Jump to content
CFoo++

Perisian Perakaunan Percuma!

Recommended Posts

BILLING SPIDER edisi melayu tu kena pakai key lain plak ker???....klu pakai yg sedia lg bagus...hehhe...bagus jugak bro kuarkan edisi melayu...tak la layu nanti org yg nk godek2 sistem nih...sy pun naik pening gak...xtahu mana nk mula...dulu xpe la ada masa terluang...skang ni payah ckit ler nk godek2....klu ada tutorial tu lg bagus...bukan malas nk blaja sendiri tp kesuntukkan masa...hehehe...

:lol: Key yang sama, cume perlu reinstall, juga tak perlu reactivate!

bagus2...

bro...bila nk siap tutorial SAC ngn SAB?

:rolleyes: Secepat mungkin. Mula-mula aku akan lengkapkan bantuan on-line (F1) bahasa Melayu dulu.

Bro...

Boleh tak utk barangan dan perkhidmatan yg kita jual tu letak kat colum yg sama?

Cuma utk yg service/perkhidmatan tu tick kt Unlimited availability(for services)...

Bukan ape...klu tak buat mcm tu kita xtahu berapa harga utk sesuatu service tu...

So...klu ada harga tetap utk service tu kita akan tahu berapa kuantiti utkperkhidmatan yg diberikan utk hari tersebut/utk satu bulan tersebut...

Mmm...mcm mana ek??

Tak pandai nk jelaskan...

So...aku ada lampirkan gambar sebagai contoh...

betul tu kalau ada bahasa melayu...lagi bagus...macam saya dah download 1 minggu dah tapi tak faham lagi nak guna macam mana.

Bro...

Boleh tak utk barangan dan perkhidmatan yg kita jual tu letak kat colum yg sama?

Cuma utk yg service/perkhidmatan tu tick kt Unlimited availability(for services)...

Bukan ape...klu tak buat mcm tu kita xtahu berapa harga utk sesuatu service tu...

So...klu ada harga tetap utk service tu kita akan tahu berapa kuantiti utkperkhidmatan yg diberikan utk hari tersebut/utk satu bulan tersebut...

Mmm...mcm mana ek??

Tak pandai nk jelaskan...

So...aku ada lampirkan gambar sebagai contoh...

:lol: Terima kasih banyak2 atas cadangan sdr. Feature tersebut akan dimasukkan dalam release berikut.

sy nak produk key tu..... so camne caranye?

Aku repeat...

:lol: Lagi satu, sebenarnya aku cadang nak bagi free sebanyak 20 produk key untuk Billing Spider kepada sesiapa yang berminat dan memenuhi syarat berikut:

1. Pro Aktif - Sebab softwer ni belum ada dokumen jadi kenalah proaktif dan sentiasa bertanya bila ada masaalah

2. On-line - Buat masa ni aku memerlukan pengguna yang on-line supaya senang berhubung untuk bagi support

3. Ada perniagaan sendiri - Maksud aku, pengguna tersebut mestilah yang benar-benar mahu menggunakan perisian ni. Aku tak mahu install je..., lepas tu tak pakai.

Tu je...

:lol: Kepada yang berminat sila PM dan bagi maklumat berikut:

1. E-mail

2. Nama syarikat

3. Jenis perniagaan

4. Lokasi

p/s: Billing Spider adalah perisian untuk menghasil dan mengurus dokumen perniagaan seperti invois, DO, bil tunai, voucher, resit dan sebagainya. Dengan menggunakan perisian ini, semua maklumat perakaunan akan di rekodkan secara automatik ke jernal, jadi tak perlu pandai akaun dan tak perlu buat kerja 2 kali. Accounting Spider hanya perlu digunakan untuk menghasilkan penyata dan membuat entri-entri tertentu sahaja.

:lol: OK, seperti yang aku janjikan. Billing Spider edisi Melayu telah terbit dan boleh di donlod sekarang. Sume aku dah convert jadi Melayu, tinggal lapuran je yang belum. Insya'Allah minggu depan. Ni contoh skrin Billing Spider edisi Melayu, sekali ngan on-line help die:

:lol: Produk key percuma masih ada lagi 6 keys. Apply sekarang.

Edited by CFoo++

bro, nape format tarikh masih guna cara mat saleh...month/day/year...kan bagus klu guna format yg biasa kita pakai kt tempat kita...day/month/year....sy dah bosan ngn format camtu kat MYOB tu...walaupun report kuar format tempatan,tp bg sy ia akan mengelirukan pengguna...diharap update terbaru smua produk SRC format tarikhnya dalam bentuk ni...day/month/year...ok bro...salam

Assalamualaikum n selamat menunaikan ibadah puasa bro n kpd sumer warga putera...

Pasal SBS ngan Siliconetics Accounting Spider WGse3 tu...

Mmg sedia maklum ada dlm versi English n terbaru dlm versi BM...

Soalannya, bolehkah klu kita nk install kedua2 versi dlm satu PC?

Sebab yg dh ada kt PC aku n rangkaiannya ni dlm versi BI...

Klu guna yg versi BM tu mmg akan mudah faham sket la...

Tapi...yg susah sketnya klu nk buat urusan bank ke/apa2 yg formal dorg nk account statement dlm BI...

Huhu... :blush:

So...jawapan yg aku nk cuma...boleh ke tak klu nak install kedua2 versi dlm satu PC? :blush:

Thanks In Advance...

Semoga Perisian Ini Terus Mendapat Sambutan n Terus Maju Hendaknya...

Insyaallah...

bro,nape SAC bila nk wat tahun fiskal baru kena ikut tahun sedia ada....macam sy tahun fiskal bermula 1 march 2007 - 29 feb. 2008..tp bila sy nk wat ikut tahun fiskal sendiri xleh sbb sudah disetkan begitu..klu MYOB masa mula2 kita set up fail company masa tu jugak kita kena setkan tahun fiskal sebagaimana yg kita mahukan..klu camni susah ckit bro...

bro,nape SAC bila nk wat tahun fiskal baru kena ikut tahun sedia ada....macam sy tahun fiskal bermula 1 march 2007 - 29 feb. 2008..tp bila sy nk wat ikut tahun fiskal sendiri xleh sbb sudah disetkan begitu..klu MYOB masa mula2 kita set up fail company masa tu jugak kita kena setkan tahun fiskal sebagaimana yg kita mahukan..klu camni susah ckit bro...

Knp plak xboleh?

Boleh je klu nak tgk report dari tahun yg kita nak...

Kat statement type tu ada tulis statement for fiscal year ended by ..... kan?

Kat bwh tu ada kolum change...

So...klik kat situ then...tick kat date range...

Ubah le tarikh yg dikehendaki... :blush:

Assalamualaikum n selamat menunaikan ibadah puasa bro n kpd sumer warga putera...

Pasal SBS ngan Siliconetics Accounting Spider WGse3 tu...

Mmg sedia maklum ada dlm versi English n terbaru dlm versi BM...

Soalannya, bolehkah klu kita nk install kedua2 versi dlm satu PC?

Sebab yg dh ada kt PC aku n rangkaiannya ni dlm versi BI...

Klu guna yg versi BM tu mmg akan mudah faham sket la...

Tapi...yg susah sketnya klu nk buat urusan bank ke/apa2 yg formal dorg nk account statement dlm BI...

Huhu... :blush:

So...jawapan yg aku nk cuma...boleh ke tak klu nak install kedua2 versi dlm satu PC? :blush:

Thanks In Advance...

Semoga Perisian Ini Terus Mendapat Sambutan n Terus Maju Hendaknya...

Insyaallah...

Aku dah cuba cam ni....

Versi pertama aku install guna opsyen "Everyone", versi kedua guna opsyen "Just Me", kalau guna opsyen yang sama tak boleh sebab clash version. Dan satu lagi, mesti diinstall di dalam direktori yang berlainan. Dua-dua versi boleh beroperasi, cuma perlu hati-hati bila direinstall, takut bertukar direktori, tapi apa pun ianya tidak melibatkan data. The best way, gunakan dua komputer... OK.

Sorry bro, mula-mula aku ingat nak kurangkan error dengan menetapkan tarikh mula period baru bermula hari berikut period sebelumnya. Apa pun aku akan pertimbangkan supaya dua-dua tarikh boleh ditukar. Lagi, aku dah tambah satu opyen baru, "Financial Periods Manager" supaya period boleh diubahsuai atau dihapus.

Penyelesaian sementara utk masalah ko, boleh buat cam ni... Create satu period dari tarikh yang ditetapkan hingga 28 Feb 2007. Kedian create satu lagi period baru (akan start pada 1 march 2007) hingga tarikh yang ko nak... OK.

bro, nape format tarikh masih guna cara mat saleh...month/day/year...kan bagus klu guna format yg biasa kita pakai kt tempat kita...day/month/year....sy dah bosan ngn format camtu kat MYOB tu...walaupun report kuar format tempatan,tp bg sy ia akan mengelirukan pengguna...diharap update terbaru smua produk SRC format tarikhnya dalam bentuk ni...day/month/year...ok bro...salam

OK, tq. Aku akan selesaikan.

:lol: SBS dan SAC updates. Kedua-dua edisi (Melayu dan Inggeris) bagi produk Accounting Spider dan Billing Spider boleh dipasang pada komputer yang sama dan boleh beroperasi serentak dengan hanya satu pengaktifan. Donlod versi terkini.....

@CFoo++

bro sori keluar topik sikit..nak tanya pasal pembangunan softwares perniagaan..kalau nak buat software akaunting gini adakah seseorang dev tu pada masa sama kena ada pengetahuan mendalam tentang perakaunan atau dia cuma minta bantuan orang yang mahir bab perakaunan?

@CFoo++

bro sori keluar topik sikit..nak tanya pasal pembangunan softwares perniagaan..kalau nak buat software akaunting gini adakah seseorang dev tu pada masa sama kena ada pengetahuan mendalam tentang perakaunan atau dia cuma minta bantuan orang yang mahir bab perakaunan?

Bagi aku (in case nak buat sistem perakaunan) sebaik-baiknya programmer tersebut mesti mendalami sendiri ilmu perakaunan terutamanya jika sistem yang kita bangunakan adalah projek kita sendiri (bukan sekadar ambik upah buat utk orang lain), barulah terhasil idea-idea yg bernas. Kita kena buat stail omputeh, kalau nak buat sesuatu mesti dimulakan dengan kajian terperinci. Kita boleh meminta bantuan orang-orang yang mahir dgn akaun dgn tujuan untuk memahirkan diri kita supaya kita faham apa yang perlu dibuat. OK.

Edited by CFoo++

off topik jap...

bro..macam mana nk kelaskan barangan tertentu sbg aset??

sbg contohnya: satu set komputer adalah dikelaskan sbg aset....bagaimana pula status aksesori tambahan komputer tersebut yg dibeli kemudian?..adakah dikira sbg perbelanjaan atau dimasukkan ke akaun aset?.

mohon bantuan..seringkali konfius.. :wacko: