Jump to content
dzul89

Anda Pelajar Politeknik Psis, Sabak Bernam ?

Recommended Posts

kau biar btul zepp .... aku rasa xde ler ... aku yg dudk a3 pun xdpt dowh ... kau pandai2 jer .... hehe aku ader dicalon masa kelab it tu ... nasib baik kau takde hehhe... aku dah cam kau ...gmbr kau aku pun dah dpt hehehe waktu sambutan merdeka itu ari .. hehhe hackezz kau rugi tull .. hehehe next sem kau masuk baru kau leh jumpa si hackezzkk nie ..heee aku nak try wireles kat blakng dewan besar poli tu .. aku dah tanya lect aku memang ader ... hhehe .. ingat juga aku nak masuk usm nya wireless tapi ader WEP lak . xjadi aku .. nanti lain kali ler ..

salam...

kepada semua student2 poli..

syabas krna anda masih berthn di psis nie..

dgr cite cam tahap cipan jer poli nie..

xsama cam first batch aku.. :rolleyes:

byk gak aku dgr dr junior2 time MSK

bdk2 JPP cam poyo jer..

cam best jer nak raging2 bdk..

aku meluat bile baca thread korg sbb kepoyoan yg maksimum..

pe pun pe perkembangan PSIS?

last aku visit PSIS

time aku konvo Nov2006..

ceh..dah lama grade..baru nak konvo..

aper yg aku xpuas hati..

byk bdk yg gile kuasa..

byk waden yg gile kuasa gak..

n then..Sally?

bdk JHP yg lembut tu ker?

klu xsilap aku la..

cun aper....

hahaha.........

siap pkai gelang kaki..maskara..make up..

awww...........tolong la..

bila nak wath gath nie..

bole aku join,knal2 korg..

Korg final projek cam ner?dah ader perancangan ker?

xpun last mnt baru nak wat..

klu korg dari cos JKE or IT..

aku sarankan wat sistem Perimeter Intrusion Detection System(PIDS)

tp xyah la korg tiru bulat2

korg cuma ambik aplikasi PIDS tu jer..

yang kat pi ker kat kafe??

aku rase kat kafe jabatan lerrr

Entar ar.. kat PI ader ker? aku dengar dorang cakap ader..

Sebab aku try kat bilik kwn aku, tingkat 4 A3, yang ngadap PI, memang dapat. 2 bar plak tu.. takkan cafe asrama punya kot.. kan jauh tu.. sedangkan bilik aku kat A4 pun tak dapat..

kau biar btul zepp .... aku rasa xde ler ... aku yg dudk a3 pun xdpt dowh ... kau pandai2 jer .... hehe aku ader dicalon masa kelab it tu ... nasib baik kau takde hehhe... aku dah cam kau ...gmbr kau aku pun dah dpt hehehe waktu sambutan merdeka itu ari .. hehhe hackezz kau rugi tull .. hehehe next sem kau masuk baru kau leh jumpa si hackezzkk nie ..heee aku nak try wireles kat blakng dewan besar poli tu .. aku dah tanya lect aku memang ader ... hhehe .. ingat juga aku nak masuk usm nya wireless tapi ader WEP lak . xjadi aku .. nanti lain kali ler ..

Bilik ko kat bawah + tepi. memang ar tak dapat.. entah arr, aku pun musykil camne leh dapat walaupun A3 tu jauh dari cafe asrama.. kat blakang dwn besar ada ke? maybe AP yang kuarters PSIS tu kot.. USM pun ader, tapi WPA.. ngade2 tull.. raser mcm nak h.a.c.k jerr AP dorang tu.. Kelab IT ada buat perjumpaan aper hari tu? tak kuasa aku nak gi..

Edited by zep.

Entar ar.. kat PI ader ker? aku dengar dorang cakap ader..

Sebab aku try kat bilik kwn aku, tingkat 4 A3, yang ngadap PI, memang dapat. 2 bar plak tu.. takkan cafe asrama punya kot.. kan jauh tu.. sedangkan bilik aku kat A4 pun tak dapat..

Bilik ko kat bawah + tepi. memang ar tak dapat.. entah arr, aku pun musykil camne leh dapat walaupun A3 tu jauh dari cafe asrama.. kat blakang dwn besar ada ke? maybe AP yang kuarters PSIS tu kot.. USM pun ader, tapi WPA.. ngade2 tull.. raser mcm nak h.a.c.k jerr AP dorang tu.. Kelab IT ada buat perjumpaan aper hari tu? tak kuasa aku nak gi..

godam jer..xpyh nak rase2..sbb setau aku student2 PSIS nie smua suka lgr rules termasuk aku..ahaks.. :lol:

korg best la ada line tenet..best tul..wlu pun xlaju mane..tp ader la gak berbanding awl pembukaan PSIS..

tu pasal aku ingat nak godam je ..heheheh tatpi ilmu tak cukup dowh .. eeehhe owh perang super senior yer ... mesti otai kan .. kau dari jbtan apa ??? huhuhu dulu lain skrang lain .. aku pun ingat nak request wireless dlm asrama . tempat lain dlm asrama pun ader wireless... poli kita je aduh ... nak pi cafe asrama kadang2 tutup pi dpn nak bertapak malas tul .. huhuu sabo je lah ramdhan katankan

tu pasal aku ingat nak godam je ..heheheh tatpi ilmu tak cukup dowh .. eeehhe owh perang super senior yer ... mesti otai kan .. kau dari jbtan apa ??? huhuhu dulu lain skrang lain .. aku pun ingat nak request wireless dlm asrama . tempat lain dlm asrama pun ader wireless... poli kita je aduh ... nak pi cafe asrama kadang2 tutup pi dpn nak bertapak malas tul .. huhuu sabo je lah ramdhan katankan

ahaks..

aku bukanlah otai

aku insan biasa jer..

aku dari JKE

januari 2004-2005

aku dah keje pun..

best la gak ada wireless..

tp lg best klu ada kat asrama..

leh download mcm2 erkk..

so puasa di Polisis cam ner?

klu budak2 Jabatan Hospitaliti jual makanan utk berbuka..

xpyh beli lg elok..

beli kat cafe or kat luar..

puas hati..

harga sama jer tp lg sedap..

Kenapa Polisis Boring:

Sebab Segelintir Lecturer ader yg jenis poyo tahap cipan..

Sebab Waden ada gak yg giler kuasa perasan cam ketua waden..

Sebab Pak Guard Terlampau Perasaan Cam Polis

Sebab Student2 Polisis XSebulu..( Byk Gak Unsur Perkauman )

Sebab Masakan Kat Cafe Asrama Xsedap..Selalu Ader kes Keracunan..JPP pun xambil tindakan.

Sebab JPP tu Tunggul..Nak Kena Ketuk Baru nak Wat Keje..Aku Bosan n Rimas bila zaman aku lalui benda2 cam nie..

Budak JPP akan jadi over act bila kemunculan junior baru.Perangai cam budak sekolah..

Pengurusan asrama kekadang kelam kabut..

Pengumuman Selalu Diberikan On the Spot..Cth bile Ader Ceramah..potong Stim tul..

Kena Balik Asrama Time Sebelum 7 pm..

Pengangkutan awam xder..

Tambang Bas Poli Ke KL yg disediakan oleh Polisis Lg Mahal Nak Mampus..

Tiket dijual jenis Siapa Cepat Dia Dapat..Tp Selalu Kroni2 jer yg Dapat..

Sebab Nak Mandi Kolam Pun Kn Bayar..Hampeh tul..

Kenapa Aku Kekadang Rindukan Polisis:

Teringat Member2 lame yg Otak Sempoi..

Sebab Selalu Curi2 Mandi Kolam

Bila Ingat Celcom..Ingat Polisis..Satu Poli Pkai Celcom..

Sebab Blok A1 ada misteri yg xterjawap..

Penah Satu Poli Sakit Perut..Keracunan makanan..Ahaks..Tercirit aku time tu..

Bebudak Blok Aku Time 2 Sempoi Abis..

Time hari larian Polisis..Aku leh singgah makan kat kedai tepi jalan..Group paling last sampai..Malu Btul..Budak pompuan pun Dah sampai time tu

Edited by perang_merah

mahal ke tambang nk g KL??rm 14 je kan??

naik keta sapu rm5+bus rm10

ahaks..

klu ko nak tau..

dulu member aku ada dpt carikan bas

driver bas nie ambik 1 kpala rm12

dr poli trus g KL

bl protokol tau..

kcoh giler..dia la org first yg kcoh nak mampus..

dia sekat keje member aku

siap nak ambik tindakan..

bila member aku dah surender..

dia gn bas poli..

tp rm14..

ingat nak tolong student..

tp lg cekik darah..

sdgkan org luar xbkra ngan kita

tp np ngan ank murid sendiri pun nak berkira...

soal kolam mandi pun same..

nak kn bayar sorg rm1

alasan nak beli klorin mahal..

padahal kerajaan dah peruntukkan wang tu..

hampeh tu protokol

owhh..tak tau lak aku..hokhok...

lg satu..aku nak tanye..ape fungsi bus poli huh??tersedai je kat situ...plik aku tgk..ade skali membe aku gi klinik naik bas poli..dlm bus tu 2 org je membe aku ngn driver sorang...lawak tol....

dulu masa aku first batch br masuk..

pihak poli siap ckp kat parent ktorg..

tp2 mgu poli akan sediakan bas utk bwk g pekan..

sbb blh la student2 yg xder kete g beli brg..

tp ckp pun xder serupa bikin..

xkan la pakcik driver tu nak keje gak hr mgu..

msti la dia nak cuti gak..

yg paling penting main peranan adalah JPP korg..

jgn pada sekadar nama jer..

tp xwat per2, xpertahankan hak pelajar

bdk JPP yg lps2 pun sm jer..

xleh nak pakai..

korg kn lak tunjukkan protes korg..

suarakan pendapat korg..

suarakan ketidakpuashati korg kat pihak poli..

klu korg suka jd "pak turut"..

aku xtau la... :lol:

Alhamdulillah. cuti jugak akhirnyer.. aku dah tak tahan dah hidup kat poli dengan internet kena block segala. berapi btul aku dengan perangai orang2 USM yang macam tootttt segala. korang USM boleh go to hell hoke.

Skang ni pun kalo nak online pun kena pegi waktu office hour. menyusahkan hidup aku je.. sabtu ahad totally blocked.. aku rasa macam nak bakar2 je office USM tu.. miahahah

Alhamdulillah. cuti jugak akhirnyer.. aku dah tak tahan dah hidup kat poli dengan internet kena block segala. berapi btul aku dengan perangai orang2 USM yang macam tootttt segala. korang USM boleh go to hell hoke.

Skang ni pun kalo nak online pun kena pegi waktu office hour. menyusahkan hidup aku je.. sabtu ahad totally blocked.. aku rasa macam nak bakar2 je office USM tu.. miahahah

rileks la brader aku dulu macam tu jugak, jangan la bakar USM tu ader member praktikal aku kot hahahaha

eiiiii tak sabarnya nak balik poli :lol:

entah ah .. aku xpasti sebab apa dia tutup sabtu dan ahad.. dah tergendala segala kerja yg nak dibuat sabtu dan ahad.. aku rasa diorg takut budak2 lepak2 kat kafe berdua duan kot .. tapi jgn lah sampai block tenet.. dak2 ni pun masalah gak .. yg nak pi date berdua2 buat apa ... bawaklah kawan2 tu .. huhuhuh ...

mane lagi pentadbiran ler ... huhuh kafe asrama dah le tenet jarang2 buka aku geram tul... menyusahkan tul.. kerajaan bg peruntukan ni nak tutup sana sini lak .. apa dah .. aku usha kat PI memang ader sambungan wireless tapi rasa dah xberfungsi... switch dia der lagi kat dlm pi tu ... nak je aku godam Usm nya server yg pakai wep key tu ..

**off topic

dikesempatan ini,ari last aku on9,aku nk wish slamat hari raye aidilfitri kat korg kt thread nih eh...maap zahir & batin...

ghaye dtg uma..=]

askum,aku jugak nak ucap Selamat Menyambut Hari Raya maap zahir batin buat semua warga PSIS semoga ceria slalu ya ingat2 sama kat kitaorang yg tengah praktikal ni hahahaha.... :lol:

Edited by man_eisya

rileks la brader aku dulu macam tu jugak, jangan la bakar USM tu ader member praktikal aku kot hahahaha

eiiiii tak sabarnya nak balik poli :lol:

Kalo boleh satu poli aku nak bakar.. skali dengan pengarah.. wakakaka..

entah ah .. aku xpasti sebab apa dia tutup sabtu dan ahad.. dah tergendala segala kerja yg nak dibuat sabtu dan ahad.. aku rasa diorg takut budak2 lepak2 kat kafe berdua duan kot .. tapi jgn lah sampai block tenet.. dak2 ni pun masalah gak .. yg nak pi date berdua2 buat apa ... bawaklah kawan2 tu .. huhuhuh ...

Aku tau.. ader yang gila kuasa + dengki + tak senang hati tgk budak2 dok tenggek laptop kat pentadbiran. pastu pegi repot kat pengarah.. end up pengarah suruh block segala..

Alasan yang dibagi USM - budak2 hog bandwidth dorang. hek eleh..

ye ke kne blok?katner tu??kat kafe jabatan ker...hooh..lmbt tol nk blk poli niss

Cafe asrama + pentadbiran. semua website pun nak block kecuali google.. tak ke bangang tu.

Dah tu kalo pegi google, pastu search. web via google tu kena block. serupa jugak ko block sume website.. ntah apa2 la orang USM ni.. tak pro langsung.. aku rasa student2 lagi hebat dari dorang

mane lagi pentadbiran ler ... huhuh kafe asrama dah le tenet jarang2 buka aku geram tul... menyusahkan tul.. kerajaan bg peruntukan ni nak tutup sana sini lak .. apa dah .. aku usha kat PI memang ader sambungan wireless tapi rasa dah xberfungsi... switch dia der lagi kat dlm pi tu ... nak je aku godam Usm nya server yg pakai wep key tu ..

Peruntukan tu ader la tu masuk poket sape2 tu.. memang dah melampau tul..

AP USM tu memang aku nak try h.a.c.k naik cuti ni. kalo menapak depan USM tu boleh la online pasni.. heheheh

Kalo boleh satu poli aku nak bakar.. skali dengan pengarah.. wakakaka..

Aku tau.. ader yang gila kuasa + dengki + tak senang hati tgk budak2 dok tenggek laptop kat pentadbiran. pastu pegi repot kat pengarah.. end up pengarah suruh block segala..

Alasan yang dibagi USM - budak2 hog bandwidth dorang. hek eleh..

Cafe asrama + pentadbiran. semua website pun nak block kecuali google.. tak ke bangang tu.

Dah tu kalo pegi google, pastu search. web via google tu kena block. serupa jugak ko block sume website.. ntah apa2 la orang USM ni.. tak pro langsung.. aku rasa student2 lagi hebat dari dorang

Wah giler la zep,mau aku tak balik poli ni hahahaha..... :lol:

mende nie semua nya nak kaut untung or peruntukan... cuba la buka ... tenet tu kerajaan juga yg bayar ... kata nak bagi kemajuan pada anak malaysia juga ... dah sampai angkasa rakyat malaysia .. ini nak buka tenet pun xboleh , apa kejadahnya ... nak sekat sana sini .. nak kata bandwith tinggi pun, mende tu bkn menganggu apa pun .. bayar tetap sama .. tak akan ikut bandwith kut ... makin byk makin mahal .. kejadahnya .. insaf2 ler , mende tu utk kegunaan semua ... dah kena maki dgn student.. sama2 dapat dosa .. aku pun pening apa la perkara mcm ni boleh berlaku .. patut ler PSIS tu nak challenge poli lain susah skit ... dok internet kena blok itu ini ... adeih .. balik raya ni kalau still same nak nahas je la ... hhuuhuhu.. memang ku rosakkan server itu heee....