Jump to content
Gruntz_To_The_Core

Pandangan Pertama Lelaki Terhadap Perempuan

Recommended Posts

sebab tue la.. kita kene knal dlu.. mcm aku ckp tadik.. nampak yg ayu ker sedap mata memandang.. leh la nak tegur.. untuk knal perangai dia camner.. akakaka

cantik tuh subjective sebenarnye..maybe ada pompuan kite tgk dia cantik but org lain tgk x cantik..tuh smua ikut mata masing2 bak kata org sedap mata memandang..

yang ni aku stuju sangat2.. anda menang astro serta pemasangan percuma..... ngeh ngeh ngeh..

cantik/hensem adalah subjektif... akal fikiran manusia berlainan... so pandangan dan perspektif derang pun berlainan....

berbalik pada soalan topik starter...

pandangan PERTAMA lelaki terhadap perempuan.. sebab aku perempuan, izinkan aku terbalikkan pandangan pertama perempuan terhadap lelaki (pastu pandai2 korang la nak suai padankan)

kalo aku.. ikhlas cakap la... of course memula ternampak sorang mamat ni... aku akan terdetik, hensem nyer... kalo la dia nak kat aku....

tu first lah... then kata lah tetiba aku ternampak dia pakai rantai @ gelang emas ke, kissing deeper kiss plak tu ngan awek dia ke... secara automatik rasa suka tadi akan padam....

and kata lah aku ternampak sorang mamat yang kurang hensem (takder orang tak hensem atau lawa).... aku mungkin tak kata apa2 @ wat taktau je.... then tetiba nampak dia bantu sorang nenek tua ke, tolong dak kecik ke, atau wat perkara yang baik ke... akan terdetik plak kat hati aku, baik nyer mamat ni walaupun tak hensem sangat....

so... utk menjawab soalan tu... pandangan pertama aku rasa memang la akan memandang pada kecantikan..... tapi kena nilai dengan hati....

Aku suka tengok yang cantik + Body sexy :P

yang mana kecantikan tu orang lain pon kata cantik.. TQ

Note : Dari mata turun ke hati..

Note : sekadar mencuci mata

yang ni aku stuju sangat2.. anda menang astro serta pemasangan percuma..... ngeh ngeh ngeh..

cantik/hensem adalah subjektif... akal fikiran manusia berlainan... so pandangan dan perspektif derang pun berlainan....

berbalik pada soalan topik starter...

pandangan PERTAMA lelaki terhadap perempuan.. sebab aku perempuan, izinkan aku terbalikkan pandangan pertama perempuan terhadap lelaki (pastu pandai2 korang la nak suai padankan)

kalo aku.. ikhlas cakap la... of course memula ternampak sorang mamat ni... aku akan terdetik, hensem nyer... kalo la dia nak kat aku....

tu first lah... then kata lah tetiba aku ternampak dia pakai rantai @ gelang emas ke, kissing deeper kiss plak tu ngan awek dia ke... secara automatik rasa suka tadi akan padam....

and kata lah aku ternampak sorang mamat yang kurang hensem (takder orang tak hensem atau lawa).... aku mungkin tak kata apa2 @ wat taktau je.... then tetiba nampak dia bantu sorang nenek tua ke, tolong dak kecik ke, atau wat perkara yang baik ke... akan terdetik plak kat hati aku, baik nyer mamat ni walaupun tak hensem sangat....

so... utk menjawab soalan tu... pandangan pertama aku rasa memang la akan memandang pada kecantikan..... tapi kena nilai dengan hati....

pergh.. menjawab soklan.. huhu.. btol la yg eeya ckp.. tp aku raser.. lelaki nie lain skit.. (sbb aku kan abg.. ehh.. silap. aku kan lelaki ) dia maybe biler nampak ppuan yg lawa.. pastu nampak ngan lelaki len.. tgk cam xkawin lagik.. sti yg tgh tgk awek tue.. merasakan "lau dapat awek nie, ok nie.. lantak ler pakwe dia tue.. lau dah kene ayat aku nie.. kompem cair nyer... " .. nie pendapat aku berdasarkan kepada pemerhatian aku kat beberapa org member aku.. :wacko:

kalo aku nmpk awek lawa...huhuhu mmg la wah kalo jadi awek aku mmg best ler...tapi sekali tgk yg berkepit ngan dia lelaki xkire la hensem ke x hensem..tapi buek hati aku adoi sedeynye dah kena kebas aku gak xde awek hahahaha...

tapi dari segi pengalaman idup dlm byk2 x-gf aku..sorank jela yg bile 1st time tgk dia buat hati or jantung ku berdegup ngan pantas..yg lain tuh xde la pulak..tuh aku punya target sekang kalo dpt jumpa awek yg bole buat jantung aku beat fast...aku akan tackle dia sampai dpt huhuhuhu... :lol:

awek kat tempat ko skang tue kan ramai ^-^

Lelaki yang baik, dia akan memandang seseorang perempuan melalui ilmunya. Kalau jenis gatal takyah cakap la...

x dinafikan... termasuk ngan aku.. wlpn aku suker tgk awek yg "sejuk mata memandang", tp xdpt gak nak control tgk awek len.. maklumler single.. bebas.. hehe.. jiwa remaja lagi.. huhu ^_^

aku sensitif ngan pompuan cantik....nanti aku asyik sengih je......hik hik hik hik....mcm kerang busuk le plak...tp aku mmg suke pompuan cantik, tp kalo cantik tp mengada2ngada, gatal...confirm aku geli nak tengok.

aku sensitif ngan pompuan cantik....nanti aku asyik sengih je......hik hik hik hik....mcm kerang busuk le plak...tp aku mmg suke pompuan cantik, tp kalo cantik tp mengada2ngada, gatal...confirm aku geli nak tengok.

gedik? :huh:

tapi korang perasan tak.....

senario kat malaysia ni....

ramai perempuan cantik.....

menjanda......

contoh:

camelia, eja, kuza, natasha hudson(da kawin balik), erra ....

derang tu cantik2 belaka... tapi naper eh???

elie suriati yang tak cun langsung tu (tapi lakonan mantap giler) alhamdulillah.. buat masa ni takderla dengar benda2 tak elok pasal rumahtangga dia....

x dinafikan... termasuk ngan aku.. wlpn aku suker tgk awek yg "sejuk mata memandang", tp xdpt gak nak control tgk awek len.. maklumler single.. bebas.. hehe.. jiwa remaja lagi.. huhu ^_^

Leh caya ke ni? :lol:

Apa pendapat korang?....lelaki ni hanya tngk cantik je pada ppuan ke?

Secara logik, siapa tak suka tengok yang cantik kan? Mesti tertarik. Tambah kalau ayu, seksi, perghhh memang berat mata nak beralih pandangan. Tapi pada aku itu sekadar suka-suka je. Kalau tertarik kat gadis sebab dia cantik, berapa lama boleh tahan? Yang penting mesti mau hati juga.

Kalau aku lebih tertarik pada perempuan yang bijak. Yang gemar berdebat bukan takat dok bantai setuju dengan pendapat kita. Lepas tu yang open minded, relax tak kalut sangat. Lebih suka pada rupa neutral, dress up pun simple je. . Rupa tu agak-agak boleh pandang dah la. Nak sampai cun cam Keira Knightley (memang best kalau dapat) macam mustahil je rasanya. B)

klu tgk rupa die cantik, biasanya pandangan yg nmpak cantik tu sekejap je. tp klu pmpn tu cantik akhlak, insyaAllah, kecantikan pmpn tu lebih lama bertahan di hati aku. huhu...

cantik rupa akhlaq x cantik watpe kan..

kalo awek cantek bole 'market' dikalangan kawan2...

wahahah~

*tu tujuan utama dorg... saje dok main couple2 break2 ni... percayalah...

kalo yg baik budi pekerti...

sejuk mate memandang tulah idaman setiap lelaki...

tapi ader gak jenis nak yg cantik je...

dlman dorg x kesah sbb yg lelaki tu pon bukan baik pon orgnye...

huh~

pakwe aku kdg2 bile nmpak pompuan seksi dia akan ui,seksinye.sje nk buat aku jeles.pas2 dia gelak2..hehe.. aku tnye suke yg seksi ke?pas2 dia kate ala,memg suke tp dia xnak aku seksi..hoho..ntah le.tu buat cuci mata je.

setuju jgk hehe...rasanya dorang hanya suka tengk tp tak semestinya suka terus, gitu tak?

tepuk dada tanya iman ...

BETUL. clap-clap. Anda menang motor lagi ...

Persoalan : Gadis kat atas ni cantik ke tak ?

bila masa aku nak korang komen pic tu..aku nak mintak pendapat korang pasal lelaki bukan komen pic...

menjanda......

Rezeki dan jodoh masing2. *ke ko nak kata perempuan cantik ni x kn bahagia? if yes, aku rasa x betul la...

*sekadar preemptive assume je.

Lelaki pasti suka pada perempuan ...

kalo cantik lagi suka .........

bohong ler ...kalo sapa yg tak suka pada yg cantik tu .......

Tengok luar... pastu tengok dalam...

Pastu tengok luar balik ...

Yang cantik bila muda sahaja

Dah tua nanti bekedut gak ...

Tapi yang bagus hati mau baik Bro ...

Tak payah tengok dalam ....

tengok luar pun dah cukup ........

avatar ko pun dah cukup membuktikannya ....

gambar perempuan cantik .... :lol:

berani ko tarak gambar perempuan tua kerepot ...... :lol:

menjanda......

contoh:

camelia, eja, kuza, natasha hudson(da kawin balik), erra ....

derang tu cantik2 belaka... tapi naper eh???

elie suriati yang tak cun langsung tu (tapi lakonan mantap giler) alhamdulillah.. buat masa ni takderla dengar benda2 tak elok pasal rumahtangga dia....

artis tak payah crta..khidupan dorg lain...ada plak artis2 ni da kawintp x nak ngaku...pdhal hal kawin2 ni bukan memain..

ppuan bukan kira dr cantik ke tak..kalau cantik tu da kira bonuss..tp yg penting memahami, penyayang, amik berat..jd soal cantik ke tak adalah soal no dua..

Bergantung pada lelaki tu sendiri.

Macam2 kriteria dia letak.

Kalau yang tengok kerana Allah SWT...lain pandangan dia.

Kalau yang tengok kerana nafsu...almaklumlah.

Perempuan tu pun main peranan.

Lelaki camana yang dia nak.

Tepuk sebelah tangan tak berbunyi...

Pehhh.. seribu satu makna ayat ko tuh...

Kekadang aku tpikir gak.. Kalo org2 belah2 afrika mcm Sudan ker yang fizikal diorang ni korang pun tau mcmana... kalo pandangan dia mcm kita ni.. alamatnye diorang ni takkan kawin ngan sebangsa diorang ni.. Mesti nak cari yang putih2 pastu idung mancung... heheee.

Seme orang suka pada yang cantik. tp kecantikan ni memang abstrak. Orang kate cantik.. kita plak kata 'cantik kebende mcm tuh.. Kekadang tengok bf slebet jer.. tapi gf fullamak cun giler.. camner tuh.. ayat power kot.

P/S: Korang tau tak, kenape anak babi jalan tunduk?

Sebab dia malu mak bapak dia babi.... kui..kui..kui

itu laa mata lelaki nie even dr dia baligh sampai la ke tua..

pantang nampak yg cun + seksi je mesti tgk.. itu la lelaki dan benar2 lelaki...

jd jgn la hairan sbb lelaki mmg mcm tuh.. tp kalu pandang sampai x berkedip mata tuh elok la di tempeleng kan bg dia sedar dr khalayan 18sx tuh.. hehe..

tp prempuan lak apa niat dlm ati dia org pakai sampai menonjol sana sini..? kalu nak kata baju cantik byk lg yg cantik yg sedap mata memandang.. kang pandang lama2 korang tutup la buat2 mcm lelaki yg pandang tuh gila sex..

kesian kita org sbg lelaki kena pandang jeling2 sampai naik juling supaya korang buat2 x perasan .....hahahha...

Bergantung pada lelaki tu sendiri.

Macam2 kriteria dia letak.

Kalau yang tengok kerana Allah SWT...lain pandangan dia.

Kalau yang tengok kerana nafsu...almaklumlah.

Perempuan tu pun main peranan.

Lelaki camana yang dia nak.

Tepuk sebelah tangan tak berbunyi...

org sekarang semua ikut nafsu ......

kalo betul2 nak ikut sunnah Nabi .....

Buat lah dengan betul betul macam mana yang Rasullullah sunahkan...

Edited by TJ-Ariff

std ler sumer lelaki suke tgk awek lawa.. supe gak ngan awek suke tgk lelaki hensem kan??.. er.. thread-starter.. tu gambar hang kerr??? :wub: