Jump to content
Sign in to follow this  
slaughters

Sape Ade Maklumat..

Recommended Posts

Assalamualaikum..

Sape ade maklumat, mengenai mana2 surau or masjid yang memerlukan bantuan kewangan untuk membayar bil2 api dan air. Maknanya surau2 or masjid2 ini tidak mempunyai dana untuk membayar kecuali dengan mengharapkan sumbangan peribadi orang ramai dan kutipan tabung.

Kalo ade, (sepatutnya ada ) harap2 boleh inform kat sini.

Terima Kasih banyak2. :lol:

Edited by slaughters

Assalamualaikum..

Sape ade maklumat, mengenai mana2 surau or masjid yang memerlukan bantuan kewangan untuk membayar bil2 api dan air. Maknanya surau2 or masjid2 ini tidak mempunyai dana untuk membayar kecuali dengan mengharapkan sumbangan peribadi orang ramai dan kutipan tabung.

Kalo ade, (sepatutnya ada ) harap2 boleh inform kat sini.

Terima Kasih banyak2. :lol:

aku rasa masjid kat umah aku ada cakap tntang peruntukan dorang kurang nk baya bil selenggara masjid...nanti aku try dpt kan maklumat... :huh:

aku rasa masjid kat umah aku ada cakap tntang peruntukan dorang kurang nk baya bil selenggara masjid...nanti aku try dpt kan maklumat... :huh:

hoho.. selenggara tu lain.. tu melibatkan kos ribu2.. hehehe..

aku nak carik, surau or masjid yang betul2 memerlukan dana untuk bayar bil api and air.. ( kiranya surau2 ini tak dapat mane2 bantuan khas )

thanks a lot.

sabah serawak pun aku terima info..

kalu tak silap aku kat masjid besar di kudat ni ada bayaran tertunggak, dlm rm 24-27k..tapi tak tau la maklumat yg terkini...

Bukan ke masjid ada kutipan derma pada setiap hari Jumaat ?

Guna duit tu je bayar bil elektrik dan air ...

Bukan ke masjid ada kutipan derma pada setiap hari Jumaat ?

Guna duit tu je bayar bil elektrik dan air ...

kalo nak dikirakan orang yang menderma,lebih2 lagi masjid kat luar bandar cukup ke?dengan nak biaya kelas-kelas agama,jamuan lagi,banyak guna duit sume 2

kalo nak dikirakan orang yang menderma,lebih2 lagi masjid kat luar bandar cukup ke?dengan nak biaya kelas-kelas agama,jamuan lagi,banyak guna duit sume 2

sangat cukup..cukup sangat.. :lol:

@slaughter,

nk organize xtvt yg melibatkan derma lagik ke?...

bagus la hang ni.. :)

kalu tak silap aku kat masjid besar di kudat ni ada bayaran tertunggak, dlm rm 24-27k..tapi tak tau la maklumat yg terkini...

mak ai, sampai 24 ribu.. melampau benar..

huhuhu.. adeh..

bekalan elektrik atas nama masjid @ tpt ibadat gunakan kiraan yg murah dari premis kediaman atau perusahaan.. kalau jumlah tu la dia guna.. aku rasa bill letrik dgn air rumah aku tu boleh dibayar dlm anggaran 20 tahun

bekalan elektrik atas nama masjid @ tpt ibadat gunakan kiraan yg murah dari premis kediaman atau perusahaan.. kalau jumlah tu la dia guna.. aku rasa bill letrik dgn air rumah aku tu boleh dibayar dlm anggaran 20 tahun

bil air rumah aku tiap2 bulan tak pernah lebih RM3.50.. ( ade subsidi... kekeke )

bil air rumah aku tiap2 bulan tak pernah lebih RM3.50.. ( ade subsidi... kekeke )

Meter ko tersumbat tu..hehehe :lol:

------------

kawasan aku masih sempurna lagi bil2 nya..pasal ada yang bersedekah.

mak ai, sampai 24 ribu.. melampau benar..

huhuhu.. adeh..

betul aku cakap kat ko...bil tertunggak yg dah bertahun2. dh keluar notis potong karan tapi masih terang benderang lg smpi hr ni. heran jg aku.

bil kt rmh sewa aku bln lepas (termasuk tunggakkan) dlm rm50.89sen...apa tak nya, main games sambil tgk astro...padan muka aku..hehe.. :lol:

betul aku cakap kat ko...bil tertunggak yg dah bertahun2. dh keluar notis potong karan tapi masih terang benderang lg smpi hr ni. heran jg aku.

bil kt rmh sewa aku bln lepas (termasuk tunggakkan) dlm rm50.89sen...apa tak nya, main games sambil tgk astro...padan muka aku..hehe.. :lol:

TNB ada budi bicara lagi..mybe sebab hak orang ramai kot..

Rasanya..TNB akan BURN cam tu je :D

kira sedekah :)

Bestnyer duk rumah ko..cam tak caya..

Bil aku biase RM35.00 makan minum mandi..kenderaan..10 kali ganda...hampeh tol..

Bil air masjid standard mesti ratus sebulan ni..

Bestnyer duk rumah ko..cam tak caya..

Bil aku biase RM35.00 makan minum mandi..kenderaan..10 kali ganda...hampeh tol..

Bil air masjid standard mesti ratus sebulan ni..

memang kat rumah aku ade subsidi air.. aku pun pelik gak mule2.. ingatkan orang yang baca meter tu salah baca.. tapi tiap2 bulan datang slip Rm3.05 sen aje.. maknanya memang RM3 aje la bil air.. eheh.. rumah ade 3 bilik air.. masing2 ade bilik air sendiri..

ok, aku still mencari maklumat ni.

Untuk surau2 yang memerlukan bantuan kewangan, hopefully takde la sampai 24 ribu.. tu aku rasa better serahkan pada orang lain (korporat) untuk settlekan bil camtu..