Jump to content
CFoo++

Perisian Perakaunan Percuma!

Recommended Posts

salam cfoo..

ptg semalam semasa sedang memikirkan tentang keputusan pilihanraya, tiba2 sy terpikir satu lg cara...UPDATE DATA..!!

tak tahu la samada jd ke tak sbb lum ade masa nk ujikaji lg....klu tanya bro mungkin bro leh jwb sbb bro yg buat flitgate kan...

macam mana klu data2 dr cawangan dicopy dan kemudian di masukkan / restore kt flitgate syarikat induk......?dr segi logik ia kemungkinan yg pasti...tp sy tak pasti samada flitgate direka sebegitu.... harap bro leh komen....

ok, salam..........

kaedah dh ade cuma masa jer xder nk uji sbb terperap jer kt kedai baru ni........adusssss...kedai lama lum settle akaun lg ni... byk keje nanti la...hahahahah

bangga ada anak kita yang buat sistem ni....

tapi sy skrg menggunakan UBS yang dari dulu lagi saya gemari....

dah bnyk acctg software saya guna dan cuba....

tapi saya tetap balik kepada menggunakan UBS...

So sekarang ni saya sanggup jadi tester FOC utk anak kita...

saya akan tolong Sifu ...bagi komen je la..hahaha

1st of all, saya dah install SAS tapi as a 1st time user, memang confius gile.....pening gak...

sebab semua kena set up sendiri...

rupanya User manual untuk spider accounting disekalikan dengan user manual spider billing....

pening kepala aku jap.....knp x asingkan ?

siapa yg dah pakai sistem ni, korang memang pakai mouse and keyboard ataupun boleh pakai keyboard je ?

aku try tadi, x boleh keyboard aje, kena pakai mouse aje...mmmm..susah nak speed key in ...hehehe

dua-dua kena pakai........... mungkin cfoo akan pertingkatkan pd versi akan datang kot....

dalam produk UBS sy suka sistem POS dia..memang syok gak ler...skang ni tgh tunggu sistem POS dr cfoo dulu...camner rupanya yer....

kena pakai dua dua ? cfoo boleh upgradekan supaya kita boleh pakai keyboard sahaja ?

normally macam data entry clerk, diaorg akan pakai keyboard sahaja....mouse jarang..sebab nak laju...

cadangan #1

nak tanya nie..camne nak download software nie..

da masuk da kat website SRC 2 tp xley download pun...hurm..nampak cam menarik jerk software nie so nak try la utk kedai...

accounting spider tu free jer..billing kena bayau la...rasa2nya ade lg key yg hurga RM50.00 satu key utk 3 pc....bank in rm50 PM cfoo dapatlah key tu...bukannya mahal pun....hehehehe

aku dah pm cfooo...tapi no reply...busy kot menyelesaikan masalah...

so aku nak tanya, kalau ada billing, x payah la kita nak pakai spider accounting tu kan ?

sebab Billing dah automatik kan semua transactions kan ?

aku teka je...

aku ada pakai software di mana bila kita taip satu hufuf, dia akan kluar prediction of apa ayat yang kita nak....

macam guna Mic.Excel....bila kita taip s...dia akan kluar spider

bila kita taip a...dia kluar accounting....

ni macam predictive dictionary....

software yg aku pakai dulu dia based on SQL..ada pakai server gak cam Filgate....

so bila aku taip 28...dia akan suggest bulan yang kita tgh isi...

contoh kita tgh buat acctg utk bulan 2...so 1st time kita isi 1/2/2008..

so the next transaction, kita tekan 4...dia akan suggest 4/2/2008...

so cepat sikit kerja kita ....betul x ?

suggestion #2

cfoo...

ade tak fungsi camni di SBS....

katakan kedai ade jual kertas A4.......pengurusan kedai juga memerlukan penggunaan kertas A4 utk catatan, report dan sbgnya....jika kertas A4 yg digunakan oleh kedai habis dan perlu kpd yg baru, maka pihak pengurusan kedai akan menggunakan kertas A4 dr stok jualan....

soklan sy...camner nk selesaikan transaksi dr peristiwa ini di SBS..?....klu di MYOB ade disediakan sistem inventory adjusment...stok dr inventori akan ditolak dan kos kertas A4 td akan didebitkan dalam ofis supply...

utk penetahuan sifu, kalau nak save kena tekan <atl><ins>...

memang susah..sebab dua buttons tu sangat jauh diantara satu sama lain...

apa yang saya cadangkan ialah

<alt> <S> untuk save entry

<alt> <A> untuk entry seterusnya

<alt> <P> untuk padam/delete

<alt> <R> untuk refresh

cadangan # 3

yaaa..helo..sapa disana..?

aku tgh tunggu perkembangan terbaru dr cfoo...tp dia ntah menghilang kemana...?

cfoo...ado ore nk be'li ni dei..!!!!

perghhhh...x perasan plak ade update terbaru...dh tgk dan try...interface ada perubahan...beberapa function ditambah utk kemudahan....w/pun byk benda yg x paham, tp masih tetap setia sehingga benar2 dekat dihati...biasa arrr barang baru...ehehehe

satu cadangan dr sy cfoo...

leh masukkan function yg leh buat report jualan yg terkandung dalamnya segala butiran mengenai jualan pd hari tersebut..camner arr nk oyak...

skang ni report cash bill hanya mengandungi no siri bill, owner, amount.....klu boleh report tu boleh juga secara optional mengeluarkan laporan mengenai item2 yg dijual ataupun servis2 yg dijual pd hari tersebut..perghhhhh..leh paham kaa..camner arr nk oyak...

klu buat satu bill senang jer nk tgk...tp klu pd satu hari jualan, terdapat beratus2 bill..bila di preview hanya memaparkan no siri bill amount...

tula lbh kurang...payah la nk terang lagi...

nampak cam ade problem jer ngn update terbaru ni....bila install kt kedai lama ok..bila install kt kedai baru, update tu x berubah duk camtu jer....