Jump to content
Sign in to follow this  
Balthazor

Aku Nak Beli Kereta Honda Prelude

Recommended Posts

aku dah ader lesen...

tp x de kete...

so ape pilihan aku utk first time ader kete??

wahaha~

aku ni pelajar, berkerja... tp x nak disapot oleh family... x suke nyusahkan dorg...

kirenye nak full independent la.....

kete kancil?? x bape minat la.... antara byk2 proton aku minat wira je....

wahaha~

aku ni memilih jugak eh??

tak la mmilih...tp kalo ko mampu wira pkai la...

kancil tuh sesuai kalo ko nk jimat n tak bnyak jln jauh...

vios pon ok gaks...heeheheh

Myvi Sedan 1.5???waaarrggh...Myvi yg sekarang especially yg SE tuh pun aku da terkinja2 n tergila2 nk beli..Sedan..musti lagi cun tuh..

eehh hairulfadly a.k.a cikgu...takat lari pakai kaki takde makne,aku kejar pakai honda ek6..huhuhuhuh~~~

acah eehh,gurau jerk...

Skang perodua tgh develop myvi sedan 1.5 nie... kalu ikut master plan dia org.. thn depan launching ...

so cam ne... ke dah beralih arah .. nak ambik wira..? wira dah lama sgt laa dah byk sgt kat ats jalan raya .. ko pilih kete lain laa..

x berbaloi dh beli prelude lama tuh.......save jer duit, beli yg latest sket....

ko pernah tengok kereta Knight Rider?.......macam honda prelude kan?.........kalo dlam harga RM 7k aku nak beli cash..............

EG6 kalau ko nak tau....ko built-in ngan turbocharge kalau setakat bebudak pakai EVO 6,7,8 ( versi under 250bhp) sesenang jer ko kitai..hahaha.. why?? RPM mesin EG6 tinggi...shifting memang lembut gila, aku dah test drive member aku punya...memang laju beb..

Hehehehehe.....really?Stop.....i dun wanna drag mivec vs vtec battle here Go go glory honda boys.....

Keter lama byk maintenance....bleh sampai terduduk nanti........brek, gear, engines, body, etc2 lg la.....kawan aku bru jer beli civic 94, yg tue pun dah mcm2 masalah........

Edited by versanner

Buat julung2 kalinya dalam sejarah hidup aku dan tanpa segan dan silu ......aku nak beli kereta......but untuk pengetahuan semua.....aku lum ada lesen kereta lagi.......abis macam mana?........aku plan nak beli kereta dulu.....simpan atau kasi mak bapak aku pakai smentara aku xde lesen ni..............tapi kalo xde lesen bleh ke kereta tu nanti atas nama aku?......pasal aku yg tanggung pembayaran bulannan nanti.........

Prelude Idamanku.........

kalau dapat model ni pun xpe..........

better simpan duit dalam unit trust.....kalo dah mantap better ambik civic efi or ek paling idak pon ambik civic vtis 2005....for me better ambik 4 doors more reliable........ -_-

aku rase honda punye potong side mahal la.but try first ade kaki bleh dapat murah........

haha~

lupe plak...

myvi tu pn smart gak...

pasang body kit dah nampak cam impulse

myvi sedan??

tahun depan ni launch eh??

same la mcm gen sedan ek??

sume nak pegi sedan....

hahaha~

haha~

lupe plak...

myvi tu pn smart gak...

pasang body kit dah nampak cam impulse

Kene full-ero baru nampak cam impulse..kalau tak tak jadik pon..

wira nak nampak cam evo pon kene pakai full-ero kit kan..

Ha...angle ko jadik tak pakai EG6 tu..?

dah 2 tahun aku pakai EG8 / SR4 tahun 1994

rasanya takda la masalah byk sangat.

cuma sekali tu break problem. dalam 3 ratus la jugak abis. ala kete lama ok la kan.

kalau ko betul minat honda ni, jenguk jenguk la kat civic maybe ko berminat

EG6 - civic mayat (rasanya)

EG8 / EG9 - ferio

EG6 - civic mayat (rasanya)

EG8 / EG9 - ferio

Apsal model EG jer sumer ni..(pasal minat engine straight kot)

EG6..design mayat..wakaka wagon skit la bontot keter tu..

Model EK 9 pon best..civic jugak ni harga dia mahal skit jer..(prelude lagi mahal la woii)

allo bro ayaa nak pakai prelude mau bawak amoi nyalan-jalan cari makan ke? heh!

pengalaman kawan aku pakai prelude, beli second punye rm 4k body cantik, enjin besar 2L dohd tanpa vtec, enjin asal la kot.

engine ade problem ngan wiring, etc tah ape lancu lg..baiki2 abis la dlm dekat2 10k la jugak dan pomen ckp spearpart payah

nak cari. rm 10k tu bkn tukar engine sebijik tapi repear kerosakkan injin asl dan ganti spearpart + upah pomen.

keta dok kat workshop dkat setaun. kalo ko memang minat sngt2 ngan prelude dan bersedia , manpu untut membela dia

teruskan. kalo tak bersedia jgn, nanti bahaya kesihatan.

Ooo civic ni...design x lawa la.....sedara aku ada dulu...but dia dah jual...mana nak cari prelude?...........ada website ke?

P:S mak aku soh beli MYvI :(

Design lawa la..memang lawa sekali pandang memang tah jatuh hati..cuba pandang lama2..baru tahu..lawanya 3 door waa...ko leh jadik highways-spriter kalau pakai civic ni...taknak ke?,.

Taknak takpe..tapi jgn ckp tak lawa...remuk hati den mendengarnya..waaaa :(

satria klon kete ni!!

ape plak x lawa....

kalo x lawa, satria x laku la....

mesia kalo amik design kete lain baru nmpk smart....

tang wira tu, aku rasa tu la design yg paling ramai org suka dlm byk2 kete proton....

myvi full body kit baru smart...

yg custom made pn ader....

masuk plak rim 16"-17"

x tahan den~

allo bro ayaa nak pakai prelude mau bawak amoi nyalan-jalan cari makan ke? heh!

pengalaman kawan aku pakai prelude, beli second punye rm 4k body cantik, enjin besar 2L dohd tanpa vtec, enjin asal la kot.

engine ade problem ngan wiring, etc tah ape lancu lg..baiki2 abis la dlm dekat2 10k la jugak dan pomen ckp spearpart payah

nak cari. rm 10k tu bkn tukar engine sebijik tapi repear kerosakkan injin asl dan ganti spearpart + upah pomen.

keta dok kat workshop dkat setaun. kalo ko memang minat sngt2 ngan prelude dan bersedia , manpu untut membela dia

teruskan. kalo tak bersedia jgn, nanti bahaya kesihatan.

adakah ini disebabkan faktor kereta tu snirik yg tua atau kereta tu di akhir hayat?......mean jangan pakai lagi........total nak rebirth balik kereta balik mean replace+upgrade+Inspection berapa RM k kena ?..........

Taknak takpe..tapi jgn ckp tak lawa...remuk hati den mendengarnya..waaaa :(

bagi aku x lawa pasal yg buat aku crazy kat Prelude tahun 90 an tu pasal design lampu depan dia leh bukak leh tutup..........

P:S but kalo bateri prob.....malam x leh jalan <_<

Skang perodua tgh develop myvi sedan 1.5 nie... kalu ikut master plan dia org.. thn depan launching ...

setau aku.. produa ader wat agreement ngan proton yang diorang tak leh nak kuarkan kete sedan.. kalu korang perasan maner penah perodua wat kuar kete sedan sepanjang diorang wat kuar kete.. itu arr sebabnyer perodua memanjang wat kuar kete takde bontot jer tuh.. nih suma sebab nak jaga proton dr terus hancus arr.. tp kalu agreement tuh dah tak valid, tak tau arr plak aku..

bagi aku x lawa pasal yg buat aku crazy kat Prelude tahun 90 an tu pasal design lampu depan dia leh bukak leh tutup..........

P:S but kalo bateri prob.....malam x leh jalan <_<

Susah la kalau lampu takleh bukak..

Kalau nak carik tu ada jual kat JB ni tapi tak banyak la..Trueno Toyota

setau aku.. produa ader wat agreement ngan proton yang diorang tak leh nak kuarkan kete sedan.. kalu korang perasan maner penah perodua wat kuar kete sedan sepanjang diorang wat kuar kete.. itu arr sebabnyer perodua memanjang wat kuar kete takde bontot jer tuh.. nih suma sebab nak jaga proton dr terus hancus arr.. tp kalu agreement tuh dah tak valid, tak tau arr plak aku..

ello,

Yup, aku dgr camtu gak.

Smart Trueno Toyota XD

aku dah jumpa kereta tu Honda Prelude 1.8(M) 1983 harga Jual RM 8500...........katalah berlaku kerosakan(mati tengah jalan/keluar asap) mmg kena hantar kat bengkel biasa atau hantar pi service center....?

satria klon kete ni!!

ape plak x lawa....

kalo x lawa, satria x laku la....

mesia kalo amik design kete lain baru nmpk smart....

tang wira tu, aku rasa tu la design yg paling ramai org suka dlm byk2 kete proton....

myvi full body kit baru smart...

yg custom made pn ader....

masuk plak rim 16"-17"

x tahan den~

erk.. bro.. aku rasa satria ni klon Mirage Cyborg ar.. :ph34r:

Mazda Astina ko nak tak..?