Jump to content
magnetto

Aduan: User Anonymous

Recommended Posts

Saya ingin buat aduan kepada pihak pentadbir Putera.com ke atas user: anonymous.

Nampaknya user ni sering menuduh dan membuat onar di thread orang tanpa mempunya bukti kukuh.

Telah beberapa kali die telah mengondem thread orang tanpa usul periksa.

Antara thread user ini : http://forum.putera.com/tanya/index.php?s=&a...st&p=486464

Diharap pihak pentadbiran dapat mengambil tindakan.

Terima kasih

and bukti kukuh ko yang skim ko tu diiktiraf oleh some US and Canadian doctor lak leh bagi tak?

tang kereta tu, hampir SEMUA mlm atau apa2 yang secubit seperti mlm akan buat seminar dengan tajaan kereta2 besar kat depan tempat seminar. and banyak seminar2 ni yang ako pegi akan ade mamat yang kononnye ade bmw la tu la ni la, tapi gaya owner bmw takde langsung. tengok kunci pon tau tu kunci kereta sewa. nothing new.

Edited by C-Fu

dulu aku penah dok semeja ngn org nk promote mlm... membe kepada membe aku.,.. dia support seme makan dlm 8 org gitu...

lps hbs cakap.. seme dah blah... membe aku cite... mamat yg promote tu sanggup berhutang ngn geng2 dia semata - mata nk blanja kitorang makan smbil mempromote mlm... ahahhaa... moral of da story... sendiri mau igt.. x dak maknanya! :lol:

err.. encik magneto.. aku pun melawat lah kau punya site tu (yg ada kat signature tu) dan aku klik lah "Bukti Kejayaan" tu.. suprisingly aku tak jumpa pun bukti kejayaan dia?

apa yg kata bukti tu? yg ada buch of people tangkap gambar sebelah kereta je yg ada..

eh, takkan le keter utang bank tu pun bukti kejayaan kut? err.... cashflow 101 " kereta IS NOT An assets!"

so, encik magneto, ni ada sedikit nasihat:

putera.com adalah sejenis forum board yg mana apabila seseorang membuka sebarang thread, maka forumers yg lain berhak untuk memberi pabndangan nya mengikut apa yg dia rasa. kena ingat ye, ini FORUM.. di ulkangi, FORUM..

jadi, adalah bende biasa lah di forum kalau ada orang tak suka dgn apa yg di tulis dlm thread tu, dan dis itulah kita di ajar untuk memberi feedback untuk pemahaman kepada orang yg pendangan2 tersebut...

dan encik magneto kena ingat, bahawa ini adalh sebuah FORUM dan bukan tempat pengiklanan free, so, kena komen/komplen tu biasak ah.. jgn le kecik ati..

so, rajin2 le pusing2 dlm putera.com dan turut serta lah dlm mana2 thread yg ada (jika mampu) dan berinteraksi lah dgn lebih banyk. Dgn cara ini, encik magneto akan nampak , apa sebenarnya putera.com ini (iaitu sebagai sebuah pusat berkongsi/mengongsi maklumat secara percuma...

So, kan encik magneto dah ada juta2 tu, aku rasa lebih dari mampu kut untuk sewa ruang iklan putera.cio kat atas tu.. berapa sgt le pun.. keter pun boleh utang bank, takkan le iklan berbayar pun tak larat kut...

dan bila dah buat iklan tu, hah, lantakle, takde sapa nak bagi feedback negatif dah..

Boleh kut, amik ruang iklan putera.com kat atas tu eksklusif sebulan dua ni.. baru berapa ratus sgt pun.. jgn le rotate kan banner iklan tu. Biar group encik beutiful punya je yg ada kat situ, baru le gempak.. baru le beriklan.. tak gitu?

encik magneto boleh menghubungi pihak admin terus untuk bertanya butiran lanjut pasal iklan banner kat atas tu ye. We are all looking forward untuk iklan tu.. duit banayak kan? mesti tarak hal punya iklan ekslusif selama 3 bulan..

Kami semnua tunggu iklan banner tu yer... :lol:

hihi

aku pun naik gelak apa korang komen

memang forum tempat untung berkongsi pendapat dan komen tapi bukan tuduh palsu dan tipu

haii aku tau tempat ni memang untuk berkongsi pendapat

aku menegur orang pun bertempat dan berhemah

bukan main tuduh tanpa usul periksa

bukti yang ada di dalam laman web tu adalah menunjukkan kejayaan mereka memiliki sesuatu yang hanya boleh dimiliki oleh orang kaya

kita sepatut berbangga orang melayu telah berjaya sampai ke tahap itu bukan menjatuhkan

kita menobatkan melayu yang berjaya dan menghasilkan melayu yang berjaya

contoh dah ada orang melayu berjaya spt Azizi Ali, Dr M, dan Petronas tu produk orang melayu

MLM merupakan antara 4 cara yang boleh memajukan sesuatu business dengan cepat

MLM juga adalahlah cara terbaik dan paling cepat memasarkan produk

MLM adalah benda yang paling senang orang melayu nak buat

MLM halal jika menepati syarat2 tertentu

so adakah salah memiliki kejayaan seperti itu dengan MLM?

ok untuk pengetahuan semua, tidak dinafikan memang ada di antara kete itu adalah utang bank tapi ada jugak yang telah dimiliki sepenuhnya

kalau kita lihat dari segi kemampuan, die orang tu semua bergaji rendah tapi mampu memajukan ekonomi orang melayu

mampu menakutkan anasir asing diluar dengan kuasa ekonomi

aku dah banyak kali kena kondem dengan orang yang sama masalahnya

kalau lihatlah di mana-mana thread yang lain, yang sempat aku masuk, ada saja mamat2 sebegini mengondem thread orang

kita kalau mengomen pun kenalah secara sihat bukan secara tuduh menuduh membuta tuli

bab iklan tu insyAllah kalau ada rezeki aku nanti, aku akan naikkan iklan di mana-mana yang boleh

aku boleh terima kritikan jika ianya membina

tapi kalau kutukan sape tak panas hati cek

ermm

so peace world

Contoh thread mamat anonymous ni, at least beradabla:

http://forum.putera.com/tanya/index.php?show...mp;#entry375534

Edited by magnetto

Aku masih simpan lagi bukti kejayaan penipuan oleh magnetto ni di beberapa topik dlm putera termasuk topik hangat em-pay dan beberapa skim pelaburan internet yg dah diharamkan / ditutup. Topik2 tu sekarang dah kena delete oleh mod. Sapa-sapa nak baca balik topik tu boleh PM aku.. aku ada buat backup.

P/S: Kalau Azizi Ali & Dr.M tahu ada melayu yg nak berjaya ikut berniaga cara macam ni, mesti diorang akan kesal.

hihi

haha..adeh..apa la korg...thread mengadu user jd thread hentam balik thread starter...hihi...

MLM merupakan antara 4 cara yang boleh memajukan sesuatu business dengan cepat

MLM juga adalahlah cara terbaik dan paling cepat memasarkan produk

MLM adalah benda yang paling senang orang melayu nak buat

MLM halal jika menepati syarat2 tertentu

tp MLM skang cuma nak cari downline je...

paling senang org melayu nak buat? emm... itu la org melayu. nak senang, tp malas nak berusaha. asyik nak cari jln senang... ramai ke org dr kaum lain join MLM nie?

takde la aku nak mengutuk melayu. aku pun org melayu. tp org melayu ni mmg senang terpengaruh ngan benda2 yg mendatangkan hasil dengan mudah dan cepat ni. pemalas btul...

halal jika menepati syarat2 tertentu? bunyinya mcm susah je nak capai halal tu. lebih kurang sama makna ngan "Akan berjaya jika berusaha bersungguh2 "

byk sgt ke produk dr MLM yg diguna pakai skang? eemm... rasanya lebih baik bukak kedai runcit dr join MLM ni...

*en. magnetto yg buat report, en. magnetto yg kena pulak...

Berdasarkan pengalaman saya semasa blajar, MLM yang saya temui mesti mahukan downline dan setiap orang yang ingin menyerati perlu membayar wang ( biasanya lebih drpad 1000).

Pada pendapat saya wang yang akan diterima oleh orang level atas semuanya berasal drpad wang yuran orang downline....Jadi memang dapat disimpulkan MLM boleh memberi wang kepada anda. Sapa paling atas dia lah yang terkaya.

Bukti saya berkata wang MLM berpunca drpd orang bawah kerana kalau anda tidak dapat mencari downline, adakah anda tetap mendapat bayarannya? Yang masuk tu jawab le sendiri....

Keadaan bertambah keruh apabila semua orang tertarik kepada MLM tersebut dan mahu menjadi ahli ....

Masalahnya bile semua sudah masuk, macamana ahli level terbawah mahu mencari downline? Ketika tahap ini sistem ini akan terbantut....Akibatnya orang paling bawah akan menjadi mangsanya...(kalu ada 200000 downline terbawah,200k x RM1000=2juta ringgit). Lihat bagaimana ahli2 tersebut kehilangan wang mereka begitu sahaja.

Nasihat saya:

(1)Kalu nak masuk MLM pastikan MLM tu masih baru supaya dpat menduduki level paling atas. Karang payah plak nak cari dwline. Sape yang rugi????? Biar kite aje yang untung, orang bawah rugi tak pa...

(2)Cuba cari MLM yang boleh dipercayai:

-Register murah aje....

-Walaupun tak cari downline tapi income tetap dapat pasal keuntungan produk yang dijual oleh syarikat diagihkan kpd ahli. Kira mengamalkan konsep musyarakah/musabaqah apa2 je la (perkongsian dlm islam). Bile korang bayar yuran, korang boleh dianggap memiliki sebahagian saham syarikat tu (walau x sampai 0.1 %). Sapa nak bile diorang ad saham tapi keuntungan syarikat tak diberi pun pada iorang.

Jadi ada tak MLM yang macam tu????? Kalu benda lain tu ada la kot...1.Melabur dalam bank 2.Swiss Cash (cari downline dapat bonus tapi kalu tak cari pun dapt income pasal benda ni lebih kepada pelaburan... Malangnya benda telah diharamkan oleh mufti... Mungkin MLM tak dapt diharamkan walau pun menipu duit orang bawah pasal mereka menjalankan urusniaga produk sebagai cover).

(3)Kebanyakan MLM menyatakan yuran keahlian anda sebenarnya ialah untuk produk yang akan anda dapat. Mungkin benda ini benar. Tapi adalah lebih bermanfaat sekiranya anda tidak memasuki MLM kerana wang, tetapi kerana ingin membeli produk MLM tersebut (dan mendapat keahlian percuma). Seorang kawan kepada ayah saya pada mulanya mempunyai masalah batu karang dan setelah mencuba satu produk MLM dia mendapati penyakit kian sembuh...Then, baru dia jadi affliate partner dan fokus kepada produk tu je... Niat tu penting, niat die bkn nak duit tapi nak orang yang senasib dengan die turut sembuh.

Pada pendapt aku la kebanyakan produk MLM mmg bagus tapi disebabkan terdapat lambakan produk seumpamanya jadi diorang terpaksa memikirkan cara beru untuk memberitahu pengguna produk mereka bagus. Jadi MLM yang dapat kita lihat skrang merupakan slah satu caranya...(cara yang paling bijak, cepat, dan MURAH....mungkin MENGUNTUNGKAN kerana yuran yg dibayar sebenarnya akan mendapat produk (dengan kata lain: beli produk baru bole jd ahli. tanpa disedari orang yang menyertai MLM sebenarnya merupakan pelanggan kepada syarikat MLM tersebut)

***Perlu diingatkan masih ada banyak cara lain yang lebih terjamin untuk kaya. Perniaggan melalui internet(ebay, affiliater program dll). Jadi la cam Irfan Khairi. Die pun turut menegaskan yang kekayaan bukan bole dtg cam tu je....(tapi MLM pun kena berusaha gak kan???? Tapi berusaha untuk mencari downline je la... Bukannye menimba pengalaman berniaga.)

******PERHATIAN************

SEMUA DI ATAS HANYALAH TEORI AKU SEMATA-MATA YANG X TAU APA PASAL DUNIA PERNIAGAAN ATAU BISNES. MUNGKIN ORANG LAIN PUN TURUT PIKIR CAM AKU. JADI KALU SAPA YANG ADA ILMU LEBIH TU TOLONG LA SUPPORT MANA YANG BETUL ATAU BETULKAN APA YANG SALAH. THANKS.

okeh encik magneto,

so, kau pun dah paham kan yg Forum ni adalah tempat berforum, dan ianya akan menjadi sebuah forum bila kau bukak thread.

Tuduhan atau tak, kau kena buktikanlah yg kau bukan sekadar menipu di sini. Jadi, bagilah jawapan yg lebih meyakinkan (kalau mampu ). Maybe encik anynomous tu ada sebab apsal dia kata tipu dan sebagainya, dan maybe ramai jugak yg rasa camtu kat sini bila kau bukak thread dengan begitu hype sekali 'pendapatan' nya...

Sekarang back to saranan aku ye..

Baiklah, untuk memudahkan kau 'beriklan' tanpa ganguan di putera.com , ni aku ada buat kira2 kasar sikit ni. Danm bukanlah angka sebenar sebab yg tahu jumlah sebanr hanya admin putera.com je. maksud aku untuk beriklan.

Jadi, untuk mendapat kan perhatian user2 yg semakain ramai saban hari masuk ke putera.com ni, maka aku sarankan kau amik ekslusif airtime untuk iklan banner space tu. Dan gini kira2 nya:

Harga beriklan untuk banner size seperti yg kau tengok tu adalah sebanyak RM 10 sehari (lebih kurang je, nak betul tanya admin). Itu untuk satu iklan banner je.

- Putera.com mapu untuk rotateka banner iklan tu, lets say dlm 50 banner iklan sehari (minimum- maybe boleh rotate banyak lagi)

- Jadi, bila amik ekslusif punya banner iklan tu, maka, kau just kena bayar dlm RM 500 je sehari.

- so sebulan baru kena bayar dalam RM 500 X 30 hari = RM 15,000

- dan aku cadangkan kau amik ekslusif airtime tu selama 3 bulan, yg mana total up kepada: RM15000 x 3 bulan = RM 45000 je

so, takkan le RM 45,000 seorang jutawan takleh bayar kut.. berapa kupang sangat le conversion rates tu untuk success rate yg kau bakal dapat. Iklan tu investment tu, (kereta bukan investement ye!)

So, apa barang sekarang? ada bran nak iklan ke? dan bila kau iklan ekslusif camtu, insyallah, kau tengoik le, nanti orang akan bukak mata dan hari2 visitor akan tgk bende yg kau iklan je.. tgk lepas tu berapa ramai nak join..

So, aku rasa, ramai forumers tunggu tindakan lanjut kau untuk iklan begini. Sebab kan kau dah berjaya gitu. Jadi kongsikanlah kejayaan kau untuk kami semua.

ingat ye, 3 bulan minimum iklan ekslusif tu ye..

p/s: Nani benkyo shite imasu ka?

pernah ada budak2 utm yg berhabis duit utk join mlm. nak naik level guna duit loan...

kononnya mmg la tak rugi, pasal dpt brg yg jumlah harga lebih tinggi banding duit yg kite kena keluarkan...

sudah2nya, duit loan habis, brg tak jual. dah tu extend lak blaja, pasal bz ngan mlm, byk ponteng kelas. tak study pasal asyik susun strategi...

itu bukan bisnes namanya. org yg btul2 bisnes usaha kena lebih. nak dpt keuntungan pun bukan dlm masa yg singkat. bukan setakat guna air liur utk cari downline...

aku rasa baik en. magnetto ikut saranan cikgureza. advertisement, mmg salah satu strategi penting utk berniaga... takpe berhabis skit...

aku lebih minat nak tgk @ beli produk dari join apa skim mlm...

Terima kasih pada semua atas idea yang diberikan

Memang MLM tu sendiri bermaksud Multi Level Marketing atau Pemasaran Pelbagai Tingkat

Memang MLM memerlukan downline untuk meneruskan pemasaran begitu juga business yang bukan MLM

Tanpa pengedar dan usahawan, sesuatu produk tidak akan laris dijual

Itu sebab saya cakap MLM adalah antara method yang terbaik memasarkan produk.

Siapa kata MLM tak kena usaha lebih untuk berjaya.

Itula kepada sesiapa yang tidak paham maksud MLM yang berlandaskan Islam.

Yang korang tau MLM tu cari downline lepas tu downline cari downline.

Kalau begitu caranya, rezeki yang korang dapat tu adalah haram.

So mari saya cerita sikit MLM yang berlandaskan Islam based on tulisan Ustaz Zaharudin

Maafkan saya jika ianya tidak tepat tapi ini adalah serba sedikit dari tulisan tersebut.

- MLM tu bukan merupakan merupakan program yang menzalimi pengedar@ downline

Contohnya - Harga yang dibeli pengedar jauh lebih tinggi dari harga yang dijual syarikat.

- MLM tu mesti mempunyai produk yang mendatangkan kebaikan pada diri dan bukannya benda sia-sia seperti menawarkan laman web untuk orang buat promosi. Tak semua orang tau menggunakannya.

- Downline mesti diberitahu secara telus bagaimana peratusan bonus yang diberikan atas usaha mereka

- Upline mesti turun membantu downline even pun downline tu sudah jauh ke bawah. At least buat satu ceramah besar-besaran dan ajak semua downline turun untuk dengar kita punya talk. So dari situ rezeki yang kita dapat halal kerana usaha kita menyampaikan segala maklumat yang kita ada kepada downline.

- Bukan seperti sistem binari/piramid. Orang atas akan lebih kaya dari orang bawah. Sistem MLM yang sebenar mestilah berdasarkan usaha masing-masing. Jika downline lebih rajin dari upline, so die patut dapat lebih dari upline die.

- Setiap apa kata-kata tidak boleh menipu walau sedikit sekalipun.

So tidak kah itu namanya berusaha. Turun membantu downline tak kira masa.

So korang kena pikir, sape taknak dapat keuntungan cepat dalam business tapi pastikan sumber pendapatan tu halal.

MLM menjadikan seseorang itu berani berhadapan dengan cabaran dan menjadikan seseorang itu matang.

Sebab korang berjumpa dengan ramai orang, dari situ korang boleh memperbaiki skill komunikasi korang.

Setiap perniagaan mesti ada ilmu, bukan dimulakan dengan membabi buta.

Orang selalu cakap, bile susah baru datang cari kita, tapi bayangkan, orang dah senang datang cari kita sebab nak share apa yang kita dah dapat, apa yang dah buat kita berjaya.

Nabi pun suruh berniaga tapi die tak had kan berniaga apa as long as halal.

So apa jua perniagaan kena usaha. MLM pun kena usaha kalau nak dapat rezeki halal.

Tak ada benda dalam dunia ni 4D dan keuntungan tetap melainkan jatuh kepada haram.

So korang kena pandai memilih MLM yang mana korang rasa ada ciri-ciri tersebut dan korang kena usaha untuk dapatkan rezeki yang halal. Bukan 4D.

Rujukan ke laman web Ustaz Zaharudin berkenaan MLM - http://www.zaharuddin.net/index.php?option...2&Itemid=72

So berkenaan kereta mewah yang dimiliki, kalau saya ada duit yang banyak untuk membeli kereta secara tunai, saya tidak akan lakukannya.

Sebab apabila anda beli kereta secara cash, BPR, LHDN akan kejar anda. Dari bagi duit kepada LHDN, baik pegi menderma dan bayar zakat.

Itu sebab kesemua mereka mengguna pakai bayaran ansuran bulanan.

So berkenaan thread em-pay tu, saya dah berhenti dari memberikan pendapat setelah saya sendiri timbul keraguan di atas kebenaran em-pay itu sendiri. Saya memohon maaf dari pihak tuan kalau ada yang terpengaruh dengan thread tersebut. Setiap business ada untung ada rugi. Itu adalah dunia business.

Kalau nak kata penipuan, jangan kata saya yang tipu, saya sendiri syarikat tu akan jadi begini. Sape tahu

So nasihat saya, jangan sesekali join dengan company yang memulakan business mereka beberapa tahun yang lepas tanpa disokong background financial yang kuat.

Tujuan saya adalah untuk buat aduan di atas user tersebut yang tidak menjaga adab sesuatu forum atau percakapan.

Cuba pikir dalam Islam, setiap percakapan kita kenalah beralas dan jangan la menuduh tanpa sebarang bukti.

Dalam zaman sekarang, kita kena Work Smart bukan Work Hard.

Kita nampak peluang kita boleh berjaya ke arah yang lebih cepat, kenapa kita nak tolak. Kenapa kita nak pilih jalan yang susah. As long as ianya dijalan yang halal.

Itu la Melayu. Walaupun aku melayu tapi aku malu dengan melayu sendiri.

Suka kutuk orang tanpa usul periksa. Suka hentam orang tapi tak tau pun puncanya.

Pleaselah, korang takkan nak kerja makan gaji seumur hidup dan berada ditakuk yang lama.

Kereta nak bayar, rumah nak bayar sewa atau nak bayar bulan-bulan.

Ada anak, nak bayar yuran sekolah, belanja harian lagi, minyak kete lagi.

Korang ingat cukup ker gaji korang tu.

Itu la sebabnya Rasulullah kata 9/10 punca rezeki datang dari perniagaan.

Yang korang lak masih dalam minded orang melayu kuno.

Nak duit lebih, kena kerja lebih. Please la ubah pemikiran.

Jangan la memalukan orang melayu. Kita belajar tinggi-tinggi tapi kerja makan gaji. Jadi kuli orang.

Apa kita dapat. Tak pernah impikan untuk mempunyai business sendiri ker.

Apa susah, dapat duit dari MLM ni, jangan dok pi joli. Simpan lepas tu korang bukak business lain yang lebih kukuh. Itu tujuannya. Bukannya nak buat MLM full time.

So korang pikir-pikirkanlah.Saya dah jumpa ramai orang macam korang yang dok suka mengata-ngata orang tapi tak pergi mana pun.

To darkstar, ko pun tak pikir satu benda. Dr M nak Melayu berjaya. Kalau dengan MLM melayu boleh berjaya, ekonomi melayu lebih kuat, kenapa tak mencuba. Dah maju sok, duit dah banyak, bukak la Melayu punya company worldwide. Dr M pikir 20 tahun punya idea. Contoh buat Litar Sepang, KLIA, KLCC, sape kutuk die kata membazirlah, gilalah. Sekali apa yang Malaysia dapat dari hasil idea gila die, Malaysia jadi maju.

So berani mencuba, kuat berusaha itu asas tangga kejayaan.

So pikir-pikirkanlah. Saya nak berkongsi benda yang boleh berjaya tapi dituduh macam macam.

Bila orang dah berjaya, baru la terhegeh-hegeh nak mengaku kawanlah apa lah

So terpulang pada korang semua.

Saya nak buat report sahaja tapi dah dok semua mengeluarkan hujah yang panas belaka macam saya buat salah, so saya tak boleh berdiam diri.

So kalau benda ni berterusan, saya minta MOD tutup atau delete thread ni dan fokus pada user yang mengeluarkan kata-kata menyentuh sensiviti members yang lain.

Tak semua boleh menerima kata-kata begitu. Please give a better idea rather than giving kritikan.

Salam

sori la pasal aku sibuk2 pasal MLM lak kat sini. padahal ko nak report pasal user lain.

kat putera ni, ramai lagi yg bahasanya lebih kurang mcm tu. yg lebih teruk pun ada.

so pada aku, en. magnetto biarkan je la. kalau dah penat, senyap la dia nnt...

Please give a better idea rather than giving kritikan.

kalau xberani hadapi kritikan atau komen2 yg forumer lain bg.. baik xpayah berforum.. huhu..

sama gak kes mcm sorang dato` ni dapat projek pembinaan 100 juta,

pastu sub-contract kat orang lain 80 juta - means dia dapat untung 20 juta.

tu bukan menindas org lain ke?

bukan ambik untung jalan mudah ke?

ambik untung tanpa usaha.

kalo ada usaha pun setakat menindas orang lain.

bagi aku MLM ni mengarut.

menindas.

orang yg kat atas terus dapat banyak duit.

yg kat bawah bertungkus lumus.

mcm tu kan?

ustaz yg ko introduce tu sape?

jgn sampai Majlis Fatwa Kebangsaan buat fatwa dah...

Pleaselah, korang takkan nak kerja makan gaji seumur hidup dan berada ditakuk yang lama.

Jangan la memalukan orang melayu. Kita belajar tinggi-tinggi tapi kerja makan gaji. Jadi kuli orang.

oh begitu.. mmm.. kami semua ni makan gaji lah yer... oh, lupa aku cikgu sekolah... lol

.. so ,citer dah banyak ni, iklan tu aku tak nampak lagi... so apa barang? ada bran? kongsilah dgn kami semua kejayaan encik magneto melalui iklan banner tu..kami pun nak merasa gak....

memang saya dah penat dah dengan die orang tu pasal saya terus buat aduan

kalau tak diam jer

dah lebih-lebih lah

saudara nocturnal,

saudara memang tak paham konsep MLM konvensional dan MLM sekarang (binari sistem)

MLM konvensional masih menggunakan sistem pangkat di mana kalau orang bawah atau downline ada pangkat lebih tinggi dari upline, orang atas iaitu upline tidak boleh dapat bonus dari downline tersebut.

MLM sekarang yang kebanyakkan menggunakan sistem binari@sistem piramid, memang menindas orang bawah

orang atas kaya orang bawah kelaparan

tak perlu kerja pun takper, orang bawah akan buat kerja atau company akan letakkan downline

itu haram

so saudara kena paham

Ustaz Zaharuddin tu memang terkenal. Dah jadi kolumnis Metro tak silap

Ni link profile die:

http://www.zaharuddin.net/index.php?option...5&Itemid=39

Dah 2 kali aku tengok kau libatkan nama Ustaz Zaharuddin dalam topik ni yg sememangnya takde kena mengena langsung dengan topik.

Atau kau memang dah takde modal selain ambik lighter dan petik api supaya semua orang bergaduh??

ha'a... btol tu darkstar, aku tau topik yg mane. si magnetto ni jugak la org yg mula-mula skali buat onar dlm eduit pasal halal haram dulu sampai sumer org bergaduh kat dlm e-duit tapi yg cerdiknya dia pulak yg cuci tangan macam takde ape-ape yg berlaku. memang bijak btol org ini. boleh buat kawan je, kalau buat sahabat ni maunye ditikam kita dari belakang.

daripada layan magnetto lagi baik layan cornetto..

emmm...sedapnya -_-

Edited by powerabu

dulu member aku pon ader join skim2 mlm.. nih yg pasti produk subjek mcm ubat gigi, jus bla..bla..

promote dkt aku... macam biasa arr aku plak nak kene cari org..

kesimpulanyer dari pade aku macam org bodo nak buang mase sedangkan org atas goyang kaki duit masuk baik aku sendiri tubuhkan kompeni tuh.. bukannyer susah maner sngt... asalkan ader modal $$$ semua jln ...

huhu...mentaliti org melayu kuno? nak duit kena keje lebih....weh...ko ingat rezeki leh dtg bergolek ke? huhu..mmg le kena usaha....dlm islam pon disarankan berusaha dgn hasil titik peluh sndr lebih afdal...

Tengok macam mana kat barat macam mana orang biasa boleh maju tanpa MLM. Sesetengah tu ada yang lebih kaya dari pemimpin-pemimpin negara diorang sendiri. Kita kat Malaysia ni tau nak jadi reseller je pastu goyang kaki. Tak payah menipu la, dengan sistem piramid jurang kekayaan tetap akan sama, yang kaya makin kaya, yg miskin papa kedana. Kalau takde usaha nak cipta produk sendiri jangan harap la kau boleh janjikan kekayaan kepada orang lain

Cuba korang tengok footer website dia, notice kat bahagian copyrighted 2005-2007 padehal dia daftar domain name bulan 4 lepas, check kat database. Benda sesimple macam ni je dia senang2 menipu. Apa lagi dengan kereta-kereta yang dia tunjuk tu. Dengan bangsa sendiri boleh la kau kelentong. Silap haribulan la kawan..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...