Jump to content
loneranger

Ape Besnye Merempit

Recommended Posts

aku sokong sir pyan..ape kejadahnyer si awek rempit tu ckp mcmtu?? nak banggakan diri ke...biasalah...nampak cam budak baru nak naik...pk pun x panjang...apapun pd mat rempit, pk kan org lain...walaupun anda x sygkan diri anda....

Ni je yang aku tau maksud mat rempit :

Mat Rempit merupakan istilah kepada penunggang motosikal yang terlibat dalam perlumbaan haram, biasanya dengan menggunakan moto kapcai atau skuter. Ia merupakan satu gejala sosial remaja di Malaysia sekarang.Minah Rempit pula boleh jadi merupakan seorang pelumba perempuan, atau teman wanita Mat Rempit.Walaupun kebanyakan Mat Rempit sering berlumba,ada juga yang cuma menunggang secara berbahaya di jalan raya. Mat Rempit biasanya berkumpulan dan akan berlumba di tengah-tengah kota pada malam hujung minggu.Mat Rempit juga telah dikaitkan dengan kegiatan gengster,rompak berkumpulan, pergaduhan,laku musnah,kecurian dan buli. Kebanyakan motosikal yang digunakan Mat Rempit tidak memenuhi piawai, ataupun telah diubah suai dengan banyak. Malah ada juga Mat Rempit yang tidak mempunyai lesen sah, membayar cukai jalan dan menaiki motosikal curi. Kini, taman perumahan turut telah ditukar menjadi litar lumba oleh Mat Rempit. Dianggarkan di Malaysia sahaja terdapat kira-kira 200,000 Mat Rempit. Istilah Mat Rempit ini turut digunakan di Singapura dan Indonesia untuk tujuan yang sama.

Info= Wikipedia.

Edited by Supersirap

ok, jawab la shanmea... kalo ko ader prove mat rempit tu bagus... tak menyusahkan orang ramai... ko bagi prove ko... kita taknak dengar sebelah pihak... klo kami sumer rasa hujah ko memang patut disokong.. dan boleh mengubah persepsi kami terhadap mat rempit... silakan berhujah....

Huhu... merempit tu sebenarnya cara untuk meluahkan sesuatu dengan cara mereka sendiri. Jika nak dikaitkan dengan agama, kalo ko rajin semayang sekalipun, jika semayang ngko tidak menghalang ngko dari melakukan perkara yang tidak baik, fikirkanlah...

Bukannya apa, aku pun tak kisah kalo orang nak rempit, tapi kalo jadi benda tak elok, kan susah. Maksud aku eksiden, kalo mati tak pa gak trus ja tanam. Kalo tak mati? Cacat lak tu? Haaa... Kan susah. Apa2 pun,mat rempit memang aku suka tgk aksi diorang, cuma aksi tak kena tempat la. Hahah.

Mat Rempit merupakan istilah kepada penunggang motosikal yang terlibat dalam perlumbaan haram, biasanya dengan menggunakan moto kapcai atau skuter. Ia merupakan satu gejala sosial remaja di Malaysia sekarang.Minah Rempit pula boleh jadi merupakan seorang pelumba perempuan, atau teman wanita Mat Rempit.Walaupun kebanyakan Mat Rempit sering berlumba,ada juga yang cuma menunggang secara berbahaya di jalan raya. Mat Rempit biasanya berkumpulan dan akan berlumba di tengah-tengah kota pada malam hujung minggu.Mat Rempit juga telah dikaitkan dengan kegiatan gengster,rompak berkumpulan, pergaduhan,laku musnah,kecurian dan buli. Kebanyakan motosikal yang digunakan Mat Rempit tidak memenuhi piawai, ataupun telah diubah suai dengan banyak. Malah ada juga Mat Rempit yang tidak mempunyai lesen sah, membayar cukai jalan dan menaiki motosikal curi. Kini, taman perumahan turut telah ditukar menjadi litar lumba oleh Mat Rempit. Dianggarkan di Malaysia sahaja terdapat kira-kira 200,000 Mat Rempit. Istilah Mat Rempit ini turut digunakan di Singapura dan Indonesia untuk tujuan yang sama.

Info= Wikipedia.

Thanks Supersirap. Thats my point. Tapi kenapa semua orang yang naik motosikal dan mencelah-celah kat tengah2 jammed dipanggil Mat Rempit ek?

ok, jawab la shanmea... kalo ko ader prove mat rempit tu bagus... tak menyusahkan orang ramai... ko bagi prove ko...

err.... aku ade kate cmtu ek?

apa kate lau kita tgk asal nyer mat rempit nie..

err.... aku ade kate cmtu ek?

1. Korang2 yang hentam mat rempit ni penah 'mendekati' diorg tak? Aku pun antara orang yang ske lepak cheras tgk orang merempit..

2. Aku kawan ngan balak aku dari masa die merempit moto (wave 100) smpai la die merempit kete (wira bikin punyer). Solat tak tinggal n still tau batas2 pergaulan.

3. So, kadang2 aku tak puas hati ngan ape media cakap, ape yang korang anggap kadang2 tak betul. Ade gak yang btul. Tp tu minoriti jek..

4. Pegi 'masuk' dalam dunia diorg dulu, baru leh bercakap.. So, jupe korang kat TAsik Pemaisuri malam nih... *wink*

ini pernyataan ko.. apa yg dapat aku simpul kan.. ko kata tak sumer mat rempit jahat... kami tak mendekati mat rempit dan kami taktau apa sebenarnya dalam kehidupan mat rempit... ko tak puas hati ngan apa yang media cakap... kami sokong apa yang media cakap, secara tak langsung, ko tak puas hati ngan apa komen kami kat sini....

bukan aku nak suh kita gaduh kat sini.. tapi aku nak dengar point ko tentang kebaikan mat rempit sehingga ko suh kami join derang plak.. maksud aku kat situ, kan ko tak puas hati ngan apa yang media cakap, so aku nak ko bagi hujah ko utk tegakkan fakta ko yang media dan kami dah salah faham dengan mat rempit ni.. tat all... kalo betul kami salah faham... kita sama2 leh betulkan pemikiran kami yang dah salah ni... do u get me now????

hehehe.. cik eeya marey jer nampak cumel.. akakaka... ok.. first.. aku tanak dah jd mat rempit dah.. sec.. aku nak carik duit.. tlg parent.. third.. amal ibadat pun xlengkap agie( ngah usaha ).. fourth.. aku ngantuk.. blik tido...

ini pernyataan ko.. apa yg dapat aku simpul kan.. ko kata tak sumer mat rempit jahat... kami tak mendekati mat rempit dan kami taktau apa sebenarnya dalam kehidupan mat rempit... ko tak puas hati ngan apa yang media cakap... kami sokong apa yang media cakap, secara tak langsung, ko tak puas hati ngan apa komen kami kat sini....

bukan aku nak suh kita gaduh kat sini.. tapi aku nak dengar point ko tentang kebaikan mat rempit sehingga ko suh kami join derang plak.. maksud aku kat situ, kan ko tak puas hati ngan apa yang media cakap, so aku nak ko bagi hujah ko utk tegakkan fakta ko yang media dan kami dah salah faham dengan mat rempit ni.. tat all... kalo betul kami salah faham... kita sama2 leh betulkan pemikiran kami yang dah salah ni... do u get me now????

Marahnye... :blink: kekekekekeh... But.. Please, do not insult my intelligence … *wink*

Marahnye... :blink: kekekekekeh... But.. Please, do not insult my intelligence … *wink*

Dia tak marah Shanmea,cuma cuba ko terangkan ape kebaikan yang ada dalam gejala mat rempit tu.Mungkin dia salah,ko kene betulkan la ape yang dia salah tu.Selagi ko tak terangkan dan betulkan anggapan orang,selagi tu la orang cakap mat rempit ni gejala negatif.Kalau ada positifnya ko cakap,kita leh pikirkan sama2.Tak gitu Cik Shanmea?... ^_^

Edited by Supersirap

come on dear... open ur mind kalo nak join forum... do i look like wanna insult ur intelligence? how dare me to do such things... aku pun budak baru belajar k... aku just nak tau apa fakta ko tentang kebaikan mat rempit ni... tat all.... takkan nak aku ulang suara byk2 kali.. aku rasa supersirap get my point... kalo slama ni aku kata mat rempit tu takder pekdah, takder kebaikan, so aku nak tau dari side ko.. yang sememangnyer bertentangan dengan pendapat kebanyakan kami disini... adus camner la aku nak wat ayat lagi bagi budak ni paham...

dulu aku ada member mat rempit member dah 5 org meninggal sbb eksiden masa racing. yg last skali dia kata member tu putus kepala. sedih jugak dia berbulan x racing. tapi bila member2 dah cucuk2 preng2 depan rumah mana dia bleh tahan. race balik dia. dah lama x jumpa dia x tahu apa khabar...hidup lagi ntah tidak.

Merempit banyak faedahnya..Antaranya ialah.

1) Dapat dengar eksos kuat-kuat.

2) Dapat tunjuk kehebatan beraksi di jalan raya yang sempit yang lagi mencabar daripada beraksi di litar sepang.

3) Dapat menunjukkan kehebatan mengangkat kedua-kedua belah tayar motosikal tanpa jejak di atas jalan raya.

4) Dapat memperlihatkan kecekapan anak-anak muda menungang motosikal tanpa memegang pemegang yang disediakan.

5) Dapat menunjukkan kehebatan anak-anak melayu mengangkat tayar belakang motosikal sambil menungang motosikal.

6) Dapat kejutkan subuh bila menunggang pada waktu subuh.

Salah satu sebabnya istilah "rempit" dipandang serong adalah kerana sinonimnya dengan lumba haram dan menunggang secara berbahaya. Dah nama pun lumba haram, benda salah. So memang salah ler. Golongan yang menunggang motosikal (seperti aku) tidak semestinya boleh dikategorikan sebagai rempit, sekiranya dia tak menggunakan motor tu untuk menunggang secara merbahaya atau berlumba haram. Apek jual surat khabar guna motosikal tak dipanggil rempit sebab dia guna motor dia untuk carik makan. Posmen dan otek pun tak dipanggil rempit sebat diorang naik motosikal untuk bertugas. Valentino Rossi pula, walaupun dia berlumba, dia tak berlumba secara haram, jadi tak pula digelar rempit maupun raja rempit. Sekiranya anda menunggang motosikal lengkap dengan helmet, keadaan lampu elok, tayar berbunga, baju pantul cahaya, tapi berlumba haram dan menunggang secara merbahaya maka jadiklah anda rempit. Paham? :D

Merempit banyak faedahnya..Antaranya ialah.

1) Dapat dengar eksos kuat-kuat.

2) Dapat tunjuk kehebatan beraksi di jalan raya yang sempit yang lagi mencabar daripada beraksi di litar sepang.

3) Dapat menunjukkan kehebatan mengangkat kedua-kedua belah tayar motosikal tanpa jejak di atas jalan raya.

4) Dapat memperlihatkan kecekapan anak-anak muda menungang motosikal tanpa memegang pemegang yang disediakan.

5) Dapat menunjukkan kehebatan anak-anak melayu mengangkat tayar belakang motosikal sambil menungang motosikal.

6) Dapat kejutkan subuh bila menunggang pada waktu subuh.

aku rasa matrik02 dapat point aku... aku masih menanti fakta2 dari shanmea......

Kena bagi penghormatan kepada mat rempit yang mati dalam kemalangan jalan raya dengan menggantikan batu nesan dengan replika motor untuk diletakkan diatas kubur.Rasa aku tak salah sbb batu nesan just untuk tanda yang itu adalah kubur mat rempit. Mati tanpa batu nesan pun takder apa-apa bukan kewajipan pun.Kalau boleh buat makam mat rempit.

Edited by matrik02

Info= Wikipedia.

Baguslah kalau mat rempit maksudnya gini .. kiranya aku x tergolong dalam kumpulan tu, cuma mata aku saket sikit bila ada motor potong aku .. so, dengan selambernya aku akan cuba potong balik .. x kira la mana2 pun, kalu potong je mesti aku kejar, sampai la jumpa simpang yang berlainan arah, baru slow down .. go go .. :wub: . Jadi aku ni kira mat ape nih? Mat motor? Mat kejar? Mat Pet? Muehehehhehe ...

Baguslah kalau mat rempit maksudnya gini .. kiranya aku x tergolong dalam kumpulan tu, cuma mata aku saket sikit bila ada motor potong aku .. so, dengan selambernya aku akan cuba potong balik .. x kira la mana2 pun, kalu potong je mesti aku kejar, sampai la jumpa simpang yang berlainan arah, baru slow down .. go go .. :wub: . Jadi aku ni kira mat ape nih? Mat motor? Mat kejar? Mat Pet? Muehehehhehe ...

mat pot(potong) :lol:

Mat Pot?

Isk .. x sedap langsung bunyi tu .. ini macam, ilang semangat dan boleh bersara aku .. huhuhu

mat skodeng cam thumnial ko Mr Ijan av-3001.jpg:lol:

dari merempit baik buat kueh semperit..ada gak income time raya nih...x pun ciptalah nama kueh baru "KUEH KU REMPIT"

Ape bestnye rempit?Same gak dgn aper bestnye tengok anime,main game,dan mcm lagi :mellow:

hm,tapi tengok anime,main game dan macam2 lagi tu tak nyusahkan orang lain...hehehe.. :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...