Jump to content
Jfk

Pemanasan Global

Recommended Posts

tp aku selalu tgk org bakar rokok kat rumah.... hehehe <_<

Edited by madaya

tp aku selalu tgk org bakar rokok kat rumah.... hehehe <_<

Takde kaitan pon ngan pemanasan global....apa la ko ni, lainlah kalau cerobong asap kilang, kenderaan, penyembur serangga (containd with CFC), asap perun sampah,...rokok tu ciput jer..kalau terbebas pon terbebas dia terus jer terserap kat udara..terlupus camtu jer

dah lame aku tak dengar perkataan perun... hehe

dulu aku rajin buat perun... berasap macam kabus jer kebun arwah atuk aku tu... best.. sambil bakar ubi

kalau macam negara jiran tu wat pembakaran besar2an masa pembukaan tanah... lagi dasat.. habis jerebu sampai kat malaysia :ph34r:

Memang la perun. cakap orang melayu...Orang Jawa cakap "pembakaran terbuka"

Tentang isu ni, negara kita sebenarnya tidak terjejas sangat kerana kita beriklim tripika dan located kat garisan khatulistiwa....global warming lebih dirasai oleh negara bahagian utara sepeti eropah.

Orang kat sana memang rasa perubahan suhu mendadak...sampai ada yang pengsan pasal panas ni.. :ph34r:

.rokok tu ciput jer..kalau terbebas pon terbebas dia terus jer terserap kat udara..terlupus camtu jer

isk..isk...isk... yang ni den tak berapa setuju... ciput hang kata... memang la ciput utk pemanasan global, tapi tak ciput utk orang yg berada disekeliling si pembebas asap rokok yang didefinisikan sebagai ciput oleh prince kita... hehehehe

kalau terbebas pon terbebas dia terus jer terserap kat udara

yang ni lagi tak leh tahan... kalo sorang2 jek kat situ iyer la.. ni kalo masa melmbebaskan asap tu, ada orang kat sebelah, kena plak dia ader athma... huhuhu sakit tau tak... kita yg tak hisap rokok ni yang ke sana dulu nanti....

hehehe jgn marah eh encik2 sumer...

ps: slalu sangat hidu asap rokok... sampai athma....

so ais2 kat eropah n kutub akan mencair... huhu, aras laut akan naik lagi... berapa meter tak tau la :ph34r:

jangan gune air-cond. gunelah kipas biase je. jangan gune spray aerosol, gunelah ubat nyamuk biase. :lol:

Kesan rumah hijau dah berlaku. Ozon di kutub utara dan selatan telah bocor.

Ais di kutub utara dan selatan telah cair.

Beberapa kawasan yang rendah akan mula dinaiki air.

Nak buat macam mana lagi.

Terpaksa terima hakikat bahawa dunia sudah semakin uzur.

Hari kiamat akan berlaku.

cakap pasal air cond...

kat shopping complex, air con dia yang besar kat atas bumbung (macam bentuk mangkuk tu) ade pakai CFC tak? sebab aku tengok ada air banyak kat situ (kan?)... just nak tau jer

ada berita dr singapura, PM singapore dah pun panggil saintis2 dr serata dunia duduk mesyuara beberapa hari utk bincang pasal beberapa isu, antaranya pemanasan global..dan satu ramalan tsunami besar akan berlaku dalam tempoh terdekat yg mana tsunami tu kalau jd akan buatkan singapore hilang, malaysia jd pulau..dan lain2 tempat serata dunia akan terkena... (fakta ini diberitahu oleh seorang Dr. dari IPTA tempatan dlm satu bengkel, kalau salah...aku sebarkan berita salah..)

sapa2 ada member dr singapore...cuba2 la risik2...dalam paper tak ada sebut singapore...sbb paper tu hanya fokus pada negeri2 dalam negara jer... kat malaysia ni rakyat nampak mcm kurang alert...n kurang info pasal isu pemanasan global yg mana kalau kat barat...boleh katakan isu ini di ambil perhatian...

Uiii...takutnya aku... :o

kita mmg patut takut... tapi takut yg bermakna...

janji2 Allah tu tetap akan berlaku kan...cuma taktahu bila... mungkin esok..minggu depan..ntah kejap lagi tiba2 je hujan tak berenti, bgn esok dan banjir besar...kita takleh ramal dgn tepat... mmg perlu utk kita takut..

tapi takut yg berasas... buat amal ibadat tu mcm esok dah nak mati..tp cari rezeki tu ibarat hidup beribu tahun lagi... gitu la lebih kurang... dunia makin uzur tu hakikat, tp pertahankan iman kita pun satu kewajiban jugak... kalau takut2...tp tak buat apa2 takut mcm tu jer la.

tgk ajer la sekeliling...bukan takat pemanasan global...pemanasan mata pun berlaku...budak2 skolah pegi clubbing pakai seksi, kalo yg dewasa tu lagi la mcm2... dulu wanita2 korporat ni pegi keje pakai skirt, tp skarang kerani2 pun kerja pakai skirt (maksud aku yg Islam)... budak2 skolah lepak kat klcc n lain2 pun pakai skirt n lain2 pakai dlm kategori seksi tut...nampak tut... tu pun pemanasan jugak tu.. hehehe

saintis2 mmg lama dah bagi amaran pemanasan global.. org barat pun buat mcm2 filem pasal tu...

tapi pasal barat (US) tak hentikan pengeluaran CFC?

*tapi yang aku pasti rakyatnya tau bahaya tu.. tapi gomen sana wat tak tau..