Jump to content
yus86

Cinta Itu Buta?(love Is Blind)

Recommended Posts

Apa pandangan anda, bila orang mengatakan cinta itu buta? Pada pandangan saya, cinta itu memang buta kerana cinta tidak kenal & pandang usia, wajah & harta...

Pandangan anda pula?

Apa pandangan anda, bila orang mengatakan cinta itu buta? Pada pandangan saya, cinta itu memang buta kerana cinta tidak kenal & pandang usia, wajah & harta...

Pandangan anda pula?

memang!!cinta memang buta..!!

kdg2 kita ximage pun org 2 jadi teman idop kite but at least die yg terpilih! kan pelik 2..

sbm brcinta nak y hnsm la, ky la dan mcm2 lg semua y best2 tp plak yg sebaliknya tp kite masih cintakan die...

xke cinta 2 bute, xkenal usia, wjh dan harta???

cinta...

terjadi x sape pinta!!!

huhuhu

Erm, cinta memang unik... Bila bcinta 1000 keburukan boleh tertutup dgn hanya 1 kebaikan begitulah juga bila benci 1000 kebaikan tertutup dgn 1 keburukan... Cinta mmg buta tapi hanya akan dapat melihat setelah berkahwin... Disanalah kelihatan pemandangan yang indah sebelum ini mjadi neraka... Wakaka

*BENCI=Benar-benar+Cinta

HAHAH!! gud job Versanner... thats right.. completely right..

DUIT=CINTA, ada duit ada cinta... tadak duit tadak cinta.. Ada duit, muka pecah umah pun ensem.. kalu tadak.. muka ensem camner pun.. sori.. reality of the world..

cinta x buta... cinta mane ada mata

org yg bercinta tu yg buta .... khayal lebih

yup...cinta hanya satu perkataan yang indah dan setiap insan akan terasa satu rasa yang sama bila disebut perkataan cinta ni..cinta memang buta..

bayangkanlah..orang yang nak mati pun leh bercinta lagi..tapi nak mati tu tak penting..yang penting duit...

aku pun tak faham nape orang skunk ni bercinta nak pandang duit jer..

cinta+duit=bahagia dalam derita...

cinta yang indah hanyalah sementara..tapi cinta yang akan kekal selamanya hanyalah cinta pada tuhan yang esa....

cinta yang tidak akan bawak seksa pada korang!!

kat mne cinta aku yang ikhlas ni..................

Erm, cinta memang unik... Bila bcinta 1000 keburukan boleh tertutup dgn hanya 1 kebaikan begitulah juga bila benci 1000 kebaikan tertutup dgn 1 keburukan... Cinta mmg buta tapi hanya akan dapat melihat setelah berkahwin... Disanalah kelihatan pemandangan yang indah sebelum ini mjadi neraka... Wakaka

*BENCI=Benar-benar+Cinta

ermmm...aku setuju...time cinta semuanya indah..kentut yang busuk pun boleh jadi wangi..tapi bila da tak suka, dah benci..buat baik pun orang kata buat jahat!!

CINTA=tah ler susah nak explain

mmmm.....cinta.....

susah nak xplain....tapi siapa yang bercinta atau pernah rasa pengalaman bercinta, taulah pahit dan manisnya.... :)

betullah macam kata teddy_cumell tu....

once you are blinded by love, the impossible seems possible....

mmmm.....cinta.....

susah nak xplain....tapi siapa yang bercinta atau pernah rasa pengalaman bercinta, taulah pahit dan manisnya.... :)

once you are blinded by love, the impossible seems possible....

that means rugi la sape yang xpenah bercinta!!

hahahaha...

cinta itu kdg2 bute..kdg2 tak..terpulanglah pd individu tue sndiri..klu tnyer aku..bg aku love is something that we never expected...right?

cinta itu kdg2 bute..kdg2 tak..terpulanglah pd individu tue sndiri..klu tnyer aku..bg aku love is something that we never expected...right?

Yup betul tu.

Setiap individu mempunyai tafsiran cinta tersendiri jadi susah nak kata. Tapi semua manusia yg normal akan ada rasa cinta. Tanpa cinta siapala kita.

uiks.. tanpa cinta pun orang gak kita nih.. tanpa cinta, kita anak makayah kita gak.. nothing special with 'CINTA'.. :ph34r:

memang la...CINTA 2 sukar dimengertikan, sukar diungkap, sukar ditafsir dan sukar la segala2nya..

huhuhuhu~

uiks.. tanpa cinta pun orang gak kita nih.. tanpa cinta, kita anak makayah kita gak.. nothing special with 'CINTA'.. :ph34r:

sprix, kita rasa macam kenal je kamu ni..... :huh:

Cinta sesuatu yang mengasyikkan, ia boleh membuat kita hilang kewarasan fikiran. Cinta juga sebenarnya indah jika pandai menghayatinya. Sebaliknya cinta boleh jadi racun jika tersalah tempat. Apa pun cinta itu buta.

Cinta sesuatu yang mengasyikkan, ia boleh membuat kita hilang kewarasan fikiran. Cinta juga sebenarnya indah jika pandai menghayatinya. Sebaliknya cinta boleh jadi racun jika tersalah tempat. Apa pun cinta itu buta.

ya.. Cinta tu paling bahagia kalau berjaya .. paling sakit kalau sebaliknya.. -_-

pada aku cinta tak buta.. tapi manusia yang buta menilai cinta.. cinta sesuatu yang suci... sesiapa boleh bercinta... tapi jgn mencemari cinta.... hmmmm

bagi aku..CINTA.hm,kadang2 CINTA buat aku seronok....asyik..hehe...sggup buat ape je....indah btol,aku suke

kadang2 CINTA buat aku serabut......aku xsuke

CINTA xbute....CINTA xde mate..hehe..orang yg bercinte..............

Edited by daisy_kiut

Mmg tul, cinta dikatakan buta ketika manusia silap menggunakannya..

Spt kes sy ms sekolah mngah, sy bsmangt utk ke kelas tmbhn pd ari sb2 agar sy dpt bjmpa dgnnya biarpun hnya mmandang dr jauh... Pdhal slama ni sy paling bnci nk ke kls tmbhn...Huhuhu...KU TLAH JATUH CINTA :lol:

Mmg tul, cinta dikatakan buta ketika manusia silap menggunakannya..

Spt kes sy ms sekolah mngah, sy bsmangt utk ke kelas tmbhn pd ari sb2 agar sy dpt bjmpa dgnnya biarpun hnya mmandang dr jauh... Pdhal slama ni sy paling bnci nk ke kls tmbhn...Huhuhu...KU TLAH JATUH CINTA :lol:

Bawak2 sembahyang,agar jiwa tenang hehehe B)

Haha.. cinta, sesuatu yg kita tak bole nak terlepas daripadanya. Btul la kata korang, Cinta tidak buta ttp manusia yg sedang bercinta yg akan terbuta dlm keasyikkan bercinta.

Yo sirap, btul la tu, isk2 insaf plak aku XD