Jump to content
Sign in to follow this  
Kirff

Yayasan Oh Yayasan

Recommended Posts

Assalamuaalaikum.....

ok ni kira very2 sensetif laa skit...tp aku nak luah gak laa...

crita dia camni....aku ada laa pohon bantuan kewangan dari salah satu yayasan kerajaan kat negeri kedah ni....yg best nya yayasan ni konon yg nak membantu kaum bumiputera tuk nak berkecimpung dlm dunia usahawan ni....

aku pon isi borang semua lengkap ngan prosedur2 yg diaorang nk....

yg jadi isu skang ni bila aku dah kat opis yayasan tu nak deal ketahap seterusnya....dia tyn aku soalan cepu mas....NO.AHLI..apa ke hal laa plak...

klau tuk ahli umno jer...baik letak kat ctu tok puak2 umno jer or nama jer yayasan kroni-kroni umno....

Edited by TJ-Ariff

<_<

dimanakah ke tulusan....

erm xpalaa usaha blah lain laa...lgpon org kata 'easy come easy go'....

puak2 tu bila depa dah lulus ada laa plak nak kena suap plak hari kedepan nuu...

standart arrr....

hikmah semua ni...sabar sabar :ph34r:

laa...aku ingatkan keluhan pasal apa, rupanya pasal takdapat bantuan pasal bukan ahli. hmm...ko daftar ja la jd ahli mcm aku..hehe :lol: sedare ni dh dftr mengundi ka? kalu blm dftr la cepat2 n jgn lpa dftr skali jd ahli...bukan apa, utk masa depan yg gemilang...

:lol:

haha..nasib baik ada yusri...

aku pon dah jadi cam kucing dia...tersengeh tgk clip :blush:

tp papa pon aku still petikaikan soal bulu yg yayasan ni buat....sepatut nya klau dah nak tolong,tolong laa cara betoi.....klau aku join laa...mampoih aku ngan org kg sendri...paham2 laa area kedah ni camna,cari xblk kg... :lol:

Aku pernah sekali gi interview kat SPA, Putrajaya.

Cam hampas.

Interview cam kena tahan reman lak...kasar.

Melayu lak tu.

Kena ada kabel la...etc.

Ish...Malaysia ku Gemilang?

Malay tak gemilang.

Aku pernah sekali gi interview kat SPA, Putrajaya.

Cam hampas.

Interview cam kena tahan reman lak...kasar.

Melayu lak tu.

tu laa tanda2 yg org gov ni kenkdg gila pangkat(sori klau yg terasa)

org camtu kita kena kasag blk...klau aku silap besaq..melawan balik laa...xdpt keja pon xpaa dari kena maki hamun maruah jatuh camtu....umpama telog luruh beb....

cam yaysan ni gak laaa aku tyn blk kat dia paa tujuan klau buat camni..takdak makna...buat angin gak laa...tersengap

tu laa tanda2 yg org gov ni kenkdg gila pangkat(sori klau yg terasa)

org camtu kita kena kasag blk...klau aku silap besaq..melawan balik laa...xdpt keja pon xpaa dari kena maki hamun maruah jatuh camtu....umpama telog luruh beb....

cam yaysan ni gak laaa aku tyn blk kat dia paa tujuan klau buat camni..takdak makna...buat angin gak laa...tersengap

Itu je ke...perjuangan UMNO...konon nak perjuangkan bangsa...tapi nak tindas bangsa plaks....kat sama Melayu..fuh sikit punya kuat ka.... tapi kat bangsa lain "umpama telog luruh beb...."sepatutnya tak payah berkira sangat ahli ke bukan ahli ke...kalau betul pemohon tu layak...melayu pulak tu..kasi LULUS jelah...kalau Cina pulak bab isu bersama derang satu hati je...bukan kira DAP MCA Gerakan...Takut jugak apa kan jadi pada orang ISLAM/Melayu 40-50 tahun lagi kalau kita tengok perjuangan parti Melayu sekarang. Kut2 seratus tahun lagi orang Melayu yang ada kat Malaysia ni...ada kat hutan2 je...maklumlah kuasa dah takde...menjadi hamba di NEGARA sendiri, walaupun relitinya dah nampak sekarang..

macam macam...

maklumla,politik namanya,kalo tak politik tak camtu jadinya....

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

Sebelum saya mengulas isu ini lebih lanjut, apakah yang dimaksudkan dengan NO. AHLI sebagaimana Encik Kirff maklumkan seperti post diatas? Adakah no. ahli yayasan, no. ahli mana-mana badan biasiswa, no. ahli Persatuan Pengakap? dsb. Terima kasih

Sebelum saya mengulas isu ini lebih lanjut, apakah yang dimaksudkan dengan NO. AHLI sebagaimana Encik Kirff maklumkan seperti post diatas? Adakah no. ahli yayasan, no. ahli mana-mana badan biasiswa, no. ahli Persatuan Pengakap? dsb. Terima kasih

assalamualaikum....

erm dia mintak no.ahli pengakap time kanak-kanak rebina dulu.....mana nak ingat dah....tu yg angin tu.... <_<

hehe...dia mintak no.ahli UMNO....tau laa muka aku cam siam pon... :lol:

kut ya pon dah org melayu yg datang nak mintak bantuan dari badan or persatuan org melayu sendiri....aleh2 bunyi kot lain plak.....

sebab tu laa ALONG bleh hidup....nak salah sapa?tu kes baru budak kecik tu mati ura2 kata ada kena mengena ngan along gak.....

so...bdn bekanun yg pilih bulu pilih kroni...aku doa xselamat dunia akhirat....xdoa pon mmg xselamat :excl:

dia baru lg kot dlm dunia ni

klu kau pegi belah mane pun sama jer

x payah la kau nak pertikaikan benda kecik mcm ni

tutup jer topik ni buang masa jer...

Edited by madaya

bagi aku dlm hal ni......BENDA NI NORMAL. u hv no choice, sbnrnya. IF U CANT GO AGAINST THEM....JOIN THEM. dah ramai yang buat camni....kalo tak memang susah, loan? tender? projek? memang susah, bagi aku, belum masanya aku korbankan prinsip aku utk mencari rezeki......dan aku harap aku takperlu korbankannya sampai bila2. tapi pada sesapa yang TERPAKSA, tak pe la...join je la...tak rugi ape pun.....

bagi aku dlm hal ni......BENDA NI NORMAL. u hv no choice, sbnrnya. IF U CANT GO AGAINST THEM....JOIN THEM. dah ramai yang buat camni....kalo tak memang susah, loan? tender? projek? memang susah, bagi aku, belum masanya aku korbankan prinsip aku utk mencari rezeki......dan aku harap aku takperlu korbankannya sampai bila2. tapi pada sesapa yang TERPAKSA, tak pe la...join je la...tak rugi ape pun.....

Setuju dengan mu...secara amnya...perkara inilah yang menyebabkan Melayu dah takde jati diri..awal2 dah membelakangkan Islam...tapi kalau bercakap pasal Islam..fuyo..berapi...pembela agama - KONON.

Kesan jangka panjang takut negara tergadai ke bangsa lain kalau Melayu terus-terusan begini..