Jump to content
nie feng

Pelajar Cerca Negara

Recommended Posts

except for the azan n tudung(totally cannot be accepted), some of his words make sense......

Edited by versanner

kalau betul yang di translit..aku boleh katakan (kebanyakan yang di atas) :

Budak Ni Tak Salah

ha..aku pun setuju..betul apa yang namawee nyanyi dalam lirik tu..90% betul..cuma yang bahagian pasal azan tu aku rasa he should have not grumbled about that..isu pekerja kerajaan lembab buat keje tu aku sokong 120% tak tahu la kalau ada yang rasa fakta ni tak betul..ko fikir dalam-dalam apa dia nyanyi..jangan la jadi melayu emo..asyik nak melanting tak tentu pasal keje..open up your mind and see the real world..the truth is out there..oh..satu lagi pendapat aku..akta lagu negaraku tu is all bull8hi+ what's the point..untuk melindungi lagu negaraku dari diubahsuai? remix pun tak leh? go fak la..

ayat terakhir: pegi mampus sama Harian Metro..pesal akhbar ko ni selalu make a big deal out of damn small thing that isnt even worth to write about..dah takde story lain ke nak tulis..dasar akhbar murahan..pasal akhbar ko ni la huru hara satu mesia pasal video youtube..

oh...ini bukanlah satu2 nya kaum cina yang tidak patriotik di negara kita. dekat satu LYN ramai. aku yakin, thread yg serupa ada kat sana, tapi reaksi dorang dalam tu sure jauh beza dengan yang dalam thread ni.

mestilah aku suka thread ni kan. <3

Lepas baca translation dia, aku ubah fikiran [isk isk sik...sinful, sinful...syak wasangka tebal sangat. kalau tak faham, jangan buat andaian. Don't assume. Don't make an A55 of U & ME = ASSUME] . Sebagai Melayu yang sayang bangsa, aku setuju dengan Cina ni. Sangat bersetuju. Asyik berdukung, bila nak jalan sendiri, bila boleh lari?

Aku still suka thread ni. Makin suka. <3 <3 <3 :wub:

aMer,

Harian Metro ti tabloid, bukan surat khabar. Tabloid ni nak sensasi je, maklumat tak tepat tu satu hal gak.

Edited by Sinful

Budak ni tertekan.. tertekan dengan keadaan sekeliling masa dia kat Malaysia.

Note kat Namewee.. lain kali nyayi kot Bahasa Malaysia.. orang lain akan salah faham kalu pakai bahasa lain :)

Bab azan.. (emmm.. hope AJK masjid cari yang bersuara merdu & lantang, biar orang mendengar betul2 rasa syahdu & insaf) kalau yang bersuara ehm..ehm..- aku xtau apa nk dicakap)

---------------------------

Ada dua org polis kejar sabuah lori..ingat nk tahan atau semak apa yang ada dalam lori..rupa2nya..mintak RM5. <_< pas tu,,blah..hahaha.

Pekerja/kakitangan kerajaan..huh, memang cincai kerjanya. sambil lewa, culup bulan dapat gaji.. tapi gaji tu HALAL / BERKAT ke tak?

NOte : Apapun..hanya segelintir je macam aku cakap kat atas.. ramai lagi yang betul2 ikhlas wat kerja.. TAPI, Kerana NILA setitik, rosak SUSU sebelanga.

baru aku tau..

aku pown setuju tapi part azan tuh memang takk tahan

memang nak kena

kalo kita ada Akademi Fantasia untuk melahirkan penyaynyi terbaik why not azan?.................. :ph34r: ...........lahirkan bilal terbaik dan bersuara merdu

itu lah yang masalah nyer sekarang....

dier ader sentuh bab agama....

soal yang patut kiter pikir sebelum bangsa.....tapi terbalik plak... kebanyakan kiter sekadar x apa lah...

macam maner x sedap azan dier ... sebab tukang azan pun dah lebih separuh abad... berape kerak anak muda p solat subuh kat surau masjid..cam kiter nie send post sampai subuh leh la...

padahal suara anak muda la sedap dan mempunyai vibrator dan x flat...

nak suruh suara berbakat cam af tu azan... hemmm jangan mimpi...

.... DSAI yang punye hebat cuba semarak kan bab bangsa pun kecundang ini kan pula setahun jangung... bab agama pun sentuh sikit jer ...bab murtad, bakar kalammulah pun org leh rilek....kartun rasullullah pun org leh beli barang denmark lagi.

tapi melayu mudah lupa sekejap jer hangat nie pastu kendur balik...

Ada bincang kat sini rupanya.

Patut la cikgu2 saya kecoh kat sekolah, ISA la..derhaka la..rupa-rupanya cina ini punya sebab.. :unsure:

Patut dihukum gantung jer ..

Bab azan.. (emmm.. hope AJK masjid cari yang bersuara merdu & lantang, biar orang mendengar betul2 rasa syahdu & insaf) kalau yang bersuara ehm..ehm..- aku xtau apa nk dicakap)

kursus berlagu tu dah lama start, kalau tak silap aku geng2 muda mmg merdu suaranya. cuma ada gak geng2 lama ni masih terbiasa dgn cara lama. jgn terkejut kat tempat aku pernah satu masa dulu org kampung tunggu kat surau nak solat asar tapi tok imam tak sampai-sampai..last-last diorang call tok imam tu, dia jawab "ohh..takpe, semayang la dulu" wakakakakaka

kalo kita ada Akademi Fantasia untuk melahirkan penyaynyi terbaik why not azan?.................. :ph34r: ...........lahirkan bilal terbaik dan bersuara merdu

bab azan ni sensitif sket..

korang kene ingat sejarah.. bagaimana pada masa itu, ada seseorang ( aku tak ingat sape name ) ingin menggantikan bilal menjadi muazzin.. dengan beranggapan suaranya lebih merdu dari bilal..

apa jadi lepas itu ? Nabi kita ditegur, kenapa tidak dilaungkan azan.. sedangkan sebenarnya azan dilaungkan..

keikhlasan paling utama diterapkan dalam hal nie.. kemerduan azan tu adalah kelebihan tambahan.

kalo makhluk kafir yg sekor ni xsentuh isu2 islam,aurat,azan mgkin ako akan sokong aper yg dia cakap....tp bila dia da msk bab2 camtuh mmg ako xleh terima la....dan mmg orang c**a ni kuat keje..sbab tuh derang leh kuasa ekonomi....

Edited by DragoN

Assalamualaikum...

di petik dari http://www.utusan.com.my

Assalamualaikum...

Negaraku: Meng Chee mohon maaf

Oleh SUFFIAN ABU BAKAR

MUAR 9 Ogos – Pencipta klip video kontroversi kerana dikatakan menghina lagu Negaraku, Wee Meng Chee, 24, hari ini memohon maaf kepada umat Islam dan rakyat Malaysia yang tersinggung dengan apa yang dihasilkan dalam klip tersebut.

Pelajar tahun akhir Universiti Ming Chuan, Taiwan yang berasal dari Muar itu berkata, dia memohon maaf berikutan perbuatannya tetapi pada masa sama meminta rakyat Malaysia terlebih dahulu memahami terjemahan lagu menerusi klip video Negaraku yang diciptanya, sebelum menghukumnya.

Pelajar jurusan Komunikasi Awam itu ketika dihubungi di Taiwan hari ini berkata, dia sebenarnya tidak berniat untuk mempersendakan lagu kebangsaan sebaliknya klip video tersebut dihasilkan hanya untuk suka-suka.

‘‘Saya menghasilkan klip video tersebut bertujuan supaya masyarakat Cina di seluruh dunia yang faham lirik lagu itu tahu keunikan yang ada di Malaysia dan atas sebab itu, ia dihasilkan dalam bahasa Cina.

‘‘Saya tidak menyangka klip video ini akan menyebabkan hati rakyat Malaysia terguris dan sekiranya mereka terluka dengan lirik lagu ini yang saya terjemahkan dalam Bahasa Malaysia, saya memohon maaf,’’ katanya.

Meng Chee atau nama gelarannya, Namewee, dikatakan mencipta satu klip video dengan menggunakan bahasa kasar serta lucah semasa menyanyikan Negaraku.

Malah, lagu Negaraku itu turut diberi nama baru iaitu Negarakuku dan disiarkan selama lima minit 32 saat di sebuah laman web sejak pertengahan bulan lalu.

Berikutan tersiarnya klip video Negarakuku itu di laman web YouTube, sebuah akhbar tempatan menyiarkan tindakan biadap pelajar terbabit sehingga mengundang pelbagai reaksi daripada rakyat negara ini termasuk pemimpin tempatan.

Kata Meng Chee, klip video itu yang dihasilkannya sempena sambutan Hari Kemerdekaan negara ke-50 tahun ini hanya berunsurkan muzik dan tiada kena mengena dengan fahaman politik atau menyentuh hal agama.

‘‘Saya sendiri tinggal di Muar dan rumah saya berdekatan dengan dua buah masjid. Saya juga mempunyai ramai kawan berketurunan Melayu, jadi untuk apa saya menghina agama orang lain,’’ jelasnya.

kesalahan pertama yg x bole dimaafkan adalah mengubah lagu kebangsaan sesuka hati

x tahu la pihak bertanggungjawab buat x nampak

p/s : sedangkan hattan nyanyi salah sikit pun teruk kena hentam

silap mamat ni kat situ je la..die gune kan lagu Negaraku..tp maybe mamat nih ade alasan die yg tersendiri sebab knape die gunakan lagu ni..maybe mudah bg die menggambar kan situasi yg berlaku kat dalam Malaysia ni..Sal Azan n isu bertudung tu mmg x patut la sbb dah myentuh isu perkauman..mamat ni tertekan kot..tekanan perasaan..haha..ptt anta jer kat pusat skt jiwa..aku harap pihak berkenaan akan kaji dulu sbelum ambil tindakan kat mamat nih..bg la hukuman yg setimpal dgn kesalahan yg dilakukan..jgn jadi kan kes ni "sekadar siap" sebagaimana yg berlaku baru2 ni..pihak2 yg berkenaan ni diharap dpt menjalankan tugas dgn baik..

Aku tak rasa marah bila dia cakap bab azan tu. Sebab betul apa dia cakap. Tak batal islam aku, setuju dengan dia. Tak hilang kerakyatan dan tak luak melayu aku.

IT'S ALL FOR THE BETTER.

Aku tak kata mansuhkan azan. Tapi zaman nabi pun, mana letak dua tiga bilal azan dalam satu tempat dekat2? Ada? Kalau ada bagila tahu. Setahu aku tak ada. Manalah tahu kot2 aku terlepas pandang. Skang ni siap guna mic lagi. Merdu pun merdu sangat sampai tido balik.

Kenapa perlu defensive setiap kali Melayu dan Muslim dikritik? Adakah kita memang high and mighty seperti di claim dalam lirik tu? Tak buat salahkah yang tak boleh ditegur ni?

Cuba fikir. Kalau kita ubah semua yang dia kritik kita, akan ada lagi tak yang di boleh kritik? Aku rasa, lepas tu, peluang kita lagi bagus untuk kritik dia balik.

Edited by Sinful

Aku tak rasa marah bila dia cakap bab azan tu. Sebab betul apa dia cakap. Tak batal islam aku, setuju dengan dia. Tak hilang kerakyatan dan tak luak melayu aku.

IT'S ALL FOR THE BETTER.

Aku tak kata mansuhkan azan. Tapi zaman nabi pun, mana letak dua tiga bilal azan dalam satu tempat dekat2? Ada? Kalau ada bagila tahu. Setahu aku tak ada. Manalah tahu kot2 aku terlepas pandang. Skang ni siap guna mic lagi. Merdu pun merdu sangat sampai tido balik.

Kenapa perlu defensive setiap kali Melayu dan Muslim dikritik? Adakah kita memang high and mighty seperti di claim dalam lirik tu? Tak buat salahkah yang tak boleh ditegur ni?

Cuba fikir. Kalau kita ubah semua yang dia kritik kita, akan ada lagi tak yang di boleh kritik? Aku rasa, lepas tu, peluang kita lagi bagus untuk kritik dia balik.

Aku tak setuju kalau cina tu kritik (kritik ker camtu?) azan dan islam tu...mungkin ko rasa itu kritian, bagi aku tu satu penghinaan, dan tidak ada satu manusia pun di muka bumi ini suka untuk menerima penghinaan.

Ko patut bersyukur sinful kerana masih dapat dengar banyak laungan azan, tak kira la ada 10 orang azan setempat sekalipun, itu adalah lambang agama islam utuh dan teguh di Malaysia. Kalau ko pergi kat singapore pon kalau ada masjid dan surau yang jarak tak sapai 1 km pun..derang bebas azan sahut menyahut. (rumah aku kat sebelah masjid kat sana...biasa baru jer azan habis kat masijid...aku dapat dengar lagi azan kat surau berdekatan..) cina kat sana ....who cares?..itu islam kami tak boleh kacau maaa...

Tentang hak bumiputera pun dibangkitkan..bodohnye cina tu tak sedar diri, cuba kita fikir bila kita semua ni rakyat negara China contohnya...tentu takda hak keistimemaan kan...keistimewaan tu daulat bangsa melayu kat Malaysia ni, cina tu sibuk nak kritik apsal? nak tunjuk rasa tak puas hati?...kaum derang takleh terima ini bukan kerana mereka minoriti....kalau mereka minoriti agaknya mereka ni senyap jer ekk..

Tentang kritik kakitangan gomen tu aku ada yang bersetuju...kita memang tahu tu la hakikat sebenar...

but kalau tentang islam dia nak hina....ikut rule patut "diperangi" jer...

But jangan lupa, memang sebahagian orang muda suaranya mungkin lebih sedap didengar, tapi berapa kerat yang sanggup bangun pagi semata2 untuk melaungkan azan? dan berapa kerat yang sanggup untuk azan setiap kali masuk waktu sembahyang? Kalau ada alhamdullillah ... kalau takder? Itulah warga2 tua yang dikatakan takder sore sedap tu yang laungkan azan .. atau mungkin ader warga Putera.com yang terang2 menyokong mamat cina ni yang pastinya mesti selalu bangun pagi dan mengazankan Subuh kat masjid ari2 dengan suaranya yang lunak tu .. harap2 la ... :lol:

Dan perkara yang paling utama, azan tu perlu merdu ke baru nak bangun semayang Subuh? atau terasa nak berjoget bila dengar dan baru nak bangun?

Sekian, terima kasih

Aku tak setuju kalau cina tu kritik (kritik ker camtu?) azan dan islam tu...mungkin ko rasa itu kritian, bagi aku tu satu penghinaan, dan tidak ada satu manusia pun di muka bumi ini suka untuk menerima penghinaan.

ni kes salah paham la......orang macam ni kita buat je dalam kes Nabi Ibrahim tu.......letak Kapak kat patung pastu bla bla bla.......nanti dia snirik tepikir........ataupun bacakan ayat alquran beruntung akan jadi seperti Khalifah Umar

Dan perkara yang paling utama, azan tu perlu merdu ke baru nak bangun semayang Subuh? atau terasa nak berjoget bila dengar dan baru nak bangun?

Ulps!..hahaha, bagi can aku nak gelak kejap!

Hhahahahuhhuwakaka.

Terasa lawak la.. ^_^

p.s: Ni bukan pos spam, cuma aku rasa aku patut pos "gelak" aku ni. Baru aku rasa lega. Huuuuuh

aku baru perasan la :lol: .... hahahaha

aku pun nak join skali la ultimatezez :lol:

p/s : budak tu mmg terus terang salah, yg korang nak pertahankan dia buat ape?

Edited by madaya

IT'S ALL FOR THE BETTER.

Uishh!!! ko biar btl????xrasa mrh?????

Kata Meng Chee, klip video itu yang dihasilkannya sempena sambutan Hari Kemerdekaan negara ke-50 tahun ini hanya berunsurkan muzik dan tiada kena mengena dengan fahaman politik atau menyentuh hal agama.

sedangkan liriknya memang dah jelas-sejelas jelasnya... <_<

perghh... xmarah ka... dia sindir azan subuh tu macam kokokan ayam jantan tu kritik ke penghinaan? ke nak jadikn negara ni macam kat turki yg sampai waktu, azan takde langsung.. erkk