minat blah je la, watpe nk kutuk...tambah dosa je

laki memula dier tgk yg Lawa jerrrr......pastu bru la nk tgk hati.......bile xberkenan di hati tu...dier lepaskn lah pompuan tu..pastu kutuk2 kt mmber2 diorg...huhu... bkn la kutuk..mengumpat je..(btul ka..?)

x jugak. ramai lg laki jenis tgk akhlaq dulu, br tgk lawa ke x..tp biasanya klu da berkenan dgn akhlaq, konfom luaran pon nmpak lawa. sapa stuju. saya. time kasih. hehe

x jugak. ramai lg laki jenis tgk akhlaq dulu, br tgk lawa ke x..tp biasanya klu da berkenan dgn akhlaq, konfom luaran pon nmpak lawa. sapa stuju. saya. time kasih. hehe

Aku setuju...alah biasala tu, alasan pompuan kononyer smua laki camtu, smua laki jahat...padahal diorg pun sama. Biler cemburu kt pompuan yg lawa, mcm2 la citer x baik ttg pompuan lawa kluar...pastu tuduh laki agungkan nafsu je.. padahal diorg yg malas nk improvekan akhlak.....pergh....bukan semua yer, sesetengah je. Kwn pompuan aku sendiri yg ckp camtu

Aku setuju...alah biasala tu, alasan pompuan kononyer smua laki camtu, smua laki jahat...padahal diorg pun sama. Biler cemburu kt pompuan yg lawa, mcm2 la citer x baik ttg pompuan lawa kluar...pastu tuduh laki agungkan nafsu je.. padahal diorg yg malas nk improvekan akhlak.....pergh....bukan semua yer, sesetengah je. Kwn pompuan aku sendiri yg ckp camtu

hahaha nih aku sokong mostly ada je la puak2 mcm nih...slalu kat U la jadi mcm nih

tp sya nak secara umum sbb lelaki ni asal je cntik mata da melirik da kat ppuan tu...

Pada pdpt la...sebenarnye.....laki buat gitu sb suke tgk respon pempuan, senang kata saje nk main2 kan pempuan tu.Ini tutama bebudak laki (remmaje).Kalo lah pempuan xberi ape2 respon (buat xtau je),bkn krn sombong, tp xnk diri dpermainkan, lama kelamaan laki akan rase bosan & tak suke jeling2 lg.

Itu lah petua tuk pempuan yg rase xnak dpermainkan.

*Sebenarnye ape2 perkara y kite xsuke blh dielakkan, jike mau.

:) 'Cakap senang sb nk buat pn sonang>P'

Cantik X Cantik sumer bergantung pada bijik mate masing2 tersebut.....

nie fakta dan korang pun sumer alami bende yg samer dah dpt pengalaman yg samer

so xyah risau sngt klu ader org kate ko xcun ker xhensem ker.. lantak peei hang

klu aku org kate camtue aku x kisah lansung walaupun aku xpernah dikata begitu.

Tue sebab Hitachi pakai mata Sharingan samer gak kes ngan budak mata putih tue(aper tah name luper lak)^_^

pompuan menyusahkan perasaan ak0... girlz what daa.... spesis!!!??????

secara tidak hipokritnya aku suka yang cantik seksi dan phree hair

lain2 punya kualiti@kuantiti belakang kira

hampir sume org camtu...tgk yg cun melecun meleleh. tapi,aku takut hubungan camni tak tahan lame... ye la, cantik pada luaran. bile ko dah kenal hati budi yg ntah berbudi @ tak, baru ko tau... tgk je la artis dlm @ luar negara, diorg cun2 pon kawin cerai, kawin cerai ntah brp kali... ko rase kenapa? tu la yg tade kualiti! it's up to you la kan...how to judge the book's cover...

Cantik X Cantik sumer bergantung pada bijik mate masing2 tersebut.....

nie fakta dan korang pun sumer alami bende yg samer dah dpt pengalaman yg samer

so xyah risau sngt klu ader org kate ko xcun ker xhensem ker.. lantak peei hang

klu aku org kate camtue aku x kisah lansung walaupun aku xpernah dikata begitu.

Tue sebab Hitachi pakai mata Sharingan samer gak kes ngan budak mata putih tue(aper tah name luper lak)^_^

amat amat setuju...

p/s : ade org kate aku nie hensem... tapi org lain kate aku nie dah la hitam, x hensem... :blush:

Assalamualaikum...

Keutamaan aku untuk mencari wanita pilihan,

MESTI PANDAI MEMASAK, tak kisahlah muka rabak mcm mana pun, yg penting pandai masak.. air tangan masakan isteri dpt membuatkan hati suami terikat dengan isterinya.. muahahahahahah.

p/s: JODOH PERTEMUAN DITANGAN ALLAH, MANUSIA MERANCANG, TUHAN MENENTUKAN.. ALLAH dah tetapkan jodoh masing2 awal2 lagi, terima dengan rasa syukur..

Assalamualaikum...

aduh! mcm kene kat aku je... memangla dulu aku cari yg pande masak, kemas, jg anak... tapi tu rancangan aku, sume tak dapat...dah jodoh, terimalah seadenye...(dpt yg kurang kualiti, tp cun, xpe... :rolleyes: )

dpt yg kurang kualiti, tp cun, xpe... :rolleyes: )

Hahahaha......adeh, macam2...tp betul gak, sifat/sikap boleh dibentuk, tp fizikal x bleh sentuh...tpkn, kalau jodoh bukan mcm yg kita berkenan, terima je la. Tuhan lbih tau/arif ttg diri kita dari diri kita sendiri, n Dia tau apa yg terbaik....

hmmm... taste aku, aku suke awek yg rupe dier gabungan seorang wanita cantik dan kanak2 perempuan...

aku penah jumpe sekali... comel gile...