Jump to content
eeya_hunny

Bas Xcdent Lagi..

Recommended Posts

Kalau dah dua2 dreba tu pun ngantuk sama2 tak cukup tido,yer sama gak..

Dreba tu sendiri kena cukup rehat dan fresh untuk travel jauh2

Dia bawak bas yang mengandungi berpuluh2 nyawa org tau..

Jgn nak lepas tgn je janji poket kembung..

aku ader satu kes pasal drebar bas nih...ari tuh naik tranasional kl-melaka. dier punyer bawakkk..perrghh...F1 pon kalah...dah ler laju hoyong hayang plak....2 kali nak tibai kete...siap drebar nih turun gaduh ngan kete tadi....pas tuh aku nengok muka penumpang sorang sorang cuak jer termasuk ler aku....pas tuh ader bisik bisik kat blakang.....aku nengok 3 4 orang brader bangun p kat drebar.......aku pon dah boleh agak dah aper nak jadi....aku pon bangun ikut gak...

kitaorang suh drebar tuh berenti...tiba tiba dengan tak tanyer aper...sorang brader bagi flyingkick kat drebar....nak bagi tahu betapa keseriusannya kitaorang nak tibai dia....pastuh baru tanya...."nko ader minum ke tadi? nko ambik pitt ker?" mmg cuak ler drebar tuh....kita orang brainwash cukup2 pas tuh suh dier bawak bas balik.....elok jer pastuh bawak....boleh plak bersopan santun di jalan raya... :angry:

aku rasa mmg penumpang bas mmg kena buat camnih....kalo tak...drebar tuh ikut kepala dier jer....

Lain kali sume yg naik bas kene wat la ape yg ko cdgkan kinkongking...kalau tak,mau naik lemak dia bawak bas ikut kepala dia aje..Patut ramai2 pijak perut dia kasi terburai..

Aku rasa kena buat 1 akta baru la kat bas2 ni sume.Budak2 kecik kan bawak basikal 4 tayar kan?

Tambah lagi 2 tayar kat belakang bas tu bg stable,tak cukup lg tambah lagi 2 kat depan

Konsep letak tayar tu macam basikal budak kecik tu

So masa cornering bawak laju pun stable,hehehehe... :lol:

Edited by Supersirap

Latest news :

IPOH: The death toll of the country's worst bus crash at Bukit Gantang continued to rise with Vietnamese factory worker Quang Ngor Hung, 27, becoming the 22nd person to die.

http://thestar.com.my/news/story.asp?file=...&sec=nation

Satu lagi bus crash kt Muar

MUAR: Barely a week after an express bus accident claimed the lives of 21 people along the North-South Expressway near Bukit Gantang, Perak, another accident involving an express bus left six passengers and the driver injured

aku baru jer sampai dari kl ke melaka.....

time: 10:30pm

vanue: in the middle of highway KL-Melaka

Bus: Delima

Plat No: B** 3301

masa tu aku dengan kelajuan 120KM/J.. tetiba ada 2 biji lampu kian menghampiri...

aku pun kekiri bagi jalan.. sudently dia himpit... terkejut beruk aku... dah la takder hon... aku dok lip lap lip lap kasi high beam... memang terkejut giler.. nak ke kiri lagi ader keter.. huhuhuhu nasib selamat... kalo tak.. takderla post ni eh

hehehe

agaknya driver bas tu nak terkencing kot.. bawak laju2 sebab nak cari tandas

takder maknanya dia nak terkencing.

teruk sangat la kualiti pemandu bas skang... takut sey

Ko cadangkan kat Kementerian Pengangkutan laa,ganti driver tu dari manusia letak robot

Aku rasa bleh kurang kot kemalangan

Wat macam RapidKL lrt,takde orang

Pakai machine je,automatik..

haha..tu ade landasan..bas xda landasan dowh..camne nk letak robot..hehe!

Betul gak zareight..lorr aku tak perasan lak ada rail..

Tapi ni kita wat auto drive

Dari A - Z statik je 80km/j

jgan cilok aper sume,macam tu je

gerenti takder kemalangan,heh... B)

Betul gak zareight..lorr aku tak perasan lak ada rail..

Tapi ni kita wat auto drive

Dari A - Z statik je 80km/j

jgan cilok aper sume,macam tu je

gerenti takder kemalangan,heh... B)

dulu aku penah naik bas panther (kalo tak silap) dari kl ke kuala perlis. bas tu kalo lebih limit (not st ure ar baper limit tu) dia akan bunyi teeett teeetttt.. cam alert sound la.. kan bagus kalo sumer bas derang wat camtu... so bila laju, kita penumpang leh tau. pastu kan kalo da 3 kali berturut2 bunyi, bas akan secara auto turunkan kelajuan dia. then wat satu sistem sms ke, atau improvekan sistem sms LPKP yg ada skang.. sistem tu cam hampeh... leh wat ke eh?

dulu aku penah naik bas panther (kalo tak silap) dari kl ke kuala perlis. bas tu kalo lebih limit (not st ure ar baper limit tu) dia akan bunyi teeett teeetttt.. cam alert sound la.. kan bagus kalo sumer bas derang wat camtu... so bila laju, kita penumpang leh tau. pastu kan kalo da 3 kali berturut2 bunyi, bas akan secara auto turunkan kelajuan dia. then wat satu sistem sms ke, atau improvekan sistem sms LPKP yg ada skang.. sistem tu cam hampeh... leh wat ke eh?

Aku teringat mcm tu sbb keter land rover ada sistem ni,auto drive.Bagus macam tu takde la driver henjut suka ati dia aje..

kan best kalau sume bas pakai auto-speed camtu

sistem LPKP tu dengar ceritanya kurang pekerja yang pantau dan hanya waktu office sampai kul 6...

tu yang macam hampeh sikit

One dead, 28 injured in express bus crash

KUALA LUMPUR: An express bus crashed at KM30.3 of the Gua Musang-Kuala Krai highway in Kelantan at 1am Tuesday.

One passenger died and 28 others were injured.

The driver fled from the scene, police said

EH< driver bas nie smua dh giler ker aper....??? :angry:

ajal maut ketentuaan Allah. walau di mana kita berada... andai takdirnya ajal kita tiba, naik kereta sendiri pun boleh kemalangan, atau mungkin tak ke mana2, duduk di rumah pun ditimpa kemalangan...

cuma, Allah mahu kita ambil pengajaran dari setiap apa yg berlaku. kemalangan ngeri yg sudahpun meragut 22 nyawa, mangsa yang terlibat, keluarga2 mangsa kena redha, dan terima ini ketentuan Allah, ajal si mati sudah tiba, kita takleh kata "kalaulah dia tak naik bas tu, mungkin dia hidup lagi sekarang"... sbb ajal dia Allah tentukan disebabkan oleh kemalangan tersebut...

TAPI, pihak berkuasa TERUTAMANYA, dan kita juga sebagai orang awam kena ambil pengajaran dari apa yang berlaku... kalau tak kerana kemalangan ni berkalu, mungkin takkan terbongkar rahsia2 syarikat bas, rahsia2 salah guna kuasa, kelemahan sistem2 tertentu..hingga pemandu yg ada waran tangap, puluhan saman masih bekerja sbg pemandu, atau syarikat bas yg salah guna permit dan lain2..

yang mana2 kadang2 kejadian mcm ni membuka mata pelbagai pihak, menampakkan kelamahan pelbagai institusi... disitu pengajaran dan tindakan kena ambil. Allah tak datangkan satu2 musibah tu tanpa sebab, tanpa hikmah yang kita boleh ambil pengajaran darinya.

buat penumpang, kalau mampu , tgk pemandu bawak tak ikut undang2, pakat2 la "warning" skt pemandu tu..kalau sorang2 pegi warning maybe bergaduh bertekak panjang plak..tp kalau 3-5org penumpang dok buat muka marah kerumun pemandu tu..rasanya pemandu tu pun "cuak" gak nak bawak ikut suka hati dia.

aku melihat kes ni sbg satu pengajaran utk semua pengusaha bas...

jgn hanya melihat sesuatu benda itu sbg hal yg kecil..dan hanya tahu mengambil keuntungan jer,..

LPKP xleh pakai..ader baca utusan x?diorang dah try col office gune no hotline tu lebih 100 kali tapi xder saper yg jawab and xder saper yg balas msg yg dihantar..so salah saper skarang nie?

cadangan aku,wat sistem GPRS dlm bus tu.link kan trus ker polis trafik office,itu jer..xpun pasang jer CCTV dlm bus tu

Guna GPS la,baru dapat kesan location bas tu dan link kan kat polis trafik ape sume tu...ni sume pun main tuding jari je PUSPAKOM salahkan polis,polis salahkan JPJ pening kepala laa tgk mende macam ni.Bas yang kbnyakan dibawak dan accident ni spatutnya tak lepas inspectation PUSPAKOM,ni macamane leh lepas lak?akhirnya accident,menyusahkan orang ramai...

Edited by Supersirap

Express bus crashes into trailer

IPOH: An express bus with 94 outstanding summonses and whose driver had a warrant of arrest, crashed into trailer at the 362.9km of North-South Expressway but fortunately, no lives were lost.

Pasni bas kene pasang differential , all wheel drive, turbo charger n stabilizer.....dh jadi cam keter plak skrg, byk giler accidents

aku rasa bas jiran kat selatan negara kita lagi safe...reverse parking pon bukak signal... aku tengok banyak2 bas kat larkin takde wat macam tu... yang aku nampak bas singapore ngan beberapa jenis bas je buat gitu

*ari tu aku naik satu bas tambang... masa tu aku tak tau la drebar ni praktikal ke tengah angin ke...

dia bawak bas tu kat tepi pantai lido, jalan 2 lorong, satu ke utara satu ke selatan...

bas tu potong kat jalan tu, dah le kat double line, masa potong tu ade kereta datang dari depan

aku dah cuak... derbar ni selamba je hon kuat2...

kereta dari depan tu dah mengalah pastu ketepi (hampir masuk longkang), bas lalu tengah2, kereta kat kiri brek emergency sebab kene himpit ngan bas tu :ph34r:

ntah.. pelik2 la perangai diorang tu~