Jump to content
Sign in to follow this  
FrogStone

Kedai Hadiah Dan Cenderahati

Recommended Posts

A'kum..

adik aku baru bukak kedai.. jual hadiah ngan cenderahati.. tapi... aku nampak kedai dia nih bermasalah..

aku rasa punca masalh nih sebab dia beli barang kat negeri China.. memang betul barang boleh dapat murah tapi kena beli dalam kuantiti yang byk.. jadi dengan modal 10k, adik aku cuma beli frame gambo ( dalam 10 jenis ), mug ( dalam 12 jenis ), kristal, candle ( dalam 6 jenis ), wangian - wangian ( aroma terapi katanya ) dan ader laa 2 - 3 janis barang yang bg aku tak menarik langsung..

jadi pendekkan cete.. orang masuk kedai adik aku nih takde choice.. poning kepala nih.. modal dah abis.. aku marah gak sbb aku menentang idea dia nak ke china tuh.. dan satu lagi aku tgk dia tak survey market.. sampai ker supplier ntuk card besday ker.. wrapping paper ker.. dia tak tahu.. mula - mula aku biar.. biar dia selesaikan masalah dia sendiri.. tapi aku rasa kalau biar.. sorang lagi bangsa melayu kita gagal dalam perniagaan.. ( nih tak bes nih )

so.. skang aku mmg nak tolong adik aku tapi aku tak reti pasal kedai2 hadiah nih.. barang2 komputer aku tahu arr..

jadi kalau saper2 tahu kat maner aku leh carik supplier card, supplier barang2 cenderahati ngan hadiah nih.. tolong bagitahu..

aku blur sangat2 nih.. aku dah try carik dalam tenet tapi byk yang kuar barang jenis cenderahati korporat.. untuk pengetahuan semua kedai aku nih kat Sri Iskandar.. sini ader 2 ipt besar.. UiTM sri iskandar ngan utp ( universiti teknologi petronas ).. so target aku biar barang - barang untuk student..

dan kalau buleh.. saper2 yang baca nih.. bagilaa tahu barang aper lagi yang aku leh jual kat kedai aku nih.. jap.. aku list jap.. aku pun ader gak idea skit2.. kalau leh bg idea skit.. barang aper nk tambah..

1. Mug

2. Key Chain

3. Frame Gambar

4. Soft Toys ( geng2 teddy bear laa nih )

5. jam meja / dinding

6. bunga - bungaan ( yang nih aku rasa baik amik yang dah siap ader wrapping )

7.

tuh jer laa.. aku dah blur.. hehehehe.. slalu aku carik jam, perfume ngan baju jerk kt awek aku.. hehehe

so.. tuh laa.. saper - saper leh tolong bagi idea2 bernas..

sekian, terima kasih

wslm ktk batu..huhu

jgn amek ati plak...k, mmg patut pun ko tlg adik ko tu, kalo dia susah ko jugak yg susah.

yang ko cdgkn tu aku stuju tp aku cdg kat ko tambah jual wangi-wangian mcm potpuri...(betul ke tak aku eja ni)

sebab tercium bau je aku dah terpikat nak masuk kedai. :lol:

biase org pegi kedai cnderahati ni nak beli hadiah untuk seseorang atau nak beli hiasan bilik je, itu pendapat aku r,

sasarn plak budak sklh menengah , remaja ngan org dewasa je r yang selalu dtg aku tgk.

yang berumur ada gak tapi tmn anak atau cucu beli hadiah hari guru ke.. :rolleyes:

tapi tentang supplier aku mmg tak tau sumber katne...mybe member putra lain ble tlg. -_-

urm..1stly,wat la survey...

Pegy kat kedai2 yg jual cenderahati tuh,,tgk ape brg yg slalu org beli.

Pastuh,wat la survey(kat ruangan sembang pn buleh gak)..psl hadiah ape yg orang slalu beli utk bagi kat org laen.

Psl supplier tuh,mungkin aku leh tlg ko,nnt aku carik nmbor tepon supplier tu.

Sebenarnya,kedai gift ni buleh idup kat mana2 je..kawasan perumaha,shopping complex,arked dan laen2..

Ko kene tgk ekonomi tmpt adik ko bukak kedai tuh utk establishkan harga..

Jgn lpe skali skale wat promo...

Make sure yg item ko nk jual tuh bersih,x mcm kedai2 laen yg aku penah tgk...

Decor kat kedai tu pn peting gak..strategi utk tarik pelanggan.(try tgk2 kedai2 kat area KLCC,Mid Valley dll.)

I

kut ckp desire tu...guna je aromaterapi..

Kalau nk jual bunga,pastikan ada kad n perkhidmatan wrapping;nk lagi best,delivery service..

Cube grab bebudak skola yg nk carik hadiah utk pertandingan,jualan dll..deal dgn diorang.

Important:The sustainability of one's business in ur case is,SERVICE.give 'em a good service and they'll come to u over and over again.

Susun atur kedai tu supaya x menyusahkan pelanggan..

Pasal brg2 yg nk dijual,refer survey yg ko dh wat....

Pastikan up-to-date gift berada di bahagian depan skali..

Wat la wrapping service...(xtra,balut secara kreatif);riben;wrapping paper dll kene ada.

And,jgn skali2 give up....Ko sbg abg,pastikan ko bg dorongan dan sumber ilham kat dia.

itu jela yg dpt aku pikir....

ko kene tolong gak adik ngko tuh, ngko takleh biarkan die sensorang.. nanti ko memekak kat sini menyesal.

pastikan adik ngko tu teruskan berniaga, stay kat kedai tu.

skang ni, kedai tu sewa ke ape ? kalo sewa, mesti ade target penacapaian kewangan yang betul, kalo tak, nanti nak bayar sewa kedai tak pas.

aku bangga dengan ngko, jadilah seorang abang yang bijak ! Aku tau ngko boleh settlekan masalah nie, even bukan sekarang.

And jangan menyesal dengan apa yang ngko tengah buat nie.. percaya apa yang ngko buat ni betul and akan datangkan hasil satu hari nanti.

ish ish ish.. terharu aku.. terima kasih laa bg semangat nih.. bukan cam member aku sorang tuh.. ader ker dia suh aku buat tak tahu jerk.. hati batu tul.. hehehe

anyway.. benda nih adik aku kata dia dah survey.. mmg dia dah ader benda dalam pale otak dia nak beli aper.. tp.. dia pinjam duit mak aku.. dan di sinilah segala masalah bermula..

mak aku ckp nk bagi 20k.. skali ngan deposit kedai.. dan lain2 laa.. tp adik aku amik duit berperingkat - peringkat.. aku suh amik seketul.. baru leh manage duit tuh bebetul.. tapi dia tanak.. tak kisah arr..

tapi bile adik aku cakap nk ke china ( idea nih dia dpt bile tgk ade member dia buat baju amik dari china ).. dia nk ikut.. dan ayah aku pun ikut skali.. duit dah pakai sikit dah.. pastuh barang yang adik aku beli kt sane semua kena control ngan mak aku.. pastuh pompuan kalau dah shopping.. mula laa dia beli macam.. n duit dah pakai sikit dah..

pastuh balik mesia.. tgk barang jerk aku jem.. hehehe.. tp mak aku nih dah nak buat rumah sewa laa pulak ( nie pulak kena pengaruh ngan ustaz uitm.. konon - kononnyer nak tolong promote.. siap suh register rumah sewa ngan itm lg).. abis duit lg.. smpi kedai adik aku kt atas tuh pun dia nk jadikan asrama budak2 itm nih.. hasilnyer.. 2 orang jerk menyewa.. tuh pun atas kedai dia.. atas kedai adik aku takder orang sewa.. skali lg modal lari.. pening... pening..

aku cete nih bukan aper.. leh kita amik ikhtibar sama.. camnih masalah utama orang melayu biler meniaga nih.. mudah terpengaruh.. tgk orang jual nasi ayam kaya nak jual nasi ayam gak.. satu lg.. management duit.. pantang ader duit skit.. ader jerk benda nak beli.. sebelum nih isap winston dah tukar dunhill 14.. slalu minum teh o ais dah tukar neslo ais.. slalu beli topup enset rm 10.. tuh pun 2 - 3 hari skali.. skang topup rm30.. hari - hari lak tuh..

ok.. balik pada topik.. hari nih sale kedai adik aku alhamdulillah.. aku nmpk ok skit.. cuma barang jer laa nk kena tambah.. ramai orang masuk jalan2 2 - 3 minit pastuh kuar.. aku pun ader jumpa supplier mug.. dia pun siap bagi consignment ( betul ker aku eja nih ).. kira ok laa tapi takleh byk.. limit rm200 jerk.. sbb kedai baru.. dia tak berani bagi byk2..

pasnih carik benda wangi2 letak kedai aku.. heheheh..

terima kasih sbb bg idea..

a'kum

frog.. bila ler aku nak datg ke sri iskandar... singgah tempat ko...asik ko jer singgah cyber cafe aku.

jgn lupa singgah tempat aku bwak ler aper aper yang patut. terutama roti ko yang lazat tu...aku dah tahan nor bising. produk 3d cystall ok.. tapi bukan kat kedai ko la..cuma untuk beberapa tempat di dalam pekan.. tapi jgn lupa kita ni dok bangga2 negara maju tapi otak negara mundur..vandalisme tu kene pikir dulu..

tapi pesanan aku tuh bukan suruh buat tak tahu...cuma supaya mengajar seseorang menghargai setiap sesuatu yang dimiliki dengan mudah.. citer ko tuh tak abis..terasa siut...

Edited by mayoryusa

urm..1stly,wat la survey...

Pegy kat kedai2 yg jual cenderahati tuh,,tgk ape brg yg slalu org beli.

Pastuh,wat la survey(kat ruangan sembang pn buleh gak)..psl hadiah ape yg orang slalu beli utk bagi kat org laen.

Psl supplier tuh,mungkin aku leh tlg ko,nnt aku carik nmbor tepon supplier tu.

Sebenarnya,kedai gift ni buleh idup kat mana2 je..kawasan perumaha,shopping complex,arked dan laen2..

Ko kene tgk ekonomi tmpt adik ko bukak kedai tuh utk establishkan harga..

Jgn lpe skali skale wat promo...

Make sure yg item ko nk jual tuh bersih,x mcm kedai2 laen yg aku penah tgk...

Decor kat kedai tu pn peting gak..strategi utk tarik pelanggan.(try tgk2 kedai2 kat area KLCC,Mid Valley dll.)

I

kut ckp desire tu...guna je aromaterapi..

Kalau nk jual bunga,pastikan ada kad n perkhidmatan wrapping;nk lagi best,delivery service..

Cube grab bebudak skola yg nk carik hadiah utk pertandingan,jualan dll..deal dgn diorang.

Important:The sustainability of one's business in ur case is,SERVICE.give 'em a good service and they'll come to u over and over again.

Susun atur kedai tu supaya x menyusahkan pelanggan..

Pasal brg2 yg nk dijual,refer survey yg ko dh wat....

Pastikan up-to-date gift berada di bahagian depan skali..

Wat la wrapping service...(xtra,balut secara kreatif);riben;wrapping paper dll kene ada.

And,jgn skali2 give up....Ko sbg abg,pastikan ko bg dorongan dan sumber ilham kat dia.

itu jela yg dpt aku pikir....

ko nih cam ader pengalaman jerk dalam bidang nih.. betul ker..?? ke ko dah ader kedai jual hadiah ngan cenderahati nih.. kalau ader buleh bg contact no. ko.. leh mintak tunjur ajar..

frog.. bila ler aku nak datg ke sri iskandar... singgah tempat ko...asik ko jer singgah cyber cafe aku.

jgn lupa singgah tempat aku bwak ler aper aper yang patut. terutama roti ko yang lazat tu...aku dah tahan nor bising. produk 3d cystall ok.. tapi bukan kat kedai ko la..cuma untuk beberapa tempat di dalam pekan.. tapi jgn lupa kita ni dok bangga2 negara maju tapi otak negara mundur..vandalisme tu kene pikir dulu..

tapi pesanan aku tuh bukan suruh buat tak tahu...cuma supaya mengajar seseorang menghargai setiap sesuatu yang dimiliki dengan mudah.. citer ko tuh tak abis..terasa siut...

hehehe.. camne ko leh baca smpi sini nih.. aku paham tujuan ko tuh.. tapi still aku rasa aku tak mampu nk buat camtuh.. mmg ler orang cakap.. nak ngajor orang berenang kena bg lemas dulu.. tapi kalau aku sendiri pun tak reti berenang.. camno nk ajar orang berenang.. hahahahah :rolleyes:

datang kedai aku tuh.. bukan kedai kek aku.. kedai hadiah.. kedai kek kang abis roti aku ko sorang jerk makan.. ekekeke

cuba pi jalan2 kat nilai, N9 tu...mbe akan dpt lebih byk idea nak beli barang ape.

heheh.. aku dulu blajar kt sepang jerk.. nilai tuh area aku kentut jerk.. hehehe..

nilai tuh maksud ko kt mane..?? nilai square..?? ke nilai 3..??

salam..

kau sebagai abang pun boleh tolong adik kau mempopularkan (promote) kedai dia

tadi kau kata kau tau pasal komputer je kan??

aper kata kau jual barang2 kompter tu kat kedai adik kau.. jual pendrive, cd kosong, disket n ape2 je yang patut kat situ.. sebab tempat kau tu dah cantik coz ader IPTA kat situ..

pelbagaikan lagi produk.. tak kisah la produk atau ape2 perkhidmatan.. cth nya: photostat, laminating, binding.. aper2 je lah.. alat tulis..

sambil tu perniagaan cenderahati tersebut dijalankan juga.. kira dalam satu kedailah ni kau jual sekali barng2 pc dan perkhidmatan tadi..

secara tak langsung, orang yang cari barang komputer (pembeli) akan tau kat kedai tu ader jual macam2 barang.. terutama produk2 cendera hati.. jual la air tin, air kotak.. aper2 jer yang membolehkan adik kau dapat sumber pendapatan..

buat flyer dalam surat khabar kawasan kau.. pengiklanan tentang kedai, produk dan perkhidmatan tu penting tau.. (ini idea dari rancangan THE APPRENTICE tau.. bukan main2.. berkesan!!!)

secara tak langsung kedai adik kau akan mula dikenali.. kawan2 di putera ni sedia membantu anda...

kat dalam putera ni kau pegi kat bahagian tempahan pukal dan cederahati.. cari suplier2 yang kau rasa berguna untuk adik kau tu..

pegi cepat.. peluang ni..

Edited by mosabiro_dari_Jepun

buat online sale jugak untuk tambah sale

macam http://www.blooming.com.my/

buat jugak sale kat lelong.com.my

apa lagi ar.. erm....

buat penghantaran kat budak2 UTP.... mana la tau, kot2 dorang nak bagi gift kat BF/GF secara seprais ke... charge la....

pastu, untuk promo, masa konvo UTP, gubah bunga dengan patung, jual kat sana (sebagai iklan supaya dorang tau kedai ko kat mana, website ko apa... senang dorang nak order

iklan kat budak UTP banyak2... masuk kampus, letak kat papan iklan service apa yang ko buat, kalau kena bayar untuk iklan, bayar la.. sebab kalau orang tak tau kedai ko, camna orang nak beli barang kat kedai ko tu

pastu... jangan lupa duit pusingan, nak kena beli barang/tambah barang kat kedai... duit tu kena ada... simpan... langsung tak boleh pakai... khas untuk kegunaan kedai ja... kena disiplin sket..

pastu, kat padang besar pon banyak barang cenderahati, pi padang besaq, sewa lori sebijik. Sediakan duit dalam rm5K, borong kat sana... boleh dapat murah kalau borong banyak2 kat satu2 kedai. kalau nilai 3 dekat, pi la kat nilai 3. tapi, masa aku tanya kat tokey kedai kat padang besaq, tokey kat nilai 3 beli barang kat padang besaq jugak. ada tokey kat nilai 3 bawa lori sebijik, borong RM10K.

Semoga Berjaya!

heheh.. aku dulu blajar kt sepang jerk.. nilai tuh area aku kentut jerk.. hehehe..

nilai tuh maksud ko kt mane..?? nilai square..?? ke nilai 3..??

nilai 3...aku tengok cam byk gak brg2 yg boleh dikategorikan cenderamata jual kt situ.

salam..

kau sebagai abang pun boleh tolong adik kau mempopularkan (promote) kedai dia

tadi kau kata kau tau pasal komputer je kan??

aper kata kau jual barang2 kompter tu kat kedai adik kau.. jual pendrive, cd kosong, disket n ape2 je yang patut kat situ.. sebab tempat kau tu dah cantik coz ader IPTA kat situ..

pelbagaikan lagi produk.. tak kisah la produk atau ape2 perkhidmatan.. cth nya: photostat, laminating, binding.. aper2 je lah.. alat tulis..

sambil tu perniagaan cenderahati tersebut dijalankan juga.. kira dalam satu kedailah ni kau jual sekali barng2 pc dan perkhidmatan tadi..

secara tak langsung, orang yang cari barang komputer (pembeli) akan tau kat kedai tu ader jual macam2 barang.. terutama produk2 cendera hati.. jual la air tin, air kotak.. aper2 jer yang membolehkan adik kau dapat sumber pendapatan..

buat flyer dalam surat khabar kawasan kau.. pengiklanan tentang kedai, produk dan perkhidmatan tu penting tau.. (ini idea dari rancangan THE APPRENTICE tau.. bukan main2.. berkesan!!!)

secara tak langsung kedai adik kau akan mula dikenali.. kawan2 di putera ni sedia membantu anda...

kat dalam putera ni kau pegi kat bahagian tempahan pukal dan cederahati.. cari suplier2 yang kau rasa berguna untuk adik kau tu..

pegi cepat.. peluang ni..

pasal jual brg komp tuh susah skit.. sbb area kedai aku nih sajer ader 3 kedai komputer.. satu sri iskandar jerk ader 8 kedai.. so.. susah skit laa.. tuh tak masuk edai2 runcit yg ader gak jual brg2 komputer cam disket, cd, thumbdrive nih..

pasal buat promotion tuh dah buat dah.. hehehe

skang cuma pening nk carik supplier jerk

buat online sale jugak untuk tambah sale

macam http://www.blooming.com.my/

buat jugak sale kat lelong.com.my

apa lagi ar.. erm....

buat penghantaran kat budak2 UTP.... mana la tau, kot2 dorang nak bagi gift kat BF/GF secara seprais ke... charge la....

pastu, untuk promo, masa konvo UTP, gubah bunga dengan patung, jual kat sana (sebagai iklan supaya dorang tau kedai ko kat mana, website ko apa... senang dorang nak order

iklan kat budak UTP banyak2... masuk kampus, letak kat papan iklan service apa yang ko buat, kalau kena bayar untuk iklan, bayar la.. sebab kalau orang tak tau kedai ko, camna orang nak beli barang kat kedai ko tu

pastu... jangan lupa duit pusingan, nak kena beli barang/tambah barang kat kedai... duit tu kena ada... simpan... langsung tak boleh pakai... khas untuk kegunaan kedai ja... kena disiplin sket..

pastu, kat padang besar pon banyak barang cenderahati, pi padang besaq, sewa lori sebijik. Sediakan duit dalam rm5K, borong kat sana... boleh dapat murah kalau borong banyak2 kat satu2 kedai. kalau nilai 3 dekat, pi la kat nilai 3. tapi, masa aku tanya kat tokey kedai kat padang besaq, tokey kat nilai 3 beli barang kat padang besaq jugak. ada tokey kat nilai 3 bawa lori sebijik, borong RM10K.

Semoga Berjaya!

konvo UTP nih aku pelik skit.. bunga takleh jual.. hampeh tul..

pasal beli brg tuh t nilai 3 ker padang besar ker.. tuh semua dah ader dalam perancangan..

terima kasih sbb bg pendapat..

^_^

askum bro...apa yg aku nak ckp suma member2 kat atas dah ckp....so aku nak tambah skit2...sebab my mom pun ada bukak kedai cenderamata nih....

1.kalu ada modal lebih...leh try invest kt machine water transfer utk mug/pinggan/...yg print2 kat atas mg/pinggan tuh...

2.money management PENTING !!!

3.keychain can giv u very good profit...

4.cuba try carik product yg tak selalu org jumpa...panah,sumpit,miniature,wind chime,sng citer benda yg pelik2....

kalu nak khidmat nasihat free ataupun supplier contact...leh call my mom...dia suka tlg org melayu nak meniaga nih...ndak2 kalu sama field ...019-6587488 ( roslailah)..and my name roszairry....hehe cheers

askum bro...apa yg aku nak ckp suma member2 kat atas dah ckp....so aku nak tambah skit2...sebab my mom pun ada bukak kedai cenderamata nih....

1.kalu ada modal lebih...leh try invest kt machine water transfer utk mug/pinggan/...yg print2 kat atas mg/pinggan tuh...

2.money management PENTING !!!

3.keychain can giv u very good profit...

4.cuba try carik product yg tak selalu org jumpa...panah,sumpit,miniature,wind chime,sng citer benda yg pelik2....

kalu nak khidmat nasihat free ataupun supplier contact...leh call my mom...dia suka tlg org melayu nak meniaga nih...ndak2 kalu sama field ...019-6587488 ( roslailah)..and my name roszairry....hehe cheers

w'salam..

kedai mak ko kt mane..?? leh aku ajak adik aku gi..

aku dah ckp kt adik aku tuh.. skang kira terserah kat dia laa nak call ke tak.. aku skang dalam proses nk suh dia buat kerja sdiri.. takkan laa semua aku nk suap kan.. hehehehe

nk tanya pasal mesin nk print atas pinggan cam ko kata tuh.. sbb aku ader gak ushar2 dalam internet nih.. tak silap aku ader yg cakap benda2 nih just print guna printer inkjet biasa jerk.. cuma kerta dia laa mahal.. rm5 sekeping.. tak silap aku laa..

kedai ko ader ke mesin tuh.. reger baper erk..??

p/s : lagi bes kalau ko bg no tel. ko.. malu arr nk call mak ko.. ^_^

sekian

terima kasih

my mom shop kat port dickson...

yg mcm ko ckp tuh betul...pakai printer biasa pun bleh...yg mahal cuma transfer paper dia tuh...kedai mak xda machine nih...sebab my mom lebih suka design pakai tangan dia ( lukis pakai pen art )...tapi leceh ler....huhu

kalu yg mesin tuh mmg byk jenis ada...untuk printing topi,t shirt, badge maker ,tiles,pinggan,mug,pastu engraving machine...untuk engrave tulisan atau gambar atas kayu,papan,besi etc...

tapi harga aku x pasti ler...last time aku dgr kat area johor ada kilang jual benda2 nih...tapi skang dah ilang contact dia...kalu ada sapa forummers tau bleh lah share....

pada pandangan aku kalau dah jadik cam nie, apa kata ko buat sub untuk jadikan kedai pengantin.....nampak leceh jer, tapi untuk dapat balik pulangan modal tue aku rasa tinggi, jangan ko kecikkan scope market kedai ko, kalau boleh luaskan lagik.....contohnyer ko jual potpuri, apa kata ko advertise kan untuk buat souveniour kat rumah rumah pengantin plak.

Dah ada dah orang bagi potpuri menggantikan telur......so diaorang akan order dalam buncle, at least ko leh fight harga kat situ.....itu cadangan bagi aku la sebab barangan potpuri tue dah ader kat kedai adik ko....alang alang, teruskan jer.....