Jump to content
Sign in to follow this  
khairul75

Perubatan Integrasi Di Hospital

Recommended Posts

apa pendapat anda apabila perubatan tradisonal digabungkan dengan moden....bolehkah doktor doktor dan pakar jantung, mulut, buah pinggang menerima kehadiran mereka yang konsepnya amat berlainan

Edited by khairul75

Apa maksud Perubatan Integrasi Di Hospital tu ?

Apa yang hendak diintegrasikan ? Sistem Perubatan dan Pembedahan ke ?

Apa maksud Perubatan Integrasi Di Hospital tu ?

Apa yang hendak diintegrasikan ? Sistem Perubatan dan Pembedahan ke ?

integrasi diantara rawatan tradisonal dan moden dan hospital perintis ialah di kepala batas, pulau pinang kalau berjaya akan dikembangkan ke seluruh negara.......

Aku rase okey gak kalau nak digabungkan ..

Sekurang-kurangnya penyakit yang tidak boleh diubati dengan cara moden dapat di ambil oleh perubatan tradisional ..

begitu juga sebaliknya ..

Tapi langkah perlaksanaanya bagaimana ?

Nak jemput bomoh datang ke hospital ke ?

Perubatan tradisional berkembang menjadi salah satu cabang ilmu perubatan yang penting kerana ia memberi pelbagai sumbangan ke arah meningkatkan taraf kesihatan negara ini. Perubatan tradisional masih diperlukan biarpun dunia perubatan semakin canggih. Malahan dalam beberapa jenis penyakit, sistem perubatan tradisional ternyata lebih berkesan daripada perubatan moden.

Contoh penyakit yang rawatan moden tak dapat selesaikan seperti kena sampuk dengan syaitan ke, makhluk halus ke ...

Aku rase okey gak kalau nak digabungkan ..

Sekurang-kurangnya penyakit yang tidak boleh diubati dengan cara moden dapat di ambil oleh perubatan tradisional ..

begitu juga sebaliknya ..

Tapi langkah perlaksanaanya bagaimana ?

Nak jemput bomoh datang ke hospital ke ?

Perubatan tradisional berkembang menjadi salah satu cabang ilmu perubatan yang penting kerana ia memberi pelbagai sumbangan ke arah meningkatkan taraf kesihatan negara ini. Perubatan tradisional masih diperlukan biarpun dunia perubatan semakin canggih. Malahan dalam beberapa jenis penyakit, sistem perubatan tradisional ternyata lebih berkesan daripada perubatan moden.

Contoh penyakit yang rawatan moden tak dapat selesaikan seperti kena sampuk dengan syaitan ke, makhluk halus ke ...

boleh ke, maklumlah... dr. tu ada ijazah bomoh ni... cara dia lain skit

sepatutnya terangkan dahulu kat post pertama mende ni ape sebenarnya.. bukan semua orang tau..

takkan tulis ape pendapat anda aje ? pelik betul..

harap edit balik, senang sket orang lain nak faham.

sepatutnya terangkan dahulu kat post pertama mende ni ape sebenarnya.. bukan semua orang tau..

takkan tulis ape pendapat anda aje ? pelik betul..

harap edit balik, senang sket orang lain nak faham.

10-q, sorry... aku dah edit dah. aku suka ler no keahlian ko.... macam no kereta aku.

10-q, sorry... aku dah edit dah. aku suka ler no keahlian ko.... macam no kereta aku.

memang aku amik no kete ngko pun..

logiknya berapa ribu kos yang perlu dibayar oleh seseorang pelajar untuk menjadi seorang doktor ? Dan berapa pula untuk jadi pengamal perubatan tradisional ??

memang tak dinafikan kedua2nya ada kebaikan dan keburukan. Nak digabungkan kedua2nya, tak rasa pelik ke ?

nanti berlaku satu peristiwa, dalam satu bilik pembedahan, sorang doktor tu tengah syok menyuktik pesakit, sorang lagi dok pengamal perubatan tradisional ( tok bomoh ) menjampi serapah..

pesakit tu mesti lagi sakit..

pembahayaran gaji plak, brape patut dibayar gaji kepada pengamal tradisional nie ? nak ikut rate ape ? tebal misai ? panjang janggut ?

susah a nak digabungkan..

Tak semestinya bila sebut perubatan tradisional tu melibatkan bomoh,jampi serapah segala macam mentera je. Perubatan berasaskan herba,homeopati tu pun perubatan tradisional juga. Perubatan yg mcm ni la kerajaan nak buat integrasi dgn perubatan moden yg menggunakan dadah sintetik. Bukan panggil segala pawang,dukun tok bomoh mai dok kat hospital tu.

Tak semestinya bila sebut perubatan tradisional tu melibatkan bomoh,jampi serapah segala macam mentera je. Perubatan berasaskan herba,homeopati tu pun perubatan tradisional juga. Perubatan yg mcm ni la kerajaan nak buat integrasi dgn perubatan moden yg menggunakan dadah sintetik. Bukan panggil segala pawang,dukun tok bomoh mai dok kat hospital tu.

betul tu, cuma kalo nak digabungkan. aku rasa tak best, unless kerajaan naikkan taraf diorang nie.. macam komersialkan juga sebagai pilihan alternatif untuk perubatan. So, kerajaan mainkan peranan meyakinkan kerajaan bahawa perubatan tradisional seperti ini juga dibenarkan.

digabungkan dengan doktor2 ? huhuh.. menggerunkan..

macam mana nak digabungkan sedangkan konsep yang digunakan dihospital tak sama dengan tukang urut,pengamal homeopaty atau herba... saya pernah tanya doktor... tentang urutan badan sebab penat bekerja.... doktor tu cakap buat apa nak urut buat lebam badan aje..... kalau pemikiran dioarang tak sama dengan tukang urut macam mana nak gabung