Jump to content
raf

Index Rasuah

Recommended Posts

berita buletin utama tadi kuar lagi cite pasal babi kat melaka tuh.. terbaru, tarikh terakhir untuk mengurangkan jumlah babi ditunda lagi hingga ke tahun 2008. ape dah jadi? dah 3 kali tukar tarikh.. adekah ini ade kaitan dengan rasuah??

sian penduduk kawasan kena beraya lagi ngan bau busuk pada tahun ni... silap2 pilihanraye akan datang adun kawasan tuh kalah kot.. hahahah undi hak rakyat..

p/s: melayu merusuh di trengganu di cari, ditahan, masuk paper, besar2 cerita, tapi si namewee?? ape crite?? tutup kes ka? takmau tangkap bawak balik ka??? yang jadi mangsa dalam lagu namewee tu siape?? bukan orang m***** ka?? penternak babi melaka dibagi muka!! kasi lah lagi muka!!hahahah padan muka!!! yang jadi mangsa?? m***** jugak... pikir2kan lah..

kita crta pasal rasuah la beb..ada kena mengena dgn rasuah ke?

Edited by Gaara_SuxX

Tahun depan mesti index rasuah bertambah baik .. dah ramai pak belang kena tangkap lepas siasatan BPR bila terima aduan ketua audit negara .

Tahun depan mesti index rasuah bertambah baik .. dah ramai pak belang kena tangkap lepas siasatan BPR bila terima aduan ketua audit negara .

setakat tangkap pegawai jer tak de maknanya, tu yg besar2 tu patut diseret sekali..ni tangkap ikan bilis tapi lepas ikan jerung.

setakat tangkap pegawai jer tak de maknanya, tu yg besar2 tu patut diseret sekali..ni tangkap ikan bilis tapi lepas ikan jerung.

Relax bro, ni baru langkah pertama .. memula tangkap anak jerung dulu, nanti baru la bapak ikan jerungnya ..selalunya nak tangkap pak jerung nih, kena banyak sabar, sebab dorang banyak suku sakat yang banyak membantu .... karang sia-sia je tangkap tapi bukti x kukuh. So, anggap la ni langkah pertama dari kerajaan untuk rakyat, tangkap suku sakat dulu .. dapat bukti yang cukup, baru la tangkap bosnya.

Relax bro, ni baru langkah pertama .. memula tangkap anak jerung dulu, nanti baru la bapak ikan jerungnya ..selalunya nak tangkap pak jerung nih, kena banyak sabar, sebab dorang banyak suku sakat yang banyak membantu .... karang sia-sia je tangkap tapi bukti x kukuh. So, anggap la ni langkah pertama dari kerajaan untuk rakyat, tangkap suku sakat dulu .. dapat bukti yang cukup, baru la tangkap bosnya.

Dah 50 tahun merdeka pun still baru nak buat langkah pertama? aku x nafikan mmg langkah pertama patut utk buat langkah seterusnya, tapi ko boleh lihat sendiri la, mmg itu jer la tahapnya,tangkap ikan bilis jer dan mmg tangkap jerung tak guna pasal nnt boleh lepas gak, tgk kes MB selangor dulu cukup la, si mohd taib tu dah jelas lagi siap dapat tangkap dgn duit berjuta2 tapi lepas gak,blom lagi kes eric chia, kasitah gadam dan seangkatan dengannya.

aku kadang2 payah nak percaya sistem kehakiman negara kita..dan juga berita kita..bukan nak berpolitik..tp just nak kongsi citer..ingt lg kisah menteri besar sgor tu kena tangkap bawa duit berjuta2?? dlm masa yg sama, ada dua lg exco kerajaan negeri terlibat dgn rasuah(kalau anda masih ingt) salah sorg adlh jiran aku(bekas exco negeri)..ok..kes pun bermula..dan akhirnyer dia disabitkan salah atas kesalahan rasuah(menambahkan bilangan kes rasuah )..dia dijatuhkan hukuman 2 thn penjara..so mana2 aku gi, smua org bertanya pd aku tentang jiran aku tuh..tp hakikatnyer, dia sihat walafiat berkebun bunga dihalaman rumahnyer...isterinyer dgn bangga mencanangkan yg suaminyer dah bank in dlm akaun nyer sbnyk 3 juta!!..so soalan nyer, fakta boleh dibuat..tp terlaksanakah hukuman yg dijatuhkan tu??so sampai bila2 pun rasuah x kan berkurangan kalau ada sesetgh pihak rasa diri mereka kebal mcm jiran aku ni...aku tidak mereka2 cerita...tp menceritakan benda yg BENAR..

xterfikirkah kita siapakah yg menjadi punca rasuah yg berlaku dimalaysia ni?? yg ditangkap dan dibongkaran hanya anak2 haruan, siapakah bapa2 haruanyg masih bebas diluar sana.. agensi awam mmg yg paling byk terlibat dgn rasuah..

sepatutnya agensi awam la yg paling kurang rasuah, sbb ketua kerajaan kata nak banteras rasuah.. apa cerita....

laporan?? byk dah yg dibuat.. tp kdg2 senyap mcm tu aje.. tgk mcm kes pengarah bpr, ahli politik dr klang dan yg lain2 yg jawatan besar2.. semua dah di siasat, tp dilepaskan.. br separuh jalan sj.. kalau kes nik aziz xlapor rasuah siap kata salah lg.. hurmm.. mana lg besar.. bg rasuah, @ xlapor n x terima rasuah??? 1st thing 1st la

kita crta pasal rasuah la beb..ada kena mengena dgn rasuah ke?

Yg sebenarnya,berkaitan isu khinzir tu,yg sebenar2nya,para YB kat sana kena rasuah dgn para penternak khinzir tu maaa.Masa tu kesemua pemimpin2 Cina dari MCA dan DAP turun padang nak halang pihak berkuasa dari bunuh khinzir2 tu maa.Para YB kat sana terima rasuah dari para penternak khinzir tu maa.Para pnternak khinzir tu dah beri amaran/ugutan kat para YB kawasan tu kalau x nak mereka sebutkan nama2 penerima rasuah tersebut,baik batalkan sahaja hasrat nak tembak kesemua khinzir tersebut.Jadi,sebab itulah operasi tersebut x berjaya maaa.

satu masa dulu pemimpin kita pernah menyeru rakyat malaysia supaya menaikkan nama malaysia di mata dunia. inilah dia.... :ph34r:

Edited by kluang man

Yg sebenarnya,berkaitan isu khinzir tu,yg sebenar2nya,para YB kat sana kena rasuah dgn para penternak khinzir tu maaa.Masa tu kesemua pemimpin2 Cina dari MCA dan DAP turun padang nak halang pihak berkuasa dari bunuh khinzir2 tu maa.Para YB kat sana terima rasuah dari para penternak khinzir tu maa.Para pnternak khinzir tu dah beri amaran/ugutan kat para YB kawasan tu kalau x nak mereka sebutkan nama2 penerima rasuah tersebut,baik batalkan sahaja hasrat nak tembak kesemua khinzir tersebut.Jadi,sebab itulah operasi tersebut x berjaya maaa.

Sumber anda? Best maklumat nih .. mana dapat ye? :blush:

Sumber anda? Best maklumat nih .. mana dapat ye? :blush:

Daripada pak cik saya dan juga kawan2 pak cik dan keluarga saya.Kawan2 keluarga saya tinggal di kawasan itu, dan masa hari tersebut,mereka semua dah berkumpul di kawasan tersebut seawal pukul 4.00pagi hingga ke 4.00ptg.Mereka berharapkan operasi tersebut berjaya.Tetapi sebaliknya yg berlaku.Anggota2 pihak berkuasa FRU yg datang dari KL pun mengeluh sebab buat penat je mereka datang tapi operasi tidak berjaya.YB2 Melayu kat sana ada yg turun tetapi x ada yg berani ambil tindakan.Kalau mereka tu x terlibat dgn rasuah,mesti mereka berani arahkan anggota2 pihak berkuasa menembak kesemua khinzir tersebut.Tetapi mereka langsung x berani nk ambil tindakan.Mcmana tu??????

Daripada pak cik saya dan juga kawan2 pak cik dan keluarga saya.Kawan2 keluarga saya tinggal di kawasan itu, dan masa hari tersebut,mereka semua dah berkumpul di kawasan tersebut seawal pukul 4.00pagi hingga ke 4.00ptg.Mereka berharapkan operasi tersebut berjaya.Tetapi sebaliknya yg berlaku.Anggota2 pihak berkuasa FRU yg datang dari KL pun mengeluh sebab buat penat je mereka datang tapi operasi tidak berjaya.YB2 Melayu kat sana ada yg turun tetapi x ada yg berani ambil tindakan.Kalau mereka tu x terlibat dgn rasuah,mesti mereka berani arahkan anggota2 pihak berkuasa menembak kesemua khinzir tersebut.Tetapi mereka langsung x berani nk ambil tindakan.Mcmana tu??????

Sumber lisan je? Camne nak sahkan yang dorang ambil rasuah ni? Laporan BPR, dah buat ke? Atau cakap2 kedai kopi je? Bukan sebabnya ingin menjaga hati kaum ****, dan pancing undi ke? Kalau rasuah dan menjadi tajuk berita utama, rasanya BPR turun padang dah siasat .. :lol:

Tu jer? xkn 'bukti' mcm tu jer nk expect org percaya kot...anymore??