Jump to content
mk_gunnerz

Lepasan Diploma

Recommended Posts

nape x bleh plak??

asal kn usaha,insyaAllah boleh hidup

rezeki Allah ada di mana2..

jgn gunnerzgurl86 igt org ada degree je bleh idup

silap tu..

byk jgk yg menganggur

cuba la tnye bekas2 plajar IT yg lain

mesti dorg tau cm ne nk survive dlm course ni

ok? :lol:

jangan a salahkan diploma..

geram betul aku..

aku pun diploma gak..

dapat aje kerja..

memang la susah..

tapi kene yakin la dengan diri sendiri..

kat dalam forum putera ni ade yang sijil aje.. tapi gaji dekat RM3000.

malah ade yang stakat SPM. tapi gaji die lebih RM5000. ( aku rahsiakan, kalo nak tau sape, PM aku )

jadi diri sendiri lagi baik. jangan dengar cakap orang. Kene Yakin dengan diri sendiri. and jangan jadi bodoh sombong.

Yup..ako ni pon takat diploma jer...alhamdulillah skang da keje tetap,walopon gaji x seberapa...skang tgh pikir2 nak upgrade amik degree parttime...yg penting sape2 yg fresh grad tuh kua2 je jgn la dok pikir nk keje besh,gaji beso jer...keje la ape2 pon dulu wat sementara,jgn memilih sgt...ako pon lpas grad keje promoter jer...

tiap2 org ada rezeki masing2..

tp kena la usaha dlu

jgn la ko tido je kt umah smbl mengharapkn keje dtg kt ko

smpai ble2 pun x dpt..

udin_69 : susah2 dlu,senang2 kemudian..

kalo nak pikir boleh hidup ke tak...x de sijil pepe pon leh hidup...

org dulu2 x sekolah pon..bleh je idup..siap berkeluarga lagi..ramai anak lak tu :lol:

kalo nak pikir boleh hidup ke tak...x de sijil pepe pon leh hidup...

org dulu2 x sekolah pon..bleh je idup..siap berkeluarga lagi..ramai anak lak tu :lol:

memang takde sijil buleh hidup, tapi yg menjadi masalahnye, kebanyakkan iklan jawatan kosong sekarang ni mensyaratkan ada kelulusan (walaupun sekolah rendah). tapi kalau ade skill, memang buleh hidup nye... :lol: macam abang aku, dia takde sijil khusus, tapi dgn minat yg mendalam, kini dia boleh buat apa aje... korang bagi aje kereta rosak ke, besi ke (barangan berteraskan besi, spt pagar, cabinet, ect.), simen & batu-bata ke (buat bangunan lee), repair enjin bot sekalipun, dia buleh buat! padahal dia cuma SPM je..

aku pulak, w/pun ade dip it, tapi keje lbh pd perkeranian (ambik cos secetery dulu pun tak pe! :rolleyes: ). tapi aku yakin, masa akan mengubah hidup kita, asalkan ada usaha, pasti berjaya...

Edited by sally8007

aku pulak, w/pun ade dip it, tapi keje lbh pd perkeranian (ambik cos secetery dulu pun tak pe! :rolleyes: ). tapi aku yakin, masa akan mengubah hidup kita, asalkan ada usaha, pasti berjaya...

Allah xkn mengubah nasib satu2 kaum itu jika kaum itu tidak berusaha mengubah nasib nya sendiri

kebanyakan comp kat malaysia ni dia orang panda pada scroll, sbb dia orang tak pandang pun kalau kita tau buat keje.. sbb dia orang tak tau aper yg kita leh buat.. dia orang ingat scroll tu penentu segala... salah tu.... tapi itu tak penting... yang penting usaha kita... skill kita... aper yg kita leh buat.. kena yakin dengan diri sendiri... kalau ade degree pun tapi tak pandai buat keje aper guna btl tak... skrg ni technical skill penting.. advantage ar kalau kau ader pro certificated cam.. ccna + mcse , ccnp, mcsa

btul tu aku sokong. yang penting skill.

ingat scroll hanya sekeping KERTAS!!!! hehe.. bende tu xde bende pon. yang penting ko ader skill ke tak. cume scroll tu bleh gak wat extra untuk ko tambah gaji. tapi same jer. kalau ko ader skill yang terer, stat gaji sket tapi cepat naik. tapi orang yang ader ijzh ke master ke tapi skill cam taik gaji diorang memang trus tinggi tapi xnaik lah kalau xde skill. biar mule dari bawah. tak payah trus dari atas kang jatuh trus sakit., siapkan tangga kita lawa2 bro untk mase depan.

Kalau hidup tu boleh la, tapi nak merasa mewah tu payah la .. especially yang kerja kat institusi yang mementingkan pendidikan sesuatu pekerja, contoh Kerajaan, atau swasta, Telekom. Without any degree or any highest qualification, sampai tahap gaji mati je la nampaknya atau tahap tertinggi jawatan diploma ....

P/s: Sian kat bapak aku ... SP je dari dulu sampai skang (diploma) .. :unsure:

Kalau hidup tu boleh la, tapi nak merasa mewah tu payah la .. especially yang kerja kat institusi yang mementingkan pendidikan sesuatu pekerja, contoh Kerajaan, atau swasta, Telekom. Without any degree or any highest qualification, sampai tahap gaji mati je la nampaknya atau tahap tertinggi jawatan diploma ....

P/s: Sian kat bapak aku ... SP je dari dulu sampai skang (diploma) .. :unsure:

sorry .. tak faham la .. apa maksudnya tu .. ada sape2 boleh terangkan. Bagi aku semuanya sama je sekarang.. kini bukan lagi macam zaman mak bapak kita yang dulu2.. zaman sekarang deg or dip kalau tak ada usaha nak kerja memang tertinggal lah .. betul lah kata orang keje tu banyak .. tapi yang betul2 match ngan kelayakan tu memang susah sikit nak ngam lah .. cuma perlu usaha dan terus berusaha .. mungkin juga kini kita bekerja sebagai seorang pekerja .. mana tau suatu hari nanti ada kemampuan buka syarikat sendiri. Tiada yang mustahil, sedangkan budak2 yang belajar takat SPM jer mampu asal lak kita yang belajar lagi tinggi tak mampu.

dah tu....kursus profesional lpsn diploma tu korang2 rase kene amik ke?..ke xpayah pun takpe....

ada profesional ke lepasan diploma, baik terus degree jer buang masa beb benda2 tu..

especially yang kerja kat institusi yang mementingkan pendidikan sesuatu pekerja, contoh Kerajaan, atau swasta, Telekom. Without any degree or any highest qualification, sampai tahap gaji mati je la nampaknya atau tahap tertinggi jawatan diploma ....

sorry .. tak faham la .. apa maksudnya tu .. ada sape2 boleh terangkan. Bagi aku semuanya sama je sekarang.. kini bukan lagi macam zaman mak bapak kita yang dulu2.. zaman sekarang deg or dip kalau tak ada usaha nak kerja memang tertinggal lah .. betul lah kata orang keje tu banyak .. tapi yang betul2 match ngan kelayakan tu memang susah sikit nak ngam lah .. cuma perlu usaha dan terus berusaha .. mungkin juga kini kita bekerja sebagai seorang pekerja .. mana tau suatu hari nanti ada kemampuan buka syarikat sendiri. Tiada yang mustahil, sedangkan budak2 yang belajar takat SPM jer mampu asal lak kita yang belajar lagi tinggi tak mampu.

ada profesional ke lepasan diploma, baik terus degree jer buang masa beb benda2 tu..

ade le....dgr2 ...dak2 diploma yg ade amik kos cam cisco tu jadi pilihan kompeni dr dak2 degree...ye ke..aku pun tak tau sbb aku lagila dak baru dlm iT ni

ade le....dgr2 ...dak2 diploma yg ade amik kos cam cisco tu jadi pilihan kompeni dr dak2 degree...ye ke..aku pun tak tau sbb aku lagila dak baru dlm iT ni

Kalau aku jadi BOS pun aku suka amik dak diploma drp budak degree, keja boleh buat tu sebaliknya, tapi yang penting gaji bayar murah..hehehehe

aku ade bace...dak2 spm pun boleh jadi sebaik software engineer malah lebih tinggi kalau ade inisiatif belajar sendiri...belajar sendri camne yg dimaksudkan....gune pakcik google.....?=P

kalau gitu...aku pun nak quit ar kolej aku ..da la diploma 2thn ..takde foundation...mahal lak tu 30 ribu above..mane larat nak bayar kalau takde keje....sbb kolej ni tak buat praktikal......lagi ar naye .....

aku da lame cdg nak quit sbb aku rase aku tak reti satu ape pun...masuk sbb kene "ayat" ngan staff kolej yg datang umah....call .."bile nak dafta dik?"..wa..nyesal aku...skang aku tau betape susahnye cari keje...tapi smpai skang tak keluar sbb kdg2 aku bleh buat..kdg2 tak boleh...aku rase susah sgt...trutama asemen aku...konpius.....

.....

Edited by gunnerzgurl86

First, aku nak tanya nih .. ko nak sambung ke degree ke nanti? Atau dah x nak sambung lagi?

usaha tangga kejayaan, kalau rajin cari keje dapatlah nanti xkiralah lulusan ape pun.

kalau nak tunggu keje cari orang, sampai ke tua pun xdapat.

"nak seribu daya, xnak seribu dalih".

salam semua...

aku salah seorg pemegang diploma..

br setahun grade..

ada diploma ok gak sbnar nya...

tp aku lbh menasihat kan kalau yg umur muda2 lg terus la sambg dgree..

bkn per tuntutan idup skrg ni lbh nk kpd dgree..

mmg la skill tu pnting..

tp mula2 kita nk apply kejer bnda pertama yg nk ditgk adalah kita punya kelayakan...

tahap mana..

kalau nk tgk diploma mmg dah melambak2..

dgree pn sama..

yg menganggur pn byk...

aku ni dah hampir setahun kejer keperitan terasa...

kita yg ada diploma ni kalau kat kilang tu lbh kurang jd operator la..

cuma gaji lbh sikit dr operator dan ada kelayakan ckit...

kalau kat company2 biasa jd cam kuli,opis boy atau mcm jd kerani pn ada..

mana tak nyer diorg akan gunakan kita sehabis nya..

kita nk demand pn tak leh sgt sbb kang langsung lak tak der kejer...

aku ni pn skrg dah mula sdr...

aku tekad nk amik part time lajar...

wlaupn aku p'puan semua tu pntg...

so pd saper2 yg nk kejer tu..

pkr2 la..

kalau ada peluang sambung terus lajar...

kejer tu i'Allah akan ada nya... :blush:

yup..tuntutan sekarang mmg memerlukan sijil utk mendapatkan pekerjaan yang selesa...

tidak dinafikan ada org yang berjaya walaupon tiada apa2 sijil..tapi berapa ramaikah org yang mcm tu?dan mungkin org2 yang mcm ni ada kelebihan yang tersendiri

bagi aku kalau kita ni bese2 je...better study sampai degree....bila dah ada degree peluang kerjaya kita pon luas...masuk kerajaan pon gaji dah OK...boleh sambung master utk yang berminat nak jadi lecturer dan seterusnye PHD

kalo diploma ni mcm separuh jalan je...nak masuk kerajaan pon susah..pasal kelayakan utk diploma sikit tapi yang mintak ramai...

kalau keje swasta pon belom tentu boleh dapat gaji yang setimpal dengan diploma yang ada...

kadang keje pon mcm budak sijil je...

ni pendapat aku jelah.....huhuhuhu