Jump to content
Foo

Ape Akan Terjadi Apabila Parti Pembangkang Menang Parti Pilihanraya

Recommended Posts

Assalamualaikum...

Berhati2 apabila berbincang pasal topik politik dalam PUTERA.com, kita tak mahu PUTERA.com dpt nama buruk... Ingat quote untuk PUTERA.com ni... PUSAT RUJUKAN ILMU TEKNOLOGI MAKLUMAT DAN KOMUNIKASI

Assalamualaikum...

betul kata datuk seri.kita kena jaga jugak nama baik PUTERA.com. aku setuju betul ngan apa yang datuk seri kata...sebab tu tutur kata jangan ada maki hamun.....tapi setakat ni memang tak ada la....betul ke datuk seri apa yang aku kata? kalau silap kau tolong betulkan.

Assalamualaikum...

Berhati2 apabila berbincang pasal topik politik dalam PUTERA.com, kita tak mahu PUTERA.com dpt nama buruk... Ingat quote untuk PUTERA.com ni... PUSAT RUJUKAN ILMU TEKNOLOGI MAKLUMAT DAN KOMUNIKASI

Assalamualaikum...

Komunikasi yang mcm mana tu Datuk Seri nak tau juga, komunikasi yang membincangkan hal-hal yang berlaku atau permasalahan kecuali politik bagi mengeratkan hubungan sesama kaum..

betul kata datuk seri.kita kena jaga jugak nama baik PUTERA.com. aku setuju betul ngan apa yang datuk seri kata...sebab tu tutur kata jangan ada maki hamun.....tapi setakat ni memang tak ada la....betul ke datuk seri apa yang aku kata? kalau silap kau tolong betulkan.

Assalamualaikum..

yup, you right... 10.5 markah!! :lol:

Komunikasi yang mcm mana tu Datuk Seri nak tau juga, komunikasi yang membincangkan hal-hal yang berlaku atau permasalahan kecuali politik bagi mengeratkan hubungan sesama kaum..

Tak kisahlah, jnj BERHATI2 apabila mengeluarkan pendapat.. kalu bleh yang SENSITIF ni diketepikan.. bukannya apa, takut nnt lelama benda ni jd besar, then PUTERA.COM kena block.. nak ke benda ni terjadi? Sudah tentu Puteranians sumer tak nak kan? Pasal politik ni sangat sensitif, tersangat2lah sensitif... Ada baiknya topik berkaitan politik ni dibincangkan sahaja di Putera.net... Itu sahaja pendapat peribadi, mintak maaf sesangat kalu ada sesapa tersinggung... Saya mau cari kawan, bukan mau cari lawan...

Assalamualaikum...

aku ada tanya admin pasal isu politik kt putera, DIBENARKAN,... boleh kasik panas... tapi jangan flamming, dan maintain yang rasional.. no emosional... jangan ada personal attack.

Ok.. harap semua sudah jelas.

p/s ; dibenarkan @serious discussion sahaja!

aku ada tanya admin pasal isu politik kt putera, DIBENARKAN,... boleh kasik panas... tapi jangan flamming, dan maintain yang rasional.. no emosional... jangan ada personal attack.

Terima kasih ye, ini bukan serios discussion ker? atau lebih sesuai masuk ruang sembang?

Angguk2 .. geleng2 .. pe lagi pakcik, mulakan langkah kanan ...

Assalamualaikum...

Tima kasih zer0Nehza, sbb tu awal2 lagi aku ckp, Berhati2 bila bg pendapat, jgn terlalu obses... jgn bg pendapat yg bleh menjadi hasutan.. itu dah jadi satu kesalahan, bleh kena block website... teguran ni untuk aku juga.. berhati2lah yer bg pendapat...

Assalamualaikum..

Takper .. yang penting harap pakcik tu baca tajuk topik tu dulu dan masuk topik yang betul, di mana die bleh berpantun, bermadah, berpuitis, menyanyi, memberi ucapan, dan bersajak . Sebab sume cite dier asyik maksiat dan x solat .. kilang arak .. perpaduan kaum kat mane2 topik pun. Kang senang bila search nanti .. tulis maksiat ke, solat ke, x pun tulis je kilang arak .. nanti mesti kuar banyak topik pelbagai .. :lol:

Kesimpulan : Baca la topik sebelum reply .. :wub:

P/s: Aku tunggu sampai aku search .. tetiba kuar plak kat topik komputer, ader maksiat ngan x solat plak .. :D

asslkm..

fuhhh..

panas gak tajuk nih yer.eloklah tuh.maknanya korang sumer amik berat ttg keadaan negara kita nih.sistem politik tunjang negara.sbb tuh dalam ISLAM sendiri mementingkan soal politik.sbb pimpinan ni lah yg manage negara..tak kisahlah dari segi apa pun:politik,agama,ekonomi,hubgn sesama bangsa dan yg berlainan bangsa hatta berlainan agama.semua itu POLITIK.tapi,ada gak org kata " watper lah sebuk2x pk pasal sapa yg nak terajui Mlaysia,janji kita hidup aman,dompet tebal setiap bulan".apa punya dangkal akal orang yg beranggapan sperti itu,mementingkan periuk nasi sendiri.

jadi,bila kita dah sedar betapa politik itu begitu mnjadi teras negara....apa lg,mengundilah dgn penuh kejujuran...kita rakyat,kitalah yg memilih pimpinan.kita yg berhak untuk memilih siapa yg berhak menentukan nasib generasi kita,anak2x kita.kalu kita masih lagi rasa pimpinan yg ada sekarang baik,undilah mereka..tp aku rasa mmg agak kurang akal kot kalu tak tahu menentukan mana yg baik dgn dgn yg buruk nih.kira belum mumayyiz lah.

BENDA HITAM PUTIH nih jelas.benda BAIK BURUK nih jelas.tak payah pakai mikroskop pun dah boleh nampak n bezakan.tak gitu?

tak salah jika kita memberi peluang pada golongn yang jelas mempamerkan kesugguhan mereka nak ubah suasana politik malaysia nih.tak cuba mana tahu,lagipun parti yg ISLAMIC nih dasarnya Al quran n Sunnah...janji nabi SAW kan,kalu berpegang dgn 2 dasar nih..tak akan sesat selamanya.janji Nabi SAW,jaminan 100%.apa lagi nak dirisaukan.yg kita risau pada golongan yg tak jelas dasarnya.......KABUR lg KUSUT.tak der guarantee.

== hamba dah mumayyiz==

betul tuh..jgn ada yg memaki.kita berbincang untuk sama sama buka pmikiran.kadang2x otak ni tersumbat dgn habuk kejahilan.berbincang itukan ubatnya.ubat kekusutan.

==ubat kekusutan tak jual kat farmasi==

Terima kasih kapada semua yang telah mengambil bahagian didalam perbincangan ini dan telah menjalankan tugas anda sebagai seorang Rakyat Malaysia.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...