Jump to content
nusantara

Sume Budak Politeknik Pls Bg Pendapat....

Recommended Posts

ape2 pun yang paling penting skali, diri kita sendiri.. kne pandai2 la nk survive kat dunia nie or akan just tertinggl di belakang forever :lol:

aku baru abis blaja dr polisas kuantan, bidang DTK [Dip Tek. Komputer] perghhh susah gak modul2

tp Alhamdulillah, dh abis :lol:

bulan 4 ni konvo. tp lecterur aku ckp kalu nk ambik advance dip, boleh apply, tp kena buat kat poli seberang perai. tp memandangkan pening kpla dgn final-projek lps ni... hehe... baik keja dulu dpt exp.. pas tu br pikir blk. :rolleyes:

ttg standard poli skrg, bertambah bagus dan mantap malah kualiti. ramai graduan2 90% dapat tawaran keja. ni yg aku bangga. hehe. kalu U pon aku pon bangga gak :lol:. anyway semua sama je. :rolleyes:

Happy new Year!

aku baru abis blaja dr polisas kuantan, bidang DTK [Dip Tek. Komputer] perghhh susah gak modul2

tp Alhamdulillah, dh abis :lol:

bulan 4 ni konvo. tp lecterur aku ckp kalu nk ambik advance dip, boleh apply, tp kena buat kat poli seberang perai. tp memandangkan pening kpla dgn final-projek lps ni... hehe... baik keja dulu dpt exp.. pas tu br pikir blk. :rolleyes:

ttg standard poli skrg, bertambah bagus dan mantap malah kualiti. ramai graduan2 90% dapat tawaran keja. ni yg aku bangga. hehe. kalu U pon aku pon bangga gak . anyway semua sama je.

Happy new Year!

susah ke.. hehe

wei, aku pun same course ngn ko la.. :blush:

mybe PSP je yg buet advance dip for DTK <_<

APE2 PUN.. TANNIAH BRO!!! ^_^

susah ke.. hehe

wei, aku pun same course ngn ko la.. :blush:

mybe PSP je yg buet advance dip for DTK <_<

APE2 PUN.. TANNIAH BRO!!! ^_^

ko polisas gak ke? sem brape? ^^

ape2 pun yang paling penting skali, diri kita sendiri.. kne pandai2 la nk survive kat dunia nie or akan just tertinggl di belakang forever :lol:

yelah kan..even kalau belajar tinggi 46 tingkat pun..kuar tin kosong watpe kan...hehe..skrg nie bukan zaman kerja cari org org cari kerja.. :rolleyes:

UTeM - Universiti Teknikal Malaysia Melaka formerly known as KUTKM - Kolej Universiti Teknikal Kebangsaan Malaysia. yup kat sini mostly student dari politeknik as well as me. eya ex student poli seberang perai cos SIT. then terus lompat masuk degree of Comp Sc majoring in Computer Networking. kami kat UTeM hands on macam kat poli. lebih kepada teknikal. buat sendiri almost all the things. main dengan switch, routers, setup itu ini..

back to topic, hmm jgn under estimate graduan poli. bayangkan, student sijil politeknik, blajar 2 tahun siap ader LI lagi. kalo sijil dari U lain mana ader LI. latest ni yg aku dengar nak masuk poli pun da susah. tak macam dulu. it mean derang da upgrade kan kelayakan masuk ke poli. saper kata poli tu ipta kelas 2. memang ar blaja kat poli cam dok kat sekolah. tapi for me, tu sumer tak penting. yg penting ko tau mana ko nak pegi lepas belajar.

cam eya, dah masuk poli da lambat, so memang taget nak masuk kutkm~UTeM untuk terus ke degree. so struggle la hard sket.. bila masuk utem, memang ramai giler member2 lama kat sini. leh wat persatuan PSP kat sini... hehehehe

only my 2cents

mcm mana nk lompat sijil ke degree tu

ajau aku skitt

mcm mana nk lompat sijil ke degree tu

ajau aku skitt

• The general entry requirements

Malaysian Higher Certificate of Education (STPM) or equivalent qualifications.

Malaysian MOE Matriculation Certificate or equivalent qualifications.

Malaysian Polytechnic Certificate or equivalent qualifications.

Diploma in related disciplines.

tapi pelik gak.. just gune sijil poly je ke :unsure:

http://www.utem.edu.my/page.php?link=un_pr...3=menuunder.php

dlm iklan kmasukn degree upu pn bley pkai sijil politeknik..

tp dier tuleh sijil kejuruteraaan je...

yke, hebatnya.. belajar 2 tahun mcm budak STPM then buleh lompat terus ke degree :ph34r:

Salam to ALL forumer skelian...

Actly ana ni X-student dari PSIS Sabab Bernam Batch (03-06)

Pd ana sendiri la, taraf polytechnic di m'sia ni mmg berkualiti sbb yuran or sbgnye same taraf dgn UiTM.

Kt poly ni, blanja memg amat murah berbanding IPTA tempatan, so kena la bersyukur dgn sume tu.

So watpe ente nk heran ttg certeficate yg di kuar kn dari Kementerian Pendidikan Teknikal m'sia?

Kalau ente nk tau, ramai batch2 ana dapat wat future study lepas diploma...

and ramai dh involve dgn alam perkerjaan swasta mahupun kerajaan..

So jgn la risau ttg certeficete yg u all ada, kerana event from polytechnic pun u all mampu melayakan diri utk pergi lebih jauh berbanding IPTS tempatan..

Ana rase bangga dapat belajar kt ctu, cz dlm polytechnic ni senang lulus and bleh kaw team dgn lecturer..

So alangkah bagusnye if antum sume dapat mengunakan peluang itu secara maksima..

Dgn syarat, JGN TUANG CLASS, WAT ASSIGMENT and JAGE HATI LETCURER...

And satu lg, kt dlm poly ni, kite xbleh nk KERAS KEPALA... Cz pengaruh dari sekolah2 teknik ni ade..

Karang x pasal2 antum kene bamboo.. :D

So pesan ana wat printis2 yg ade kt poly semalaysia ni...

Don't worry... cz graduan2 dari polytechnic ni sangat laku pd sector pekerjaan xspecialy goverment...

dan kalau bleh, bekerja la dlu mencari tapak utk hidup.. Baru wat E-PJJ utk peringkat strusnye..

Kan beruntung... :lol:

Salam to ALL forumer skelian...

Actly ana ni X-student dari PSIS Sabab Bernam Batch (03-06)

Pd ana sendiri la, taraf polytechnic di m'sia ni mmg berkualiti sbb yuran or sbgnye same taraf dgn UiTM.

Kt poly ni, blanja memg amat murah berbanding IPTA tempatan, so kena la bersyukur dgn sume tu.

So watpe ente nk heran ttg certeficate yg di kuar kn dari Kementerian Pendidikan Teknikal m'sia?

Kalau ente nk tau, ramai batch2 ana dapat wat future study lepas diploma...

and ramai dh involve dgn alam perkerjaan swasta mahupun kerajaan..

So jgn la risau ttg certeficete yg u all ada, kerana event from polytechnic pun u all mampu melayakan diri utk pergi lebih jauh berbanding IPTS tempatan..

Ana rase bangga dapat belajar kt ctu, cz dlm polytechnic ni senang lulus and bleh kaw team dgn lecturer..

So alangkah bagusnye if antum sume dapat mengunakan peluang itu secara maksima..

Dgn syarat, JGN TUANG CLASS, WAT ASSIGMENT and JAGE HATI LETCURER...

And satu lg, kt dlm poly ni, kite xbleh nk KERAS KEPALA... Cz pengaruh dari sekolah2 teknik ni ade..

Karang x pasal2 antum kene bamboo.. :D

So pesan ana wat printis2 yg ade kt poly semalaysia ni...

Don't worry... cz graduan2 dari polytechnic ni sangat laku pd sector pekerjaan xspecialy goverment...

dan kalau bleh, bekerja la dlu mencari tapak utk hidup.. Baru wat E-PJJ utk peringkat strusnye..

Kan beruntung... :lol:

tactic nie dkt IPTA pun kne guna gak.. :blush:JGN TUANG CLASS, WAT ASSIGMENT and JAGE HATI LETCURER...

lagipun facilities dkt polytechnic mmg lengkap.. berkali2 lebih baik dari IPTS !!! :lol:

xperlu takut ngn masyarakat luar.. yg dok kutuk student poly nie.. sebenarnya diorng sudah BUTA HATI, xmampu nk phm tujuan poly ditubuhkan di

Malaysia :rolleyes:

akum...

sy member br dlm forum ini...say nk tnye ckit..skrg ni borang upu untuk intake julai dah kuar, sy sekarang pelajar poli kulim semester akhir..boleh ke sy apply degree untuk intake bulan julai ni walau sy belum tamat pengajian diploma lagi?...sy confuse sbb ade org ckap boleh juz gne result sem 5 untk apply n ade org ckp x boleh sbb kne tnggu dpat diploma dulu..so, kepada sesiape yng tau jwapnnye..plzz kc pndapat..

lagi 1,kalo la boleh gne result sem5 utk apply,mcm ne nak wat kalo pihak kptm mintak pos transkrip penuh akademik n srt pengesahan tmt pengajian ke univsti pilihan? kalo x boleh apply,bila lagi say boleh apply untk degree?thn depan ke?

:wacko:

akum...

sy member br dlm forum ini...say nk tnye ckit..skrg ni borang upu untuk intake julai dah kuar, sy sekarang pelajar poli kulim semester akhir..boleh ke sy apply degree untuk intake bulan julai ni walau sy belum tamat pengajian diploma lagi?...sy confuse sbb ade org ckap boleh juz gne result sem 5 untk apply n ade org ckp x boleh sbb kne tnggu dpat diploma dulu..so, kepada sesiape yng tau jwapnnye..plzz kc pndapat..

lagi 1,kalo la boleh gne result sem5 utk apply,mcm ne nak wat kalo pihak kptm mintak pos transkrip penuh akademik n srt pengesahan tmt pengajian ke univsti pilihan? kalo x boleh apply,bila lagi say boleh apply untk degree?thn depan ke?

Boleh, hantar je guna result sem 1-5. Orang Kementerian suma bengap2 skang nih walaupun dah ditulis dalam tu mesti tamat pengajian dulu .. ramai member aku dah dapat sebelum nih .. so, hantar je sebelum masalah ni dikesan. :lol:

Good luck bro.

saper yang cakap poli tu kelas kedua tu.... sebenarnyer dier kelas ketiga.... sebab jeles tak dapat masuk poli...aku dulu dapat gak tawaran gi poli ni... tapi tak pg huahuahuahuaha. sebab aku dapat tawaran lagi best.... heheheheheh tempat aku belajar tak leh cakap lah kat maner sekarang ni sebab ader 4 jer kat malaysia ni... kang aku cakap mesti korang dapat detect nyer kat maner aku belajar ni kan....heheheheh tapi bagi aku lah kedua ketiga pertama ni tak penting yang penting hati masing2 nak belajar ker tak nak... dari segi kemudahan lak kan.... biasa lah kalau u pun nak cakap u bagi kemudahan lagi bagus dari poli.... tak sumer u yang leh wat mcam tu... kadang2 ader lak u yang standard infratruktur dier lagi low dari poli.... so tempat belajar nyer kelas atas masing2 sebenarnyer.... tak yah lah nak bebalah cakap saper yang kedua ketiga n pertama ni.... kiter samer.. jer... mcam maner yang orang cakap samer tu? .... sebab kiter nak belajar lagi dah settle... kan senang..... sori lah sebab aku bukan budak poli n aku post gak kat therad ni kan..... sebab kat atas tu tulis SUMER BUDAK POLI heheheheheh sori....

ye ka?

kalo mcm tu

pointer aku 3.6-3.7 bley apply la ni ek??

muet susah tak

kalu result baik cmni, lebih drpd blh. sy ms dip dlu dpt 3.51 je. blh aje masuk utem ni. first intake lg. huhu... :rolleyes: try la dlu. ada rezeki dpt la.

akum...

blh aje. sy apply degree pn guna result sem 5. ms isi borang tu bt 'sedang menunggu keputusan akhir'. suh hep bt surat pengesahan tamat pengajian. nati kalu dh dpt u bln julai nati, result sem 6 of course dh kuar kn. bile dh kuar tu bagi la transkrip tu. kalu ade dip ni lg best. blh transfer kredit. terus masuk thn 2. untung dlm setahun la.kalu utm blh 2 thn, utem 2 thn setengah. u lain sy x tahu la.

salam semua bagi pendapat aku pulak ... politeknik skrang dah brada tahap yang bagus berbanding lain kolej or university sebernarnya .. dari apa yg aku lihat di dalam politeknik perkara yang diutamakan ialah kita reti buat mende tu atau praktikal @ amali dari teori ... fikirkan kenapa poli meletakkan 60 % amali dan 40% teori .. buat apa kita nak fikir banyak2 kalau dah keje sedangkan kita amali pun xreti .... itu terjadi pada lepasan university skrang , kebanyakkan mereka mahir dlm teori tapi bila bab amali menghampakan ... aku bkn nak kutuk or membanggakan mana2 pihak ok .. but itu yg aku nampak skrang dlm malaysia ... semua syarikat perlukan pekerja yg mahir bkn mahir ngan teori je .. memang teori akan digunakan dlm bekerja tapi xsemua bidang yg memerlukan teori sebanyak mane amali yg diperlukan ....

Salam Semua..

Aku seorng budak politeknik Sultan Azlan Syah.. Bdk dip elektrik kuasa. Dah grad dah pun.

Pada pendapat aku la, politeknik skrg ni agak bgs la berbanding universiti lain. bukan nak mgutuk lak. aku pun baru je diterima kerja didalam badan kerajaan sbg juruteknik komputer. semasa daftar tuh, aku kenal ngn mbr2 baru. rata2 yang dapat jawatan tu asalnya belajar di politeknik la. hampir ke semua la kalo tak silap aku. So aku rase la, kalo untuk jawatan teknikal ni untuk kerajaan, aku rase budak politeknik ada byk kelebihan.

mgkn ada orng ckp politeknik ni ipta tahap kedua sebab kerana pembelajarannya mgunakan bahasa melayu, tp skrg ni politeknik dah pun wt perubahan ngn menukar pembelajaran dalam bahasa inggeris. ye la skrg pun byk bhan rujukan dalam b.inggeris kan. So aku rase la, takde sebab untuk menyatakan politeknik ni tak bagus kan..

Jd ni je la pendapat aku... :rolleyes:

salam semua bagi pendapat aku pulak ... politeknik skrang dah brada tahap yang bagus berbanding lain kolej or university sebernarnya .. dari apa yg aku lihat di dalam politeknik perkara yang diutamakan ialah kita reti buat mende tu atau praktikal @ amali dari teori ... fikirkan kenapa poli meletakkan 60 % amali dan 40% teori .. buat apa kita nak fikir banyak2 kalau dah keje sedangkan kita amali pun xreti .... itu terjadi pada lepasan university skrang , kebanyakkan mereka mahir dlm teori tapi bila bab amali menghampakan ... aku bkn nak kutuk or membanggakan mana2 pihak ok .. but itu yg aku nampak skrang dlm malaysia ... semua syarikat perlukan pekerja yg mahir bkn mahir ngan teori je .. memang teori akan digunakan dlm bekerja tapi xsemua bidang yg memerlukan teori sebanyak mane amali yg diperlukan ....

yeke boleh wat keje..hehehe...musykil2... :rolleyes:

tactic nie dkt IPTA pun kne guna gak.. :blush:JGN TUANG CLASS, WAT ASSIGMENT and JAGE HATI LETCURER...

lagipun facilities dkt polytechnic mmg lengkap.. berkali2 lebih baik dari IPTS !!! :lol:

xperlu takut ngn masyarakat luar.. yg dok kutuk student poly nie.. sebenarnya diorng sudah BUTA HATI, xmampu nk phm tujuan poly ditubuhkan di

Malaysia :rolleyes:

ala..jgnla ckp org buta hati.... kalau u dah pandai asal u x masuk university.hehe.panas2...jgn mara