Jump to content
nusantara

Sume Budak Politeknik Pls Bg Pendapat....

Recommended Posts

ala, negara ni demokrasi, jd jgn segan2 bg pendapat. mane tau idea ko bleh pakai.

singapura selamat dari todak pun hasil ide dr bebudak gak, hang nadim.

1 lg, aku rase tempoh pengajian adv dip ni mkin lebih dr 2 thn kot dan pensyarah2 Poli biler ditanye psl adv dip ni byk yg diamkan diri dn suh tgu dn lihat jer.. byk sgt rahsia..mkin takut x jadik jer program ni ,ti sume ex poli malu.hahahaha.

dn walomcmanapun ko kalo ader info psl benda ni jgn ler segan2 konsi same aku yer.,

aku memang nk tgk mende ni jd realiti, x sanggup tgk lg bebudak kiter jd cm menumpang kt ipta lain,kene kutuk oleh bekas2 pensyarah poli yg biul dan mcm2 lg lar.hahahaha.

erm..skang ni nk sbg dr dip pun susah,terlalu byk tempat diberi pd STPM,alasan bebudak dip kerja dulu..kene sbg SPACE UTM la jwbnyer..kuikuikui

Payah betul aku cari maklumat pasal diploma lanjutan nih .. mane eh nak cari? Pak cik Google tanak tolong kot .. :P

Kalau betul la diploma lanjutan dari poli tuh, sama cam diploma lanjutan dari ITM, maka adakah poli akan dapat dinaik taraf seperti yang diwarwarkan sebelum ni? Kita tunggu dan lihat ...

Idea tu belum lagi .. tapi buat masa ni, bagi bakal2 dak poli, pastikan anda tawu ape yang anda akan hadapi selepas ni .. dan pada yang sedang belaja di poli, jadikan diri anda terbest dari yang terbest .. dan buktikan dak2 Poli layak untuk mana2 university yang diorang nak .. especially, bakal 3.95 - 4.00 .. kalu korang dapat result tu .. jangan lupa gi bahagian kemasukan lek dan tanya, ni cukup ke x ni nak mohon university lain? atau incik2 ni nak saya amik STPM gak nih baru nak kasi masuk?

P/s: Computing tu course dalam STPM atau matriks? Sebab ade dak yang dapat UPM (Computer Science) dengan CGPA 2.92 ... isk isk .. gane la senang2 dia dapat .. <_<

Edited by Mr Ijan

rase aku dlm STPM ader subjek tek. maklumat.

poli naiktaraf mungkin tkder lar, cume yg ader adv dip.

stpm untung sebab dasar kerajaan skang ni.

sebenarnya pd pandangan pribadi aku kerajaan bg peluang pd stpm ke peringkat ijazah bukan aper, sebab derang x leh bersaing untuk keje bebanding dak2 dip, ye lar blajor menerawang,x cm dak2 dip yg straight to de point.oleh sebab kesian,maka diberi la tempat lebih ke IPTA.dak2 dip plak kerja la dulu.sekian la adernye.ada pro dan kon mender ni.

patutnye, bg le dak2 stpm sbg degree kt U yg dicipta khas oleh kem. pelajaran jer (ader ke U yg cenggini) sbb stpm bwh kem. ni. dak2 dip plak sbg ke U yg bwh KPTM sebab dip kebanyakan dr KPTM.

patutnye, bg le dak2 stpm sbg degree kt U yg dicipta khas oleh kem. pelajaran jer (ader ke U yg cenggini) sbb stpm bwh kem. ni. dak2 dip plak sbg ke U yg bwh KPTM sebab dip kebanyakan dr KPTM.

aku rase cara ni pon ok gak...buat U mcm ko ckp tu.. ^_^ bkn ape,sistem yg xbtol sebnanyer..kalo kite ade dip,xsume org nk keje..alang2 dah blaja,baek truskan blaja..then baru keja..tp dorg aggp bile dpt dip,keje dlu n baru smbung blaja..tu yg ramai student dip menganggur,nk smbung blaja xdpt..nk kje,xdpt gak..dorg cume nk tlg dak2 STPM tp xnk plak tolong bdk dip..padahal sumenye same2 blaja gak...same2 nk cari ilmu...

dak2 dip plak kerja la dulu

Itulah .. kalu ader tulis kat form online masa mintak IPTA ari tuh .. tulis kat situ, pengalaman kerja berapa tahun, apa nama syarikat .. ok la gak, sekurang-kurangnya diorang tawu yang dak2 dip dah kerja .. tapi yang kat borang sekarang ni cuma tulis,

Anda sudah bekerja? Ya atau tidak?

Agak2 tulis pe yek? Gane nak letak pengalaman kerja? Dah tu, kalu dak2 tua yang lambat masuk poli, contoh umur 25 tahun baru habis diploma, pahtu tetiba apply degree lepas habis, so kira dia banyak pengalaman kerja eh? <_<

Felik gak sistem orang yang pandai2 nih ..

P/s: Sistem komputer .. manusia gak yang wat sistem sbenarnya .. tapi lepas tu dorang sendiri salahkan sistem bila ader prob camnih .. <_<

kalau ade sijil mekanikal IKBN...dpt g poli x?

assalamualaikum..

aku student poli.. mechatronic eng.. (DEM) final year kat pjb..

aku tgk kat website pjb..

3. Saya memperoleh Sijil Kemahiran Mara Tahap 2 (SKM), bolehkah saya memperoleh perpindahan kredit? Apakah tempoh pengajian saya boleh dikurangkan?

Tiada prosedur perpindahan kredit bagi Sijil Kemahiran Mara (SKM) sehingga setakat ini. Walau bagaimanapun, SKM boleh meringankan syarat kemasukan bagi kursus Sijil di Politeknik.

Rujukan : Unit Pengambilan Pelajar, Bahagian Pengurusan Politeknik

So, sesape ader maklumat tentang diploma lanjutan dari Politeknik? Berapa tahun kemasukan? Kalu setahun je dah sama dengan degree, nanti banyak bantahan dari dak2 degree kat Malaysia nih nanti .. hehehe

Mungkin aku cuma tawu pasal HND kot, so tercampur aduk dengan advance diploma ni, jadi untuk mengelakkan salah fakta, harap ader warga Putera yang bleh explain pasal benda nih ...

Tentang apa nak buat tu pasal kemasukan (membetulkan).. bergantung la .. aku ni kira junior lagi, harap ader senior2 atau presiden alumni politeknik2 Malaysia nih yang sanggup turun padang tanya benda nih dan bukannya duk kije pikir buat pesta masa konvo, majlis2 keramaian, sesi perjumpaan senior2 tua :unsure: .. kalu pasal maklumat dan bukti tu, banyak la buleh citer dan kasi, bab2 IC dan nama no problem, bila2 masa aku leh berkhidmat, tapi bab nak bertentang mata nih, mungkin orang yang ade kredibiliti, nama, dan kuasa je yang boleh .. agak2 kosmo pun dorang x tawu wujud kat Malaysia nih ..

P/s: Nanti ader yang pandang sebelah mata je bila dak2 muda cam aku ni duk citer pasal ni, x matang katanya nanti <_<

yg aku dgr dr lecturer aku.. advanced diploma ni ade 9 sem..

kalo dak dip nk sambung start dr sem 4..

so ade 3 thn gak nk smbg..

Edited by zid

Pada Ogos 2006 melalui Mesyuarat Jawatankuasa Semakan Semula Polisi Kementerian Pengajian Tinggi Malaysia telah bersetuju supaya politeknik menawarkan program diploma lanjutan.Program ini bertujuan untuk meningkatkan program sedia ada pada tahap sijil dan diploma kepada tahap sarjana muda dengan menekankan pendekatan hands-on. Program diploma lanjutan ini dijadualkan akan dilaksanakan pada Sesi Julai 2008 seperti di bawah:-

• Diploma Lanjutan Kejuruteraan Elektronik (Perubatan)

• Diploma Lanjutan Kejuruteraan Elektronik

• Diploma Lanjutan Kejuruteraan Mekanikal

• Diploma Lanjutan Kejuruteraan Mekanikal (Automotif)

• Diploma Lanjutan Kejuruteraan Mekatronik

(sumber web politeknik)

-adv dip ni staraf ngan degree ke??

Pada Ogos 2006 melalui Mesyuarat Jawatankuasa Semakan Semula Polisi Kementerian Pengajian Tinggi Malaysia telah bersetuju supaya politeknik menawarkan program diploma lanjutan.Program ini bertujuan untuk meningkatkan program sedia ada pada tahap sijil dan diploma kepada tahap sarjana muda dengan menekankan pendekatan hands-on. Program diploma lanjutan ini dijadualkan akan dilaksanakan pada Sesi Julai 2008 seperti di bawah:-

• Diploma Lanjutan Kejuruteraan Elektronik (Perubatan)

• Diploma Lanjutan Kejuruteraan Elektronik

• Diploma Lanjutan Kejuruteraan Mekanikal

• Diploma Lanjutan Kejuruteraan Mekanikal (Automotif)

• Diploma Lanjutan Kejuruteraan Mekatronik

(sumber web politeknik)

-adv dip ni staraf ngan degree ke??

adv dip setaraf degree...kata lec aku lah kat adtec kulim...adtec dulu ada tawarkan adv dip...pasal jpa&kementerian pengajian tinggi cuma x nak bagi title degree coz sebab nanti setaraf dgn student university..kan budak2 u banyak yg cemerlang spm...kalau salah tlg perbetulkan..terima kasih..nie pun aku ambil info dari lec aku...adtec nie org tak tau sgt..tp kekadang tu org pandang rendah kat adtec nie..aku pun taktau....mungkin ipt baru kot

minda masyarkat kita perlu diubah..

masuk universiti bukan bererti pelajar itu pandai..

pelajar poli dilahirkan untuk dijadikan technician

aku juga pelajar politeknik dan aku mampu bercakap bahasa inggeris dengan baik.. so adakah aku kurang bijak berbanding pelajar unversiti yang kononnya hebat2 belak .. tapi nak cakap omputih pun tergagap2.. agie blah la.. :rolleyes:

(correct me if wrong)

adv dip setaraf degree...kata lec aku lah kat adtec kulim...adtec dulu ada tawarkan adv dip...pasal jpa&kementerian pengajian tinggi cuma x nak bagi title degree coz sebab nanti setaraf dgn student university..kan budak2 u banyak yg cemerlang spm...kalau salah tlg perbetulkan..terima kasih..nie pun aku ambil info dari lec aku...adtec nie org tak tau sgt..tp kekadang tu org pandang rendah kat adtec nie..aku pun taktau....mungkin ipt baru kot

sebab 2 orang kata masuk poli better.. ko pergi sampai sabah pun orang kenal poli nie.. :rolleyes:

ADTEC nie xfamous sgt, maybe cuma orng berdekatan KULIM high tech je yang.. sedar kewujudan ADTEC nie.. haha :lol:

budak unversiti kebanyakan xtau buat kerja.. hanya tau baca buku mcm orang gila ja.. buat ape.. padahal realiti di alam perkerjaan bukan guna sangt pun teori2 yg korang pernah study nie :lol:

Edited by vampire

aku pun pelik lah nak sambg. kat poli susah dkt 1 thn aku mtk x leh...adakh poli kena guna org dalm...dan satu lg poli dan u ade bezanya...pebezaanya u kebanyakanya byk belajar secra teori manakala poli kebanyakanya praktikal...

aku juga pelajar politeknik dan aku mampu bercakap bahasa inggeris dengan baik.. so adakah aku kurang bijak berbanding pelajar unversiti yang kononnya hebat2 belak .. tapi nak cakap omputih pun tergagap2.. agie blah la.. :rolleyes:

(correct me if wrong)

sebab 2 orang kata masuk poli better.. ko pergi sampai sabah pun orang kenal poli nie.. :rolleyes:

ADTEC nie xfamous sgt, maybe cuma orng berdekatan KULIM high tech je yang.. sedar kewujudan ADTEC nie.. haha :lol:

mgkn betul ckp ko...tapi yg paling penting belajar kat mana2 pun xpe,janji pandai wat kerja...jgn nanti industri suruh running machine ke,wiring plc ke tak reti@tak tahu...yg paling penting knowledge kita tu.ok itu pendapat aku...sebab skrg nie persaingan kerja terlalu hebat....

jgn pandang hina sgt adtec,aku bukan nak backup apa2 pun...tapi aku heran lah politeknik kulim awat suruh kami tlg wat robot utk pertandingan robocon di antara politeknik2..hmm....tapi apa2 pun poli ok juga...setiap tempat belajar tu masing2 ada kebaikan dan keburukan masing...trimas

(correct me if wrong)

adtec baru lahir tak silap aku thn 2000 buka...poli kalau tak silap aku dah 30 thn kot mana x femes...kalau silap tlg perbetulkan..trimas

mgkn betul ckp ko...tapi yg paling penting belajar kat mana2 pun xpe,janji pandai wat kerja...jgn nanti industri suruh running machine ke,wiring plc ke tak reti@tak tahu...yg paling penting knowledge kita tu.ok itu pendapat aku...sebab skrg nie persaingan kerja terlalu hebat....

jgn pandang hina sgt adtec,aku bukan nak backup apa2 pun...tapi aku heran lah politeknik kulim awat suruh kami tlg wat robot utk pertandingan robocon di antara politeknik2..hmm....tapi apa2 pun poli ok juga...setiap tempat belajar tu masing2 ada kebaikan dan keburukan masing...trimas

adtec baru lahir tak silap aku thn 2000 buka...poli kalau tak silap aku dah 30 thn kot mana x femes...kalau silap tlg perbetulkan..trimas

bro.. maaf jangan salah paham :ph34r: , aku cuma maksudkan ADTEC nie kurang famous.. that all :blush:

p/s: ape maksud bro ttng ROBOCOM.. ADTEC kulim yang buet robot tu ke?, sebab poly kulim dapat tmpat pertama dlm pertandingan trsebut.. last year :unsure:

aku cuma tension masyarakat suka membandingkan pelajar2 macam kita nie, padahal diorng tidak tahu realiti di alam pekerjaan

masyakat juga tidak tahu apa tujuan sebenarnya kewujudan POLY/ ADTEC etc. Yang diorng tahu hanya "dia nie masuk university.. pandainya dia".. :wacko:

Edited by vampire

bro.. maaf jangan salah paham :ph34r: , aku cuma maksudkan ADTEC nie kurang famous.. that all :blush:

p/s: ape maksud bro ttng ROBOCOM.. ADTEC kulim yang buet robot tu ke?, sebab poly kulim dapat tmpat pertama dlm pertandingan trsebut.. last year :unsure:

aku cuma tension masyarakat suka membandingkan pelajar2 macam kita nie, padahal diorng tidak tahu realiti di alam pekerjaan

masyakat juga tidak tahu apa tujuan sebenarnya kewujudan POLY/ ADTEC etc. Yang diorng tahu hanya "dia nie masuk university.. pandainya dia".. :wacko:

betul ckp ko tu..ko poli kulim ke....aha...adtec kulim bantu tlg wat robot serta memberi khdimat nasihat pada pasukan robocon poli kulim yg dpt nombor 1 tu...n then pastu adtec dapt offer dari poli ternganu pula suruh tlg dirg wat robot coz dirg jdi tuan rumah antara poli...tapi adtec x p coz jauh sgt n concntre robocon 2007 n robofest... slalunya kami dari adtec nie org pandang rendah..tp alhamdullillah lah juga time robocon byk yg student2 university beri sokongan dan ckp jgn malu dgn kobelhan korang..setiap institut ada kelebihan dan kekurangan...

skrg nie aku heran..watpa nak banding2kan.... university utk org yg cermerlang spm.....dan poli ke adtec ke yg kurang berjaya lah...cuma mula dari bawah org ckp...lambat laun jejak juga ke menara gading...thats all...:)

betul ckp ko tu..ko poli kulim ke....aha...adtec kulim bantu tlg wat robot serta memberi khdimat nasihat pada pasukan robocon poli kulim yg dpt nombor 1 tu...n then pastu adtec dapt offer dari poli ternganu pula suruh tlg dirg wat robot coz dirg jdi tuan rumah antara poli...tapi adtec x p coz jauh sgt n concntre robocon 2007 n robofest... slalunya kami dari adtec nie org pandang rendah..tp alhamdullillah lah juga time robocon byk yg student2 university beri sokongan dan ckp jgn malu dgn kobelhan korang..setiap institut ada kelebihan dan kekurangan...

skrg nie aku heran..watpa nak banding2kan.... university utk org yg cermerlang spm.....dan poli ke adtec ke yg kurang berjaya lah...cuma mula dari bawah org ckp...lambat laun jejak juga ke menara gading...thats all...

itu cuma pendapat aku lah.... tapi jgn risau...org yg hands on industri lebih suka dan senang dpt kerja.skrg nie ipta pun nak terapkan kemahiran dlm silibus diorg..kalau tak silap aku lah....kat mana korang blajar pun,walaupun x belajar kemahiran,dlm latihan industri,balajar lah betul hands-on... kalau industri,kalau ko 4.00 dpt pun kalau dia suruh running machine ko tak reti jgn harap dia nak ambil....tu pun kalau ko blajar meke mecha...itu yg maklumat aku perolehi lah...sedikit sebnyak dpt membantu..kalau salah dan silap harap maaf...tq

skrg nie aku heran..watpa nak banding2kan.... university utk org yg cermerlang spm.....dan poli ke adtec ke yg kurang berjaya lah...cuma mula dari bawah org ckp...lambat laun jejak juga ke menara gading...thats all...:)

itu cuma pendapat aku lah.... tapi jgn risau...org yg hands on industri lebih suka dan senang dpt kerja.skrg nie ipta pun nak terapkan kemahiran dlm silibus diorg..kalau tak silap aku lah....kat mana korang blajar pun,walaupun x belajar kemahiran,dlm latihan industri,balajar lah betul hands-on... kalau industri,kalau ko 4.00 dpt pun kalau dia suruh running machine ko tak reti jgn harap dia nak ambil....tu pun kalau ko blajar meke mecha...itu yg maklumat aku perolehi lah...sedikit sebnyak dpt membantu..kalau salah dan silap harap maaf...tq

aku budak poly PSP.. hehe

no wonder la, poly kulim dpt no1.. :unsure:

budak IKM pun ok gak.. yang penting kita tau buat kerja.. haha :lol:

masyarakat kalau teringin sangat nk bandingkan sgt budak POLY nie, agie la bandingkan ngn student Singapore polytechnic.. baru diorng sedar bertape berkualitinya pelajar IPTA yg dok dibanggakan selama nie.. haha :lol:

Edited by vampire

yeke universiti tuk yg cmerlang spm je??

mmbr ak ni dier dpt mtrix ngan uitm tp xpat poli...

ak lak dpt mtrix ngan poli tp xpat u...

kalo nk ikotkn result ak lg elok dr dier..

dier pat 1a yg len kedit ak lak 4a yg len kedit....

mungkin naseb gak kot...

yeke universiti tuk yg cmerlang spm je??

mmbr ak ni dier dpt mtrix ngan uitm tp xpat poli...

ak lak dpt mtrix ngan poli tp xpat u...

kalo nk ikotkn result ak lg elok dr dier..

dier pat 1a yg len kedit ak lak 4a yg len kedit....

mungkin naseb gak kot...

aku dpt semua kredit je.. no A tp still dpt masuk poly.. hehe :lol:

result pun kne pandai2 la, kalu subject yang penting2 pun dapt teruk, then get a life.. LOL <_<

Edited by vampire

salam...

hahaha...mcm ader bau2 "pertempuran" jer...

ini pandangan aku:

POLITEKNIK-NAMA PUN "POLI", MAKNANYER BYK CARA/ARTS. DLM BEBYK IPTA, POLI LEBIH HANDSON (50-60%), UNIVERSITI PLAK LEBIH TEORI(60-70%). BEBUDAK KE U MMG BYK YG RESULT SPM CEMERLANG,TERBILANG & GEMILANG.X LEH DINAFIKAN MANAKALA BEBDK KE POLI PLAK RESULT SPM YG BAIK SERTA SEDERHANA. KIRANYA KALO ENGINEER DR U LEBIH PD " SCIENTIFIC ENGINEER/R&D, SEBAB TU AKEDEMIK(MATH/FIZIK DAN SEGALA TEORI DERANG DASAT) DAN POLI & SEBAHAGIAN KOLEJ UNIVERSITI (INGAT SKITT, KOLEJ UNI. TUN HUSIN ONN ADALAH BEKAS POLYYYY DAN KOLEJ U YG PERTAMA DI M'SIA) PLAK LEBIH PD "APPLIED ENGINEERING/TECH. ENG) YG LEBIH PD. HANDSS ONN ENGINEER(JURUTERA KEMAHIRAN/TEKNOLOGIS KEJURUTERAAN)..

TAPI ZAMAN DH BERUBAH,BYK YG MASUK POLI RESULT OK DAN RAMAI GAK MASUK KE U RESULT TERUK TP DPT SEBAB ADA U YG BERSIFAT BANTU/SPOONFED SEGOLONGAN KOMUNITI.

KENKDG AKU BENGANG DENGAN SEGOLONGAN ORG KITA (ESPECIALLY DR KAMPUNG ULU BANAT YG MASUK U KT S.ALAM TUU..) SIAP DI KATA POLI LOW CLASS DAN U DIA BERTARAF DUNIA, PADAHAL U DIA ASAL INSTITUT JERRR, YG MASUK SITU RESULT SPM TERUK(JUST KUOTA LUAR BANDAR DR SEKOLAH KAMPUNG) PD HAL KEBANYAKAN YG KE POLI BEKAS DAK2 SKOLAH TEKNIK,VOKAY DAN SEKOLAH DLM BANDAR YG PEMARKAHAN SPM ADALAH LBIH SUKAR DR KUOTA LUAR BANDAR TUUU..AKU BUKAN MARAH NGN U TU, TAPI MAJORITI STUDEN DIA TU LER, X SEDAR DIRI,SPOONFED "IMPAK MAXXIMA "DR LUAR SAMPAI DLM BLEH BERFIKIRAN CAM TU..KORANG RASER U MANER KAT S. ALAM TU? HAHAHA...

TP. X PER, TAHUN NI POLI DAH WAT DIPLOMA LANJUTAN SETARAF IJAZAH PERTAMA IPTA (IJAZAH AM).. SEKURANG2NYER DAK2 RESULT SEDERHANA BLEH SBG KE SANA.

ADTEC/IKM/JMTI: BUKAN IPTA BWH KPTM. IA LEBIH TEKANKAN SKILL SJ.GUNA SKM MLVK"TRAMPIL" DAN IANYA LEBIH PD 'MONOTEKNIK' (SINGLE). SEBAB TU X HERAN LAR KALO DERANG BLEH WAT ROBOT. SEBAB MAKMAL DERANG MEMANG HANYA ADER BENDA2 TUR. MMG DILATIH WAT SATU KERJA TU JER...KAT U DAN POLI MEMANG X DER SEBAB DIA BUKAN PENGKHUSUSAN BLAJOR WAT ROBOT JERR...TAPI MMG X DINAFIKAN SKILL DERANG MEMANG DASAT LARR..BLEH JD ADIK BERADIK ANGKAT NGAN POLI.

WALOCAMNE PUN SUME IPA/S BAGUZZZ, STUDENT DIA JER YG MENENTUKAN PANDANGAN ORGRAMAI TERHADAP IPTA/S DIA..

salam...

hahaha...mcm ader bau2 "pertempuran" jer...

ini pandangan aku:

POLITEKNIK-NAMA PUN "POLI", MAKNANYER BYK CARA/ARTS. DLM BEBYK IPTA, POLI LEBIH HANDSON (50-60%), UNIVERSITI PLAK LEBIH TEORI(60-70%). BEBUDAK KE U MMG BYK YG RESULT SPM CEMERLANG,TERBILANG & GEMILANG.X LEH DINAFIKAN MANAKALA BEBDK KE POLI PLAK RESULT SPM YG BAIK SERTA SEDERHANA. KIRANYA KALO ENGINEER DR U LEBIH PD " SCIENTIFIC ENGINEER/R&D, SEBAB TU AKEDEMIK(MATH/FIZIK DAN SEGALA TEORI DERANG DASAT) DAN POLI & SEBAHAGIAN KOLEJ UNIVERSITI (INGAT SKITT, KOLEJ UNI. TUN HUSIN ONN ADALAH BEKAS POLYYYY DAN KOLEJ U YG PERTAMA DI M'SIA) PLAK LEBIH PD "APPLIED ENGINEERING/TECH. ENG) YG LEBIH PD. HANDSS ONN ENGINEER(JURUTERA KEMAHIRAN/TEKNOLOGIS KEJURUTERAAN)..

TAPI ZAMAN DH BERUBAH,BYK YG MASUK POLI RESULT OK DAN RAMAI GAK MASUK KE U RESULT TERUK TP DPT SEBAB ADA U YG BERSIFAT BANTU/SPOONFED SEGOLONGAN KOMUNITI.

KENKDG AKU BENGANG DENGAN SEGOLONGAN ORG KITA (ESPECIALLY DR KAMPUNG ULU BANAT YG MASUK U KT S.ALAM TUU..) SIAP DI KATA POLI LOW CLASS DAN U DIA BERTARAF DUNIA, PADAHAL U DIA ASAL INSTITUT JERRR, YG MASUK SITU RESULT SPM TERUK(JUST KUOTA LUAR BANDAR DR SEKOLAH KAMPUNG) PD HAL KEBANYAKAN YG KE POLI BEKAS DAK2 SKOLAH TEKNIK,VOKAY DAN SEKOLAH DLM BANDAR YG PEMARKAHAN SPM ADALAH LBIH SUKAR DR KUOTA LUAR BANDAR TUUU..AKU BUKAN MARAH NGN U TU, TAPI MAJORITI STUDEN DIA TU LER, X SEDAR DIRI,SPOONFED "IMPAK MAXXIMA "DR LUAR SAMPAI DLM BLEH BERFIKIRAN CAM TU..KORANG RASER U MANER KAT S. ALAM TU? HAHAHA...

TP. X PER, TAHUN NI POLI DAH WAT DIPLOMA LANJUTAN SETARAF IJAZAH PERTAMA IPTA (IJAZAH AM).. SEKURANG2NYER DAK2 RESULT SEDERHANA BLEH SBG KE SANA.

ADTEC/IKM/JMTI: BUKAN IPTA BWH KPTM. IA LEBIH TEKANKAN SKILL SJ.GUNA SKM MLVK"TRAMPIL" DAN IANYA LEBIH PD 'MONOTEKNIK' (SINGLE). SEBAB TU X HERAN LAR KALO DERANG BLEH WAT ROBOT. SEBAB MAKMAL DERANG MEMANG HANYA ADER BENDA2 TUR. MMG DILATIH WAT SATU KERJA TU JER...KAT U DAN POLI MEMANG X DER SEBAB DIA BUKAN PENGKHUSUSAN BLAJOR WAT ROBOT JERR...TAPI MMG X DINAFIKAN SKILL DERANG MEMANG DASAT LARR..BLEH JD ADIK BERADIK ANGKAT NGAN POLI.

WALOCAMNE PUN SUME IPA/S BAGUZZZ, STUDENT DIA JER YG MENENTUKAN PANDANGAN ORGRAMAI TERHADAP IPTA/S DIA..

ini bukan bau "pertempuran", tetapi reality mentaliti permikiran masyarakat yang still ditakuk lama :ph34r:

klau nk cite pasai ADTEC/JMTI.. aku tau lab diorng mmg power dan lengkap berbanding POLY.. not sure about university.. dalam LAB dirong penuh ngn teori je kot.. hehe

aku setuju ngn ko, orang kampung nie mmg teruk skit.. x abis2 dok kutuk budak poly. bangga sgt klau ank diorng masuk U... haha. PITY FOR THEM :lol:

UNIVERSITI PLAK LEBIH TEORI(60-70%)???? :rolleyes: . aku rase (99%) la. sbb 2 kebanyakkn diorng langsung xtau nk buat kerje :lol:

Edited by vampire

ini bukan bau "pertempuran", tetapi reality mentaliti permikiran masyarakat yang still ditakuk lama :ph34r:

klau nk cite pasai ADTEC/JMTI.. aku tau lab diorng mmg power dan lengkap berbanding POLY.. not sure about university.. dalam LAB dirong penuh ngn teori je kot.. hehe

aku setuju ngn ko, orang kampung nie mmg teruk skit.. x abis2 dok kutuk budak poly. bangga sgt klau ank diorng masuk U... haha. PITY FOR THEM :lol:

UNIVERSITI PLAK LEBIH TEORI(60-70%)???? :rolleyes: . aku rase (99%) la. sbb 2 kebanyakkn diorng langsung xtau nk buat kerje :lol:

nie pendapat aku lah,jangan di bandingkan sgt....hakikatnya university nie kebanyakan(average) yg cemerlang spm.jgn di bandingkan dgn uitm pula.uitm adalah university utk melayu(bumiputra).kebnyakan student uitm x cemerlang sgt,dlm beberapa A je.kira satu a pun leh masuk.sebab tu org ckp skrg nie uitm university kelas kedua...cuba bandingkan dengan u yg lain cam usm,utm,upm,um... sapa yg layak masuk um? aku rasa sapa2 yg dapat matrik 2.00 jgn harap nak masuk belajar,kalau nak masuk pintu get,kuar balik mgkin boleh kot(melawat@pun pegi solat jumaaat ke).kebnyak U yg lama seperti usm,um,utm, diorg nie banyak tumpu r&d....skrg nie r&d dan teknologis amat di perlukan.kalau org wat reserch,n then sapa pula pakar yg nak membuat hasil drpd research tersebut?macam di u.k..(sumber lec aku) 50% kebnyakan student yg pakar dlm teori dan 50%lagi pakar dalam techologist.negara dirog sejajar dgn kemajuan negara.nie sumber lec aku lah,sebab silibus kami kebyakan daripada u.k n japan....

about ins lab tu...biasa2 je...nak kata power lab tu dkt jmti dan adtec biasa ja...x lah sepower mana yg di sangkakan..bolehlah...sebab kami di adtec,boleh di katakan kerap ke lab.sebab kalau tiada teori,praktikal x kan boleh jalannye....jgnlah bebahas kebrukan org...setiap ipt mempunyai kepakaran masing2.

(aku cuma bengang dengan team robocon polimas masa persahabatan kat jmti,cakap sempoi,klcc boleh runtuh,siap kutuk2 lagi,last2 kalah..lec dia lah...student ok ja)...

lab dkt ipt pula,aku ada pengalaman dekat usm,lab dirg biasa saja,x advance sgt...biasa2 ja...

kalau info yg aku berikan nie ada salah harap di perbetulkan...sekian wsalam

ini bukan bau "pertempuran", tetapi reality mentaliti permikiran masyarakat yang still ditakuk lama

aku setuju ngn ko, orang kampung nie mmg teruk skit.. x abis2 dok kutuk budak poly. bangga sgt klau ank diorng masuk U... haha. PITY FOR THEM

UNIVERSITI PLAK LEBIH TEORI(60-70%)???? :rolleyes: . aku rase (99%) la. sbb 2 kebanyakkn diorng langsung xtau nk buat kerje

nie pendapat aku lah,jangan di bandingkan sgt....hakikatnya university nie kebanyakan(average) yg cemerlang spm.jgn di bandingkan dgn uitm pula.uitm adalah university utk melayu(bumiputra).kebnyakan student uitm x cemerlang sgt,dlm beberapa A je.kira satu a pun leh masuk.sebab tu org ckp skrg nie uitm university kelas kedua...cuba bandingkan dengan u yg lain cam usm,utm,upm,um... sapa yg layak masuk um? aku rasa sapa2 yg dapat matrik 2.00 jgn harap nak masuk belajar,kalau nak masuk pintu get,kuar balik mgkin boleh kot(melawat@pun pegi solat jumaaat ke).kebnyak U yg lama seperti usm,um,utm, diorg nie banyak tumpu r&d....skrg nie r&d dan teknologis amat di perlukan.kalau org wat reserch,n then sapa pula pakar yg nak membuat hasil drpd research tersebut?macam di u.k..(sumber lec aku) 50% kebnyakan student yg pakar dlm teori dan 50%lagi pakar dalam techologist.negara dirog sejajar dgn kemajuan negara.nie sumber lec aku lah,sebab silibus kami kebyakan daripada u.k n japan.

about ins lab tu...biasa2 je...nak kata power lab tu dkt jmti dan adtec biasa ja...x lah sepower mana yg di sangkakan..bolehlah...sebab kami di adtec,boleh di katakan kerap ke lab.sebab kalau tiada teori,praktikal x kan boleh jalannye....jgnlah bebahas kebrukan org...setiap ipt mempunyai kepakaran masing2.

(aku cuma bengang dengan team robocon polimas masa persahabatan kat jmti,cakap sempoi,klcc boleh runtuh,siap kutuk2 lagi,last2 kalah..lec dia lah...student ok ja)...

lab dkt ipt pula,aku ada pengalaman dekat usm,lab dirg biasa saja,x advance sgt...biasa2 ja...

MACAM AKU CAKAP SEBELUM NI, ADER JURANG BESAR ANTARA ENGINEERING DAN TECHNOLOGIST ENGINEERING ( HANDS ONN). KURSUS ENGINEERING BYK DI U YG 'KUKUH' DAN LEBIH PD TEORI DAN TECH ENG. LBIH PADA IPT TERTIARY YG NK KUARKAN GRADUAN 'SIAP PASANG' DLAM INDUSTRI. JIKA KORANG MINAT NK TAU BEZA DARI A SAMPAI Z BENDA NI SILALAH BUKA INTERNET DAN CARI:

1. WASHINGTON ACCORD

2. B.E.M (BOARD OF INGINEER, MALAYSIA)-PASAL TVET

3. PROFFESINAL ENG. TECHONOLOGIST (P.E.T) KIRA CAM P.E.(Ir. LARR)

ENGINEERING DAN TECHNOLOGIST ENGINEERING NI DIKENALPASTI BERMULA DALAM ERA 'SPUTNIK' RUSIA KE ANGKASA DAN US DAN UK MULA GUBAL KURIKULUM 1ST. DEGREE MEREKA SEBAB GOYANG NGN RUSIA.

TAPI DARI PEMERHATIAN AKU, BEZA SILIBUS KEJURUTERAAN BERBANDING DGN. TECH. KEJ./HANDS ONN NI ADALAH DI U KO AKAN BLAJOR SUME JENIS MATH TERMASUK FIZIK DAN KIMIA MANAKALA INSTITUT KEMAHIRAN (AKU PENAH TGK SILIBUS DIA SEBAB MEMBER AKU DULU BLAJOR SANA) PLAK MEMANG ADA BLAJOR TEORI TAPI MATH STAKAT ALGORITHM,ALGEBRA,SUKATAN MEMBULAT,(YAKNI MATH GUNAAN SAJER). KIRA KALO KT SKOLAH DAK2 INS KEMAHIRAN NI BLAJOR MATH MODEN LAR, KAT U PLAK BLAJOR MATH MOD DENGAN ADD MATH, SENANG DIUMPAMAKAN...

KENKADANG AKU HANGIN TGK BEBUDAK U YG PERASAN BAGUZ UNIVERSITI DERANG GUNER ENGLISH, LPAS TU KATE U DIA FIRST CLASS WALHAL U DIA KUTIP BEBUDAK KG, YG SPM TERUK,LPAS TU STAKAT PELAJARAN DLM ENGLISH DAH RASER BAGUZ, WALHAL UKM DAH LAMA GUNA BAHASE MELAYU STILL ORG RESPEK X PLAK MCM U TOLONG MELAYU NI..LPAS TU WAT AKU RASE SINIS DIA ADER KUAR STATEMENT KATE FAKULTI KEJURUTERAAN DIA ADALAH TERBAIK KAT MSIA.PADAHAL YG AKU TAU U YG DASAT DLM KEJURUTERAAN ADALAH UTM( U AKU LARRR HAHAHAHA DAN SEMESTINYE POLI UNTUK TEKNIKAL SOKONGAN).

Capslock .. susah tol nak baca .. ni keyboard rosak ke nusantara atau semangat sedang berapi-api masa tulis nih?

nie pendapat aku lah,jangan di bandingkan sgt....hakikatnya university nie kebanyakan(average) yg cemerlang spm.jgn di bandingkan dgn uitm pula.uitm adalah university utk melayu(bumiputra).kebnyakan student uitm x cemerlang sgt,dlm beberapa A je.kira satu a pun leh masuk.sebab tu org ckp skrg nie uitm university kelas kedua...cuba bandingkan dengan u yg lain cam usm,utm,upm,um... sapa yg layak masuk um? aku rasa sapa2 yg dapat matrik 2.00 jgn harap nak masuk belajar,kalau nak masuk pintu get,kuar balik mgkin boleh kot(melawat@pun pegi solat jumaaat ke).kebnyak U yg lama seperti usm,um,utm, diorg nie banyak tumpu r&d....skrg nie r&d dan teknologis amat di perlukan.kalau org wat reserch,n then sapa pula pakar yg nak membuat hasil drpd research tersebut?macam di u.k..(sumber lec aku) 50% kebnyakan student yg pakar dlm teori dan 50%lagi pakar dalam techologist.negara dirog sejajar dgn kemajuan negara.nie sumber lec aku lah,sebab silibus kami kebyakan daripada u.k n japan....

nie pendapat aku lah,jangan di bandingkan sgt....hakikatnya university nie kebanyakan(average) yg cemerlang spm.jgn di bandingkan dgn uitm pula.uitm adalah university utk melayu(bumiputra).kebnyakan student uitm x cemerlang sgt,dlm beberapa A je.kira satu a pun leh masuk.sebab tu org ckp skrg nie uitm university kelas kedua...cuba bandingkan dengan u yg lain cam usm,utm,upm,um... sapa yg layak masuk um? aku rasa sapa2 yg dapat matrik 2.00 jgn harap nak masuk belajar,kalau nak masuk pintu get,kuar balik mgkin boleh kot(melawat@pun pegi solat jumaaat ke).kebnyak U yg lama seperti usm,um,utm, diorg nie banyak tumpu r&d....skrg nie r&d dan teknologis amat di perlukan.kalau org wat reserch,n then sapa pula pakar yg nak membuat hasil drpd research tersebut?macam di u.k..(sumber lec aku) 50% kebnyakan student yg pakar dlm teori dan 50%lagi pakar dalam techologist.negara dirog sejajar dgn kemajuan negara.nie sumber lec aku lah,sebab silibus kami kebyakan daripada u.k n japan.

ape2 pun yang paling penting skali, diri kita sendiri.. kne pandai2 la nk survive kat dunia nie or akan just tertinggl di belakang forever :lol: