Jump to content
loneranger

Ape Besnye Merempit

Recommended Posts

@neko

ex5 je.. hehe~

tukar tayar setiap 1@2 bulan

sedangkan moto aku sendiri tukar tayar selang 1@2taun...

heehhe~

skrg dah x keje ngan dorg... so no more drift :lol:

apa best nyer rempit?

ntah la.aku pun xtau...

aku xske merempit...tp aku ske bawa laju2...tu pun tgk keadaan...

walaupun hanya naik cup bulat,cukup membuatkan aku gembira bila dpt pulas minyak abis...hahaha...lingkup motor bapak aku...

kdang2 rasa mcm bngga lak dpt selit2 celah kete...tp aku dh serik pas nyaris kena ngan kete.bkn apa,kiter akan rasa puas biler buat seme tu...xcaya,korang try tnya yg lain2 tu.apa derang rasa time cilok2 tu...

tp apa la sgt cup bulat aku tu klo nak dibandingkan dgn moto2 korang tu...hehehe... :rolleyes:

Pertama, thrill dan kepuasan. Bab-bab yang libatkan pengaliran adrenalin yang banyak ni, kena tanya orang yang buatnya. Tanya soalan "kenapa korang racing?" kepada Mat Rempit adalah sama seperti bertanya "kenapa korang panjat?" kepada pendaki gunung atau "kenapa korang terjun?" kepada penerjun bebas.

Kedua, benda biasa yang dah menjahanamkan manusia sejak beribu tahun: pompuan, duit, pengaruh.

utk cabaran dan kepuasan... ego dan nafsu...

bagi si perempit, kemenangan beerti taraf derang akan naik. mereka akan dihormati, akan disanjungi tanpa derang sedari, jika terjadi apa2 pada derang, derang akan kehilangan anugerah allah dan kehilangan sahabat rempit seperjuangan...

keegoan yang maha tinggi ada dalam diri siperempit. makin dihalang, makin disukai.. makin dibentras, makin berani... nafsu serakah juga menguasai diri siperempit, bernafsu utk mencapai kemenangan sekaligus mendapat habuan yang bagi mereka maha nikmat....

tanpa mereka sedari, keluhan hati seorang ayah, doa seorang ibu agar si anak (siperempit) kembali kepangkal jalan dan membantu keluarga dalam membina sahsiah keluhuran keluarga mereka.... juga tanpa siperempit sedari jutaan sumpah seranah yang sering dilemparkan seiring dengan kepreng prengan exos buluh mereka dan aksi2 yang menjolok tekak yang dilayarkan dihadapan mata2 penonton paksaan yang tidak rela disakiti tanpa sengaja....

buat sang perempit....

ingatlah... berubah la.. kembalilah kepangkal jalan sebelum engkau kembali ke alam barzakh....

utk cabaran dan kepuasan... ego dan nafsu...

bagi si perempit, kemenangan beerti taraf derang akan naik. mereka akan dihormati, akan disanjungi tanpa derang sedari, jika terjadi apa2 pada derang, derang akan kehilangan anugerah allah dan kehilangan sahabat rempit seperjuangan...

keegoan yang maha tinggi ada dalam diri siperempit. makin dihalang, makin disukai.. makin dibentras, makin berani... nafsu serakah juga menguasai diri siperempit, bernafsu utk mencapai kemenangan sekaligus mendapat habuan yang bagi mereka maha nikmat....

tanpa mereka sedari, keluhan hati seorang ayah, doa seorang ibu agar si anak (siperempit) kembali kepangkal jalan dan membantu keluarga dalam membina sahsiah keluhuran keluarga mereka.... juga tanpa siperempit sedari jutaan sumpah seranah yang sering dilemparkan seiring dengan kepreng prengan exos buluh mereka dan aksi2 yang menjolok tekak yang dilayarkan dihadapan mata2 penonton paksaan yang tidak rela disakiti tanpa sengaja....

buat sang perempit....

ingatlah... berubah la.. kembalilah kepangkal jalan sebelum engkau kembali ke alam barzakh....

Biarkan aje lah mereka2 tu dengan motor mereka,kalau accident kang kita tengok dulu diorang terhumban kat mana..

Biarkan aje lah mereka2 tu dengan motor mereka,kalau accident kang kita tengok dulu diorang terhumban kat mana..

aku bukan aper.. sian kat mak ayah derang.....

aku bukan aper.. sian kat mak ayah derang.....

Kita kesian kat mak ayah ngan keluarga dia je,dengan si mat rempit tu biar la dia terhumban ngan motor2 dia..

mtk la kpd mat rempit usahla anda menyusahkan org len..

p/s: aku dah xmen rempit... skang time carik duit

mtk la kpd mat rempit usahla anda menyusahkan org len..

p/s: aku dah xmen rempit... skang time carik duit

samer la va|ca.... Aku dgn ini, mnyatakan bahawa. takkan merempit lagi.. zaman rempitan aku dh berakhir.. [awek maroh] hehehe.. wahai sahaba rempit skalian.. insaflah....

Kalau tak menyusahkan orang lain takpe. Masalahnya menyusahkan orang lain. Benda-benda tak elok ni berkait-kait. Macamana kalau tengah racing langgar kereta orang lain atau pejalan kaki camana? Bila dah langgar orang lain, kalau reti ngaku salah takpe, masalahnya majoriti perangai cam samseng, dah langgar pi ajak memember lanyak orang lain. Pastu ada yang angkut anak dara (dara lagi ke?) orang lain ke hulu hilir tu, anak orang lain. Kalau angkut kakak sendiri ke, mak sendiri ke, lain la. Pastu bila nak racing motor pulak takde, pi rembat motor orang lain. Pastu bila dah kalah betting atau nak adjust motor takde duit, pi pulak pinjam duit kat orang lain. Tu kira ok lagi, buatnya pi mencurik atau pi pecah rumah orang lain sebab takde duit punya pasal? Pastu bila tengah racing accident maut pulak tu, yang kena angkut mayatnya orang lain, kalau dah mati boleh angkut, tanam, baca talkin, mandi sendiri tu, lain la.

Cuba kira berapa banyak perkataan "orang lain" kat atas tu. :D

Ban je moto kat kawasan bandar. [/luah perasaan]

Aku ada dengar, budak2 yang tengok orang merempit ni, dapat gak tiket dari polis, tapi atas kesalahan yang tahapehape. So, apa kata, semua yang kena tangkap dekat scene tu, kalau bersalah, hantar je pegi PLKN. Banyak kali kena tangkap, banyak kali la ngko pegi PLKN. Bayar denda tak jalan, hantar jail buang duit cukai, hah, amik, buat khidmat kat masyarakat. Hukumkan denda duit, pastu guna balik duit diorang tu bayar yuran kelas menjahit ke, kelas memasak ke, kelas agama ke, janji convertkan tenaga merempit diorang tu kepada sesuatu yang lebih produktif kepada "orang lain" secara paksa [sebab kena tangkap], dari dok kejar adrenalin rush, last - last terbarai isi perut atas jalan. Pergi iktiraf jadi "perempit parti [masukkan nama parti politik] bertauliah" pun bukan ada maksud. Gimik je suma tu.

Amacam? Ada beran?

hahaha... tue la psal.. tp aku best tgk lau motor lau kat jln tue sampai pnuh jalan... ala mcm konvoi reramai tue...

teringat dedlu.. akakaka.. tp lau setakat berlumba, pastu menang kalah, pastu accident, pastu kene kejo d kudeputih,pastu kne duk lam jel,pastu kne maroh,pastu dok tau amender....pastu aku pikir, bek duk umah bacer surat kabor ker, bace buku/majalah ker yg ade pekdah.. tlg parent ker.. semayang kat masjid ker... ader la faedahnyer... nilai keduniaan xkemana.. huhu

p/s: wakaka jgn mrh sir pyan, aku pun ader byk pastu gak tue.. :lol:

sebenarnyer merempit ni lebih pada nak cari nama..biar org kenalkita..pastu biar org tgk gerun ..kononyer hebat...tp lbh pd meniru dan menunjuk2...barulah gempak..bisalah budak br nk naik lah katakan..sbb aku dulu camtu gak...tp bila dah meningkat usia nie,bila ingt2 blk..rasa tergelak dan malu lak pd diri sendiri...nk bikin motor pun pakai duit mk bapak...yg x ada sgt tu, mencurilah caranya...

sebenarnyer merempit ni lebih pada nak cari nama..biar org kenalkita..pastu biar org tgk gerun ..kononyer hebat...tp lbh pd meniru dan menunjuk2...barulah gempak..bisalah budak br nk naik lah katakan..sbb aku dulu camtu gak...tp bila dah meningkat usia nie,bila ingt2 blk..rasa tergelak dan malu lak pd diri sendiri...nk bikin motor pun pakai duit mk bapak...yg x ada sgt tu, mencurilah caranya...

Ada gak yang dah umur terlebih nak merempit lagi,so nak cakap ape lagi hmmm.. -_-

Edited by Supersirap

Ni awek bekas mat rempit nak bersuara.. Haha.. Korang2 yang hentam mat rempit ni penah 'mendekati' diorg tak? Aku pun antara orang yang ske lepak cheras tgk orang merempit.. Mcm2 aksi kite leh tgk.. Mmg klaka la.. Tmbh lak kalo ade polis wat operasi malam tu.. Lagi giler thrill.. keh keh keh.. Aku kawan ngan balak aku dari masa die merempit moto (wave 100) smpai la die merempit kete (wira bikin punyer). Solat tak tinggal n still tau batas2 pergaulan. So, kadang2 aku tak puas hati ngan ape media cakap, ape yang korang anggap kadang2 tak betul. Ade gak yang btul. Tp tu minoriti jek.. Ha, ko nak suh polis tangkap skali orang yg menonton ek.. Ape kate ko lepak tasik pemaisuri cheras malam ni (malam minggu) and ko tgk cmne nak tangkap orang ramai2 tu.. Punyela ramai orang kat ctu..Polis nak hangkut sume ke?? Siap ade satu family chinese nih memang die bawak anak2 die 3org tgk orang merempit kat ctu. Nak ajar anak die, jangan wat aksi cmtu kot.. Kekekeh... Siap ade stall jual air ngan makanan ringan lagi tau???!!! Tula.. Pegi 'masuk' dalam dunia diorg dulu, baru leh bercakap.. So, jupe korang kat TAsik Pemaisuri malam nih... *wink*

saper xpnah mendekati?.. aku pun tergolong gak dlu.. tp xder la sampai langgar batasan.. cmer hampir nak obses ngan kelajuan jer.. akakaka.. mmg best.. kne kejo ngan polis.. nyorok²... wat skill... tp lau leh kurangkan la benda xpekdah n usahla membazir mase sgt.. mude pun leh mati skang.. xtunggu tua daa ;)

Ni awek bekas mat rempit nak bersuara.. Haha.. Korang2 yang hentam mat rempit ni penah 'mendekati' diorg tak? Aku pun antara orang yang ske lepak cheras tgk orang merempit.. Mcm2 aksi kite leh tgk.. Mmg klaka la.. Tmbh lak kalo ade polis wat operasi malam tu.. Lagi giler thrill.. keh keh keh.. Aku kawan ngan balak aku dari masa die merempit moto (wave 100) smpai la die merempit kete (wira bikin punyer). Solat tak tinggal n still tau batas2 pergaulan. So, kadang2 aku tak puas hati ngan ape media cakap, ape yang korang anggap kadang2 tak betul. Ade gak yang btul. Tp tu minoriti jek..

sorry to say... cuba kalo balak ko tu teraccident ke patah riuk tulang.. baru ko tau aper bestnyer kan.. memang bukan sumer mat rempit kaki pompuan, dadah... tapi aksi rempit dia tu menyusahkan orang ramai.. kalo ader mat rempit dok merempit n terlanggau anak ko ke nanti... apa perasaan ko masa tu eh? tak der positif side pun bila wat aksi2 merempit ni... yg membawa bencana byk la....

Ha, ko nak suh polis tangkap skali orang yg menonton ek.. Ape kate ko lepak tasik pemaisuri cheras malam ni (malam minggu) and ko tgk cmne nak tangkap orang ramai2 tu.. Punyela ramai orang kat ctu..Polis nak hangkut sume ke??

kalo dah orang macam ko dok menyokong aktiviti merempit ni.. siap ajak kamiorang gi tengok... camner la aktivit tah aper2 tah ni nak dibentras. pastu dok sibuk salahkan polis itu ini... cuba la dari ko dok pi layan rempit tu, ko ajak bf ko yang alim tu gi majlis tahlil kat masjid ke, baca yasin ke.. kan lagi byk pekdah.... bagi aku hangkut je sumer.. bio padan muka korang yg sonok sangat tgk budak muda ni wat keje bodoh....

Siap ade satu family chinese nih memang die bawak anak2 die 3org tgk orang merempit kat ctu. Nak ajar anak die, jangan wat aksi cmtu kot.. Kekekeh... Siap ade stall jual air ngan makanan ringan lagi tau???!!! Tula.. Pegi 'masuk' dalam dunia diorg dulu, baru leh bercakap.. So, jupe korang kat TAsik Pemaisuri malam nih... *wink*

sebab derang tu dok gelak tgk kebodohan anak2 melayu yang tak reti nak hargai apa yang dah ader... ko pk la baik2.. aper pekdahnyer... ZERO.... yang jual makanan ringan tu pun dok gelak tgk korang yang gi menonton dan sokong aksi2 tu.. derang cari rezeki..

sorry la kalo ko marah kami dok pot pet pasal mat rempit ni.. tapi kita kena beringat... orang2 muda ni la bakal peneraju masa depan negara... apa akan jadi kalo sumer anak2 muda gila nak merempit.... pk pk kan laaa

Edited by eeya_hunny

btol2. sokong... udoh2 le merempitnye tu hah.. takde paedoh lgsung...

sumer orang penah ader zaman gelap nyer sendiri...

so bagi yang mat rempit ni ni lah zaman gelap nyer ....

korang tanyer diri sendiri lah korang sendiri pun ader zaman gelap gak....pk2 kan lah.....

tak sumer mat rempit jahat....

n sebenarnyer mat rempit ni pandai2 tapi dalam bidang diaorang lah hehehehe

sumer orang penah ader zaman gelap nyer sendiri...

so bagi yang mat rempit ni ni lah zaman gelap nyer ....

korang tanyer diri sendiri lah korang sendiri pun ader zaman gelap gak....pk2 kan lah.....

tak sumer mat rempit jahat....

n sebenarnyer mat rempit ni pandai2 tapi dalam bidang diaorang lah hehehehe

tu memang betul. everybody has their past time.. so kalo ko dok merempit sini sana, ko nak anak ko merempit gak???

tu point aku.. kita kena ubah... kalo ayah perompak, takkan nak anak jadi penyamun... yg baik kita amik, yang jahat kita jadikan teladan...

aku pun ader zaman gelap, dan aku sama sekali taknak anak2 aku ikut kesilapan yang pernah aku lakukan....

tak sumer mat rempit jahat... tapi ader juga yang jahat... menyamun, meragut... cuba kalo terkena batang hidung ko sendiri, disamun oleh mat rempit.. aku nak tengok ko bela lagi tak mat rempit ni.. silap2 ko plak bukak thread kutuk mat rempit da dah samun duit gaji ko yang baru dikeluarkan dari bank... (base on my family experience k)...

dan ader jugak yang baik.. tu aku langsung tak nafikan.... tapi masalah kat sini, perbuatan merempit tu dah menyusahkan byk orang....

1. dok preng sini sana.. anak kecik nak tido pun susah.. penah derang pk???
  2. cilok2 sini sana, selit sini sana... tetiba langgar kete angel of dead (myV SE) yg baru kuar minggu lepas... tgk camner angel nak maki hamun mat rempit tu.. kalo terlanggar sebab kes biasa orang leh consider, tapi sebab dok wat aksi bodoh dia tu.. marah tak??
  3. ko tgh bawak bini ko yang sarat mengandung melintas jalan, tetiba mat rempit yang tgh syok wekang la wili la pacak la terbabas lalu melanggar isteri tercinta.. dan menyebabkan dia keguguran... marah tak?? pk pk kan...
  4. ko gi taman tasik permaisuri, utk bawak isteri/awekss ko dating kat situ.. tgh i sayang u u sayang i, tetiba bunyi dentuman yang kuat kedengaran. ko pun gi tgk.. keter ko dilanggar mat rempit yang wat aksi2 dan mat rempit tu terpelanting ke cermin keter ko dan mati serta merta... suke ke?

jahat tak jahat tu atas individu... skang ni masalahnya kalo tak menyusahkan orang... lantak ko la... kalo mati leh mandi mayat diri sendiri, leh tanam diri sendiri, leh semayang sendiri.. takder hal... lantak mat rempit la....

sorry

Mendekati pekebendanya member aku pun ramai yang rempit, takyah nak pi jauh2. :P Solat tak tinggal ke, kalau solat tu tak dapat menghalang daripada melakukan perbuatan yang salah, nilaikan macamana nilai solat tu pada diri sendiri. Jangan kaitkan isu rempit dengan tanggungjawab kepada Allah SWT. Ramai yang puasa tapi tak solat. Ramai yang solat tapi masih buat maksiat.

Bukannya marah ke apa, cuma menyatakan yang realiti. Betul, memang ada rempit yang berperwatakan baik, alim, tak samseng dan sebagainya. Tapi kena ingat, benda salah tetap salah. Illegal street racing tu memang terang2 salah, so takyah nak tegakkan benang basah.

Kalau nak sangat racing, mulakan dengan cara yang betul. Skang ni kat Sepang sana diorang tengah promote Speedway racing motor style drift punya, kos dia rendah je. Itu salah satu cara.

wakakakaka... ha dengar tue sumer.. mcm sir pyan ckp salah tetap salah wlpn sama ada disisi undang² dunia dan agama... mmg la ader org berpewatakan baik ok.. tapi nak tanyer.. beraper kerat jer yg ader.. rata rata aku taw.. mesti ader kesilapan yg bakal dilakukan biler ko dah join merempit nie.. malah nak sebut sbb byk sgt.. huhu.. tp aku ttp rindukan tgk perbarisan moto moto di atas jalan.. akakaka tp lagi syok lau nak konvoi mcm tue tp berpermit.. means under control barisan Polis Diraja Malaysia.. akakaka.. huh!! waa laariii... akakaka

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...