Jump to content
Balthazor

Aku Cadang Nak Declare

Recommended Posts

Tarak kaitan langsung ... kalau dia suka kat hang maybe RM700.00 tu burn .. kalau dia tak suka kat hang pun maybe RM700.00 tu pun burn .. hehehe sebab dia tak dak duit nak bayaq ,,, lain la kalau dia buat part time kerja kat pub ka leh gak aku booking sejam dua .. keh keh keh keh keh

.....kalau dia dah kumpul duit nak bayar hutang aku pun....aku akan suruh dia bayar hutang yg lain2 dulu.....hutang aku kemudian..........ada kaitan ke?.......

ada kaitan..........

dia terhutang budi..

Mungkin:-

- dia dalam situasi 50-50

- mungkin dia xnk kat ko,tapi dah terhutang budi..jd dia terpaksa diamkan diri..

- macam pepatah : luah mati mak, telan mati bapak

Mungkin:-

-,tapi dah terhutang budi..jd dia terpaksa diamkan diri..

terhutang budi?......aku kan kasi dia pinjam....mean dia kena bayar balik slow2 pun x pe......tu org panggil terhutang budi ke?......aku bukan kasi dia terus..........

p;s aku teringat yg dia kata semalam yg dia pening kepala nak bayar hutang.....ayat ni keluar bila aku dok push dia pasal loket tu

terhutang budi?......aku kan kasi dia pinjam....mean dia kena bayar balik slow2 pun x pe......tu org panggil terhutang budi ke?......aku bukan kasi dia terus..........

p;s aku teringat yg dia kata semalam yg dia pening kepala nak bayar hutang.....ayat ni keluar bila aku dok push dia pasal loket tu

hutang budi la tuh..apa punya turr

- mungkin dia xnk kat ko,tapi dah terhutang budi..jd dia terpaksa diamkan diri..

- macam pepatah : luah mati mak, telan mati bapak

Kesimpuan yg belum pasti >> Dia x nak/X suka/x minat kat aku tapi dia dah terpinjam duit untuk bayar WAJA dia....jadi untuk mengelakkan aku kecik hati atau frost menonngeng atau aku x jumpa dia lagi (pasal aku kawan yyg besh tolong belikan topup atau voucher minyak) dia telah mengambil langkah berdiam diri atau senyum sorang-sorang daripada dia kata `Saya suka awak juga` ?.(previously known KITA HANYA KAWAN SHAJA :ph34r: )...........cam tu ke?...

bagi aku terhutang budi ni bende yg x leh dibayar balik/tidak ternilai untuk dibayar balik...macam mak bapak kita yg telah membesarkan kita dari kecik hingga besar........

Edited by I am The Angel Of Dead

Huh , tarik brake dulu bro! cool down , jgn fikir banyak pasal amoi tu , use the Hybernate Mode! Klu kapal terbang tu panggey Stealth Mode gitu , haa tak dapat kesan dlm radar , klu bahasa kampung panggey Peram Mode haaaa , ecehhh ;p

Amoi tu tak bersedia lagi bro , sebab tu amoi tu serba salah , perkara ni melibatkan banyak perkara yg sensitive seperti keagamaan , this is a special case! Not a normal cinta seperti kebiasaan org melayu cinta ngan melayu! This is much-much more complicated!

Dari reaksi amoi tu sendiri apabila di ‘push’ tentang locket tu , amoi tu menjadi serba salah dan berkata pening kepala sambil memikirkan bila nak habis bayar hutang . Bila dia terima locket tu amoi tu tahu perkara ni sudah semakin serius dan amoi tu jadi serba salah , serta tidak dapat menberi jawapan yg tepat berkenaan status perhubungan bro dan amoi .

Hanya ada 2 kemungkinan sahaja di sini bro .

Pertama :

(Agama bukan penghalang utama) .

Amoi beranggapan bro seorang kawan / abang yg baik . amoi tu tidak mengjangkakan/terkejut yg bro mahu hubungan biasa dgn nya dipertingkatkan ke tahap seterusnya (couple / cinta) cam Robot Transformer Changing Time gitu ;p <<<<<<T R A N S F O R M E R>>>>>> ;p

So bila amoi terima locket dr bro , secara tak langsung amoi itu berasa tertekan! Dan mungkin berasa seperti 'dipergunakan/terjerat' kerana ‘term’ hutang dan kebaikan bro selama ini terhadap amoi .

Dlm kemungkinan yg pertama ni – ada harapan untuk dapat amoi tu , cuma perlukan masa , sabar dan berusaha untuk mendapat result/hasilnya .

Kedua :

(Agama adalah penghalang utama) .

Haaa! Sini memang susah bro! Klu agama merupakan halangan utama bagi amoi , sini memang habiskan ‘karen’ jer bro sebab amoi tu tak akan ubah pendiriannya , amoi hanya boleh mengelak dan memberi berbagai alasan supaya bro tidak terluka or kecewa berkawan dgnnya!

Pendek cerita atau kesimpulannya! Jumpa amoi dan tanya adakah Agama merupakan penghalang utama bagi perhubungan bro dgn amoi !????????????

Tht it , if u can get the answer , u will get the full picture !

ko skrg nie dlm situasi ko syok giler2 kat dia..

mcm giler bayanglar...

aku faham perasaan kalau kita dh syok kat seseorang camne..x dgr suara tak tgk muka sehari mmg rasa rimas dan serba tak kena...tambahan pula ko syok giler dia

so skrg nie..situasi amoi tu 50-50...

sbb dia fikir ko byk tolong dia...bagi itu ini...

secara otomatik..dia terhutang budi kat ko...

so..mungkin dia terasa ko byk tlg dia...and then x tau nak balas camner...

so mungkiin tiap2 hari dia lyn ko..sbg tanda penghargaan

so skrg ni korang berdua dlm situasi 50-50..

ntah ape yang best kat amoi tu pon aku tak tau ..

baik cari yang sama agama .. hubungan pun sudah2 tentu direstui oleh mak ayah ..

ape2 pun angel ... itu semua terpulang pada ko..

salamz..

baik cari yang sama agama .. hubungan pun sudah2 tentu direstui oleh mak ayah ..

salamz..

salamz..

ello,

Angel sekarang ni baiklah ko pergi confess secara berterus-terang depan dia aje. Mungkin Ahling tak bole nak bagi jawapan serta merta dan kemungkinan ini akan menjadikan hubungan ko berdua dingin sementara waktu.

Tapi loket dan segala hadiah yang ko bagi, tak usahlah ko minta kembali melainkan dia yang pulangkan balik kepada ko.

Hmm.. lelaki memang susah nak elakkan diri daripada mempunyai perasaan atau jatuh cinta terhadap perempuan yang baik kepada mereka apa entah lagi jikalau perempuan tersebut mempunyai rupa paras yang sederhana @ cantik belaka.

Jadi Angel, buatlah langkah terakhir dan selepas tu tunggulah beberapa hari. Cinta bukan sesuatu yang boleh dipaksa @ dibeli. (Tapi ada yang bole dibeli >.<0)

Cheers,

Yuri (:

yang pastinya, baik ko dok semeja, berbincang secara empat mata ngan dia.. dari dok pendam2, dok tension2, dok angau2, dok menaruh harapan...baik bawak berbincang dari A sampai ke Z..

"" Huraikanlan Simpulan yang tersimpul2 itu hairi"""....

--------------

selamat pagi ADZ_04 :D

Susah betul bagiku untuk membuat kesimpulan...

walapun thread ni Aku cadang nak declare sudah mencapai 22 pages ...

sebab Ah Ling tu la.. dia tidak memberi kata putus lagi ..

sama ada nak menerima Angel atau menolak Angel

sebagai teman istimewa beliau ..

Ah Ling memerlukan masa untuk berfikir..

Adakah mungkin sebab agama menjadi halangan untuk Ah Ling meminati Angel ?

Angel.. ko kene pastikan yang dia boleh menerima Islam sekiranya dia menerima ko Angel ..

nak lagi bagus, jumpa je keluarga Ah Ling tu..

jumpa kedua-dua ibubapanya....

ko katakan yang ko meminati Ah Ling ...

dan ko akan membimbing dan mendidik dia dengan cara hidup Islam sebagai seorang muslimah sejati...

Kalau keluarga Ah Ling tidak setuju lagi walaupun Ah Ling meminati ko Angel ..

Lagi susah untuk perancangan masa yang akan datang ...

Ah Ling ni pun yang jenis senyum-senyum .. susah gak .. nak buat tafsiran apa yang ada dalam kepala otak dia ...

Sama ada dia minat atau tidak kat ko Angel ...

hanya Ah Ling yang tahu ...

Yang seorang menanti jawapan dan yang sorang lagi menyepi ...

Apakah yang bermain di fikiran Ah Ling sekarang ni ?

So, Angel.. kau fikir macam mana sekarang ..

Adakah ko nak anggap Ah Ling ni sebagai aweks ko ? Berterus-terang je la dekat dia ... cakap kat dia adakah dia menerima cinta ko tu ..

Adakah ko nak anggap Ah Ling sebagai kawan dulu ? Berbaik-baik la sampai dia jatuh hati kat ko ...

Adakah ko nak anggap Ah Ling sebagai tiada apa-apa yang boleh pergi jauh ..? So.. lepaskanlah dia.. cari bunga yang lain ...

Ok .. itu saja nasihat yang boleh ku berikan sebagai kawan dan sahabat ..

Kalau ko terasa hati... aku minta maaf dari hujung rambut sampai hujung kaki ...

Ok ..sekian..wassalam..

Tak serumit mana pon..

Yang penting hati mesti berani..amoi tak seperti aweks melayu..kalau ngan aweks melayu kita leh jadik gugup dengan eye-contects derang jer..

Tawakal dahulu..yakin pada diri sendiri..pilih masa yang sesuai..cakap ngan amoi tu isi hati ko secara direct melalui perbualan seperti rutin..

Ini adalah taktik "terluah" padahal memang sengaja nak luahkan..gud luck..

Dalam menjayakan taktik ni..jangan ambil perkara serius dan sensitive seperti agama dan kepercayaan..

topic nih sesuai dgn kandungan ni :(

Kepada :

Buah hati pengarang jantung ku….

Dalam kesuraman ultra lembayung tika tujuh bulan menumpahkan cahaya dibawah kaki langit khirmizi, tiba-tiba aku terkenangkan eurika nostalgia cinta lama yang kita palitkan.

berdua. Kehadiranmu bersama molekul-molekul hidrogen menerjang segala kekusutan yang membelit tali perutku. Dan kehadiranmu itu mengajar aku erti rindu gelora dan shahdu.

Kau juga mengajarku erti cinta, singa laut,beruang kutub, penguin, kambing salji,mee rebus, cendol, koridor, kotak pensil, tali kasut dan pasu bunga.Kala itu, kita bagaikan Nobita dan Sizuka.Kau dan aku umpama Kurt Cobain dan Rafeah Buang yang tidak dapat dipisahkan. Malangnya percintaan yang mendapat liputan meluas hingga ke planet Ziku itu telah mengundang perpisahan yang akhirnya telah mengecewakan seluruh penternak lipan di Burma. Kau pergi jua ketika Kuala Lumpur sedang bersiap sedia menjadi tuan rumah Sukan Komanwel 1998.

Sesungguhnya perpisahan itu berpunca daripada penebangan pokok getah secara besar-besaran di Lembah Klang.Pemergianmu menyebabkan aku menghidap penyakit resdung dan hepatitis-Q secara mengejut.

Ketiadaanmu memaksa aku memakai topi keledar setiap masa sebagai langkah keselamatan. Aku seperti tidak percaya dengan apa yang telah terjadi. Aku bagaikan tergelincir dari orbit bumi dan terpelanting ke ruang angkasa,

apabila daya tarikan graviti terhadapku tiada lagi berfungsi setelahaku tersungkur dalam percintaan yang berlarutan hingga ke rubber-set. Seluruh perjalanan hidupku menjadi gelita bagaikan terperangkap di dalam gua yang gelap dan ditemani stlagit dan stlagmit yang bagai sembilu.

Kondominium cinta yang kita bina dari makgat basikal dan kipas helikopter akhirnya musnah setelah kau berpaling tadah. Ternyata sikapmu mulai berubah bila Malaysia mula melancarkan satelit MEASAT-1 ke ruang angkasa raya. Sejak itu kau sering melarikan diri bila terserempak dengan abang iparku. Akhirnya aku menyedari bahawa diri ini tidak diperlukan lagi.

Sejak kau tiada, aku sering menyendiri berbual-bual dengan pokok betik untuk mengisi masa lapang. Kadang-kadang aku mengikat botol oren pada tiang rumah agar nampak lebih cantik. Saban hari aku termenung di dalam peti sejuk mengenangkan dirimu yang entah kemana menghilang. Aku cuba bermain badminton sambil makan mi hailam untuk melupakanmu, tetapi aku tak berdaya. Lalu aku membakar mesin basuh dan membelasah empat ekor itik serati jiran sebelah sebagai tanda aku tidak bersalah.

he Mengapa? Mengapa sayang? Mengapa ini semua bisa terjadi? Mengapa setelah kau curi hatiku, kau rompak cintaku lantas kau bunuh cintaku sehingga kau terbunuh dalam kemalangan cinta yang ngeri. Aku bagaikan terhimpit dan dihimpit oleh guni-guni batu yang kau timpakan di atas belakangku. Derita yang kautimpakan itu adalah bebanan yang terlalu berat untuk ku tanggung bagaikan mendukung 75 ekor biawak dan 386 ekor anak beruk. Dan kini segala harapanku hancur berkecai bagaikan aku terjatuh dari Menara Kuala Lumpur dan dihempap oleh Menara Berkembar Petronas lalu tersangkut di celah landasan LRT dan kemudiannya digilis pula keretapi Komuter hingga aku hancur berkecai. Oh! terlalu berat dugaan yang kutempuhi kini.

Kini segalanya telah pun berakhir. Aku sedar siapa aku. Aku hanya insan biasa yang suka makan mi segera. Aku bukan McGyver, McDonald's, Superman

atau Kesatria Baja Hitam. Aku juga bukanlah Ultraman seperti yang kau idam-idamkan. Aku menyedari kekurangan diri dan kekurangan kemudahan awam di tempat sendiri. Tak perlu dikesali lagi kerana nasi telah menjadi capati dan tin sardin yang ku genggam ini telah pun luput tarikhnya. Segalanya sungguh mengharukan dan semua pemberianmu termasuk enjin kapal selam telah pun aku cincang untuk dibuat makanan lembu.

Walaupun segalanya telah pun berakhir, disini, diatas pokok getah ini aku tetap menunggu kau akan kembali. Selagi ada nafas ini, selagi ada kompleks membeli-belah SOGO, selagi ada kedai kasut selipar di sekitar Argentina, selagi kumpulan Metallica tidak berpecah, aku tetap menunggumu sehinggalah mentari terbelah lapan. Namun aku menyedari bahawa penantianku hanyalah sia-sia belaka. Akhirnya aku mengambil keputusan mektamad untuk menunggu tiang elektrik dihadapan rumahku berbuah. kalau tiang elektrik berbuah nanti, aku poskan buahnya kepadamu. Nak tak?

Yang mencintaimu selalu....

Dlm kemungkinan yg pertama ni – ada harapan untuk dapat amoi tu , cuma perlukan masa , sabar dan berusaha untuk mendapat result/hasilnya .

adakah tindakan `membeku` diri aku snirik dari jmpa dia merupakan idea yg bagus dan logik?............ini hari aku mmg buat pekak ngan bisu ngan dia je........ :ph34r: tak dulu.....hari2 aku jumpa dia.......xde apa2 pun aku jumpa dia........ :ph34r: .........mungkin aku akan berminggu macam ni........

adakah tindakan `membeku` diri aku snirik dari jmpa dia merupakan idea yg bagus dan logik?............ini hari aku mmg buat pekak ngan bisu ngan dia je........ :ph34r: tak dulu.....hari2 aku jumpa dia.......xde apa2 pun aku jumpa dia........ :ph34r: .........mungkin aku akan berminggu macam ni........

Stealth Mode yg di maksudkan ialah 'berhenti-sementara' daripada persoalan-persoalan yg berkaitan dgn locket , status perhubungan , dsgnya kerana amoi dlm keadaan yg tidak 'stabil/tertekan' - Stop asking amoi a question tht would bring a presure to amoi , (it would just making her unable to giv the right answer) .

Buat macam biasa , jumpa amoi hari2 , berborak , dating , bertukar fikiran dsgnya . Klu amoi ada masalah hutang , berikan idea yg bernas bagaimana hendak menangani hutang tersebut , klu amoi nak kerja part time , tolong carikan kerja yg sesuai . Berikan nasihat dan tunjuk ajar pada amoi sebagaimana yg telah bro lakukan dahulu .

Kawal diri bila selalu berjumpa amoi , jgn fikirkan tentang perkara couple/cinta buat sementara waktu! . Cuba anggap amoi tu sebagai kawan macam dulu-dulu! . Yang penting nya jika amoi ada masalah , tolong selesaikan setakat yg mampu , jgn paksa diri . Dan bila dah selalu tolong amoi tu , do not expect too much! seperti mengharapkan sesuatu . Tolong secara ikhlas , sebagaimana kalau kita suka seseorang tu , kita akan tolong dan bantu sebab kita rasa suka nak tolong , nasihat or caring .

Apabila dah lama sedikit , keadaan dah semakin reda , barulah tanya amoi tu

---> Adakah agama merupakan masalah utama perhubungan bro dan amoi ????

ataupun

---> Macamana status perhubungan bro dan amoi , adakah boleh dipertingkat-kan lagi ????? (gunalah perkataan sendiri - saya lampirkan contoh shj.) , I need u , i luv u , i want u to be my dot dot dot .. dsgnya

a) Klu amoi tu jawab dgn spontan tanpa ragu-ragu , "Tidak , agama bukan masalah yg utama"

- Sini ada harapan untuk dapat amoi tu .

B) Klu amoi tu masih tak dapat nak jawab or cuba mengelak atau memberikan berbagai alasan

- Bro kena pasang gear undur! Stop tht it! , u have done enough here , it s time to be ending .

Klu agama merupakan masalah utama bagi amoi , memang hubungan bro dgn amoi - tak akan kemana - duk main pusing tali , berlegar-legar di situ juga .

Klu masalah lain seperti duit , hutang , kerja , masih muda lagi , family , kawan , sedara-mara - ni semua boleh setlle , cuma perlukan masa , ikhtiar, buah-fikiran dan usaha untuk mendapatkan amoi .

Paling penting sekali bagi bro ialah - Jangan terlampau mengharap sesuatu dari amoi! Sebagai manusia , we do our job , we help people and we caring each other , selebihnya sandarkan pada Allah , sebab klu ada jodoh , insyaAllah tak akan ke mana .

Manakala , klu tak ada jodoh dan kita terlampau mengharapkan sesuatu dari manusia , nanti akan timbul lah istilah frust menonggeng , serik 4 tahun la , frust 10 tahun lah dan memacam istilah lagi yg biasa didengari .

Mulalah nanti nak menyalahkan diri or takdir or menyalahkan org lain , bila sesuatu yg tidak di ingini berlaku , kerana manusia bersandarkan harap pada manusia , susah lah kan .

Klu sandarkan pada Allah , apa-apa berlaku , kita masih ada Allah . Tidak la sesakit pada macam manusia yg terlampau mengharap kan pada manusia .

-maaf klu ada melukakan sesiapa .

Klu masalah lain seperti duit , hutang , kerja , masih muda lagi , family , kawan , sedara-mara - ni semua boleh setlle , cuma perlukan masa , ikhtiar, buah-fikiran dan usaha untuk mendapatkan amoi .

Paling penting sekali bagi bro ialah - Jangan terlampau mengharap sesuatu dari amoi! Sebagai manusia , we do our job , we help people and we caring each other , selebihnya sandarkan pada Allah , sebab klu ada jodoh , insyaAllah tak akan ke mana .

Manakala , klu tak ada jodoh dan kita terlampau mengharapkan sesuatu dari manusia , nanti akan timbul lah istilah frust menonggeng , serik 4 tahun la , frust 10 tahun lah dan memacam istilah lagi yg biasa didengari .

Mulalah nanti nak menyalahkan diri or takdir or menyalahkan org lain , bila sesuatu yg tidak di ingini berlaku , kerana manusia bersandarkan harap pada manusia , susah lah kan .

Klu sandarkan pada Allah , apa-apa berlaku , kita masih ada Allah . Tidak la sesakit pada macam manusia yg terlampau mengharap kan pada manusia .

-maaf klu ada melukakan sesiapa .

sempoooooiiiii..aku sokong :)

Amoi tu xkan paham kalau guna taktik "membeku" wat bute dan pekak..

komunikasi adalah penting...kalau ko wat dek ..dia lagi laju leh carik point untuk wat dek kuasa dua kat ko.. :blush:

masa aku bujang2 & time ngorat2 dulu, aku penah guna tektik camni..

mula2 aku call hari2, pas tu 3 ari aku xcall (saja nk test, samada dia suka kat aku atau tak), ari ke empat, member dia datang pat aku (dalam kelas), bertanyakan kenapa aku lama xcall member dia (awek aku)..aku bagi dialog lah..

Si A (member budak ppuan yang aku berkenan) datang ke meja aku.

A : Napa lama tak call Aya?

Aku : Ada hal sikit (alasan je), kenapa? dia cita kat awak ke yang saya call dia tiap2 petang?

A : Dia selalu cita yang awak call dia tiap2 petang...

(maknanya dia dah ada respon)

petang tu juga aku call budak perempuan yang aku berkenan tu..

petang 2 aku borak2 cam biasa (pasal sekolah), last dekat nk abis kredit (kat public) aku pun cita la pasal hati & perasaan...

Aku : Aya tunggu saya call ke kelmarin?

Aya : Tunggu laa..ingat dah xnk call..

Aku : Saya sebenarnya nk tengok respon aya..aya kan tau saya suka kat aya..

Aya : "dia diam..part ni yang aku ngelabah"

Aku : Saya nk serius ngan Aya.. Aya sudi tak?

Aya : "dia diam lagi.."

Aku : " Aku tarik nafas..tapi berat je rasa nafas ni, aku takut dia hanya anggap aku sebagai kawan"

Aya : Awak betul2 serius?

Aku : Betul.. dah lama saya sukakan aya...

Aya : Saya pun..dah lama sukakan awak... (slow je suara dia-malu kot)

...................

rasa nk meraung2 mengatakan yang aku happy sangat....

4 tahun kitaorang berkasih, last2 berpisah juga..dia jumpa pakwe baru kat tempat di kija :(

-----------------------

Moral : Hanya cinta kepada Allah yang abadi selama-lamanya :)

P/S : Sory la kalau aku melalut panjang2.. angel, ko boleh ambik ayat2 aku kalau ko nk :D

em...bgus la ko..leh jd director drama..hehe..gurau jew.. :D

em...ni asik x dpt2 tackle amoi tu..biar aku cuba lak.. :lol:

malayNUX

Oh taktik tu..haha aku pun pakai gak skali sekala, nak tahu si Dia rindu ke tak kat aku :lol:

Angel

Hmm.. aku dah tanya member aku yg tgh couple gan amoi skrng ni. Dia kata amoi dia kena banned dari keluarga sbb amoi dia nak masuk agama Islam. Sedih gak aku dengar percintaaan dia. Nasib baik amoi dia tabah orangnya. ^_^

Hmm.. tak tahula tapi macam bro2x atas cakap, jangan asyk tanya benda sama, sbb yela bole buat dia tension dan bosan nanti. Oh ya, kalo bole setiap kali berbual.. jadikanlah perbualan yg menarik dan seronok. Contoh, puji-pujian pada masanya sahaja. Gunakanlah humor sendiri. Biar amoi tu rasa happy apabila dgn ko.

:excl: Tu sapa posted ayat2x yg best kat atas tu.. tergelak aku waktu tgh baca. Tiang elektrik berbuah.. what the .. :lol:

Cheers,

Yuri (:

"kalau ko sayang kat seseorang, biarkanlah dia pergi mencari kebahagiaan dia sendiri... jika yang dicari itu kamu juga, maka dia adalah hak kamu"

hakikat yang kita perlu terima..

apa yang aku dpt dr citer2 angel ni mmg org lain tak blh tlg...

satu nya hati dan perasaan mana blh nk dipaksa2..

aku pn tgh menyelesaikan masalah kwn aku sama gak msalah nya dgn angel

tp kwn aku ni tak bukak thread cam gini la..

angel ko kena bgn dari realiti khidupan..

kdg2 apa yg kita nk tak kn dpt on the sport..

kdg2 kena amik masa..

dan kdg2 tak dpt langsung...

tp kalau dah thp ni ko dah nmpak apa yg ptt ko terima sekarang..

walaupun ko dah tunjuk kn dan korban kn aper yg ko mampu tp amoi tu ttp..

gelak2 tanpa bg jwapan..

ko tak rasa diri ko dipergunakan..maaf kalau kata2 ni agak kasar..

manusia skrg mcm2..

masing2 nk amik jln mudah..

mmg la bila org tu kita syg semuanya nmpak elok..

nmpk cantik..

tp kalau permulaan nya tak bgs bila dah couple nnti lg byk dugaan..

angel nk ker dia terima cinta ko kerana simpati...

bila dia jumpa yg lg bagus dia akn tggalkn ko..

saat tu br ko tau langit tinggi atau rendah..

br ko akan menyesal..

mcm ni la..

apa yg ko perlu buat skrg ni ko sibuk kn diri ko..

cuba sbln ko tak contact dia..

mmg susah nk buat semua ni..

tp ko blh tgk beraper org yang bg pandangan agar ko bawa haluan lain..

untuk aper ko dpt cinta dia hanya sekadar cinta simpati..

ingat la..

SAYANG TAK SEMESTI NYA CINTA...

CINTA PASTI ADA SAYANG...

aperpn mintak petunjuk dr Pencipta Kita...

sesungguh nya Allah Maha Mengetahui...

Edited by adz_04

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...