Jump to content
magnetto

Aduan: User Anonymous

Recommended Posts

encik magneto.. so apa lagi, diorang dah cabar encik magneto tipu ni..

saya rasa untuk mengurangkan dan mungkin menghapuskan spekulasi bahawa necik magneto menipu bab pendapatan encik magneto, saya rasa adalah lebih baik, encik magneto percepatkan amik banner space airtime yg ekslusif tu di putera.com ni....

mcm saya cakap minimum is just 3 bulan, di mana baru RM 45,000, kalau diorang tak percaya jugak, amik setahun terus.. baru dlm RM 180,000 je...

lepas tu, gerenti takde sapa akan kata encik magneto penipu dah, sebab tkami semua ni 'makan gaji' ( :lol: ), so, kalau RM 180,000 setahun tu memang kami tak penah tgk pun mana rupanya.. jadi, bila encik magneto beriklan seumpama gitu, maka ,kamai nampak lah betapa kukuihnya perniagaan ni, sampai kan iklan yg berhagrga gitu pun encik magneto boleh mampu bayar...

so, apa cerita? ada bran ke nak tunjukan diorang yg kutuk2 encik magneto ni yg diorang ni salah? isshh.. kena buatlah iklan tu encik magneto, rugi tau kalau viositor yg mencecah ribu2 sehari ni tak nampak iklan 'skim' encik magnetoi' ni..

lagi baik, kalu group 69 encik magneto ni, iklankan secara ekslusif kat semua forum tempatan yg ada kat mesia, saya boleh bagi url untuk forum2 camtu.. dgn cara ini, visitors yg dtg, sudah pastinya akan nampak keberjayaan skim ni,..dan tak payah lah tumpang keter orang(bank) dah untuk tangkap gambar...

so, ada bran ke? ;)

Edited by cikgureza

pastuh encik magnetto wat skali website/blog..pastuh letak google adsense..hehe... :lol:

p/s: apa aku ngarut ni...

Edited by Kuro

so magneto, bile nak bagitau siapa doktor bertauliah dari US dan canada yang sponsor atau iktiraf produk ko ni? ako kenal a few guys kat HHS (I'm pretty sure ko tau department of health and human services kat us kan?) yang boleh bagi sket info pasal doc2 ko tu.

Tumpang menyebok

MLM merupakan antara 4 cara yang boleh memajukan sesuatu business dengan cepat

MLM juga adalahlah cara terbaik dan paling cepat memasarkan produk

MLM adalah benda yang paling senang orang melayu nak buat

MLM halal jika menepati syarat2 tertentu

Aku nak tekankan kat yang aku bold tue.. Ko nie owner MLM ke atau sekadar reseller?? Kalo owner bolehlah ko cakap camtu.. Bisnes MLM bertukar menjadi skim biler ko lebih tekankan pada komisen, downline dan blablabla.. Biler dah bertukar jadi skim maka akan hancurlah bisnes tu sebab yang masuk pon bukan disebabkan produk tapi disebabkan nak cari downline.. Katakan ko ada downline.. Dan downline ko masuk pon sebab nak dapat duit jer.. Agak2 ko majoriti downline ko mampu ke buat promosi.. Dan biler diorang gagal buat promosi adakah diorang akan berterusan membeli produk (dalam hati diorang tak berminat pada produk tapi pada komisen)? Biler dah camtu maka ko akan ada ramai downline yang mati dan pergerakan ko pon jadi sekerat jalan jer.. Yang untung owner.. Ko kene ingat MLM bukan cara cepat untuk reseller buat duit.. Ia amik masa yang panjang..

Bab MLM bende yang paling senang orang melayu nak buat tu tipu lah.. Ko sedar tak kat sekeliling ko orang menyampah dengar perkataan MLM? Ko baru sebut M jer diorang dah tolak ko.. Apa yang senangnye?

Income Bulan pertama : +- RM 3000 (gerenti dapat tanpa buat apa-apa)

Income Bulan Kedua : RM 2000 (dengan 2 downline)

Income Bulan Ketiga : RM +- 7500 (dengan 2 orang downline lagi + 2 downline sebelum jugak ada 2 downline di bawah)

Income Bulan Seterusnya : Tertakluk kepada usaha anda.

Biler ko sebut income bulan pertama dapat +- RM3000(gerenti dapat tanpa buat apa-apa) maka jelas ni bukan MLM yang sebenar.. Giler ke ape syarikat nak bagi free RM3000?? for sure dia kenekan bayaran yuran yang tinggi dan income bulan pertama tue datang dari bayaran yuran bukannye komisen dari penjualan produk which means ia adalah skim cepat kaya bukan MLM.. MLM yang sebenar kadar bayaran yuran adalah rendah kurang dari RM100..

Berkenaan yang berjaya memang ada yang berjaya.. Tapi peratusan yang berjaya terlalu kecik..

Dalam zaman sekarang, kita kena Work Smart bukan Work Hard.

Kita nampak peluang kita boleh berjaya ke arah yang lebih cepat, kenapa kita nak tolak. Kenapa kita nak pilih jalan yang susah. As long as ianya dijalan yang halal.

Itu la Melayu. Walaupun aku melayu tapi aku malu dengan melayu sendiri.

Suka kutuk orang tanpa usul periksa. Suka hentam orang tapi tak tau pun puncanya.

Pleaselah, korang takkan nak kerja makan gaji seumur hidup dan berada ditakuk yang lama.

Betul tu ko cakap.. berada ditakuk lama.. Pleaselah, sampai biler melayu nak berada ditakuk lama dengan mudah ditipu, nak kaya cepat, jadi kuli(orang bawahan kepada owner MLM).. Biler nak buat bisnes betul2?? Buat produk sendiri?? Untuk pengetahuan ko ramai forumer putera ni yang ada bisnes sendiri bukan setakat makan gaji.. Dan yang komen ko kat atas2 nie pon ramai yang ada bisnes sendiri yang genuine bukan skim..

Dan sekali lagi, kalo ko betul apa kata ko sahut cabaran cikgureza??

Edited by b1naryc0de

Assalamualaikum,

Saya memang dari dulu lagi anti-MLM. Kenapa ?

1. MLM tidak menambahkan asset perniagaan.

2. MLM tidak menjana GDP negara. Atas dasar reselling konsep, so takkan naikkan GDP :) Macam mana nak naikkan ekonomi melayu ?

3. Kerja bergantung 100% kepada company MLM. Kalau bankrupt etc, downline lain takde asset, funds, etc. Kalau kerja lain atau business sekurangnya kita ada KWSP atau asset.

4. Kesemua orang MLM ni TAK BERANI nak tunjuk statement income tax. Tunjuk gaji beribu, bank beribu. Bila minta report cukai. Takde yang boleh kasi. Maknanya samada tak bayar cukai atau income tuh bukannya income.

5. Dari buat MLM, baik jadi agen insurans. Produk lebih terjamin dan customer lebih yakin.

6. Lebih orentasi kepada duit bukannya membina diri. Soalan interview (seminar) "Anda mahu gaji 5 angka ?". Kompani lain tanya benda yang lebih bermakna.

Nak tambah boleh tambah, tapi penat lak. :)

Salam,

tak baik korang provoke dia gitu.. :lol: . Cian kat dia..

sbenarnya, encik magneto, kalau nak report user yg buat salah (kalau kau rasa dia ada buat salah), maka, kau boleh tekan button 'report' yg ada kat bawah post dia yg dia tulis (iaitu post yg kau nak report tu). pastu pihak admin/moderators akan nilaikan dan buat tindakan sususlan..

itu lebih proper sebenarnya..

berbalik pada pengiklanan tu. Camner ni? tak nampak lagi banner group 6996 kau tu kat atas putera.com ni.. dah tak sabar ni..

lepas tu, barulah boleh tunjuk dlm website kau tu bahawa bukti kejayaan korang adalah dgn membeli ruang iklan secara ekslusif selama setahun di 10 forum temapatan dan luar negara yg mana total up to : RM 1.8 juta setahun (satu forum setahun RM 180,000 )..

masa tu, kau tgk, komuniti internet mesti tenganga punya lah.. takde sapa nak deny bukti tu dah.. aku sendiri yg cikgu sekolah ni pun pasti ternganga..

dan masa tu, sesapa yg kutuk kau tu, tergeliat lah lidah dia bila kau cakap gini:

" korang toksah citer banyak lah, aku ni iklan takat RM 1.8 juta setahun tu, tark hal punya! apa lagi bukti yg korang nak? pergi le kepada forum2 yg ada kat malaysia ni, semua nya iklan aku.. hahahaha" (kau gelak sambil tersa ateguh berdiiri..)

yg ni aku gerenti punya, takde sapa yg kata kau nipu dah dan tumpang keter orang tangkap gambar..

Saya masih teringat lagi 3 tahun sudah mak dgn ayah saya masuk MLM, sanggup gadai harta benda utk dapatkan modal. Pulangan tak seberapa, kerja bagai nak rak. Upline duduk senang lenang. Lepas kami tahu je yg dia pakai khidmat bomoh utk gunakan kami sekeluarga, kami cepat-cepat pindah rumah. Mmg sakit hati je kalau dikenangkan. Sanggup menipu dan tak jujur demi kepentingan diri sendiri.

aku nak nyebok gak

So berkenaan kereta mewah yang dimiliki, kalau saya ada duit yang banyak untuk membeli kereta secara tunai, saya tidak akan lakukannya.

Sebab apabila anda beli kereta secara cash, BPR, LHDN akan kejar anda. Dari bagi duit kepada LHDN, baik pegi menderma dan bayar zakat.

kalu aku, aku akan declare ke LHDN gak duit banyak tu. pastu aku bayar zakat, terus dapat rebet cukai LHDN. d samping tunaikan kewajipan sbg umat islam dapat gak kite tunaikan kewajipan pd negara. aku nasihatkan bile ko nk bagi ape2 statement tu hati2 sikit, ianya akan melambangkan perwatakan ko.

pasal mlm ni aku mmg x percaya sejak azali lagi, sbb aku x percaya konsep dpt duit senang. yang aku percaya, laburlah dlm bisnes jualbeli, servis dsb. cam aku ade gak bt bisnes kecik2 jual cendol, burger & basuh n servis kete, cendol dapat purata rm200, burger rm300, kedai basuh kete aku tu dapatle rm500 lepas tolak itu ini/hari. pendapatan bulanan aku kira n bayar zakat pendapatan bulan2. cukup tahun aku declare cukai. cukup gak makan anak bini aku, malah diberikanNya rezki yang berlebih2 lagi. pas ni aku cadang nak bukak kat tpt lain plak.

amacam encek2 semua, ok dak?

http://forum.putera.com/tanya/index.php?show...st&p=483267

link post di atas bertujuan untuk mencari ahli kan..kan..kan.kan???? :rolleyes:

antara petikan:-

Anda berangan memiliki kereta mewah, rumah banglow? Anda boleh perolehinya dengan menyertai business ini dalam masa 1/2 tahun.

Sistem ini dengan 3 langkah membolehkan anda memperolehi pendapatan 5 angka dalam masa 3 bulan ke atas.

Sistem ini mementingkan introduce ahli baru yang berminat tapi ia hanya memerlukan 6 direct downline untuk mencapai level paling atas.

Income Bulan pertama : +- RM 3000 (gerenti dapat tanpa buat apa-apa)

Income Bulan Kedua : RM 2000 (dengan 2 downline)

Income Bulan Ketiga : RM +- 7500 (dengan 2 orang downline lagi + 2 downline sebelum jugak ada 2 downline di bawah)

Income Bulan Seterusnya : Tertakluk kepada usaha anda.

Terdapat bonus bonus yang lain setelah anda berada di level atas.

memanglah mlm tak haramm....tapi pabila dah tujuan nak buat duit dari mlm tu lebih kepada cari ahli baik takyah.....huhuhu

lagi satu link post yang ko bagi tak suka pasal anonymous ialah dia suruh ko derma kat adik Qistina..

Edited by powerabu

huhu...mentaliti org melayu kuno? nak duit kena keje lebih....weh...ko ingat rezeki leh dtg bergolek ke? huhu..mmg le kena usaha....dlm islam pon disarankan berusaha dgn hasil titik peluh sndr lebih afdal...

Kuro, zaman sekarang ni kan, zaman dah laju. Dengan adanya internet, korang leh pasarkan segala macam produk dan perkhidmatan lebih cepat dari biasa. So itu boleh dikira sebagai tak perlu kerja lebih macam dulu kan.

Sekarang ada Unit Trust dan Pelaburan kan. Itu pun tak perlu kerja keras tapi dapat jugak pendapatan. Tapi make sure diluluskan Shariah.

Tengok macam mana kat barat macam mana orang biasa boleh maju tanpa MLM. Sesetengah tu ada yang lebih kaya dari pemimpin-pemimpin negara diorang sendiri. Kita kat Malaysia ni tau nak jadi reseller je pastu goyang kaki. Tak payah menipu la, dengan sistem piramid jurang kekayaan tetap akan sama, yang kaya makin kaya, yg miskin papa kedana. Kalau takde usaha nak cipta produk sendiri jangan harap la kau boleh janjikan kekayaan kepada orang lain

Cuba korang tengok footer website dia, notice kat bahagian copyrighted 2005-2007 padehal dia daftar domain name bulan 4 lepas, check kat database. Benda sesimple macam ni je dia senang2 menipu. Apa lagi dengan kereta-kereta yang dia tunjuk tu. Dengan bangsa sendiri boleh la kau kelentong. Silap haribulan la kawan..

Memang aku akui ada yang lebih kaya dari pemimpin tapi ko tengoklah, die orang tak kira main sebat jer halal ke haram ker. Masalahnya sekarang, minded orang Melayu dah disetkan yang korang ingat MLM tu skim cepat kaya, skim piramid la. Itu disebabkan korangnya pemikiran telah dicemarkan oleh dakyah dakyah asing yang mencipta skim tersebut.

Contohla. Sistem kita orang ni, even ko downline atau upline, ko boleh kaya dan ko boleh atasi upline ko kalau ko rajin. Contohla. Aku introduce orang jadi downline aku, tapi aku malas sikit bulan tu tapi downline aku rajin jadi die leh potong aku bile bile jer. So itu ke sistem piramid. Aku zalim ke dengan downline? Dia kena usaha untuk diri sendiri tak?Malah aku jugak turun tolong die orang.

Bab website tu, kawan sebelum ko nak terjah ko kena ingat, website tu adalah website kumpulan kita orang baru UP bulan April 2007. Itu disebabkan ramai meminta diadakan website so die orang senang nak paham group kita orang dan kita orang senang nak advertisekan info kita orang. Itu bukan laman web company. So ape masalahnya dengan wbsite tu. Aku tipu bangsa sendiri ker?

Ni laman web Hai-O Enterprise Berhad : http://en.hai-o.com.my/new/main.asp

Ni laman web Hai-O Marketing (anak syarikat Hai-O Enterprise) : http://www.hai-omarketing.com.my/

List in Second Board Bursa Malaysia : http://www.klse.com.my/website/bm/listed_c...cond_board.html

so magneto, bile nak bagitau siapa doktor bertauliah dari US dan canada yang sponsor atau iktiraf produk ko ni? ako kenal a few guys kat HHS (I'm pretty sure ko tau department of health and human services kat us kan?) yang boleh bagi sket info pasal doc2 ko tu.

InsyAllah setelah aku dapat info ni dari company, aku akan post kat thread luar bukan kat sini. Tapi family aku dah pakai dan kawan-kawan aku dah pakai. Alhamdulillah, dapat merawat banyak penyakit. Migrain, Sembelit, Lelah, Darah tinggi. Itu memang aku tak nafikan.

Tumpang menyebok

Aku nak tekankan kat yang aku bold tue.. Ko nie owner MLM ke atau sekadar reseller?? Kalo owner bolehlah ko cakap camtu.. Bisnes MLM bertukar menjadi skim biler ko lebih tekankan pada komisen, downline dan blablabla.. Biler dah bertukar jadi skim maka akan hancurlah bisnes tu sebab yang masuk pon bukan disebabkan produk tapi disebabkan nak cari downline.. Katakan ko ada downline.. Dan downline ko masuk pon sebab nak dapat duit jer.. Agak2 ko majoriti downline ko mampu ke buat promosi.. Dan biler diorang gagal buat promosi adakah diorang akan berterusan membeli produk (dalam hati diorang tak berminat pada produk tapi pada komisen)? Biler dah camtu maka ko akan ada ramai downline yang mati dan pergerakan ko pon jadi sekerat jalan jer.. Yang untung owner.. Ko kene ingat MLM bukan cara cepat untuk reseller buat duit.. Ia amik masa yang panjang..

Bab MLM bende yang paling senang orang melayu nak buat tu tipu lah.. Ko sedar tak kat sekeliling ko orang menyampah dengar perkataan MLM? Ko baru sebut M jer diorang dah tolak ko.. Apa yang senangnye?

Biler ko sebut income bulan pertama dapat +- RM3000(gerenti dapat tanpa buat apa-apa) maka jelas ni bukan MLM yang sebenar.. Giler ke ape syarikat nak bagi free RM3000?? for sure dia kenekan bayaran yuran yang tinggi dan income bulan pertama tue datang dari bayaran yuran bukannye komisen dari penjualan produk which means ia adalah skim cepat kaya bukan MLM.. MLM yang sebenar kadar bayaran yuran adalah rendah kurang dari RM100..

Berkenaan yang berjaya memang ada yang berjaya.. Tapi peratusan yang berjaya terlalu kecik..

Betul tu ko cakap.. berada ditakuk lama.. Pleaselah, sampai biler melayu nak berada ditakuk lama dengan mudah ditipu, nak kaya cepat, jadi kuli(orang bawahan kepada owner MLM).. Biler nak buat bisnes betul2?? Buat produk sendiri?? Untuk pengetahuan ko ramai forumer putera ni yang ada bisnes sendiri bukan setakat makan gaji.. Dan yang komen ko kat atas2 nie pon ramai yang ada bisnes sendiri yang genuine bukan skim..

Dan sekali lagi, kalo ko betul apa kata ko sahut cabaran cikgureza??

Ok dalam sistem kita orang, once korang dah masukkan modal, korang dapat 10set + 2 set free. Korang jual la 10 set ni seumur hidup. Tak payah dah nak beli lagi. Korang dapat untung runcit dan korang dapat modal korang balik setelah korang habis jual 10 set tu. Susah ker? Tak perlu maintain.

Kalau produk berkualiti, mesti ada orang nak beli. Promosi pun tak perlu sangat. Ada jer orang nak beli. Contohnya, Ali dari Kedah tau berkenaan Kari Kepala Ikan kat Pahang sedap tapi makcik kedai Kari Kepala Ikan tu tak pernah promosi pun. Sebab Ali dari Kedah tu tau dari kawan die yang pernah makan kat situ.

So same lah kan. Kalau benda dah berkualiti, orang akan tau punya.

Yuran RM 30 jer. Nak tau mana dapat RM 3000 tu? Itu duit halal. RM 3000 tu merupakan komisen yang diperolehi dari pangkat yang kita dapat once kita masukkan modal. Tak paham? Ko PM aku. Aku leh cite details lagi. Kang ada aku kena ban kat sini cite lebih lebih kat sini. Sure aku tak ajak ko join punya.

Assalamualaikum,

Saya memang dari dulu lagi anti-MLM. Kenapa ?

1. MLM tidak menambahkan asset perniagaan.

2. MLM tidak menjana GDP negara. Atas dasar reselling konsep, so takkan naikkan GDP :) Macam mana nak naikkan ekonomi melayu ?

3. Kerja bergantung 100% kepada company MLM. Kalau bankrupt etc, downline lain takde asset, funds, etc. Kalau kerja lain atau business sekurangnya kita ada KWSP atau asset.

4. Kesemua orang MLM ni TAK BERANI nak tunjuk statement income tax. Tunjuk gaji beribu, bank beribu. Bila minta report cukai. Takde yang boleh kasi. Maknanya samada tak bayar cukai atau income tuh bukannya income.

5. Dari buat MLM, baik jadi agen insurans. Produk lebih terjamin dan customer lebih yakin.

6. Lebih orentasi kepada duit bukannya membina diri. Soalan interview (seminar) "Anda mahu gaji 5 angka ?". Kompani lain tanya benda yang lebih bermakna.

Nak tambah boleh tambah, tapi penat lak. :)

Salam,

MLM tidak menjana GDP negara ker? Dah habis tu kalau die orang ada duit banyak dan berbelanja, tak ke negara gak untung sebab duit sentiasa mengalir, tidak disimpan dalam bank sahaja.

Sape suruh bergantung sepenuhnya pada MLM. Korang ada kerja kan. Kerja buatlah. Jangan berhenti. MLM buat side income. Orang tambah pendapatan tapi ko nak tolak pendapatan.

Kawan aku ramai agen insurans. Die orang sendiri buat business macam ni. Sebab insurans based on komisen. Ada orang bayar dapat la komisen. Ada orang beli insuran ada la komisen nyer. Kalau tak rajin tak dapat la.

tak baik korang provoke dia gitu.. :lol: . Cian kat dia..

sbenarnya, encik magneto, kalau nak report user yg buat salah (kalau kau rasa dia ada buat salah), maka, kau boleh tekan button 'report' yg ada kat bawah post dia yg dia tulis (iaitu post yg kau nak report tu). pastu pihak admin/moderators akan nilaikan dan buat tindakan sususlan..

itu lebih proper sebenarnya..

berbalik pada pengiklanan tu. Camner ni? tak nampak lagi banner group 6996 kau tu kat atas putera.com ni.. dah tak sabar ni..

lepas tu, barulah boleh tunjuk dlm website kau tu bahawa bukti kejayaan korang adalah dgn membeli ruang iklan secara ekslusif selama setahun di 10 forum temapatan dan luar negara yg mana total up to : RM 1.8 juta setahun (satu forum setahun RM 180,000 )..

masa tu, kau tgk, komuniti internet mesti tenganga punya lah.. takde sapa nak deny bukti tu dah.. aku sendiri yg cikgu sekolah ni pun pasti ternganga..

dan masa tu, sesapa yg kutuk kau tu, tergeliat lah lidah dia bila kau cakap gini:

" korang toksah citer banyak lah, aku ni iklan takat RM 1.8 juta setahun tu, tark hal punya! apa lagi bukti yg korang nak? pergi le kepada forum2 yg ada kat malaysia ni, semua nya iklan aku.. hahahaha" (kau gelak sambil tersa ateguh berdiiri..)

yg ni aku gerenti punya, takde sapa yg kata kau nipu dah dan tumpang keter orang tangkap gambar..

InsyAllah kalau ada rezeki aku nanti aku upkan advertising kat mana-mana. Buat masa sekarang aku masih mentah dan masih belajar. Bile ada rezeki banyak sikit, aku share ape aku dapat tapi bukan tujuan nak menunjuk tapi bak kata cikgu, nak tutup mulut orang yang asyik mengata dan menghina. Thanks for your good idea.

Macam ni aku nak. Aku akan usahakan.

Saya masih teringat lagi 3 tahun sudah mak dgn ayah saya masuk MLM, sanggup gadai harta benda utk dapatkan modal. Pulangan tak seberapa, kerja bagai nak rak. Upline duduk senang lenang. Lepas kami tahu je yg dia pakai khidmat bomoh utk gunakan kami sekeluarga, kami cepat-cepat pindah rumah. Mmg sakit hati je kalau dikenangkan. Sanggup menipu dan tak jujur demi kepentingan diri sendiri.

Itu la akan berlaku bila tersalah MLM yang korang nak join. Kena make sure group yang ko nak join mempunyai upline yang bertanggungjawab, bukan waktu nak join jer tapi memberikan service yang baik.

Aku akui memang ada upline yang begitu sebab die orang dah bertuhankan duit. Susah.

Aku tau rezeki datang dari mana so aku kena hargai dan bersyukur kepadaNya.

At least korang, bukak mata, jangan berpikiran sempit. Tak semua MLM tu skim piramid, tak boleh mendatangkan keuntungan kepada diri, menzalimi orang bawahan, duit semata-mata.

Tu sebab aku dah kata think smart not think hard.

Bagus la korang, at least aku dapat gak pengelaman berhadapan dengan orang macam korang.

Thanks to every one. Tapi kita ni orang Melayu yang penuh adat dan orang Islam bagi yang Islam yang penuh kesopanan. So setiap kata yang keluar mesti ada tapisan.

Salam,

-----------

MLM tidak menjana GDP negara ker? Dah habis tu kalau die orang ada duit banyak dan berbelanja, tak ke negara gak untung sebab duit sentiasa mengalir, tidak disimpan dalam bank sahaja.

-----------

GDP naik apabila barang itu dimanufacture untuk kali pertama, dijual untuk kali pertama atau servis untuk pertama kali. Kalau reselling produk sampai ber tingkat atau kutip registration fee. Itu tidak menjana ekonomi.

----------

Sape suruh bergantung sepenuhnya pada MLM. Korang ada kerja kan. Kerja buatlah. Jangan berhenti. MLM buat side income. Orang tambah pendapatan tapi ko nak tolak pendapatan.

----------

Ini menunjukkan MLM masih tidak mampu menjadi full income seseorang. Bermakna orang itu kena BERUSAHA KERAS juga. magnetto claim work smartkan ?

Full time work + MLM work = ? Work Smart ?

---------

Kawan aku ramai agen insurans. Die orang sendiri buat business macam ni. Sebab insurans based on komisen. Ada orang bayar dapat la komisen. Ada orang beli insuran ada la komisen nyer. Kalau tak rajin tak dapat la.

---------

Alhamdulilah, business insurans bagus daripada MLM.

Salam,

InsyAllah kalau ada rezeki aku nanti aku upkan advertising kat mana-mana. Buat masa sekarang aku masih mentah dan masih belajar. Bile ada rezeki banyak sikit, aku share ape aku dapat tapi bukan tujuan nak menunjuk tapi bak kata cikgu, nak tutup mulut orang yang asyik mengata dan menghina. Thanks for your good idea.

Macam ni aku nak. Aku akan usahakan.

aik.. ada sedikit kekeliruan lah ni.. tadi kata 1/2 tahun dah jani miliana bila join skim ni.. skang ni encik magneto kata encik baru join lagi dan bunyinya macam masih tak cukup je lagi..

apa citer ni encik magneto? betul ke tak ni? yg mana satu yg betul ni? dah berpusing pulak cerita encik ni..

sila clarify pulak yer..

Salam,

-----------

-----------

GDP naik apabila barang itu dimanufacture untuk kali pertama, dijual untuk kali pertama atau servis untuk pertama kali. Kalau reselling produk sampai ber tingkat atau kutip registration fee. Itu tidak menjana ekonomi.

----------

----------

Ini menunjukkan MLM masih tidak mampu menjadi full income seseorang. Bermakna orang itu kena BERUSAHA KERAS juga. magnetto claim work smartkan ?

---------

---------

Salam,

Work smart tu maksud die, kita kena pandai mengambil peluang ketika peluang itu muncul.

Tak seperti orang buat part time lepas full time, itu memenatkan badan. Itu yang dinamakan hard work.

Tapi seperti MLM tu buat ikut kemampuan diri, bukan setiap masa, dan yang penting enjoy. Ada masa terluang, terasa nak buat, boleh buat. Ada peluang buat benda lain, buat kerja lain. Tapi jangan sampai bebankan badan sendiri. Kena smart mengaturkan masa dan kerja. So kiranya kena jadi smart.

Maksud saya bukan MLM tu yang menjana income tapi bayangkan orang yang dapat hasil dari MLM tu beribu-ribu, jadi die orang ada kuasa membeli. Jadi apabila die orang membeli, tidakkah ianya membantu sedikit sebanyak.

Tapi kelebihan die orang mempunyai pendapatan yang tinggi untuk berbelanja dengan banyak.

aik.. ada sedikit kekeliruan lah ni.. tadi kata 1/2 tahun dah jani miliana bila join skim ni.. skang ni encik magneto kata encik baru join lagi dan bunyinya macam masih tak cukup je lagi..

apa citer ni encik magneto? betul ke tak ni? yg mana satu yg betul ni? dah berpusing pulak cerita encik ni..

sila clarify pulak yer..

yang saya cakap yang boleh jadi jutawan tu kalau betul betul berusaha, yang jadikan benda ni full time. macam saya, masih bekerja dan MLM ni adalah side income dan masih baru lagi dalam business ni. jadi income tu akan nampak hasilnya setelah beberapa bulan bagi orang yang paling malas.bagi orang yang amat rajin tak mustahil jadi jutawan dalam masa singkat. maksud saya jutawan adalah jumlah pendapatan tiap tiap bulan jika dicampurkan.

so cikgu masih keliru ker?tanya saja takde masalah

thanks for all for your idea.

so kalau dah tiada soalan dan masalah yang lain, di harap thread ni boleh ditutup dan MOD atau Admin boleh la memantau perilaku member yang patut diberi teguran di atas komen mereka bagi memastikan ramai lagi ahli member yang senang untuk mengeluarkan pendapat dan komen yang lebih membina.

aku pun penah join MLM ni. itupun pasal termakan ngan pujuk rayu kwn. tp bile aku dipujuk utk up kan level ngan kuar duit sampai 3k, aku tolak. kenapa pulak aku nak habiskan duit byk tu. aku bukan minat direct selling, nak jual brg byk2 sampai 3k.

tp ada gak kwn2 yg terpengaruh. sampai skang pun diorg tak abis lagi byar hutang. brg2 dah expired pasal tak terjual... membazir sungguh...

kdg2 mmg la diakui produk MLM ni mmg berkesan. aku pun mkn produk2 MLM. tp org yg join MLM ni kurang nak jual produk. lebih byk nak cari untung ngan cari downline...

encik magnetto dah bape lama join mlm? cara cakap cam dah 10 tahun join mende ni.... :lol: ..hehe...baru join dgn dah lama join ada beza...kalo baru join jgn terlalu sure mende tu bagus sgt...

Edited by Kuro

Salam,

-----------

-----------

----------

----------

---------

---------

Salam,

Work smart tu maksud die, kita kena pandai mengambil peluang ketika peluang itu muncul.

Tak seperti orang buat part time lepas full time, itu memenatkan badan. Itu yang dinamakan hard work.

Tapi seperti MLM tu buat ikut kemampuan diri, bukan setiap masa, dan yang penting enjoy. Ada masa terluang, terasa nak buat, boleh buat. Ada peluang buat benda lain, buat kerja lain. Tapi jangan sampai bebankan badan sendiri. Kena smart mengaturkan masa dan kerja. So kiranya kena jadi smart.

Maksud saya bukan MLM tu yang menjana income tapi bayangkan orang yang dapat hasil dari MLM tu beribu-ribu, jadi die orang ada kuasa membeli. Jadi apabila die orang membeli, tidakkah ianya membantu sedikit sebanyak.

Tapi kelebihan die orang mempunyai pendapatan yang tinggi untuk berbelanja dengan banyak.

sila clarify pulak yer..

yang saya cakap yang boleh jadi jutawan tu kalau betul betul berusaha, yang jadikan benda ni full time. macam saya, masih bekerja dan MLM ni adalah side income dan masih baru lagi dalam business ni. jadi income tu akan nampak hasilnya setelah beberapa bulan bagi orang yang paling malas.bagi orang yang amat rajin tak mustahil jadi jutawan dalam masa singkat. maksud saya jutawan adalah jumlah pendapatan tiap tiap bulan jika dicampurkan.

so cikgu masih keliru ker?tanya saja takde masalah

thanks for all for your idea.

so kalau dah tiada soalan dan masalah yang lain, di harap thread ni boleh ditutup dan MOD atau Admin boleh la memantau perilaku member yang patut diberi teguran di atas komen mereka bagi memastikan ramai lagi ahli member yang senang untuk mengeluarkan pendapat dan komen yang lebih membina.

ahaha , kalo dah lama join patut dah kaya raya dah ,takyah nak cari ahli dah kan ? hihi

Kalau diikutkan topik yang magnetto bukak tu dah salah sebenarnya sebab inappropriate / self promotion dan Mass posting. Any advertisement or self promotional threads sememangnya dilarang, bukan je dalam forum ni, mana-mana forum dlm dunia pun sama Rule dia. Kalau nak advertise, ikut saluran yang betul.

Kalau nak dapatkan info dan baca lebih lanjut berkenaan etika internet, boleh mula cari keyword "Marketing Ethics", "Mass posting", "spamming", dan "Junk post" :)

So kalau rasa-rasa dah takde apa lagi yang nak ditanya, cik/encik magnotton boleh gunakan button menu belah kiri kat bawah sekali utk tutup topik sendiri.

wallahua'lam.

Edited by puteranetwork

ahaha , kalo dah lama join patut dah kaya raya dah ,takyah nak cari ahli dah kan ? hihi

pedas :P aku pon ada gak pengalaman tentang MLM nih.. tanak la sebut nama syarikat , sebab aku takda duit..so aku dengar aja apa dorang repek2.. banyak sebut perkataan kaya ja.. terpikat betol aku ehehe

gaji anda berapa bila grad?

Apakah kereta idaman anda?

berapa duit yang cukop untuk sara hidup , penuhi keperluan , kemahuan , disamping membalas jasa parent ,

cukopkah dengan hanya duit gaji saja? tak cukop... inilah peluang kita lari dari segala masalah kewangan.. bla bla..

aku jawap , tak grad lagik..tengah study lagik..

kereta aku tak pk sangat..lesen pon takda..kancil pon sedap..senang parking (dia tarik muka kat aku)

duit , banyak mana pon tak cukop.. kalo ada duit banyak , aku nak derma banyak2 (poyo abis aku)

mana cukop gaji , aku wat freelance 2 3 ribu sebulan sambil belajar nih pon tak cukop (poyo lagik), nikan pula gaji , dengan tanggungan lagi , belum pakai keta , belum pakai bini.. pastue dia lak mula tanya apa freelance job aku..

dah terbalik pulak.. tadi dia kemain nak tolong aku dapatkan duit lebih..skrang lain lak jadinya.. kelakar gak..sbb aku suka menjawap dengan nada tak serius..

aku cakap..kalo leh wat duit..aku mmg nak sangat sangat..tapie takda modal.. kalo dia nak dahulukan duit dia , pastue aku masuk , n dah dapat downline (dia janji nak cari sama2) , dapat duit , aku bayar ansur ansur..

dia senyum ja.. tak nak la tue agaknya..

aku cakap , kalo menda camnih leh wat duit banyak.. cara senang.. fuh.. tak lama lagik , sure akan meletup , tak payah carik downline.. lepak kat umah aja.. orang akan cari kita.. tak perlu kita cari orang, tol tak.. dia angguk2 ja..

agaknya dia nyampah dengan aku.. dia ajak kawan2 dia balik.. ada meeting.. gila ka nak ajak aku sorang..datang sampai 4 orang..

ps : takda kaitan dengan aduan mahu pengadu. saja nak nyemak :P

Edited by provox the ortodox

ape MLM nie ...kalabu malami ke :D ...udah la tuh ...thread nie dah ngarot ...nonsense dah jadinyer ...dari mengadu pasal org ke kondemkan diri sendiri ...kalo nak bisnes, bisnes la dengan bijak...jangan la cepat melnting ke haper ....aku biler sebut MLM nie naik fedap la plak ...isk2 ....

MLM tak menjana GDP negara.

sebab aliran wang hanya berlaku antara household sahaja.

kalo x caye encik magnetto boleh la cari buku makroekonomi, bab national income.

kalo nak menjana GPD negara atleast mesti ada aliran wang antara sektor.

elok r mod atau thread starter yg tutup thread ni..kang mcm2 lg kuar... :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...