Jump to content
Hackezkk

Mayat Dalam Beg Sah Mayat Nurin Jazlin

Recommended Posts

PETALING JAYA 20 Sept — Polis hari ini mengesahkan ujian asid deoksiribonukleik (DNA) ke atas mayat kanak-kanak perempuan yang ditemui dalam sebuah beg sukan di Petaling Jaya Utama Isnin lepas adalah Nurin Jazlin Jazimin, 8, yang hilang sejak sebulan lepas.

Ketua Polis Daerah Petaling Jaya, ACP Arjunaidi Mohamed berkata, ujian darah ke atas mayat dan juga ibu bapa Nurin Jazlin mengesahkan hubungan antara kedua-dua pihak.

Katanya, ibu bapa Nurin Jazlin telah dimaklumkan tengah hari ini mengenai keputusan DNA itu.

Nurin Jazlin, pelajar tahun dua Sekolah Rendah Kebangsaan Desa Setapak dilaporkan hilang pada 20 Ogos setelah keluar bersendirian untuk ke pasar malam yang berhampiran rumahnya di Seksyen 1, Wangsa Maju di sini.

Mayat budak perempuan yang tidak berbaju yang dipercayai menjadi mangsa deraan seks ditemui oleh pemilik lot kedai di Jalan PJS 1 pada pagi Isnin lepas.

Sementara itu di KUALA LUMPUR, bapa Nurin, Jazimin Abdul Jalil, 33, seorang pemandu teksi enggan menerima keputusan DNA itu bahawa mayat kanak-kanak itu adalah anaknya.

“Saya ayah Nurin... Saya lebih mengenali anak saya dari semua orang.

Dalam hati saya berkata mayat itu bukan anak saya.

“Jika polis suruh saya ambil mayat tersebut, saya akan terima, saya akan mandikan dan akan mengebumikannya. Tetapi saya hendak polis teruskan usaha mencari Nurin kerana saya tahu Nurin masih berada di luar sana dalam keadaan selamat,†kata Jazimin kepada pemberita di perkarangan bilik mayat Hospital Kuala Lumpur (HKL).

Jazimin juga berkata, beliau pasti mayat itu bukan anaknya berdasarkan keadaan gigi dan parut yang dipunyai oleh Nurin.

Nurin, katanya, mempunyai kedudukan gigi yang rapat dan mempunyai parut akibat luka di pangkal pehanya

Jazimin berkata, beliau dimaklumkan mengenai keputusan DNA tersebut pada pukul 12.30 tengah hari oleh polis daerah Petaling Jaya dan diminta datang ke bilik mayat HKL untuk membuat pengecaman semula mayat tersebut.

Sebelum ini, Jazimin dan isterinya Norazian Bistaman, 35 telah dipanggil untuk proses pengecaman di HKL pada Isnin lepas dan tidak mengaku mayat itu anaknya, Nurin berdasarkan kepada keadaan fizikal kanak-kanak yang ditemui itu.

Norazian yang kelihatan sugul ketika ditemui pemberita berkata, beliau rela menerima sebarang keputusan pihak berkuasa.

“Apa lagi yang boleh saya kata. Keputusan DNA menunjukkan itu anak saya. Saya reda dengan kehendak Ilahi.

“Sebagai seorang ibu saya masih berharap bahawa itu bukan anak saya, ibu mana yang sanggup terima kenyataan bahawa anaknya diperkosa dan dibunuh begitu kejam. Hanya Tuhan sahaja tahu perasaan kesedihan yang saya alami,†katanya dengan linangan air mata.

Norazian berkata sekiranya Nurin Jazlin selamat ditemui, perayaan Hari Raya Aidil Fitri tahun ini adalah yang paling bermakna dalam hidupnya.

Malah pakaian raya untuk Nurin Jazlin sudahpun dibeli dan “saya tetap akan menunggu kepulangannya,†katanya sebak.-Bernama

iskkk..sadiss toll....

kalau dah cek DNA sepadan mmg betul lah tu~

hilang sebulan tak cukup makan kurus kering lah~

org yg buat tuh serta rakan subahat patut dilenyek perlahan2 pakai stembrol jer di khalayak ramai~

tak pon ikat kat peluru berpandu tembak ke laut~

kalau dah cek DNA sepadan mmg betul lah tu~

hilang sebulan tak cukup makan kurus kering lah~

org yg buat tuh serta rakan subahat patut dilenyek perlahan2 pakai stembrol jer di khalayak ramai~

tak pon ikat kat peluru berpandu tembak ke laut~

Betul tu setuju bangat....biar dia tahu rase. Kalau sha.....biar penjenayah tu di rejam sampai mati...baru tahu camner. :angry:

Apepun Takziah wat keluarga arwah...mmg susah nak terima kenyataan...yerla...mati dalam keadaan camtu....sebagai mak ayah pasti sukar nak menerimanya....aperpun...parent arwah nurin kena juga lah terima jenazahnya....sbb ujian DNA ni jarang sekali silap....! :huh:

~AL FATIHAH~

Aku teringat kes Along Spoon dulu,bapak dia pun takleh nak terima anak dia dah mati.Yelah,anak kesayangan hilang dan bila dah tau kena macam ni maunya tak susah nak terima kenyataan.Kalau mati tu sakit normal atau accident tu mgkn la tak kisah sangat,tapi mati kerana penderaan seks memang sesuatu yang takleh dimaafkan.Kes ni lebih kurang sama dengan kes Nurul Huda Ghani tu,cuma ni terlalu kejam.

Aku tengok berita semalam,kemaluannya ditusuk dengan timun dan terung.Apa punya gila la orang macam ni!!!

Samada mamat tu gila atau sengaja nak buat havoc,tak tahu la.Cuma tak sangka leh sampai tahap melebihi akal manusia,sanggup buat macam tu.Apa la dosa budak tu sampai sanggup buat gitu.. -_-

mcm mana leh tau timun ngan terung hah.. ker menda2 tuh masih ada dlm bdn budak tuh masa bedah siasat... pasal laporan otopsi usus budak tuh sampai pecah dikejakan oleh pembunuh tuh .. kesian budak tuh mati dlm keadaan terseksa dan mengaibkan mcm tuh...

suspek yg melakukannya dikatakan berada kat lembah klang... dengar hari tuh ganjaran rm20k sapa yg bg maklumat sampai org yg buat tuh di tangkap...

mcm mana leh tau timun ngan terung hah.. ker menda2 tuh masih ada dlm bdn budak tuh masa bedah siasat... pasal laporan otopsi usus budak tuh sampai pecah dikejakan oleh pembunuh tuh .. kesian budak tuh mati dlm keadaan terseksa dan mengaibkan mcm tuh...

suspek yg melakukannya dikatakan berada kat lembah klang... dengar hari tuh ganjaran rm20k sapa yg bg maklumat sampai org yg buat tuh di tangkap...

Mgkn sebab cedera teruk kat bahagian kemaluan tu,disyaki timun kot.Aku pun tak tau la macam mana post mortem tu dibuat cuma tu la pakai sayur nak wat penderaan seks,betul2 bengong la mamat tu..

Assalamualaikum...

diorang dpt detect mungkin kulit timun dan terung tu ada pd kemaluan arwah.. timun n terung pun ada 'dna' jugak.. apa2 hal, semoga roh Arwah dicucuri rahmat... nampaknya kena update lah thread aku mengenai orang hilang tu.. tinggal 2 lagi yang masih belum dijumpai... Harap warga putera alert yer..

Assalamualaikum...

Aku rasa macam nak nangis. Kenapa manusia sanggup melakukan perkara sedemikian rupa. Seksanya budak tu sebelum menghadapi maut. Apa dosa dia kat pembunuh dia? Kenapa pembunuh tu boleh wujud dalam masyarakat kita? Kalau sekalipun pembunuh tu ditangkap, aku masih tak puas hati, dia seksa Nurin dahsyat-dahsyat sampai budak tu mati, tapi kalau dia dihukum mati(gantung) dia akan diberi layanan baik dan cukup makan.(itu apa yang aku tau keadaan dalam penjara, sorry kalau ianya tak benar), kalau muslim siap diajar mengucap lagi, budak tu, langsung tak tau apa apa.....(tak de ikon yang boleh menggambarkan perasaan aku kat sini....)

Edited by rakyatmalaysia

budak tuh dah ler masa hidup terseksa dlm tempoh sebulan tuh~ nih dah mati pon masih lagi terseksa jasadnya... rasanya dah dekat seminggu dah dia duk dlm peti sejuk mayat lepas kena bedah sana-sini dan mcm2 ujian utk mengesahkan betul2 identitinya dgn kuarganya~

malang sungguh nasibnya~

Ya Allah kami semua berdoa si pembunuh tu ditangkap segera.

Ni namanya pembunuh gila...

Marilah sama sama kita bersolat hajat supaya dia cepat ditangkap.

Al fatihah untuk keluarga arwah nurin jazlin..

huhuhu..

tp plik gak

dna tu skejap beno dapat kesan...kalo altantuya amik mase lame gilesss

huhuhu..

tp plik gak

dna tu skejap beno dapat kesan...kalo altantuya amik mase lame gilesss

Tu la pasal,agaknya kes Altantuya tu pasal guna bom kot tu yang lambat nak kesan DNA huhu. :lol:

Kesian budak yang berumur lapan tahun diragut kebahagiaannya,patut sekarang seronok2 ngan family nak sambut raya akhirnya berlaku tragedi hitam ni.Nampaknya penjenayah skang lagi suka rogol budak dari orang dewasa,sebab budak takleh melawan..

Edited by Supersirap

moral dari peristiwa ini:

guard your precious lolis~

don't let them go out there without maximum security~

betul tu...kepada ibu2 bapa2 sekalian, jagala keselamatan anak korang jgn la terjadi peristiwa seperti ini terhadap korang. kalu terjadi juga disebabkan kecuaian korang aku ingin mengucapkan...padan muka...kat korang ...sekian tq

sbb budak tu..difahamkan dia pergi pasar malam sorang2..mmg x patuttu....

apa2 pun what done is done.....tp mak dia redha kalau mayat tu milik jazlin...

tp ayah dia..masih x puas hati..dan nakkan ujian dna kali kedua...

dan aku dgr lg...budak tu mangsa ilmu hitam..mcm kes dulu2 gak...mangsa kene sumbat ngan terung

tu aku bc dlm metro..hmm metro tu tabloid...

hanya Allah saje yang tau

Ya Allah kami semua berdoa si pembunuh tu ditangkap segera.

Ni namanya pembunuh gila...

Marilah sama sama kita bersolat hajat supaya dia cepat ditangkap.

Al fatihah untuk keluarga arwah nurin jazlin..

Apabila manusia...sudah bersifat lebih teruk dari binatang maka tunggu la bala Allah Taala.

Ingatlah bala tu akan menimpa kepada semua termasuk yang taat

ada unsur cuai tu, biarpun anak tu dah biasa pi pasar malam sensorang, biarpun pasar malam tu dkt aja dr rmh tp tetap tak sepatutnya dibiarkan anak tu bejalan sorang2...mmg tak patut betul..budaya "tak pa" la ni...

kat tpt aku kalu ada budak yg masih merayau masa hari dh nak gelap mmg sah kena srh balik rumah. aku pun kalu adik aku balik lewat mmg dh kena ceramah. silap2 kena lekuk sekali dua. adik aku tu dh umur 11 thn tu.

harap2 penjenayah tu dpt diberkas secepat mungkin supaya takda lagi anak2 yg hilang!

ada unsur cuai tu, biarpun anak tu dah biasa pi pasar malam sensorang, biarpun pasar malam tu dkt aja dr rmh tp tetap tak sepatutnya dibiarkan anak tu bejalan sorang2...mmg tak patut betul..budaya "tak pa" la ni...

kat tpt aku kalu ada budak yg masih merayau masa hari dh nak gelap mmg sah kena srh balik rumah. aku pun kalu adik aku balik lewat mmg dh kena ceramah. silap2 kena lekuk sekali dua. adik aku tu dh umur 11 thn tu.

harap2 penjenayah tu dpt diberkas secepat mungkin supaya takda lagi anak2 yg hilang!

Betul,budak tu sepatutnya dijaga keselamatannya dengan rapi oleh ibu bapanya.Tak boleh cakap 'takpe' seolah2 macam lepas tangan lak.Keselamatan anak tu macam perkara biasa untuk mereka.Kat sini isu kecuaian mak bapak tu takleh dipertikaikan.Mak bapak kena tegas ngan anak2,ini juga untuk kebaikan anak2 tu...

Sekarang buruan penjenayah semakin pelik,orang dewasa bukan lagi pilihan sebab melawan balik.Kalau budak takde masalah,apa la sorang budak berumur 8 tahun boleh buat bila ada orang cekup dia dan rogol?tangan orang tu cekup je dah hampir tutup muka dia..nak melawan lagi la ..

Kes ni sebagai peringatan kepada semua ibu bapa agar menjaga keselamatan anak dengan lebih rapi lagi..

Edited by Supersirap

dah tentu ibu bapak die tak boleh terime kalu tengok anak die mati macam tu. dah bela sampai besar tiba2 ade orang jahat buat macam tu. kalu aku nak jugak belasah dan seksa balik pembunuh tu. sumbat timun ngan durian dalam j***r die biar rase macam mane die buat. :lol: memang tak ade perasaan langsung. nak tengok jugak macam mane rupe penjenayah tu.

dah tentu ibu bapak die tak boleh terime kalu tengok anak die mati macam tu. dah bela sampai besar tiba2 ade orang jahat buat macam tu. kalu aku nak jugak belasah dan seksa balik pembunuh tu. sumbat timun ngan durian dalam j***r die biar rase macam mane die buat. :lol: memang tak ade perasaan langsung. nak tengok jugak macam mane rupe penjenayah tu.

tak cukup lagi tu, lepas sumbat durian, beli beg sukan yang besar, lipat kaki dia sampai ke dada, zip elok elok, letak kat tgh highway. pastu pura pura polis jumpa balik, pastu bedah siasat, tgk kesan kulit durian dalam j***r dia, pastu pamer kat paper, pastu suruh mak bapak kepada pembunuh tu buat pengecaman mayat...... :P

AL-FATIHAH buat nurin jazlin!

manusia skrg dh makin kejam..

aku nk nages dh nie tgk berita....

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...